Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν, ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Το ξέρω ότι έχω καταντήσει η drama queen του φόρουμ, αλλά εδώ και δύο μέρες μου έχει στρίψει. Απέτυχα. Απέτυχα στην σχολή που ονειρεύομαι από μικρό παιδάκι. Η άλλη η σχολή που είμαι στο ΕΚΠΑ δεν με ενδιαφέρει καθόλου, με προβληματίζει ιδιαίτερα το τι θα κάνω ΚΑΙ με αυτό το θέμα. Να φύγω; Να κάνω αναστολή σπουδών; Να πηγαίνω μόνο στις εξεταστικές; ΤΙ; από χθες ρωτάω τον εαυτό μου και απάντηση δεν παίρνω. Από χθες κάθομαι και πλανταζω στο κλάμα λες και κάτι θα αλλάξει. Δεν μπορεί να αλλάξει. Και εγώ αυτή την στιγμή βρίσκομαι σε έναν τεράστιο λαβύρινθο και δεν βρίσκω έξοδο πουθενά - έτσι αισθάνομαι. Θα ξανά προσπαθήσω, θα ξαναδώσω του χρόνου ΑΛΛΆ δεν ξέρω τι παραπάνω να κάνω, δεν έχω παραπάνω να δώσω, μου φαίνεται ακατόρθωτο.. μου φαίνεται ότι πάλι θα φάω αποτυχία στην μάπα. Και έχω και τους φίλους μου να μου λένε: μη σκας, έχεις την άλλη σχολή. Μα δεν με νοιάζει καθόλου η άλλη σχολή, καθόλου! Ίσα ίσα μου στέκεται και εμπόδιο. Δεν θέλω να ξανά κάνω τα ίδια λάθη, θέλω έναν ολόκληρο χρόνο να αφιερωθώ σε προετοιμασίες μπας και πετύχω τον έναν και μοναδικό στόχο μου.

Εσείς στην θέση μου τι θα κάνατε; Τι θα κάνατε και με το πανεπιστήμιο; Πραγματικά βρίσκομαι σε αδιέξοδο και δεν με βοηθάει κανένας.
Οτιδήποτε και να μου πείτε αυτή την στιγμή καλό θα μου κάνει γιατί πραγματικά δεν επικοινωνώ από χθες

Αν κατάλαβα καλά, έδωσες στο Εθνικό και δεν πέρασες. Αρχικά να πω ότι λυπάμαι που δεν πέρασες εκεί που ήθελες και ότι ελπίζω να τα καταφέρεις τελικά να γίνεις ηθοποιός 🤗🤗🤗.

Το Εθνικό είναι δύσκολο. Νομίζω περνάνε οχτώ κοπέλες από όλη την Ελλάδα, ενώ δίνουν εξετάσεις χιλιάδες. Το να κλαις και να στενοχωριέσαι όμως δεν ωφελεί σε τίποτα. Τώρα είναι η ώρα να σκεφτείς τι θα κάνεις, διότι προφανώς δεν είναι λύση να σπουδάσεις σε μια σχολή που δεν σε ενδιαφέρει.

Αρχικά, υπάρχουν αρκετές ιδιωτικές σχολές υποκριτικής. Ξέρω ότι το Εθνικό είναι το πιο ονομαστό, αλλά το ταλέντο σου είναι δικό σου, όχι της οποιασδήποτε σχολής. Το Εθνικό δεν εγγυάται την επιτυχία, όπως οι ιδιωτικές σχολές δεν εγγυώνται την αποτυχία. Η προσπάθεια που θα κάνεις εσύ είναι που θα χαράξει το μέλλον σου, όχι το πόσο γνωστή είναι η σχολή που θα σπουδάσεις. Ψάξε και κάποια ιδιωτική σχολή, δεν έχεις τίποτα να χάσεις. Και καθώς ψάχνεις πήγαινε στη σχολή που πέρασες,μην χάνεις μαθήματα. Μπορεί τελικά να σού αρέσει, αλλά ακόμα κι αν έχει, μπορεί να μετρήσει στο βιογραφικό σου.


Σού εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις 🤗🤗🤗.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλά, έδωσες στο Εθνικό και δεν πέρασες. Αρχικά να πω ότι λυπάμαι που δεν πέρασες εκεί που ήθελες και ότι ελπίζω να τα καταφέρεις τελικά να γίνεις ηθοποιός 🤗🤗🤗.

Το Εθνικό είναι δύσκολο. Νομίζω περνάνε οχτώ κοπέλες από όλη την Ελλάδα, ενώ δίνουν εξετάσεις χιλιάδες. Το να κλαις και να στενοχωριέσαι όμως δεν ωφελεί σε τίποτα. Τώρα είναι η ώρα να σκεφτείς τι θα κάνεις, διότι προφανώς δεν είναι λύση να σπουδάσεις σε μια σχολή που δεν σε ενδιαφέρει.

Αρχικά, υπάρχουν αρκετές ιδιωτικές σχολές υποκριτικής. Ξέρω ότι το Εθνικό είναι το πιο ονομαστό, αλλά το ταλέντο σου είναι δικό σου, όχι της οποιασδήποτε σχολής. Το Εθνικό δεν εγγυάται την επιτυχία, όπως οι ιδιωτικές σχολές δεν εγγυώνται την αποτυχία. Η προσπάθεια που θα κάνεις εσύ είναι που θα χαράξει το μέλλον σου, όχι το πόσο γνωστή είναι η σχολή που θα σπουδάσεις. Ψάξε και κάποια ιδιωτική σχολή, δεν έχεις τίποτα να χάσεις. Και καθώς ψάχνεις πήγαινε στη σχολή που πέρασες,μην χάνεις μαθήματα. Μπορεί τελικά να σού αρέσει, αλλά ακόμα κι αν έχει, μπορεί να μετρήσει στο βιογραφικό σου.


Σού εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις 🤗🤗🤗.
Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Αλλά δεν θέλω καμία άλλη σχολή. Δεν ξέρω αν ακούγεται εγωιστικό και ηλίθιο, αλλά έτσι είναι. Αν δεν περάσω εκεί, τέλος. Δεν ξέρω τι θα κάνω, θα τρελαθώ
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Αλλά δεν θέλω καμία άλλη σχολή. Δεν ξέρω αν ακούγεται εγωιστικό και ηλίθιο, αλλά έτσι είναι. Αν δεν περάσω εκεί, τέλος. Δεν ξέρω τι θα κάνω, θα τρελαθώ

Δεν ακούγεται ούτε εγωιστικό ούτε ηλιθιο. Είναι το μέλλον σου και εσύ αποφασίζεις. Εγώ απλώς προτείνω άλλες ιδέες γιατί το βλέπω εντελώς αντικειμενικά και με την "ψυχρή λογική" που έχει κάποιος έξω από την κατάσταση. Αν είναι έτσι, τότε να ξαναδώσεις του χρόνου, μέχρι τότε να πας και στη σχολή όμως, μόνο καλό θα είναι.
Τώρα ίσως να πω και βλακεία, αλλά έχεις σκεφτεί και το εξωτερικό? Έχουν εξαιρετικές σχολές πάνω στο αντικείμενο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Δεν ακούγεται ούτε εγωιστικό ούτε ηλιθιο. Είναι το μέλλον σου και εσύ αποφασίζεις. Εγώ απλώς προτείνω άλλες ιδέες γιατί το βλέπω εντελώς αντικειμενικά και με την "ψυχρή λογική" που έχει κάποιος έξω από την κατάσταση. Αν είναι έτσι, τότε να ξαναδώσεις του χρόνου, μέχρι τότε να πας και στη σχολή όμως, μόνο καλό θα είναι.
Τώρα ίσως να πω και βλακεία, αλλά έχεις σκεφτεί και το εξωτερικό? Έχουν εξαιρετικές σχολές πάνω στο αντικείμενο.
Ναι, εδώ δεν με παίρνουν στο εθνικό θα με πάρουν στο εξωτερικό με παγκόσμιο ανταγωνισμό 😂 δεν έχω τόσο μεγαλεπήβολα σχέδια
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Τι χρόνος μωρέ 🥺
Είμαι 20, περνάνε τα χρόνια και δεν έχω κάνει Τ Ι Π Ο Τ Α από αυτά που θέλω. Δεν έχω καταφέρει τίποτα. Απολύτως τίποτα. Αυτά σκέφτομαι όλη μέρα και τρελαίνομαι

Εχεις καταφέρει πολλά πράγματα, αν κρίνεις τον εαυτό σου μόνο εκ του αποτελεσμάτος είναι πολύ εύκολο να σε καταβάλλει αυτό.

Το να λες η εθνικό η τίποτα καταλαβαίνεις και εσυ η ίδια οτι είναι λάθος και άκρως αυτο -τιμωρητική συμπεριφορα.

Προσπαθησε να σε βοηθήσεις λίγο.

Δεν γινεται να λες ή Θα είμαι στο -πολύ - μικρό ποσοστό που εισαγεται στο εθνικό ή δε θα κάνω τίποτα στη ζωή μου.

Μετα μόνο ο εαυτός σου σου φταιει και κανενας άλλος.

Καταλαβαίνω βέβαια ότι αυτή τη στιγμή μιλάει η απογοήτευση και δεν σκέφτεσαι καθαρά.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,481 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
ρε ερυφιλη λεμε εθνικο..οκ παει καλα εθνικο.
εγω απο αυτα ειμαι ντουβαρι αλλα κινηματογραφο ελληνικο βλεπω
εψαξα λοιπον στους αποφοιτους του εθνικου απο εποχης χορν
δεν βρηκα κανενα απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους.
δεν βρηκα
Μακρη
Κωστανταρα
ΒΕΓΓΟ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟ
Φωτοπουλο
Ζερβο
Αλεξανδρακη
Ηλιοπουλο
Βλαχοπουλου
Καρεζη.
επισης δεν βρηκα νεα ονοματα οπως Μπεζος ,Φιλιππίδης, Χαικαλης, Λαζοπουλος,Παρτσαλακη, Χαλκια, Κοραλια Καραντη ,βρηκα ομως τον Ρεπα
Αυτοι που πηγαν και εγιναν πολυ καλοι ? καπου πηγαν
Ενταξει στο εθνικο βρηκα
Βουγιουκλακη
Παπαμιχαηλ
Χορν
Κουρκουλο
Βρε Εριφυλη μηπως υπαρχουν και αλλες καλες σχολες εκτος εθνικου ?
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
ρε ερυφιλη λεμε εθνικο..οκ παει καλα εθνικο.
εγω απο αυτα ειμαι ντουβαρι αλλα κινηματογραφο ελληνικο βλεπω
εψαξα λοιπον στους αποφοιτους του εθνικου απο εποχης χορν
δεν βρηκα κανενα απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους.
δεν βρηκα
Μακρη
Κωστανταρα
ΒΕΓΓΟ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟ
Φωτοπουλο
Ζερβο
Αλεξανδρακη
Ηλιοπουλο
Βλαχοπουλου
Καρεζη.
επισης δεν βρηκα νεα ονοματα οπως Μπεζος ,Φιλιππίδης, Χαικαλης, Λαζοπουλος,Παρτσαλακη, Χαλκια, Κοραλια Καραντη ,βρηκα ομως τον Ρεπα
Αυτοι που πηγαν και εγιναν πολυ καλοι ? καπου πηγαν
Ενταξει στο εθνικο βρηκα
Βουγιουκλακη
Παπαμιχαηλ
Χορν
Κουρκουλο
Βρε Εριφυλη μηπως υπαρχουν και αλλες καλες σχολες εκτος εθνικου ?
Όλοι αυτοί που δεν πέρασαν εθνικό όμως, τα παιδάκια τους εκεί τα πήγαν.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Όλοι αυτοί που δεν πέρασαν εθνικό όμως, τα παιδάκια τους εκεί τα πήγαν.
ενταξει που θα πηγαινε ο συγχωρεμενος κουρκουλος τον γιο του ?αφου ηταν δντης του εθνικου.
εσυ δεν εχεις ομως οικογενειοκρατια ,αρα δεν σε αφορα,,εσυ εχεις ομως ταλεντο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
ενταξει που θα πηγαινε ο συγχωρεμενος κουρκουλος τον γιο του ?αφου ηταν δντης του εθνικου.
εσυ δεν εχεις ομως οικογενειοκρατια ,αρα δεν σε αφορα,,εσυ εχεις ομως ταλεντο.
Αν έχω ταλέντο, μόνο το εθνικό μου αξίζει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν έχω ταλέντο, μόνο το εθνικό μου αξίζει
Στις ιδιωτικές περνάει ο καθένας, πολύ εύκολα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Ξεκινάμε από το εξής

Γιατί επέλεξες τη σχολή που είσαι τώρα? με στόχο να γίνεις τι? ηθοποιός?
Δεύτερον,μην παρατήσεις τη σχολή γιατί κάθε σχολή δίνει εφόδια και προσφέρει γνώσεις (έστω και θεωρητικές) που θα σου ανοίξουν τους ορίζοντες...
Τρίτον,οκ δεν σε πήραν στο εθνικό αλλα γιατί δεν προσπαθείς σε κάποια άλλη? τι διαφορετικό έχει η σχολή του εθνικού από τις υπόλοιπες?(δεν το λέω ειρωνικά...απλά ρωτάω)
Ένταξει,δεν σε πήραν και τα χρόνια,έξαλλου και άλλοι άνθρωποι δεν έκαναν με τη πρώτη τους το "ονειρό" τους πραγματικότητα και το έκακαν με κάποιον εναλλάκτικό τρόπο...
Προσωπικά ήθελα να περάσω πληροφορική και περάσα οικονομικά...δεν ξέρω αν είναι καλύτερα ή χειρότερα αν αργότερα θελήσω να κάνω κάτι με πληροφορική μπορώ να κάνω master...
Υπάρχουν δρόμοι...και σε καμία σχολή δεν θα σου αρέσουν ΟΛΑ τα μαθήματα...
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Ξεκινάμε από το εξής

Γιατί επέλεξες τη σχολή που είσαι τώρα? με στόχο να γίνεις τι? ηθοποιός?
Δεύτερον,μην παρατήσεις τη σχολή γιατί κάθε σχολή δίνει εφόδια και προσφέρει γνώσεις (έστω και θεωρητικές) που θα σου ανοίξουν τους ορίζοντες...
Τρίτον,οκ δεν σε πήραν στο εθνικό αλλα γιατί δεν προσπαθείς σε κάποια άλλη? τι διαφορετικό έχει η σχολή του εθνικού από τις υπόλοιπες?(δεν το λέω ειρωνικά...απλά ρωτάω)
Ένταξει,δεν σε πήραν και τα χρόνια,έξαλλου και άλλοι άνθρωποι δεν έκαναν με τη πρώτη τους το "ονειρό" τους πραγματικότητα και το έκακαν με κάποιον εναλλάκτικό τρόπο...
Προσωπικά ήθελα να περάσω πληροφορική και περάσα οικονομικά...δεν ξέρω αν είναι καλύτερα ή χειρότερα αν αργότερα θελήσω να κάνω κάτι με πληροφορική μπορώ να κάνω master...
Υπάρχουν δρόμοι...και σε καμία σχολή δεν θα σου αρέσουν ΟΛΑ τα μαθήματα...
Το εξήγησα και πιο πάνω ότι άλλη δραματική σχολή δεν με ενδιαφέρει. Είναι πολύ πιο εύκολες, περνάνε όλοι. Όλοι όμως, χωρίς καμία ιδιαίτερη προσπάθεια. Το εθνικό έχει ένα ηλικιακό όριο, μέχρι και τα 24 και πραγματικά δεν θέλω να φτάσω 25 και να κοπαναω το κεφάλι μου στον τοίχο επειδή δεν θα έχω πια την ευκαιρία. Θα το μετανιώνω για όλη μου την ζωή έτσι και δεν μπω στην συγκεκριμένη
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Το εξήγησα και πιο πάνω ότι άλλη δραματική σχολή δεν με ενδιαφέρει. Είναι πολύ πιο εύκολες, περνάνε όλοι. Όλοι όμως, χωρίς καμία ιδιαίτερη προσπάθεια. Το εθνικό έχει ένα ηλικιακό όριο, μέχρι και τα 24 και πραγματικά δεν θέλω να φτάσω 25 και να κοπαναω το κεφάλι μου στον τοίχο επειδή δεν θα έχω πια την ευκαιρία. Θα το μετανιώνω για όλη μου την ζωή έτσι και δεν μπω στην συγκεκριμένη
ποσους παιρνει?
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Υπερβολές; Καθόλου υπερβολές. Τώρα είμαι 20, δεν πέρασα και κοντεύω να χάσω το μυαλό μου εδώ και δύο μέρες. Τα μάτια μου έχουν γίνει κατακόκκινα από το κλάμα, δεν έχω όρεξη για τίποτα.
Αν ήμουν 24 και δεν περνούσα δεν ξέρω και εγώ που θα έφτανα
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Άκου με.
Έδωσα πανελλήνιες 2 φορές από εγωισμο
Δεν πέρασα νομική
Πέρασα πολιτική επιστήμη και ανήκω στο 8% που την θέλει όντως τη σχολή του και δεν την χρησιμοποιώ για να περάσω νομική μετά

Όταν τελείωσε η πρώτη χρονιά, το ήξερα ότι θα ξανά δώσω. Αλλά είπα στον εαυτό μου, αν μπορείς εντάξει, αν όχι περνα σε επιλογή σου, δεν πειράζει

Επομένως εμενα δεν με έκαιγε τόσο η σχολή. Εσύ όμως καίγεσαι

Αν δίνεις Τρίτη φορά αποδέξου ότι θα ξοδέψεις το 49% που έχεις ήδη διανύσει και καντο σαν πρωτη και τελευταία φορά.
Εχει απλά υπόψη ότι μεταξύ 3η κ 2ης σίγουρα δεν μπορείς να έχεις τόσο μεγάλη διαφορά στην προετοιμασία σου, όση είδες μεταξύ 2ης έναντι 1ης.

Ξανα δώσε, αφού σε βλέπεις, δεν μπορείς να ησυχάσεις και ο, τι γίνει❤️
Δεν χάνεις τίποτα!

Υυ. και σε παρακαλώ μην αρρωσταίνεις για μια σχολή,για κανένα σχολείο, για κανένα μάθημα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Υυ. και σε παρακαλώ μην αρρωσταίνεις για μια σχολή,για κανένα σχολείο, για κανένα μάθημα.
Να αρρώσταινα μόνο καλά θα ήταν. Μου έχουν περάσει και χειρότερες σκέψεις.

Άσε που ξεσπάω σε όποιον βρω από χθες. Θέλω λίγο να μπω στο mute και να το ξεχάσω
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Να αρρώσταινα μόνο καλά θα ήταν. Μου έχουν περάσει και χειρότερες σκέψεις.

Άσε που ξεσπάω σε όποιον βρω από χθες. Θέλω λίγο να μπω στο mute και να το ξεχάσω
Αγάπη, όλοι ήταν διακοπές και εγώ μπαινοεβγαινα σε νοσοκομεία
Είπα " τέλος
Δεν σπουδάζεις έτσι, γ👀μα το, αν δεν το χαρείς, δεν ειναι για σένα"

Κοίτα να το χαρείς, επενδύεις σε αυτό, βρες κάτι να σε ενθουσιάσει. Δεν ειναι κι όλα στο χέρι μας. Να είσαι γενναία, αλλα όχι κολλημένη. Δώσε και 4η αν θες. Αλλά να είναι ΕΠΙΛΟΓΉ. Όχι αντίδραση

Όσο για τις σκέψεις, ούτε εγώ σκεφτόμουν καλά, για αυτο απλά, σταμάτησα να σκέφτομαι ✨
Κάνε το ίδιο, άστο να εξελιχθεί, διάβασμα θέλει, τις σκέψεις αστες για μετά
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top