Βρες παρέα στο μέρος που πέρασες

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Κανένας άλλος Φιλολογία Θεσσαλονίκης;
:bravo::bravo:
-----------------------------------------


Ευχαριστώ κι εγώ!:D Από την Πάτρα είσαι;
Όχι, από Λακωνία κατάγομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d@NTE

Νεοφερμένος

Ο d@NTE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια πηγα να γραφτω στη Φιλοσοφικη της Θεσσ και εμαθα οτι οι εγγραφες γινονται μονο 9-11 το πρωι .Εγω δεν το ξερα .πηγα 11,15 και με εδιωξαν οι παλιοπουσ...δες τοσο δρομο εκανα...Παντως χαμος γινεται!!!Ολο τυποι με φυλλαδια και βρομιες και ακαταστασια και παιδια που (κομματοσκυλα ισως) που θελουν να σε βοηθησουν!!!Αλλα δεν μου φανηκαν αξιοι εμπιστοσυνης...δεν ξερω...αλλα ΜΠΑΧΑΛΟ!!!!!!!!!!!

To ιδιο επαθα εχθες(μενω θεσσ/νικη:D),σημερα παντως εκανα την εγγραφη, κοιτα πραγματι δεν ειναι ατομα εμπιστοσυνης αλλα θα σε βοηθησουν πολυ.Αν εκανα την εγγραφη μονος ακομα εκει θα ειμουν τωρα...Καλη αρχη συναδελφε(κατα καποιο τροπο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Κι εγώ αν το δήλωνα πρώτη επ[ιλογή θα περνούσα πρώτος. Θα ήμασταν και μαζί!!
-----------------------------------------


Παρακαλώ. Να' σαι καλά!!:D Γραφτήκατε στις σχολές σας;
Οχι την Δευτερα θα γραφτω:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SWEET HEART

Νεοφερμένος

Η SWEET HEART αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ναι ειναι πολυ καλυ οι ανθρωποι κοντα στο Ηρακλειο..ναι ειναι επιπλωμενο εχω μαλιστα και εικονες απο το δικο μου αλλα ειναι ανω κατω :D παντος αν νοικιασεις αυτο που σου λεω ειναι πιο ευρυχωρο...το δικο μου ειναι πιο τετραγωνισμενο ενω το αλλο πιο μακροστενο..εχουν ολα καινουργιο ψυγειο καινουργιο,ειρ-κοντισιον καλοριφερ θεση για πληντυριο ειναι σε πολυ καλη κατασταση..απλα να ξερεις εχουν ενα μεινονεκτημα ενω εχουν ματια ο αποροφητηρας ειναι κοντα και ετσι δν γινεται να το βγαλεις και να βαλεις φουρνακι..αυτο που ειχε μεινει ξενοικιαστο ηταν στο 1 οροφο απο την μερια του δρομου ισια 5 βηματα απο τα τει διπλα απο το σουπερ μαρκετ κοντα στην σταση τα' χεις ολα διπλα σου δηλαδη.προσεχε απλα το θεμα με ρο δημοτικο που σου ειπα ειναι ακριβως απο κατω..κανει 330.Σε σχεση με τα αλλα της περιοχης ψιλοτσιμπαει αλλα ειναι απο τα καλυτερα.αληθεια οταν πηγες για την εγγραφη ειχε κοσμο?ηταν μπουγιο?τι εγινε με τις παραταξεις επεσαν ολες επανω σου?πηγες με την μητερα σου η μονη??ποση ωρα κρατησε η διαδικασια??εισαι ακομα στο Ηρακλειο?

Ναι ειχε αρκετο κοσμο...Πηγα με τους γονεις μου απο το Ρεθυμνο στο Ηρακλειο...
Χαχαχα...Παω να μπω για να αρχισω τις διαδικασιες για την εγγραφη και με σταματαει στην πορτα ενας δυο μετρα και μου λεει:
Καλημερα...σου δινω αυτο το φυλλαδιο...τωρα που θα μπεις μεσα θα δεις πως οι διαδικασιες δεν ειναι και τοσο ανιδιοτελεις...θα σου ζητησουν και τηλεφωνο και διευθυνση κτλ...χαχαχα...Στην αρχη δεν καταλαβα γιατι μου τα ελεγε αυτα αλλα μετα μου εξηγησαν...Η διαδικασια κρατησε λιγοτερο απο μια ωρα....Δεν ειμαι τωρα Ηρακλειο,επεστρεψα Ρεθυμνο!!!!!!!!
:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Κανένας άλλος Φιλολογία Θεσσαλονίκης;
:bravo::bravo:
-----------------------------------------


Ευχαριστώ κι εγώ!:D Από την Πάτρα είσαι;
Μια πολυ καλη μου φιλη θα ερθει στη Φιλολογια Θεσσαλονικης με μεταγραφη..:xixi::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pera_brexei

Νεοφερμένος

Η Μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ναι ειχε αρκετο κοσμο...Πηγα με τους γονεις μου απο το Ρεθυμνο στο Ηρακλειο...
Χαχαχα...Παω να μπω για να αρχισω τις διαδικασιες για την εγγραφη και με σταματαει στην πορτα ενας δυο μετρα και μου λεει:
Καλημερα...σου δινω αυτο το φυλλαδιο...τωρα που θα μπεις μεσα θα δεις πως οι διαδικασιες δεν ειναι και τοσο ανιδιοτελεις...θα σου ζητησουν και τηλεφωνο και διευθυνση κτλ...χαχαχα...Στην αρχη δεν καταλαβα γιατι μου τα ελεγε αυτα αλλα μετα μου εξηγησαν...Η διαδικασια κρατησε λιγοτερο απο μια ωρα....Δεν ειμαι τωρα Ηρακλειο,επεστρεψα Ρεθυμνο!!!!!!!!:D:D:D
Αρα εγω που ντρεπομαι να παρω την μητερα μου μαζι να την στειλω για κανα καφε μεχρι να τελειωσω την εγγραφη!πλακα πλακα δν επεσαν επανω σου αυτοι απο τις παραταξεις?και την εγγραφη την εκανες χωρις την μαμα σου δηλαδη?η ηρθε και αυτη?γιατι δν ξερω ντρεπομαι να ειμαι η μονη που θα φερει την μαμα της xD...σου ειπαν ποτε ανοιγει η σχολη?σου δωσαν καποιο προγραμμα?επισης απο την στιγμη που πηγες ολα τα χαρτια θα ξερεις..στην δερματολογικη εξεταση οντως σε εξεταζει η απλα σου δινει το χαρτι και φευγεις?εσυ απο ιδιωτη το πηρες το χαρτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SWEET HEART

Νεοφερμένος

Η SWEET HEART αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αρα εγω που ντρεπομαι να παρω την μητερα μου μαζι να την στειλω για κανα καφε μεχρι να τελειωσω την εγγραφη!πλακα πλακα δν επεσαν επανω σου αυτοι απο τις παραταξεις?και την εγγραφη την εκανες χωρις την μαμα σου δηλαδη?η ηρθε και αυτη?γιατι δν ξερω ντρεπομαι να ειμαι η μονη που θα φερει την μαμα της xD...σου ειπαν ποτε ανοιγει η σχολη?σου δωσαν καποιο προγραμμα?επισης απο την στιγμη που πηγες ολα τα χαρτια θα ξερεις..στην δερματολογικη εξεταση οντως σε εξεταζει η απλα σου δινει το χαρτι και φευγεις?εσυ απο ιδιωτη το πηρες το χαρτι?

Εφοσον εισαι στο Α' εξαμηνο θα πρεπει να βιαστεις...Οι εγγραφες γινονται μεχρι τις 30/9...
Οταν λες παραταξεις τι εννοεις;;;
Η εγγραφη δεν ειναι τιποτα το φοβερο...Με το που πας να μπεις μεσα στο Τ.Ε.Ι. στα σκαλακια υπαρχουν μερικοι σπουδαστες αλλων εξαμηνων που μας περιμενουν για να μας πανε εκει οπου θα συμπληρωσουμε τα χαρτια της εγγραφης...Συγκεκριμενα θα σε παει σε μια αιθουσα οπου θα σε βοηθησουν με τη συμπληρωση αυτων των χαρτιων,θα σου εξηγησουν τα μαθηματα,τα εργαστηρια,τις απουσιες που μπορεις να κανεις και γενικα οτι χρειαζεται...Μετα θα σου δωσουν ενα χαρτακι με εναν αριθμο και θα πας στη γραμματεια οπου θα σου δωσουν το πασο σου.Τελος θα σε στειλουν καπου οπου θα δωσεις τις εξετασεις σου...Εκει θα σου δωσουν ενα χαρτι το οποιο θα πας παλι στη γραμματεια...Αυτο ηταν ολο...Τελειωσες...
Δε χρειαζεται να ντρεπεσαι...Εκει ηταν και αλλοι γονεις...Καθε παιδι ηταν με εναν ενηλικα...Ακομα υπηρχαν γονεις που ηρθαν στη θεση των παιδιων τους...Δε θα εισαι η μονη λοιπον...:):):)
1 Οκτωβρη ανοιγει...να ρωτησεις οταν πας για να εισαι σιγουρη...
Στο νοσοκομειο πηγα για τις εξετασεις...Ο δερματολογος δεν μπορω να πω πως με εξετασε...Μεσα σε ενα λεπτο ημουν εξω...μου ειπε να του δειξω τις παλαμες μου,να σηκωσω την μπλουζα μου και τελος...


Ξερεις τι χαρτια πρεπει να εχεις μαζι σου;;;;

Για την εγγραφή τους οι επιτυχόντες ή νόμιμα εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο, καταθέτουν στη Γραμματεία του Τμήματος τους από 9.00 π.μ. μέχρι 1.00 μ.μ. τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Αίτηση εγγραφής η οποία διατίθεται από το Τμήμα.
2. Τίτλο απόλυσης, δηλαδή απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του Λυκείουαπό το οποίο αποφοίτησε ή νόμιμα κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφοτων τίτλων αυτών).
3. Υπεύθυνη δήλωση στην οποία ο εισαγόμενος δηλώνει ότι δεν είναι
εγγεγραμμένος σε άλλη Σχολή ή Τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης της
Ελλάδας.
4. Εξι φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
5. Εκτός των παραπάνω και μόνο όσοι πέτυχαν με το σύστημα του ΓενικούΛυκείου (από το 90% και το 10%) υποβάλλουν και αντίγραφο
βεβαίωσης (πρόσβασης) της παραγράφου 13 του άρθρου 1 του
Ν.2525/1997, όπως συμπληρώθηκε με την παράγραφο 1 του άρθρου 1 του
Ν.2909/2001.
6. Στατιστικό δελτίο που διατίθεται από το Τμήμα.
7. α)Ακτινογραφία θώρακα με επικολλημένη φωτογραφία
β) Παθολογική γνωμάτευση.
γ) Δερματολογική γνωμάτευση.
Οι προαναφερόμενες ιατρικές γνωματεύσεις είναι δυνατόν να προέρχονται από ιατρό δημόσιου νοσοκομείου είτε ιδιώτη
8. Κατά την προσέλευση τους για εγγραφή οι εισαχθέντες πρέπει να έχουν μαζίτους φωτοτυπία της Αστυνομικής Ταυτότητας ή άλλο δημόσιο έγγραφο, από το οποίο αποδεικνύονται τα ονομαστικά τους στοιχεία και ηακριβής ημερομηνία γέννησης.
Οι νεοεισαχθέντες υποχρεούνται άμεσα κατά την εγγραφή τους να
προσκομίσουν TIC παρακάνω ιατρικές εξετάσεις, για πρόληψη και
αντιμετώπιση καταστάσεων λόγω του ιού της γρίπης

****Οτι σου εχω υπογραμμισει με πρασινο χρωμα θα πρεπει να τα εχεις μαζι σου...τα υπολοιπα θα σου τα δωσουν εκει...:D:D:D

Αυτα...αν εχεις καποια αλλη απορια με μεγαλη μου χαρα να σε βοηθησω!!!:iagree::iagree::iagree:


https://www.teicrete.gr/tei/el/index.php (εδω μπορεις να βρεις καποιες πληροφοριες,ανακοινωσεις κτλ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
εμενα ο δερματολογος απλα κοιταξε το βιβλιαριο υγειας κ συμπληρωσε ενα χαρτι δν μ εξετασε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evanthia P

Νεοφερμένος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εφοσον εισαι στο Α' εξαμηνο θα πρεπει να βιαστεις...Οι εγγραφες γινονται μεχρι τις 30/9...
Οταν λες παραταξεις τι εννοεις;;;
Η εγγραφη δεν ειναι τιποτα το φοβερο...Με το που πας να μπεις μεσα στο Τ.Ε.Ι. στα σκαλακια υπαρχουν μερικοι σπουδαστες αλλων εξαμηνων που μας περιμενουν για να μας πανε εκει οπου θα συμπληρωσουμε τα χαρτια της εγγραφης...Συγκεκριμενα θα σε παει σε μια αιθουσα οπου θα σε βοηθησουν με τη συμπληρωση αυτων των χαρτιων,θα σου εξηγησουν τα μαθηματα,τα εργαστηρια,τις απουσιες που μπορεις να κανεις και γενικα οτι χρειαζεται...Μετα θα σου δωσουν ενα χαρτακι με εναν αριθμο και θα πας στη γραμματεια οπου θα σου δωσουν το πασο σου.Τελος θα σε στειλουν καπου οπου θα δωσεις τις εξετασεις σου...Εκει θα σου δωσουν ενα χαρτι το οποιο θα πας παλι στη γραμματεια...Αυτο ηταν ολο...Τελειωσες...
Δε χρειαζεται να ντρεπεσαι...Εκει ηταν και αλλοι γονεις...Καθε παιδι ηταν με εναν ενηλικα...Ακομα υπηρχαν γονεις που ηρθαν στη θεση των παιδιων τους...Δε θα εισαι η μονη λοιπον...:):):)
1 Οκτωβρη ανοιγει...να ρωτησεις οταν πας για να εισαι σιγουρη...
Στο νοσοκομειο πηγα για τις εξετασεις...Ο δερματολογος δεν μπορω να πω πως με εξετασε...Μεσα σε ενα λεπτο ημουν εξω...μου ειπε να του δειξω τις παλαμες μου,να σηκωσω την μπλουζα μου και τελος...

Ξερεις τι χαρτια πρεπει να εχεις μαζι σου;;;;

Για την εγγραφή τους οι επιτυχόντες ή νόμιμα εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο, καταθέτουν στη Γραμματεία του Τμήματος τους από 9.00 π.μ. μέχρι 1.00 μ.μ. τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Αίτηση εγγραφής η οποία διατίθεται από το Τμήμα.
2. Τίτλο απόλυσης, δηλαδή απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του Λυκείουαπό το οποίο αποφοίτησε ή νόμιμα κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφοτων τίτλων αυτών).
3. Υπεύθυνη δήλωση στην οποία ο εισαγόμενος δηλώνει ότι δεν είναι
εγγεγραμμένος σε άλλη Σχολή ή Τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης της
Ελλάδας.
4. Εξι φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
5. Εκτός των παραπάνω και μόνο όσοι πέτυχαν με το σύστημα του ΓενικούΛυκείου (από το 90% και το 10%) υποβάλλουν και αντίγραφο
βεβαίωσης (πρόσβασης) της παραγράφου 13 του άρθρου 1 του
Ν.2525/1997, όπως συμπληρώθηκε με την παράγραφο 1 του άρθρου 1 του
Ν.2909/2001.
6. Στατιστικό δελτίο που διατίθεται από το Τμήμα.
7. α)Ακτινογραφία θώρακα με επικολλημένη φωτογραφία
β) Παθολογική γνωμάτευση.
γ) Δερματολογική γνωμάτευση.
Οι προαναφερόμενες ιατρικές γνωματεύσεις είναι δυνατόν να προέρχονται από ιατρό δημόσιου νοσοκομείου είτε ιδιώτη
8. Κατά την προσέλευση τους για εγγραφή οι εισαχθέντες πρέπει να έχουν μαζίτους φωτοτυπία της Αστυνομικής Ταυτότητας ή άλλο δημόσιο έγγραφο, από το οποίο αποδεικνύονται τα ονομαστικά τους στοιχεία και ηακριβής ημερομηνία γέννησης.
Οι νεοεισαχθέντες υποχρεούνται άμεσα κατά την εγγραφή τους να
προσκομίσουν TIC παρακάνω ιατρικές εξετάσεις, για πρόληψη και
αντιμετώπιση καταστάσεων λόγω του ιού της γρίπης

****Οτι σου εχω υπογραμμισει με πρασινο χρωμα θα πρεπει να τα εχεις μαζι σου...τα υπολοιπα θα σου τα δωσουν εκει...:D:D:D

Αυτα...αν εχεις καποια αλλη απορια με μεγαλη μου χαρα να σε βοηθησω!!!:iagree::iagree::iagree:


https://www.teicrete.gr/tei/el/index.php (εδω μπορεις να βρεις καποιες πληροφοριες,ανακοινωσεις κτλ.)
καλησπερα!πηρα τηλεφωνο σημερα στη γραμματεια για χημικο θεσσαλονικης και μου ειπε μονο ακτινογραφια θωρακα!δερματολογος και παθολογος ειναι στανταρ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
ακτινιγραφία και δερματολόγο μου ζήτησαν εμένα :s:s όλοι ανοργάνωτοι είναι και δεν δίνουν σωστές πληροφορίες στη γραμματία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SWEET HEART

Νεοφερμένος

Η SWEET HEART αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
καλησπερα!πηρα τηλεφωνο σημερα στη γραμματεια για χημικο θεσσαλονικης και μου ειπε μονο ακτινογραφια θωρακα!δερματολογος και παθολογος ειναι στανταρ?

Καλησπερα!!!
Ειχα παρει κι εγω τηλεφωνο στη γραμματεια...δεν ηξεραν ομως και μου ειπαν να μπω στην ιστοσελιδα της σχολης μου για να μαθω οτι θελω...
Προφανως για να σου ειπαν μονο ακτινογραφια θωρακα μονο αυτο θα ζητανε...Για να εισαι σιγουρη ομως ψαξε το μεσω Internet...:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minoans

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ελεος:lol::lol:.. δέν ειναι γιατροί!!!! Τι να την κανουν την ακτινογραφία μονη της?????
Προφανώς θα θέλει και γνωμάτευση:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Παιδιά αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει. Μόνο την ακτινογραφία θα πάμε μόνη της? Δεν χρειάζεται κάτι άλλο? Συγκεκριμένα για την ακτινογραφία ρωτάω (ξέρω για τα υπόλοιπα δικαιολογητικά κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Και σε μας μπάτε σκύλοι αλέστε ήτανε.Τέπσα θα βγάλουμε μια άκρη.Την ακτινογραφία πάντως σε εμάς μας είπαν ότι μπορείς να την πας όποτε θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pera_brexei

Νεοφερμένος

Η Μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εφοσον εισαι στο Α' εξαμηνο θα πρεπει να βιαστεις...Οι εγγραφες γινονται μεχρι τις 30/9...
Οταν λες παραταξεις τι εννοεις;;;
Η εγγραφη δεν ειναι τιποτα το φοβερο...Με το που πας να μπεις μεσα στο Τ.Ε.Ι. στα σκαλακια υπαρχουν μερικοι σπουδαστες αλλων εξαμηνων που μας περιμενουν για να μας πανε εκει οπου θα συμπληρωσουμε τα χαρτια της εγγραφης...Συγκεκριμενα θα σε παει σε μια αιθουσα οπου θα σε βοηθησουν με τη συμπληρωση αυτων των χαρτιων,θα σου εξηγησουν τα μαθηματα,τα εργαστηρια,τις απουσιες που μπορεις να κανεις και γενικα οτι χρειαζεται...Μετα θα σου δωσουν ενα χαρτακι με εναν αριθμο και θα πας στη γραμματεια οπου θα σου δωσουν το πασο σου.Τελος θα σε στειλουν καπου οπου θα δωσεις τις εξετασεις σου...Εκει θα σου δωσουν ενα χαρτι το οποιο θα πας παλι στη γραμματεια...Αυτο ηταν ολο...Τελειωσες...
Δε χρειαζεται να ντρεπεσαι...Εκει ηταν και αλλοι γονεις...Καθε παιδι ηταν με εναν ενηλικα...Ακομα υπηρχαν γονεις που ηρθαν στη θεση των παιδιων τους...Δε θα εισαι η μονη λοιπον...:):):)
1 Οκτωβρη ανοιγει...να ρωτησεις οταν πας για να εισαι σιγουρη...
Στο νοσοκομειο πηγα για τις εξετασεις...Ο δερματολογος δεν μπορω να πω πως με εξετασε...Μεσα σε ενα λεπτο ημουν εξω...μου ειπε να του δειξω τις παλαμες μου,να σηκωσω την μπλουζα μου και τελος...

Ξερεις τι χαρτια πρεπει να εχεις μαζι σου;;;;

Για την εγγραφή τους οι επιτυχόντες ή νόμιμα εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο, καταθέτουν στη Γραμματεία του Τμήματος τους από 9.00 π.μ. μέχρι 1.00 μ.μ. τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Αίτηση εγγραφής η οποία διατίθεται από το Τμήμα.
2. Τίτλο απόλυσης, δηλαδή απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του Λυκείουαπό το οποίο αποφοίτησε ή νόμιμα κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφοτων τίτλων αυτών).
3. Υπεύθυνη δήλωση στην οποία ο εισαγόμενος δηλώνει ότι δεν είναι
εγγεγραμμένος σε άλλη Σχολή ή Τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης της
Ελλάδας.
4. Εξι φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
5. Εκτός των παραπάνω και μόνο όσοι πέτυχαν με το σύστημα του ΓενικούΛυκείου (από το 90% και το 10%) υποβάλλουν και αντίγραφο
βεβαίωσης (πρόσβασης) της παραγράφου 13 του άρθρου 1 του
Ν.2525/1997, όπως συμπληρώθηκε με την παράγραφο 1 του άρθρου 1 του
Ν.2909/2001.
6. Στατιστικό δελτίο που διατίθεται από το Τμήμα.
7. α)Ακτινογραφία θώρακα με επικολλημένη φωτογραφία
β) Παθολογική γνωμάτευση.
γ) Δερματολογική γνωμάτευση.
Οι προαναφερόμενες ιατρικές γνωματεύσεις είναι δυνατόν να προέρχονται από ιατρό δημόσιου νοσοκομείου είτε ιδιώτη
8. Κατά την προσέλευση τους για εγγραφή οι εισαχθέντες πρέπει να έχουν μαζίτους φωτοτυπία της Αστυνομικής Ταυτότητας ή άλλο δημόσιο έγγραφο, από το οποίο αποδεικνύονται τα ονομαστικά τους στοιχεία και ηακριβής ημερομηνία γέννησης.
Οι νεοεισαχθέντες υποχρεούνται άμεσα κατά την εγγραφή τους να
προσκομίσουν TIC παρακάνω ιατρικές εξετάσεις, για πρόληψη και
αντιμετώπιση καταστάσεων λόγω του ιού της γρίπης

****Οτι σου εχω υπογραμμισει με πρασινο χρωμα θα πρεπει να τα εχεις μαζι σου...τα υπολοιπα θα σου τα δωσουν εκει...:D:D:D

Αυτα...αν εχεις καποια αλλη απορια με μεγαλη μου χαρα να σε βοηθησω!!!:iagree::iagree::iagree:


https://www.teicrete.gr/tei/el/index.php (εδω μπορεις να βρεις καποιες πληροφοριες,ανακοινωσεις κτλ.)
Σε ευχαριστω παρα πολυ!εισαι πολυ εξυπηρετικη!!μωρε εγω στην αρχη νομιζα οτι οι ακτινογραφιες και οι εξετασεις αιματος ηταν απαραιτητες...δν ειμαι εγω για αυτα xD μαλλον θα παρω και την μαμα μου μαζι γιατι αλλιως ακρη δν βγαινει!για τις παραταξεις ειχα διαβασει στο "πρωτη μερα στο Πανεπιστημιο" νομιζω οτι με το που πας για εγγραφη υπαρχουν πολυ που σε βοηθανε αλλα για να πας στην δικη τους παραταξη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ!εισαι πολυ εξυπηρετικη!!μωρε εγω στην αρχη νομιζα οτι οι ακτινογραφιες και οι εξετασεις αιματος ηταν απαραιτητες...δν ειμαι εγω για αυτα xD μαλλον θα παρω και την μαμα μου μαζι γιατι αλλιως ακρη δν βγαινει!για τις παραταξεις ειχα διαβασει στο "πρωτη μερα στο Πανεπιστημιο" νομιζω οτι με το που πας για εγγραφη υπαρχουν πολυ που σε βοηθανε αλλα για να πας στην δικη τους παραταξη..

Σε βοηθανε πολυ κι ολας ...
Μονο στην τουαλετα μαζι σου δεν ερχονται ... που λεει ο λογος ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SWEET HEART

Νεοφερμένος

Η SWEET HEART αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ!εισαι πολυ εξυπηρετικη!!μωρε εγω στην αρχη νομιζα οτι οι ακτινογραφιες και οι εξετασεις αιματος ηταν απαραιτητες...δν ειμαι εγω για αυτα xD μαλλον θα παρω και την μαμα μου μαζι γιατι αλλιως ακρη δν βγαινει!για τις παραταξεις ειχα διαβασει στο "πρωτη μερα στο Πανεπιστημιο" νομιζω οτι με το που πας για εγγραφη υπαρχουν πολυ που σε βοηθανε αλλα για να πας στην δικη τους παραταξη..

Οι εξετασεις ειναι απαραιτητες-ειδικα τωρα με τον ιο γριπης...

Οταν πηγα μου ειπαν πως την προηγουμενη ημερα εδιωξαν μια κοπελα επειδη δεν ειχε κανει τις εξετασεις...οποτε να πας να τις κανεις γιατι οι μερες περνανε και δε θα προλαβεις...ασε που μπορει να σου παρει μια ολοκληρη μερα μεχρι να τελειωσεις...τουλαχιστον μ'εμενα ετσι εγινε γιατι ολο το νοσοκομειο ηταν γεματο φοιτητες...
Οσον αφορα τις παραταξεις τα παιδια που με εξυπηρετησαν δεν ειχαν καποια σχεση με αυτες...μονο το παιδι που με σταματησε στην πορτα ανηκε
σε καποια...:iagree::iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

Οι εξετασεις ειναι απαραιτητες-ειδικα τωρα με τον ιο γριπης...

Οταν πηγα μου ειπαν πως την προηγουμενη ημερα εδιωξαν μια κοπελα επειδη δεν ειχε κανει τις εξετασεις...οποτε να πας να τις κανεις γιατι οι μερες περνανε και δε θα προλαβεις...ασε που μπορει να σου παρει μια ολοκληρη μερα μεχρι να τελειωσεις...τουλαχιστον μ'εμενα ετσι εγινε γιατι ολο το νοσοκομειο ηταν γεματο φοιτητες...
Οσον αφορα τις παραταξεις τα παιδια που με εξυπηρετησαν δεν ειχαν καποια σχεση με αυτες...μονο το παιδι που με σταματησε στην πορτα ανηκε
σε καποια...:iagree::iagree::iagree::iagree:

Τους ρωτησες? Ή το υποθετεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pera_brexei

Νεοφερμένος

Η Μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σε βοηθανε πολυ κι ολας ...
Μονο στην τουαλετα μαζι σου δεν ερχονται ... που λεει ο λογος ... :P
χαχαχαχχ :lol:
-----------------------------------------
Οι εξετασεις ειναι απαραιτητες-ειδικα τωρα με τον ιο γριπης...
Οταν πηγα μου ειπαν πως την προηγουμενη ημερα εδιωξαν μια κοπελα επειδη δεν ειχε κανει τις εξετασεις...οποτε να πας να τις κανεις γιατι οι μερες περνανε και δε θα προλαβεις...ασε που μπορει να σου παρει μια ολοκληρη μερα μεχρι να τελειωσεις...τουλαχιστον μ'εμενα ετσι εγινε γιατι ολο το νοσοκομειο ηταν γεματο φοιτητες...
Οσον αφορα τις παραταξεις τα παιδια που με εξυπηρετησαν δεν ειχαν καποια σχεση με αυτες...μονο το παιδι που με σταματησε στην πορτα ανηκε σε καποια...:iagree::iagree::iagree::iagree:
μωρε δερματολογικη στο νοσοκομειο του Αγιου Παυλου δν ειχαν τετοιο τμημα για να κανω κατι τετοιο μου ειπαν.και ετσι επρεπε να παω σε αλλο νοσοκομειο αλλα προτιμησα να παω σε εναν που ειναι και διπλα στο σπιτι μας.αυριο θα παω για το χαρτη απο το σχολειο μου και σχεδον τελειωσα...αυτο που ηθελα να σε ρωτησω ειναι για τα laptop εσενα σου ειπαν τιποτα για ελαφρυνση η οχι???εχουν βγαλει καμια ανακοινωση για να περιμενω αν ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SWEET HEART

Νεοφερμένος

Η SWEET HEART αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τους ρωτησες? Ή το υποθετεις?

Οχι δεν τους ρωτησα...Το καταλαβα ομως...:iagree::iagree::iagree:
Οταν πηγα να μπω στη σχολη οπως ειπα με σταματησε αυτο το παιδι και αρχισε να μου λεει διαφορα σχετικα με τις διαδικασιες...κοιταξα τοτε την κοπελα που θα με πηγαινε στην αιθουσα για την συμπληρωση των χαρτιων της εγγραφης και μου ειπε να μη δωσω σημασια καθως τα ιδια λεει σε οποιον μπει και ετσι συνεχισαμε να προχωραμε...Μετα πηγαμε σε αυτη την αιθουσα οπου υπηρχαν και αλλοι σπουδαστες(που βοηθουσαν τους νεους με τις διαδικασιες)και αρχισαν να το συζητουν...Δε συμφωνουσαν με οτι εκανε...!!!!!!!:iagree::iagree::iagree:

-----------------------------------------
μωρε δερματολογικη στο νοσοκομειο του Αγιου Παυλου δν ειχαν τετοιο τμημα για να κανω κατι τετοιο μου ειπαν.και ετσι επρεπε να παω σε αλλο νοσοκομειο αλλα προτιμησα να παω σε εναν που ειναι και διπλα στο σπιτι μας.αυριο θα παω για το χαρτη απο το σχολειο μου και σχεδον τελειωσα...αυτο που ηθελα να σε ρωτησω ειναι για τα laptop εσενα σου ειπαν τιποτα για ελαφρυνση η οχι???εχουν βγαλει καμια ανακοινωση για να περιμενω αν ειναι.

Οχι δεν μου ειπαν τιποτα και απ'οτι ξερω δεν εχει βγει καποια ανακοινωση...Αν μαθω κατι θα σ'ενημερωσω!!!!!:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top