[Β' τεύχος] Βοήθεια/Απορίες στα Λατινικά Προσανατολισμού

αλεξανδρα ν

Νεοφερμένος

Η αλεξανδρα ν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
πιστευω οτι επεσε φετοσ σε ολα τα μαθηματα ηταν αντισοσ!!!πολυ υπουλοι!!!ποτε βγαινουν αποτελεσματα??
-----------------------------------------
ακουσα οτι το 60 τοισ εκατο επεσε κατω απ την βαση ιστορια!!!εκθεση ακουσε κανεισ??ποτε βγαινουν αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν πήγα καλά...Πήγα και έδωσα με 39 πυρετό..Οι γονείς μου με τίποτα δεν με άφηναν να δώσω επαναλληπτικές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vas564

Νεοφερμένος

Η Vas564 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν πήγα καλά...Πήγα και έδωσα με 39 πυρετό..Οι γονείς μου με τίποτα δεν με άφηναν να δώσω επαναλληπτικές..

μα γιατι?αφου αμα παρεις χαρτι απο νοσοκομειο γινεται να ξαναδωσεις δεν υπαρχει περιπτωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michaelkaras

Νεοφερμένος

Ο michaelkaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
XALARA!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
μα γιατι?αφου αμα παρεις χαρτι απο νοσοκομειο γινεται να ξαναδωσεις δεν υπαρχει περιπτωση...
Δεν με άφηναν με τίποτα...Τους παρακαλούσα, τίποτα. Ήταν ο πατέρας μου πεποισμένος ότι δεν γίνοταν. Με το ζόρι κυριολεκτικά με έστειλαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the mage

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Αλικαρνασσός (Ηράκλειο). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Το ειπα και στο αλλο thread, αλλα λογικα για να μην εχουν γινει merged θα ειναι "διαφορετικα" οποτε ας πω κ εδω την γνωμη μου...:
Λατινικα: Α)Συντακτ=1.Πλαγιος, 2.Ενεργ/Παθ Φωνη, 3.Απαγορευση, 4.Υποθετικοι Β) Κειμενα = παιζουν τρελα τα 25, 46, 21 (φοβαμαι επισης τα 28, 37, 48, 44) Θα δειξει! Καλη επιτυχια!!


ΥΣ: Κατι μου λεει πως τα θεματα θα ειναι ειτε προχειρογραμμενα, ειτε κατι παρομοιο. Μετριας ευκολιας (προς το ευκολα ή και γελεια) αλλα θα εχει ενα δυο αγκαθια ειτε εσκεμμενα, ειτε λογω αλλων παραγοντων (τσαπατσοδουλιες οπως στην Λογοτεχν. και στην Εκθεση...)
Αν εξαιρεσουμε τον β'ορο συγκρισης ειμουν εντελως μεσα... :P
Γιατι να μην ηταν ετσι και στα αλλααα???!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
η απάντηση στον β όρο ποια ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.

Effie1

Νεοφερμένος

Η Effie1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φιλολογίας Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
a nobismet ipsis
καλη επιτυχια!!!:)
Χωρίς το a βρε παιδιά!!! Νobismet ipsis . Καλά αποτελέσματα και, κυρίως, Kαλό Καλοκαίρι!!!! Να το γλεντήσετε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
εχμ θα μου κόψουν για το α???
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Effie1

Νεοφερμένος

Η Effie1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φιλολογίας Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
θα σου κόψουν, αλλά νομίζω μία μοναδούλα μόνο, δηλαδή το μισό. Don' t worry! Δεν είναι τίποτα τραγικό το 1 στα 100!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariavrdf

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις καλα λατινικα εστω και καθηγητης,αν ναι θα μπορουσε να μου μεταφρασει τις λεξεις εξοριστοι ποιητες ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunt

Νεοφερμένος

Ο sunt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις καλα λατινικα εστω και καθηγητης,αν ναι θα μπορουσε να μου μεταφρασει τις λεξεις εξοριστοι ποιητες ευχαριστω

exsules poetae
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgona

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ρε παιδιά βοήθεια! Έχω το 1ο μου μάθημα λατινικών για φέτος και συνιδειτοποιώ τώρα ότι έχω ξεχάσει τελείως τη σύνταξη! Δεν μπορώ να προχορήσω πέρα απο τα βασικά! Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει έστω και λίγο πραγματικά θα με έσωζε! Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni Oooo

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Το έχω όλο το κείμενο αν θες... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
και εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leniw!!

Νεοφερμένος

Η leniw!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρε παιδιά βοήθεια! Έχω το 1ο μου μάθημα λατινικών για φέτος και συνιδειτοποιώ τώρα ότι έχω ξεχάσει τελείως τη σύνταξη! Δεν μπορώ να προχορήσω πέρα απο τα βασικά! Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει έστω και λίγο πραγματικά θα με έσωζε! Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

ο,τι θελεις στειλε μηνυμα!!ειναι ευκολο!!αρχιζεις απο το ρημα,μετα το υποκειμενο ,το αντικειμενο και ολους τους υπολοιπους ορους!!!!αμα θελεις στειλε μου το κειμενο και να σου στειλω την συνταξη!!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Επειδή θέλω να μάθω τις μεταφράσεις των κειμένων, ποιά είναι εκτός ύλης; Φέτος, ας πούμε, ποιά ήταν;

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leniw!!

Νεοφερμένος

Η leniw!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Επειδή θέλω να μάθω τις μεταφράσεις των κειμένων, ποιά είναι εκτός ύλης; Φέτος, ας πούμε, ποιά ήταν;

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

τι να την κανεις ολη την υλη?μα δεν ειναι σωστο να κατσεις να μαθεις ολες τις μεταφρασεις!!!δεν θα καταφερεις τιποτα και αντι να εχεις τα σςωστα αποτελεσματα εχεις τα αντιθετα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Εκτός ύλης:22,26,33,35,39 και 50..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top