Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Αρχικά καταλαβαίνω τους λόγους που στοχευες και στοχευεις να εισαχθεί στο εθνικό. Πράγματι είναι η σχολή που θα δώσει την πιο θεμελιώδη κατάρτιση στους μελλοντικούς ηθοποιούς. Ακόμα, ειναι εντελώς δωρεάν και θα σου δώσει και τις καλύτερες προσβάσεις στο επάγγελμα. Εν ολίγοις ειναι ένας από τους καλύτερους δρόμους για να γίνει κάποιος καλός ηθοποιός. Αλλα δεν ειναι ο μοναδικός δρομος για να γίνεις καλός ηθοποιός. Ο στόχος για εσένα δεν θα πρέπει να είναι η εισαγωγή σε μια συγκεκριμένη σχολή αλλα να φτάσεις σε κάποια χρόνια από τώρα σε ένα επίπεδο ώστε να μπορείς να πετύχεις στην υποκριτική αυτά που ονειρεύεσαι. Δες την μεγάλη εικόνα. Προσδιορίσει τους μακροχρόνιους στόχους σου πάνω στο επάγγελμα και δες πως μπορείς να τους πετύχεις. Κοιτα τι γνώσεις και εμπειρία χρειάζεσαι και ψάξε σχολές και σεμινάρια που να στις προσφέρουν. Δες τι ειναι αυτο στο οποίο υστερούν οι άλλες σχολές έναντι στο εθνικό και προσπάθησε να δεις τι μπορείς να κάνεις για να ισοστάθμισης αυτο το θεωρητικό μειονέκτημά τους. Οι πηγες στο ίντερνετ ειναι άφθονες. Πειραματίσου. Δες ποια προγράμματα ταιριάζουν στις ανάγκες σου. Αν θες να πετύχεις κατι πραγματικά μεγάλο στην τέχνη σου πρέπει να απορρίψεις, να αμφιβάλλεις και να αμφισβητήσει αυτά που μέχρι σήμερα θεωρούσες δεδομένα. Πρέπει να προσαρμοστεί στις δυσκολίες. Και φυσικά πρέπει να χαραξεις την δική σου πορεία. Μην φοβηθείς να ακολουθήσεις τον "δρόμο τον λιγοτερο ταξιδεμενο".

Το μηνυμα μου αν και είχε σκοπό να εμπνεύσει ίσως σε απογοήτευσε γιατι θα το θεωρήσεις ως ένα ακόμα μηνυμα κάποιου που δεν σε καταλαβαίνει. Που δεν καταλαβαίνει τι σημαίνει το εθνικό για εσένα. Όμως σε παρακαλώ μην το δεις σαν τέτοιο. Αυτο που σου αρέσει στο εθνικό σιγουρα δεν ειναι μόνο ο τίτλος του είναι κάτι παραπάνω που ακόμα και αν δεχτούμε ότι μπορείς να το βρεις αλλου σιγουρα μπορείς να το δημιουργήσεις.

Και κατι τελευταίο, λιγο πιο πρακτικό από τις παραπάνω θεωρητικουρες, οι ηθοποιοί που θαυμάζεις και τελείωσαν το εθνικό δεν θα ηταν εξίσου καλοι ακόμα και αν αποφοιτούν από άλλες σχολές;
Όχι, δεν νομίζω να ήταν τόσο καλοί. Άλλωστε για αυτό και όλοι οι καλοί ηθοποιοί έχουν τελειώσει εθνικό.

Έτσι όπως έκατσα και έκανα έναν διάλογο με τον εαυτό μου, κατέληξα στο εξής: στην φιλοσοφική δεν μπορώ να πηγαίνω, ίσως πάω στις εξεταστικές, ούτως ή άλλως τα περνάω εύκολα. Θα ψάξω και θα βρω δύο τρεις αγαπημένους μου ηθοποιούς να κάνουμε μαζί ιδιαίτερα, να βρω από τώρα τα κομμάτια που θα αποφασίσουν εκείνοι ότι μου κάνουν και να με βάλουν έστω και για λίγο στο συγκεκριμένο καλούπι που ζητάει το εθνικό. Έστω για την ημέρα των εξετάσεων. Δεν υπάρχει άλλη λύση.
Για άλλη σχολή δεν το συζητάω καν
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Κοντεύω να τρελαθώ. Όλη την μέρα αυτό σκέφτομαι.
Κουράστηκα πάρα πολύ, αλήθεια.. από την μία πάω να ηρεμήσω, από την άλλη με πιάνει η αδικία και ξεσπάω όπου να ναι
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,893 μηνύματα.
Όχι, δεν νομίζω να ήταν τόσο καλοί. Άλλωστε για αυτό και όλοι οι καλοί ηθοποιοί έχουν τελειώσει εθνικό.
Πάλι αυτό δεν ισχύει. Υπάρχει ολόκληρη λίστα διαμαντιών ελληνικού κινηματογράφου που δεν έχουν πατήσει στην σχολή αυτή.
Να ξέρεις αυτοί που θαυμάζεις, δεν έγιναν καλοί επειδή πήγαν σε μια σχολή 4 ετών. Η υποκριτική θεωρώ ότι είναι έμφυτο ταλέντο, είτε το έχεις είτε οχι. Ειδικά όταν η σχολή δεν θέλει να επενδύσει στον "σπόρο" σου, τα κάνεις όλα μόνη σου. Όλοι αυτοί οι άνθρωποι που δεν ταίριαζαν στο καλούπι του εθνικού αλλά μπήκαν (σε συμπεριλαμβάνουμε όλους τους πιθανούς τρόπους), καλλιεργήθηκαν μόνοι τους, βάδισαν μόνοι τους, ή σε συνεργασία με έναν σκηνοθέτη που ταίριαξαν, μέσα στην σχολή.
Οπότε το ίδιο καλοί θα ήταν, ίσως λίγο λιγότερο.


Κοντεύω να τρελαθώ. Όλη την μέρα αυτό σκέφτομαι.
Κουράστηκα πάρα πολύ, αλήθεια.. από την μία πάω να ηρεμήσω, από την άλλη με πιάνει η αδικία και ξεσπάω όπου να ναι
Όχι να μην σκας καθόλου. Γνωρίζεις ότι θέλουν ένα συγκεκριμένο καλούπι, και καλά κάνεις που κρατάς το καλλιτεχνικό ηθικό και δεν αλλάζεις για αυτούς.

Όμως να λέμε την αλήθεια, ένα από τα προσόντα που πρέπει να έχει ένας ηθοποιός, είναι να μπορεί να ερμηνεύσει και ρόλους που δεν ταιριάζουν στο στυλ τους. Τι εννοω, η θρυλική Rachel MacAdams, ερμήνευσε ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΟ το 2004 τον ρόλο της regina στο mean girls, ένα κακομαθημένο, πλούσιο, και στον κόσμο της κορίτσι αλλά και την Allie στην δραματική ρομαντική ταινία The Notebook. Δύο ρολόι σαν τη μέρα με τη νύχτα.

Οποτε, αν διαλέξεις να ξαναπροσπάθησεις, προτείνω με την ηθοποιό καθηγήτρια σου, να σε μάθει να ερμηνεύεις ΟΛΟΥΣ τους τύπους ρόλου, και του καλουπιού του εθνικού. Στην επαγγελματική σου πορεία μετά αν δεν θες να πάρεις τέτοιους ρόλους μην το κάνεις, αλλά καλό είναι να δείξεις στην επιτροπή ότι "σηκώνεις" από όλα, πέρα από το φορτε σου, συμπεριλαμβανομενου και αυτου που θέλουν.

Η ηθοποιός που θα σου κάνει ιδιαίτερα θα ξέρει καλύτερα και ίσως κάποιο μυστικό να σου πει. Αλλά για τώρα ηρέμησε
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Πάλι αυτό δεν ισχύει. Υπάρχει ολόκληρη λίστα διαμαντιών ελληνικού κινηματογράφου που δεν έχουν πατήσει στην σχολή αυτή.
Να ξέρεις αυτοί που θαυμάζεις, δεν έγιναν καλοί επειδή πήγαν σε μια σχολή 4 ετών. Η υποκριτική θεωρώ ότι είναι έμφυτο ταλέντο, είτε το έχεις είτε οχι. Ειδικά όταν η σχολή δεν θέλει να επενδύσει στον "σπόρο" σου, τα κάνεις όλα μόνη σου. Όλοι αυτοί οι άνθρωποι που δεν ταίριαζαν στο καλούπι του εθνικού αλλά μπήκαν (σε συμπεριλαμβάνουμε όλους τους πιθανούς τρόπους), καλλιεργήθηκαν μόνοι τους, βάδισαν μόνοι τους, ή σε συνεργασία με έναν σκηνοθέτη που ταίριαξαν, μέσα στην σχολή.
Οπότε το ίδιο καλοί θα ήταν, ίσως λίγο λιγότερο.



Όχι να μην σκας καθόλου. Γνωρίζεις ότι θέλουν ένα συγκεκριμένο καλούπι, και καλά κάνεις που κρατάς το καλλιτεχνικό ηθικό και δεν αλλάζεις για αυτούς.

Όμως να λέμε την αλήθεια, ένα από τα προσόντα που πρέπει να έχει ένας ηθοποιός, είναι να μπορεί να ερμηνεύσει και ρόλους που δεν ταιριάζουν στο στυλ τους. Τι εννοω, η θρυλική Rachel MacAdams, ερμήνευσε ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΟ το 2004 τον ρόλο της regina στο mean girls, ένα κακομαθημένο, πλούσιο, και στον κόσμο της κορίτσι αλλά και την Allie στην δραματική ρομαντική ταινία The Notebook. Δύο ρολόι σαν τη μέρα με τη νύχτα.

Οποτε, αν διαλέξεις να ξαναπροσπάθησεις, προτείνω με την ηθοποιό καθηγήτρια σου, να σε μάθει να ερμηνεύεις ΟΛΟΥΣ τους τύπους ρόλου, και του καλουπιού του εθνικού. Στην επαγγελματική σου πορεία μετά αν δεν θες να πάρεις τέτοιους ρόλους μην το κάνεις, αλλά καλό είναι να δείξεις στην επιτροπή ότι "σηκώνεις" από όλα, πέρα από το φορτε σου, συμπεριλαμβανομενου και αυτου που θέλουν.

Η ηθοποιός που θα σου κάνει ιδιαίτερα θα ξέρει καλύτερα και ίσως κάποιο μυστικό να σου πει. Αλλά για τώρα ηρέμησε
Αρχικά το εθνικό είναι 3 έτη φοίτησης. Όχι 4. Όσον αφορά τους ρόλους ήταν τελείως αντίθετοι μεταξύ τους οι δύο μονόλογοι, ήταν η καλή γυναίκα και ήταν και η μοχθηρή γυναίκα. Είχα γκάμα.

Πραγματικά δεν ξέρω τι πήγε ΤΟΣΟ λάθος, δεν το περίμενα, ούτε εγώ ούτε οι καθηγητές μου, ούτε καν οι γονείς μου που με είδαν. Σχετικά με το τραγούδι έχω μια πολύ ωραία φωνή, ευτυχώς, οπότε δεν νομίζω να με κόψαν από εκεί. Το μόνο που θα ζητήσω τώρα είναι να μάθω με το βαθμό με έκοψαν,να ξέρω τουλάχιστον
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Αρχικά το εθνικό είναι 3 έτη φοίτησης. Όχι 4. Όσον αφορά τους ρόλους ήταν τελείως αντίθετοι μεταξύ τους οι δύο μονόλογοι, ήταν η καλή γυναίκα και ήταν και η μοχθηρή γυναίκα. Είχα γκάμα.

Πραγματικά δεν ξέρω τι πήγε ΤΟΣΟ λάθος, δεν το περίμενα, ούτε εγώ ούτε οι καθηγητές μου, ούτε καν οι γονείς μου που με είδαν. Σχετικά με το τραγούδι έχω μια πολύ ωραία φωνή, ευτυχώς, οπότε δεν νομίζω να με κόψαν από εκεί. Το μόνο που θα ζητήσω τώρα είναι να μάθω με το βαθμό με έκοψαν,να ξέρω τουλάχιστον

Να ρωτήσω κάτι;
Υπάρχει έστω α και β φάση;
και αν υπάρχει, πόσοι περίπου φτανουν στη β;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ναι δύο είναι οι φάσεις. Στη β φάση περνάνε 6 ή 7 κορίτσια
και 6 ή 7 αγόρια
Άρα στη β είναι και όσοι εν τελει εισάγονται.

Γιατι ας πούμε στη λυρική κάποιοι συνεχιζουν στη β φάση και μετα γινεται η επιλογη άρα κάποιος που έφτασε μέχρι τη β ξέρει ότι ήταν αρκετά κοντά.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Άρα στη β είναι και όσοι εν τελει εισάγονται.

Γιατι ας πούμε στη λυρική κάποιοι συνεχιζουν στη β φάση και μετα γινεται η επιλογη άρα κάποιος που έφτασε μέχρι τη β ξέρει ότι ήταν αρκετά κοντά.
Όχιι, την α φάση την περνάνε περίπου 25 άτομα, δεν είναι στάνταρ κάθε χρόνο. Τελικώς, περνάνε 6 από τα 25.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Πέρυσι! Είχα περάσει στην β φάση αλλά κόπηκα. Φέτος όχι.

Αααα άρα όντως έφτασες παρά πολύ κοντά πέρυσι για να είσαι σους 25 από τα τοσα άτομα ❤️
Ελπιζω του χρόνου να τα καταφέρεις.


Και για πες, πώς ειναι να κανεις μάθημα με γνωστούς ηθοποιούς;
εχεις γνωρίσει και την Κιτσου;🥺

οκ καταλαβαινω ότι αυτά είναι λίγο άσχετα με το θέμα αλλά μου έχει κεντρίσει την περιέργεια όλο αυτο 😅
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Αααα άρα όντως έφτασες παρά πολύ κοντά πέρυσι για να είσαι σους 25 από τα τοσα άτομα ❤️
Ελπιζω του χρόνου να τα καταφέρεις.


Και για πες, πώς ειναι να κανεις μάθημα με γνωστούς ηθοποιούς;
εχεις γνωρίσει και την Κιτσου;🥺

οκ καταλαβαινω ότι αυτά είναι λίγο άσχετα με το θέμα αλλά μου έχει κεντρίσει την περιέργεια όλο αυτο 😅
Την Μαρία την ξέρω πολλά πολλά χρόνια ❤️ από το 2015. είναι μια έμπνευση για εμένα 🥺

Ελαα, είχα ανεβάσει και φωτογραφίες μαζί της.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,893 μηνύματα.
Πέρυσι! Είχα περάσει στην β φάση αλλά κόπηκα. Φέτος όχι.
Ε πες το μας έτσι βρε.
Οπότε πάει να πει ότι ήσουν ήδη πολύ κοντά.
Τώρα μια ερώτηση. Οι δύο μονόλογοι που σας έβαλαν να τους δείξετε, ήταν οι ίδιοι τα δύο έτη; Αν ναι, τι νομίζεις ότι πήγε στραβά φέτος ενώ πέρυσι πηγές πολύ καλύτερα; Μήπως άλλαξε η επιτροπή;
Πολύ σωστη κίνηση να κάνεις αίτηση να δεις με τι βαθμούς κοπηκες.
Αχ να άνοιγε η Μαρία μια δική της σχολή...🥲😂 θα πήγαινα
Ελπίζω αυτό να μην το λες σοβαρά. Είπαμε, έχεις στοχαρει μόνο και μόνο σε μια σχολή για κάποιο συγκεκριμένο λογο, όχι να γίνεις Μαρία νο2. Να την θαυμάσεις, αλλά μην γίνεις και απομίμηση.

Πάντως αφού ήδη έφτασες τόσο κοντά, έχεις αρκετές ελπίδες να τα καταφέρεις
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Ε πες το μας έτσι βρε.
Οπότε πάει να πει ότι ήσουν ήδη πολύ κοντά.
Τώρα μια ερώτηση. Οι δύο μονόλογοι που σας έβαλαν να τους δείξετε, ήταν οι ίδιοι τα δύο έτη; Αν ναι, τι νομίζεις ότι πήγε στραβά φέτος ενώ πέρυσι πηγές πολύ καλύτερα; Μήπως άλλαξε η επιτροπή;
Πολύ σωστη κίνηση να κάνεις αίτηση να δεις με τι βαθμούς κοπηκες.
Όχι, άλλους μονολόγους έδωσα την πρώτη φορά άλλους φέτος. Ναι, η επιτροπή αλλάζει κάθε χρόνο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελπίζω αυτό να μην το λες σοβαρά. Είπαμε, έχεις στοχαρει μόνο και μόνο σε μια σχολή για κάποιο συγκεκριμένο λογο, όχι να γίνεις Μαρία νο2. Να την θαυμάσεις, αλλά μην γίνεις και απομίμηση.

Πάντως αφού ήδη έφτασες τόσο κοντά, έχεις αρκετές ελπίδες να τα καταφέρεις
Η Μαρία είναι μια τεράστια ηθοποιός, οπότε ναι, αν άνοιγε δική της σχολή θα πήγαινα να μάθω πολλά πράγματα. Και θα ξανά έδινα στο εθνικό φυσικά, αλλά θα πήγαινα και σε εκείνη
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,893 μηνύματα.
Όχι, άλλους μονολόγους έδωσα την πρώτη φορά άλλους φέτος. Ναι, η επιτροπή αλλάζει κάθε χρόνο
Ιιιιιίιιι διαφορετική επιτροπή ωχ ωχ ωχ
Δηλαδή κρεμεσαι στο αν τύχει να υπάρχει στην επιτροπή ηθοποιός που του αρέσει το στυλ σου😢😢😢, γμτ.
Μπορείς να ζητήσεις ιδιαίτερα από την Κίτσου; Αν ναι έχω περιέργεια πως το κάνετε, στέλνετε μειλ;;; Φαντάζομαι θα είναι και πανάκριβα τα ιδιαίτερα, πάρε αναστολή από το ΕΚΠΑ να βρεις δουλειά Εριφύλη ειδικά αν οι δικοί σου δεν αντέχουν τα έξοδα
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Ιιιιιίιιι διαφορετική επιτροπή ωχ ωχ ωχ
Δηλαδή κρεμεσαι στο αν τύχει να υπάρχει στην επιτροπή ηθοποιός που του αρέσει το στυλ σου😢😢😢, γμτ.
Μπορείς να ζητήσεις ιδιαίτερα από την Κίτσου; Αν ναι έχω περιέργεια πως το κάνετε, στέλνετε μειλ;;; Φαντάζομαι θα είναι και πανάκριβα τα ιδιαίτερα, πάρε αναστολή από το ΕΚΠΑ να βρεις δουλειά Εριφύλη ειδικά αν οι δικοί σου δεν αντέχουν τα έξοδα
Δεν είναι καθόλου ακριβά τα ιδιαίτερα, δεν ζητάνε πολλά οι ηθοποιοί.

Όχι, οι γονείς μου είναι υποστηρικτικοί, ίσα ίσα μου είπαν να πάω και σε ιδιωτική σχολή, εγώ δεν ήθελα
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,893 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου ακριβά τα ιδιαίτερα, δεν ζητάνε πολλά οι ηθοποιοί.

Όχι, οι γονείς μου είναι υποστηρικτικοί, ίσα ίσα μου είπαν να πάω και σε ιδιωτική σχολή, εγώ δεν ήθελα
Τέλεια τότε, κάτσε ηρέμησε λιγάκι και μετά άρχισε ιδιαίτερα.
Σου εύχομαι να τα καταφέρεις του χρόνου!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top