Γενικό -  Γενικά για τους βαθμούς

sirapsag21

Νεοφερμένος

Ο sirapsag21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ευχαριστω αλλα δεν προκειτε να γραψω
Άλγεβρα ένα 9άρι
Γεωμετρία ένα 9άρι
Χημεία ένα 9 ακριβώς
Φυσική ένα 10άρι

μηπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takatakaros

Νεοφερμένος

Ο takatakaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Να ρωτήσω και γω κάτι. Στον έλεγχο της Α λυκείου έτσι όπως έγραφε Μ.Ο. τμήματος στα 2 τετράμηνα θα γράφει και Μ.Ο. τάξης στα γραπτά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sirapsag21

Νεοφερμένος

Ο sirapsag21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ρε παιδια βρηκα μια εγκυκλιο του υπουργιου παιδειας σχετικα με τον υπολογισμο του μεσου ορου στην α λυκειου ειναι λιγο ακαταλαβιστικη μπορει καποιος να μου πει αν ισχυει και να μου την εξηγησει λιγο?
οριστε η εγκυκλιος


Στην Α΄ τάξη Ημερήσιου και Α΄ τάξη Εσπερινού Γενικού Λυκείου ο Γενικός Μέσος Όρος (Γ.Μ.Ο.) προκύπτει από το Μ.Ο. των βαθμών ετήσιας επίδοσης του μαθητή όλων των γραπτώς εξεταζόμενων μαθημάτων, συμπεριλαμβανομένου και του μαθήματος της Ερευνητικής Εργασίας, και εκφράζεται με προσέγγιση δεκάτου. (Η βαθμολογία του κάθε μαθητή στο μάθημα της «Ερευνητικής Εργασίας» προκύπτει ως ο μέσος όρος της αντίστοιχης βαθμολογίας του στα δυο τετράμηνα και εκφράζεται με προσέγγιση δεκάτου.)
Ο Γενικός Μέσος Όρος προκύπτει από τη διαίρεση του αθροίσματος των βαθμών ετήσιας επίδοσης των μη κλαδικών μαθημάτων και των γινομένων των βαθμών ετήσιας επίδοσης των κλαδικών μαθημάτων πολλαπλασιαζόμενων επί το πλήθος των κλάδων του μαθήματος, διά του πλήθους των μη κλαδικών μαθημάτων και των κλάδων των μαθημάτων.

σορρυ αν σας κουρασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Φίλε, για να μη παιδεύεσαι κατέβασε αυτό το excelάκι και κάνε υπολογισμό Μ.Ο. Ισχύει για το έτος 2012-2013 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Να ρωτήσω και γω κάτι. Στον έλεγχο της Α λυκείου έτσι όπως έγραφε Μ.Ο. τμήματος στα 2 τετράμηνα θα γράφει και Μ.Ο. τάξης στα γραπτά ;
Δυστυχως/Ευτυχως,οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Φίλε, για να μη παιδεύεσαι κατέβασε αυτό το excelάκι και κάνε υπολογισμό Μ.Ο. Ισχύει για το έτος 2012-2013
Τις "αρχές οικονομίας" τις ξεχάσανε? (Άρα δεν ισχύει...)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takatakaros

Νεοφερμένος

Ο takatakaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

DimDim

Νεοφερμένος

Ο DimDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά, συγνώμη που ξαναρωτάω τα ίδια αλλά χρειάζεται να ξέρω οπωσδήποτε γιατί ανησυχώ :Ρ. Για τη Β' Λυκείου ισχύει ακόμα το σύστημα του γενικού μέσου όρου (πάνω από 9,5); Δηλαδή, ακόμα και να μην έχω συμπληρώσει 28 συνολικές μονάδες σε κάποιο μάθημα, μπορώ να περάσω εάν ο γενικός μέσος όρος όλων των τετραμήνων και των εξετάσεων είναι πάνω από 9,5 ή ασχέτως του μέσου όρου, θα πρέπει να δώσω αυτό το μάθημα το Σεπτέμβριο;

Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Τις "αρχές οικονομίας" τις ξεχάσανε? (Άρα δεν ισχύει...)



Ωπ ναι. Υποτίθεται πως είναι και για αυτό το σχολικό έτος :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimDim

Νεοφερμένος

Ο DimDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Συγνώμη, μπορεί κάποιος να απαντήσει και στην δικιά μου απορία που είναι σχετική με του φίλου γιατί έχω και εγώ πρόβλημα. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Συγνώμη, μπορεί κάποιος να απαντήσει και στην δικιά μου απορία που είναι σχετική με του φίλου γιατί έχω και εγώ πρόβλημα. -.-

Πες και εσύ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimDim

Νεοφερμένος

Ο DimDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πες και εσύ ;)

Φίλε, ευχαριστώ που ενδιαφέρεσαι αλλά λίγο πολύ κατάλαβα πως πάνε τα πράγματα. Απλά ήθελα να ξέρω, για να περάσεις στην Γ λυκείου, μετράει ο γενικός μέσος όρος πάνω από 9,5 ή αναγκαστικά πάω μετεξεταστέος στο μάθημα που δεν έχω συμπληρώσει 28 συνολικές μονάδες; Ορίστε και η απορία μου στην προηγούμενη σελίδα:

Παιδιά, συγνώμη που ξαναρωτάω τα ίδια αλλά χρειάζεται να ξέρω οπωσδήποτε γιατί ανησυχώ :Ρ. Για τη Β' Λυκείου ισχύει ακόμα το σύστημα του γενικού μέσου όρου (πάνω από 9,5); Δηλαδή, ακόμα και να μην έχω συμπληρώσει 28 συνολικές μονάδες σε κάποιο μάθημα, μπορώ να περάσω εάν ο γενικός μέσος όρος όλων των τετραμήνων και των εξετάσεων είναι πάνω από 9,5 ή ασχέτως του μέσου όρου, θα πρέπει να δώσω αυτό το μάθημα το Σεπτέμβριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Φίλε, ευχαριστώ που ενδιαφέρεσαι αλλά λίγο πολύ κατάλαβα πως πάνε τα πράγματα. Απλά ήθελα να ξέρω, για να περάσεις στην Γ λυκείου, μετράει ο γενικός μέσος όρος πάνω από 9,5 ή αναγκαστικά πάω μετεξεταστέος στο μάθημα που δεν έχω συμπληρώσει 28 συνολικές μονάδες; Ορίστε και η απορία μου στην προηγούμενη σελίδα:

9,5 γενικό μέσο όρο θέλει, ξέρω έναν φίλο που είχε γεωμετρία 11 και 11 και έγραψε 4 και πέρασε,
εσύ πόσο βγάζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimDim

Νεοφερμένος

Ο DimDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
9,5 γενικό μέσο όρο θέλει, ξέρω έναν φίλο που είχε γεωμετρία 11 και 11 και έγραψε 4 και πέρασε,
εσύ πόσο βγάζεις;

Εντάξει ρε, τότε πέρασα :clapup:. Α' τετράμηνο έβγαλα 14, Β' έβγαλα 16 και στις εξετάσεις υπολογίζω να έχω 12 :P

Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εντάξει ρε, τότε πέρασα :clapup:. Α' τετράμηνο έβγαλα 14, Β' έβγαλα 16 και στις εξετάσεις υπολογίζω να έχω 12 :P

Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε ;)

Ξέρεις εσύ κανέναν που να έβγαλε 16 και να έμεινε; :P

Ξέρεις εσύ κανέναν που να έβγαλε 16 και να έμεινε; :P

Τίποτα να'σαι καλά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimDim

Νεοφερμένος

Ο DimDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ξέρεις εσύ κανέναν που να έβγαλε 16 και να έμεινε; :P

Μην το λες. Ποτέ δεν ξέρεις. Αν και έτσι κι αλλιώς λίγο δύσκολα μένεις στο λύκειο. Οκ. Ευχαριστώ και πάλι ρε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Μην το λες. Ποτέ δεν ξέρεις. Αν και έτσι κι αλλιώς λίγο δύσκολα μένεις στο λύκειο. Οκ. Ευχαριστώ και πάλι ρε :)

Δεν είναι δύσκολο, ακατόρθωτο είναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimDim

Νεοφερμένος

Ο DimDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

DimDim

Νεοφερμένος

Ο DimDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τι κατεύθυνση θα ακολουθήσεις του χρόνου;

Φίλε εγώ θα συνεχίσω θεωρητική. Τώρα παρατήρησα ότι εσύ ακόμα είσαι στην Α λυκείου. Αν θες, λοιπόν, κάποια πληροφορία σχετικά με τις κατευθύνσεις, στείλε κανένα μήνυμα να σε διευκολύνω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top