Γενικό -  Γενικά για τους βαθμούς

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Φίλε εγώ θα συνεχίσω θεωρητική. Τώρα παρατήρησα ότι εσύ ακόμα είσαι στην Α λυκείου. Αν θες, λοιπόν, κάποια πληροφορία σχετικά με τις κατευθύνσεις, στείλε κανένα μήνυμα να σε διευκολύνω ;)

οκκκ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

atychiphobiac

Νεοφερμένος

Η atychiphobiac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι νέο μέλος εδώ. Λοιπόν, φέτος τελείωσα την Α Λυκείου. Στους βαθμούς μου έλεγε ότι έβγαλα Μ.Ο 19. Απο περιέγεια χρησιμοποιήσα και αυτή την ηλεκτρονική φόρμα υπολογισμού Γ.Μ.Ο (https://www.methodiko-frontistirio.gr/exams/exams/marksneoa.htm) και μου έβγαλε Μ.Ο 18,6.
Υπάρχει περίπτωση να έκανε λάθος το σχολείο ή το λάθος είναι της φόρμας;

*Εντίτ: Το περίεργο με αυτή την φόρμα είναι ότι ζητάει και τους βαθμούς της Φυσικής Αγωγής. Στην πραγματικότητα η Γυμναστική εξαιρείται απο τον Μ.Ο.*

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Εχει τοσο μεγαλη σημασια? Και παλι αριστουχος θεωρεισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

atychiphobiac

Νεοφερμένος

Η atychiphobiac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εχει τοσο μεγαλη σημασια? Και παλι αριστουχος θεωρεισαι.

Δεν έχεις άδικο σε αυτό αλλά όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο. Άσε που με το "νέο λύκειο" μετράνε οι βαθμοί και των τριών τάξεων για την εισαγωγή στα πανεπιστήμια. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Μια ασχετη απορια... οταν αποφοιτησετε απο το λυκειο, θα πρεπει να ξαναδωσετε εξετασεις για να μπειτε σε μια σχολη ή μπαινεται με τους βαθμους του απολυτηριου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

atychiphobiac

Νεοφερμένος

Η atychiphobiac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μια ασχετη απορια... οταν αποφοιτησετε απο το λυκειο, θα πρεπει να ξαναδωσετε εξετασεις για να μπειτε σε μια σχολη ή μπαινεται με τους βαθμους του απολυτυριου?

Δίνουμε και πανελλήνιες. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
*Εντίτ: Το περίεργο με αυτή την φόρμα είναι ότι ζητάει και τους βαθμούς της Φυσικής Αγωγής. Στην πραγματικότητα η Γυμναστική εξαιρείται απο τον Μ.Ο.*

Μετράει η Γυμναστική πλέον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos1111

Νεοφερμένος

Ο Nikos1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεια σας ! Με λένε Νίκο,είμαι 15 χρονών και πάω 1η λυκείου
Γίνετε ο καθηγητης να σου αλλάξει τον βαθμό,ενω στον έχει ήδη βάλει;
Έχω ένα πρόβλημα με 2 καθηγητές(αδερφια)και φοβάμαι μην μου β'αλουν και οι 2 κάτω από την βάση.Ενώ έχω γράψει σχετικά καλά και στους δύο,ύπήρξε καποιο πρόβλημα και.......................................
Έχω δει τους γράφουν για όλους τους μαθητές σε κάτι μεγάλες καρτέλες.Μετά τι κάνουν; τους περνάνε στον υπολογιστη μέχρι την μέρα που τους δείνουν; Ή τους περνάνε τις τελευταίες μέρες και τους εκτυπώνουν τότε ;
Άμα τους περνάνε στον υπολογιστή(8-10μερες νωρίτερα) : Γίνετε να ζητήσει ο καθηγητής να τους αλλάξει ενώ ήδη τους έχουν περάσει στος υπολογιστές(χωρίς να τους έχουν εκτυπώσε) ;

Σας ευχαριστώ ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Nikos1111, οι βαθμοί σημειώνονται από τους καθηγητές κάποιες μέρες πριν πάρουν οι μαθητές τους βαθμούς... το θέμα είναι πως μόλις οι βαθμοί μπουν, στέλνονται στη δευτ/θμια εκπαίδευση οπού εκεί δημιουργούνται οι έλεγχοι... αν τους έχουν ήδη στείλει, νομίζω πως δεν μπορούν να τους αλλάξουν... αν δεν έχουν σταλεί μπορούν πιστεύω.. ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Οι βαθμοί παραδίδονται από τους καθηγητές το αργότερο έως τις 20 Ιανουαρίου που τελειώνει και το 1ο Τετράμηνο. Στο σχολείο μου βαθμοί μπαίνουν τις 2 τελευταίες μέρες που τελειώνει το τετράμηνο και φαντάζομαι το ίδιο γίνεται και σε άλλα σχολεία της επικράτειας. Βαθμοί όμως να αλλάξουν δε νομίζω, λίγο δύσκολο. Εάν έχεις προβλήματα με τους καθηγητές σου μπορείς να μιλήσεις ο ίδιος ή ένας εκ των γονέων σου μαζί τους ή ακόμα καλύτερα να αναφερθείς στο διευθυντή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
πως υπολογιζονται οι βαθμοι στην α λυκειου;εμεις υπολογιζουμε το μ.ο;και στα τετραμηνα και στο τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
του τετραμηνου ομως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Δύσκολο να αλλάξουν οι βαθμοί πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στο λύκειο το 1ο τετράμηνο τελειώνει στις 20 Ιανουαρίου και οι καθηγητές καταθέτουν βαθμολογίες μετά την ημερομηνία αυτή και μέχρι το τέλος του μήνα. Άρα δεν υπάρχει ακόμα βαθμός, πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχει νόημα να μιλάμε για αλλαγή του.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
του τετραμηνου ομως;

Προσθέσεις τους βαθμούς και διαιρείς με το πλήθος τους,αν δεν κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S¡mos

Νεοφερμένος

Ο S¡mos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πελοποννήσου (Τρίπολη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Σχετικά με τους βαθμούς στο τετράμηνο γνωρίζει κανείς αν και ποιά μαθήματα συμψηφίζονται; Ξέρω ότι στα μαθηματικά(άλγεβρα/γεωμετρία) βγαίνει κοινός βαθμός... ισχύει αυτό και για άλλα μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ελληνική γλώσσα

α) Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, β) Νέα Ελληνική Γλώσσα, γ) Νέα Ελληνική Λογοτεχνία


Φυσικές Επιστήμες

α) Φυσική, β) Χημεία, γ) Βιολογία


Μαθηματικά

Α) Άλγεβρα β) Γεωμετρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S¡mos

Νεοφερμένος

Ο S¡mos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πελοποννήσου (Τρίπολη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Να και κάτι καλό... τα αρχαία και η έκθεση δεν είναι ξεχωριστά! Ευχαριστώ για την απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Σίγουρα συμψηφίζονται μερικά μαθήματα και στα τετράμηνα;Νομίζω μόνο για τον ΓΜΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top