Γενικές φοιτητικές απορίες

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Και εγώ Δευτέρα 10 ωρίτσες...
Αναρωτιεμαι ,ποιος απο ολους εμας μπορει να αντεξει τετοια εξαντλητικα ωραρια ? Περαν του οκταωρου ειναι ανεπιτρεπτο τετοιο ωρολογιο προγραμμα ,θεωρω. Ειδικα,για πρωτοετεις ειναι επωδυνο ! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ποια ειναι η σχολη σου,αν επιτρεπεται ? Γιατι εχετε πολλες ωρες μαθημα !:worry: Ποιο μαθημα διδασκει αυτος ο καθηγητης ? Για να σχηματισουμε μια σχετικη εικονα .Ακουγεται λιγο τρομακτικο ,ετσι οπως το περιγραφεις ! :confused:
το ειπα και πιο πανω :ρ πολιτικες επιστημες ειναι και κανει διεθνης πολιτική -ειναι τρομακτικο τουλαχιστον για μενα, δεν ακουγεται μονο.

δεν ξερω αν υπαρχει κατι 'επισημο' ως προς τις ωρες αλλα γενικως ετσι ειναι, ο, τι βολευει και σε αιθουσες αν συστεγαζεται με αλλα τμηματα. οπως ειπα (στο τμημα της αθηνας εισαι; ) απλως φευγεις και πας στη λεσχη ή εχεις μαζι σου πακετακι για τα διαλειμματα μεχρι να φυγεις

;) βρες οσους περισσοτερους μεγαλυτερων ετων και ρωτα τους για το φρουτο καθηγητη, τι ακριβως εργασιες ζητα κλπ

welcome to uni life:D
οχι δεν ειμαι στο τμημα της αθηνας στο οποιο τρομαξαν καποιοι που τους ειπα αυτά :P ουτε κυλικειο δεν εχουμε εμεις - μονο ενα τυπου coffe island στην απεναντι γωνια απο το κτηριο >< μας ειπε και ο ιδιος να μην ρωτησουμε για σος σημειωσεις κλπ γτι καθε χρονο ειναι διαφορετικα..ευχαριστω ευχαριστω :P

Αναρωτιεμαι ,ποιος απο ολους εμας μπορει να αντεξει τετοια εξαντλητικα ωραρια ? Περαν του οκταωρου ειναι ανεπιτρεπτο τετοιο ωρολογιο προγραμμα ,θεωρω. Ειδικα,για πρωτοετεις ειναι επωδυνο ! :confused:
εγω παντως ΟΧΙ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Παιδιά διάβασα για τις ώρες που θα έχετε και έμεινα κάπως έτσι
what.jpg

Εμένα πρώτο εξάμηνο, και το πρόγραμμά μου ( από πλευράς ωρών ) είναι πολύ καλό:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
το ειπα και πιο πανω :ρ πολιτικες επιστημες ειναι και κανει διεθνης πολιτική -ειναι τρομακτικο τουλαχιστον για μενα, δεν ακουγεται μονο.


οχι δεν ειμαι στο τμημα της αθηνας στο οποιο τρομαξαν καποιοι που τους ειπα αυτά :P ουτε κυλικειο δεν εχουμε εμεις - μονο ενα τυπου coffe island στην απεναντι γωνια απο το κτηριο >< μας ειπε και ο ιδιος να μην ρωτησουμε για σος σημειωσεις κλπ γτι καθε χρονο ειναι διαφορετικα..ευχαριστω ευχαριστω :P


εγω παντως ΟΧΙ :(

Ρε κουκλίτσα σου, σε βλέπω τόσο καιρό και μόνο παράπονα είσαι με την σχολή. Την μια είναι οι συνεχείς απεργίες, μετά η ελλιπής ενημέρωση, ύστερα να περίμενεις τον καθηγητή να ξεκλειδώσει την αίθουσα, μετά τα μακρά ωράρια, μετά η έλλειψη κυλικείου, έπειτα η κατάσταση με τα αγγλικά, μετά τα πανάκριβα βιβλία.... Που πέρασες, Σουβλακοτυλιχτή Λαρισσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
το ειπα και πιο πανω :ρ πολιτικες επιστημες ειναι και κανει διεθνης πολιτική -ειναι τρομακτικο τουλαχιστον για μενα, δεν ακουγεται μονο.


οχι δεν ειμαι στο τμημα της αθηνας στο οποιο τρομαξαν καποιοι που τους ειπα αυτά :P ουτε κυλικειο δεν εχουμε εμεις - μονο ενα τυπου coffe island στην απεναντι γωνια απο το κτηριο >< μας ειπε και ο ιδιος να μην ρωτησουμε για σος σημειωσεις κλπ γτι καθε χρονο ειναι διαφορετικα..ευχαριστω ευχαριστω :P


εγω παντως ΟΧΙ :(
Σε ποιο τμημα φοιτας τελικα,αν επιτρεπεται ? Βρισκεσαι στο πρωτο ετος ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ρε κουκλίτσα σου, σε βλέπω τόσο καιρό και μόνο παράπονα είσαι με την σχολή. Την μια είναι οι συνεχείς απεργίες, μετά η ελλιπής ενημέρωση, ύστερα να περίμενεις τον καθηγητή να ξεκλειδώσει την αίθουσα, μετά τα μακρά ωράρια, μετά η έλλειψη κυλικείου, έπειτα η κατάσταση με τα αγγλικά, μετά τα πανάκριβα βιβλία.... Που πέρασες, Σουβλακοτυλιχτή Λαρισσης?
:confused: δεν εχω πει ποτε τιποτα για απεργιες μιας και εμας δεν εκαναν περα απο 5 μερες :) το ιδιο και για την ενημερωση. δεν παραποεθηκα καπου για το κυλικειο ουτε το οτι περιμενω να ξεκλειδωσει ο καθηγητης την αιθουσα.Ειναι πολιτικης επιστημης και διεθνων σχεσεων το τμημα στη κορινθο και μπηκα απο τους 50 πρωτους οποτε οχι δεν ειναι το τει του τει στη λαρισα. Το οτι 'ενημερωνεις' τους υπολοιπους για το τι γινεται στα υπολοιπα πανεπιστημια της ελλαδας περαν των 5-6 μεγαλων μονο κακο δεν κανει :) Και τελος το οτι μερικα πραγματα δεν ξερω πως ειναι και ρωταω για να τα μαθω μαλλον εσενα σου ηταν εμφυτα απο τη στιγμη που γεννηθηκες. Οπότε οποιοδήποτε σχόλιο δεν βοηθάει στο να μου λυθει η απορία δεν είναι απαραίτητο να γίνεται.

Σε ποιο τμημα φοιτας τελικα,αν επιτρεπεται ? Βρισκεσαι στο πρωτο ετος ?:)
Πολιτικης επιστημης και διεθνων σχεσεων ειναι στη κορινθο νομιζα το ειπα και πριν ολο συγγνωμη. Ναι πρωτο ετος ειμαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
ρωτησα γνωστους μου στα αλλα τμηματα της σχολης ανα τη χωρα τι γινεται και μου ειπαν οτι πουθενα δεν ειχαν ποτε τοσες συνεχομενες ωρες. Το οριζει καποιος το ποσες ωρες γινεται μαθημα? το υπουργειο πχ? οπως στα σχολεια? γτι το προγραμμα ξεκινησε με το αρχιζει 10-1 και 2-5 και τωρα το εκαναν ετσι..υποτιθεται εχουμε σιτηση αλλα με προγραμμα 9-7 ποτε θεωρείται οτι γινεται αυτη?
δεν ξερω πως ειναι σε αλλες σχολες απλα πρωτο μαθημα που καναμε με καποιον αρχισε με τα απταιστα αγγλικα που θα πρεπει να ξερουμε το πηγε σε βιβλιοπαρουσιαση που θα πρεπει να κανουμε σε ενα μηνα και την καθιερωμενη εργασια στο τελος του εξαμηνου που τα βιβλια ομως θα πρεπει να τα βρουμε στις βιβλιοθηκες κυριως της αθηνας. οποτε θα αναγκαστω να αγορασω το βιβλιο και κανει 25 ευρω..μετα μας ελεγε για τα κουιζ που βαζει μια στο τοσο για να παιρνει παρουσιες και ολοκληρωσε με το οτι περναει τον εναν στους τρεις. και μας εδωσε 2 συγγραμματα να επιλεξουμε που η υλη ειναι απο 200 εως 800 αι αμ γκονα νται :P

Τα προγράμματα στις σχολές ειναι ο,τι να ναι.Δεν γίνεται να τα παρακολουθείς όλα.Πηγαίνεις μόνο σε βαριά-σημαντικά μαθήματα της σχολής.(ο καθένας βέβαια αποφασίζει ο ίδιος πως θα το χειριστεί)

Το μόνο που σκέφτομαι ειναι πως επειδή η σχολη σου ειναι πολιτικών επιστημων και διεθνών σχέσεων γι αυτο ίσως χρειάζονται τα αγγλικά.
Για την εργασια αν δεις ο,τι ζητά ¨παραλογα¨ πράγματα κοίτα αν μπορείς να βρεις καμια έτοιμη απο κάποιον μεγαλύτερο φοιτητη.
Τα βιβλία που σας λέει κοίτα μηπως υπάρχουν στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου σου.
Τα κουίζ,οι παρουσίες και το οτι περνάει 1 στους 3 είναι για να σας το παίξει σπουδαίος και να ψαρώσετε.
Στις εξετάσεις αν γράψεις περνάς.Ας μην έχεις καμια παρουσία και κανένα κουίζ του.
Για τα βιβλία ρώτα ποιο παίρνουν οι περισσότεροι(ρώτα μεγαλύτερα έτη).
Μη τρομαζεις από το μέγεθος.Δε χρειάζεται να τα μαθαίνεις όλα παπαγαλία όπως στο σχολείο.Επισης κυκλοφορούν και σος.Όχι οτι θα διαβάσεις μόνο τα σος αλλα τα σος τα μαθαίνεις τέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Παιδιά διάβασα για τις ώρες που θα έχετε και έμεινα κάπως έτσι

Εμένα πρώτο εξάμηνο, και το πρόγραμμά μου ( από πλευράς ωρών ) είναι πολύ καλό:


Εσυ εισαι κομπλε...Εγω γιατι εχω καθε μερα 9ωρα.;; Δε θα πηγαινω και τις 9 ωρες ειπαμε, αλλα που να ξερει καποιος που πρεπει να παει και που να μην παει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hobo

Νεοφερμένος

Η hobo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σε ενα απο τα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου στο ωρολογιο προγραμμα λεει οτι εχουμε τρεις φορες την εβδομαδα αυτο το μαθημα απο 2 ωρες και διπλα στη Δευτερα εχει σε παρενθεση τη λεξη φροντιστηριακο .τι σημαινει αυτο?εγω ανηκω στο πρωτο τμημα και ειδα οτι στο δευτερο τμημα κανουν τις 6 ωρες χωρις να αναφερεται καποθ η λεξη φροντιστηριακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Τι σχολή είσαι; Συνηθως(σε μας τουλάχιστον-θετικές επιστήμες) τα φροντιστηριακά έχουν λύσεις ασκήσεων, δηλαδή είναι δύωρα εφαρμογής της θεωρίας που κάνουμε στο κανονικό μάθημα πάνω σε πολλές ασκήσεις....Τώρα στις θεωρητικές σχολές νομίζω άλλο εννοούν με τη λέξη φροντιστηριακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hobo

Νεοφερμένος

Η hobo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Στη νομικη σχολη απθ ειμαι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Α καλά! Καμία σχέση. Δεν έχω ιδέα τότε! Ας μας πει κάποιος νομικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hobo

Νεοφερμένος

Η hobo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ευχαριστω παντως για την ανταποκριση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Σε ενα απο τα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου στο ωρολογιο προγραμμα λεει οτι εχουμε τρεις φορες την εβδομαδα αυτο το μαθημα απο 2 ωρες και διπλα στη Δευτερα εχει σε παρενθεση τη λεξη φροντιστηριακο .τι σημαινει αυτο?εγω ανηκω στο πρωτο τμημα και ειδα οτι στο δευτερο τμημα κανουν τις 6 ωρες χωρις να αναφερεται καποθ η λεξη φροντιστηριακο.
Φροντιστηριακο σημαινει οτι τις υπολοιπες ωρες θα σας πουν τη θεωρια, και μια ωρα θα ασχοληθειτε με πρακτικα θεματα, σαν αυτα που θα πεσουν στις εξετασεις. Τη θεωρια μπορεις να τη χανεις, τα πρακτικα ποτε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hobo

Νεοφερμένος

Η hobo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Τα προγράμματα στις σχολές ειναι ο,τι να ναι.Δεν γίνεται να τα παρακολουθείς όλα.Πηγαίνεις μόνο σε βαριά-σημαντικά μαθήματα της σχολής.(ο καθένας βέβαια αποφασίζει ο ίδιος πως θα το χειριστεί)

Το μόνο που σκέφτομαι ειναι πως επειδή η σχολη σου ειναι πολιτικών επιστημων και διεθνών σχέσεων γι αυτο ίσως χρειάζονται τα αγγλικά.
Για την εργασια αν δεις ο,τι ζητά ¨παραλογα¨ πράγματα κοίτα αν μπορείς να βρεις καμια έτοιμη απο κάποιον μεγαλύτερο φοιτητη.
Τα βιβλία που σας λέει κοίτα μηπως υπάρχουν στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου σου.
Τα κουίζ,οι παρουσίες και το οτι περνάει 1 στους 3 είναι για να σας το παίξει σπουδαίος και να ψαρώσετε.
Στις εξετάσεις αν γράψεις περνάς.Ας μην έχεις καμια παρουσία και κανένα κουίζ του.
Για τα βιβλία ρώτα ποιο παίρνουν οι περισσότεροι(ρώτα μεγαλύτερα έτη).
Μη τρομαζεις από το μέγεθος.Δε χρειάζεται να τα μαθαίνεις όλα παπαγαλία όπως στο σχολείο.Επισης κυκλοφορούν και σος.Όχι οτι θα διαβάσεις μόνο τα σος αλλα τα σος τα μαθαίνεις τέλεια.

ναι για αυτο ειναι τα αγγλικα μαλλον αλλά εγω θελω πολιτικές επιστήμες. Ο καθηγητης που μας εκανε πχ εισαγωγη στη πολιτικη επιστημη ειπε οτι ποτε δεν θα ασχοληθουμε με τα αγγλικα στο μαθημα του.Για την εργασια εβγαλε μια λιστα με 100 βιβλια που ο καθενας εχει να επιλεξει απο ενα.Μας το ειπε και ο ιδιος οτι τα περισσοτερα υπαρχουν μονο στην Αθηνα ενω καποια μπορει να βρισκονται μοναχα στο πανεπιστημιο της Κρητης-ΑΠΘ κλπ που τοτε θα πρεπει αναγκαστικα να τα αγορασουμε. Το δικο μου υπαρχει στην Αθηνα αλλά τα ίδια χρήματα θα χαλάσω αν το αγοράσω με το να παω εκει.Σος για αυτον δεν παιζουν. Βγαζει ~25 διαφορετικα θεματα μας ειπε :Ρ
Κατι άλλο που θελω να ρωτησω.
Μας εχει δωσει 2 συγγραματα ως επιλογη και λεει το ενα ΣΕΛΙΔΕΣ: 228-784. και το αλλο ΣΕΛΙΔΕΣ: 33-70, 203-242, 279-734.
μας ειπε ομως οτι ειναι τα ιδια και δεν ειναι παραπανω η ύλη. Αυτό σημαίνει ότι εχουν εικόνες ή κάτι τέτοιο?
Και το δευτερο που θέλω να ρωτήσω επειδή το συζήτησα με την μητέρα μου είναι το αν θα άξιζε να ξανα δώσω πανελλήνιες για να περάσω σε κάποιο απο τα άλλα τμήματα πολιτικής επιστήμης στο οποιο να μην χρειαζονται τα αγγλικά τόσο :)

Ευχαριστω για τις προηγούμενες απαντήσεις ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
:confused: δεν εχω πει ποτε τιποτα για απεργιες μιας και εμας δεν εκαναν περα απο 5 μερες :) το ιδιο και για την ενημερωση. δεν παραποεθηκα καπου για το κυλικειο ουτε το οτι περιμενω να ξεκλειδωσει ο καθηγητης την αιθουσα..

Νομίζω ότι πρέπει να ξανακοιτάξεις τα μηνυματα σου, γιατί δεν θα έκανα ποτέ ενα τοσο μεγάλο λάθος. Ή μπορω να σε οδηγήσω εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
γινεται :)

κανεις αλλος με 5ωρες διαλεξεις υπαρχει? :mad:

εγω περσυ Δευτερα ειχα 12ωρο σερι....(ολα του ιδιου εξαμηνου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Κατι άλλο που θελω να ρωτησω.
Μας εχει δωσει 2 συγγραματα ως επιλογη και λεει το ενα ΣΕΛΙΔΕΣ: 228-784. και το αλλο ΣΕΛΙΔΕΣ: 33-70, 203-242, 279-734.
μας ειπε ομως οτι ειναι τα ιδια και δεν ειναι παραπανω η ύλη. Αυτό σημαίνει ότι εχουν εικόνες ή κάτι τέτοιο?
Και το δευτερο που θέλω να ρωτήσω επειδή το συζήτησα με την μητέρα μου είναι το αν θα άξιζε να ξανα δώσω πανελλήνιες για να περάσω σε κάποιο απο τα άλλα τμήματα πολιτικής επιστήμης στο οποιο να μην χρειαζονται τα αγγλικά τόσο :)

Ευχαριστω για τις προηγούμενες απαντήσεις ^^

Μπορει να λένε ακριβώς τα ίδια πράγματα απλά ο ένας συγγραφέας να τα γράφει με περισσότερες λεπτομέρειες(μπορει και ανούσιες μπορει όμως και να σε βοηθάνε να κατανοησεις καλύτερα),παραδείγματα κλπ
Ρώτα ποιο παίρνουν οι περισσότεροι και περνάνε το μάθημα.Ας ειναι και το μεγαλύτερο.

Για το αν αξίζει να ξαναδώσεις μόνο εσυ μπορείς να το ξέρεις.
Αν η σχολη σου χρειάζεται πολυ καλο επίπεδο αγγλικών και βλέπεις πως δυσκολεύεσαι πολυ τότε σκέψου το ως ενδεχόμενο.
Αλλά δωσε πρώτα εξετάσεις για να κρίνεις εσυ η ίδια τις απαιτήσεις της σχολής.Μην αποφασίσεις μόνο απο αυτα που ακούς απο άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εσυ εισαι κομπλε...Εγω γιατι εχω καθε μερα 9ωρα.;; Δε θα πηγαινω και τις 9 ωρες ειπαμε, αλλα που να ξερει καποιος που πρεπει να παει και που να μην παει;;;

ΗΜΜΥ ΑΠΘ δεν είσαι? Σας χωρίζουν σε τμήματα και δεν κάνετε απαραίτητα όλες τις ώρες που βλέπεις στο πρόγραμμα...ντάξει κάποιες μέρες μπορεί να 'χεις και 9ωρο, αλλά όχι και ΚΑΘΕ μέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top