Β' λυκείου: Υπάρχει χρόνος για εξωσχολικές δραστηριότητες;

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας. Θα πάω β΄ λυκείου και θα ήθελα να ξεκινήσω κολυμβητήριο για να γυμναστώ και γενικά για να έχω καλύτερη στάση του σώματος. Με την καθιστική ζωή των μαθητών και τις βαριές τσάντες η πλάτη μας ολοένα και χειροτερεύει. Άκουσα όμως ότι είναι 3 ώρες τη βδομάδα και μάλιστα σε καθημερινές μέρες. Αλλά δε θέλω να παραμελήσω τα μαθήματά μου. Πιστεύετε ότι υπάρχει χρόνος γι' αυτό στη συγκεκριμένη τάξη; Έστω να πηγαίνω 2 φορές τη βδομάδα... Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :xixi::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι ρε ανετα μπορεις, εκτονωσου τωρα γιατι στην τριτη δε θα μπορεις να κανεις τιποτα! Και να τα παραμελησεις λιγο δε θα γινει κατι. Καλυτερα να τα παραμελησεις για να βελτιωσεις την υγεια σου εδω που τα λεμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Φυσικά. Έλεος, δεν θα μας αρρωστήσουν απ' τη Β'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girl131313

Νεοφερμένος

Η girl131313 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως η Β' Λυκείου είναι μια τάξη με αρκετές απαιτήσεις, ομως προσωπικά δεν πιστεύω πως 3 ώρες την εβδομάδα θα επιρρεάσουν αρνητικά στην απόδωσή σου στο σχολείο αν κι εσύ θελεις να τα πας καλά.'Ο,τι κι αν αποφασίσεις σου εύχομαι καλή επιτυχία!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Kort

Νεοφερμένος

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Διάβασε μόνο τα μαθήματα τις κατεύθυνσης που σε ενδιαφέρουν... Αν είσαι θετική/τεχνολογική να ξέρεις πως η φυσική ΚΑΤ και τα μαθηματικά ΚΑΤ είναι εντελώς διαφορετικά και ασύνδετα της Β με της Γ... Άρα και να τα παραμελίσεις δεν τρέχει τίποτα... :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι υπάρχει χρόνος γι' αυτό στη συγκεκριμένη τάξη; Έστω να πηγαίνω 2 φορές τη βδομάδα...
Ά-νε-τα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά. Ίσως το καλύτερο είναι να περιμένω να αρχίσει η χρονιά, να δω πως θα πάει και μετά να αποφασίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Σίγουρα μπορείς να το κάνεις και θα δεις ότι θα σε βοηθήσει και εσένα περισσότερο γιατί θα καταφέρνεις να χαλαρώνεις κιόλας και θα είναι κάτι θετικό και όχι κάποια επιβάρυνση για τα μαθήματά σου.


Να μας πεις και εντυπώσεις όταν αρχίσεις.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Exω και εγω την ιδια απορια για την ταξη αυτη μονο που εγω θα ξοδευω 3-4 ωρες την εβδομαδα για δραστηριοτητες και αλλες 4 σε φροντιστηριο!Το μονο που χρειαζεται ειναι αρκετη επιμονη κουραγιο και υπομονη κατα τα αλλα πιστευω οτι τα βγαζουμε περα!Μην ξεχνας ο μαθητης ειναι ο πιο σκληρα εργαζομενος!Καλη τυχη και καλο κουραγιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Μια χαρά προλαβαίνεις στη β λυκείου...! Εγώ πιστεύω πως αυτην την τάξη την έχουν κάνει για να ξεκουράζονται οι μαθητές...:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Διάβασε μόνο τα μαθήματα τις κατεύθυνσης που σε ενδιαφέρουν... Αν είσαι θετική/τεχνολογική να ξέρεις πως η φυσική ΚΑΤ και τα μαθηματικά ΚΑΤ είναι εντελώς διαφορετικά και ασύνδετα της Β με της Γ... Άρα και να τα παραμελίσεις δεν τρέχει τίποτα... :no1:

Μην το παρακάνετε όμως γιατί αν παρατήσετε την εξάσκηση σε ασκησεις και προβλήματα τότε θα σας κακοφανεί που πρέπει να τα κάνετε στην Γ Λυκειου.Γενικά πρέπει να διατηρείτε σε φόρμα εκτός από το σώμα σας και το μυαλό . Τώρα σχετικά με την ύλη είναι στο χέρι του καθηγητή σας να συνδιάσει γνώσεις που θα σας φανούν χρήσιμες για την επόμενη τάξη(μπορείτε απλά να του το ζητήσετε ).
Γενικά βάλτε κάποιο στόχο σε βαθμολογία για μερικά μαθήματα (π.χ Φυσική Κ. 17/20) για να έχετε και μια εικόνα των ικανοτήτων σας και για να εκτιμήσετε την προσπάθεια που θα κάνετε αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδιά τελικά δεν προλαβαίνω. Πήρα πρόγραμμα από φροντηστήρια και είναι φορτωμένο. Οπότε καλή ήταν η ιδέα αλλά άκυρη...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickolas13

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
άν φτιάξεις προγράμμα και υπάρχει τάξη σε αύτα που κάνεις για όλα υπάρχει χρόνος...αυτής της απόψης είμαι εγώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας. Θα πάω β΄ λυκείου και θα ήθελα να ξεκινήσω κολυμβητήριο για να γυμναστώ και γενικά για να έχω καλύτερη στάση του σώματος. Με την καθιστική ζωή των μαθητών και τις βαριές τσάντες η πλάτη μας ολοένα και χειροτερεύει. Άκουσα όμως ότι είναι 3 ώρες τη βδομάδα και μάλιστα σε καθημερινές μέρες. Αλλά δε θέλω να παραμελήσω τα μαθήματά μου. Πιστεύετε ότι υπάρχει χρόνος γι' αυτό στη συγκεκριμένη τάξη; Έστω να πηγαίνω 2 φορές τη βδομάδα... Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :xixi::hmm:

Ναι πας. Περιοριζόμαστε ένα χρόνο για τις Πανελλήνιες, όχι και δύο όμως. Άμα σου αρέσει κάτι πάντα του βρίσκεις χρόνο.

Εγώ δίνω φέτος πανελλήνιες, και κάνω μάθημα σε δύο μουσικά όργανα....:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Άνετα προλαβαίνεις! Η Β' Λυκείου δεν είναι κάτι το φοβερό... Βέβαια αν το πάρεις λίγο ψύχραιμα ούτε η Γ' είναι, αλλά εκεί τουλάχιστον λες ότι κάνεις την προσπάθεια για τις πανελλήνιες.
Δεν είναι ανάγκη να υπερβάλλουμε... Διάβασμα όσο χρειάζεται και τον ελεύθερο χρόνο σου τον διαθέτεις όπου και όπως θες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domata

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω στο μέτρο..Το υπερβολικό διάβασμα θα φέρει σίγουρα τα αντίθετα αποτελέσμτα..Κούραση, νεύθρα, καυάθλιψη-μούχει συμβεί και είναι άθλιο! 1 με 2 ωρίτσες την εβδομαδα ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να κάνεις κάτι για τον εαυτό σου, το σώμα σου κλπ..Εγώ, πχ κάνω καιρό χορό..δεν είχα σκοπό να τον αφήσω εκτός από την Γ΄φυσικά που τα πράγματα μπαίνουν στην τελειωτική ευθεία..Δεν θα κάνω βέβαια τα 4ωρα που έκλεινα πέρυσι και πρόπερσυ αλλά 1 ωρίτσα το Σάββατο είναι αρκετή..Ξεσκάς! Και έτσι έχει περισσότερη όρεξη για δουλειά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodim

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
2α λυκειου εχεις απειρο χρονο... κανε καμια δραστηριοτητα γιατι θα βαρεθεις, στο λεω! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios3

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ναι υπάρχει αρκετός χρόνος για εξωσχολικές δραστηριότητες. Βέβαια εσύ καθορίζεις τον χρόνο που διαβάζεις ή ξεκουράζεσαι και πως τον αξιοοποιείς. Αυτό ισχύει για όλους. Με σωστό προγραμματισμό όλα είναι εφυκτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Άνετα προλαβαίνεις! Η Β' Λυκείου δεν είναι κάτι το φοβερό... Βέβαια αν το πάρεις λίγο ψύχραιμα ούτε η Γ' είναι, αλλά εκεί τουλάχιστον λες ότι κάνεις την προσπάθεια για τις πανελλήνιες.
Δεν είναι ανάγκη να υπερβάλλουμε... Διάβασμα όσο χρειάζεται και τον ελεύθερο χρόνο σου τον διαθέτεις όπου και όπως θες...:)
τοσο χαλαρα δηλαδη?εγω απο τωρα ανγχωνομαι..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδιά τελικά δεν έχω χρόνο. Έχω πολλές ώρες φροντηστήρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top