Βουλή των εφήβων

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
τα παντα! χαχα :D μα σε ολα μεσα πια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Η εισαι πολυπραγμων η δεν εισαι.:P
Παντως ετυχε φετος να παω σε μια ημεριδα στο Ευρωκοινοβουλιο των νεων στο Στρασβουργο, και μου φανηκε πολυ καλυτερη σαν εμπειρια.Αυτο κυνηγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Η εισαι πολυπραγμων η δεν εισαι.:P
Παντως ετυχε φετος να παω σε μια ημεριδα στο Ευρωκοινοβουλιο των νεων στο Στρασβουργο, και μου φανηκε πολυ καλυτερη σαν εμπειρια.Αυτο κυνηγα.
Πολύ τον βοήθησες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
α ωραια. βασικα η βουλη των εφηβων τι ειναι ακριβως; πως μπαινεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geork7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Eγω πήγα στην περσινή σύνοδο (ΙΣΤ) . Βασικά θα γραψεις μια έκθεση πάνω σε θέμα που εσυ θα επιλέξεις απο μια λίστα με διάφορα πεδία,και αν επιλεχτείς(αν δεν κάνω λαθος γίνεται με κλήρωση η επιλογή απο τις καλύτερες εκθέσεις) ,και μετα θα πας ένα τετραήμερο οπού θα λάβεις μέρος σε μια κανονική συνεδρία της Βουλής ,και θα γίνεις και καλά μέρος της ψήφισης κανονικών νομοσχεδίων,σχετικών με το πεδίο της εκθεσής σου (π.χ. κοινωνικές υποθέσεις ή Εθνική Άμυνα). Ωραία εμπειρία,και κάνεις και πολλές γνωριμίες,μιας και θα είστε 300 αγνωστα τελείως άτομα απο όλη την Ελλάδα και την ομογένεια.

Επειδή πήγα και στην εκδήλωση στο Στρασβούργο το 2011 ,στο Ευρωπαικό Κοινοβούλιο, αν μπορέσεις κυνήγα και αυτό. Τέλεια εμπειρία. Εκτος οτι θα γνωρίσεις κόσμο και κοσμάκη απο όλη την Ευρώπη,θα γυρίσεις και τις περιοχές γύρω απο το Στρασβούργο,ενώ και το Ευρωπαικό κοινοβούλιο είναι πολύ ανώτερο σαν εμπειρία και οργάνωση απο το Ελληνικό. Αλλά αν ήμουν στην θέση σου και μπορούσα,θα τα κυνηγούσα και τα δύο. Μοναδικές εμπειρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
αα σε ευχαριστω πολυ. ακουγεται πολυ ενφιαφερον. και πως δηλωνω για να παω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geork7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Για την Βουλή Των Εφήβων,λογικά κατα τις αρχές της νέας χρονιάς θα βγούνε οι πληροφορίες σχετικά με την συμμετοχή. Αλλα δεν ξέρω αν μπορείς φέτος,γιατι είσαι Α Λυκείου ενω παίρνουν μόνο Β Λυκείου. Για το Euroscola(το Ευρωπαικό Κοινοβούλιο) ρώτα το σχολείο σου αν και πότε διεξάγεται διαγωνισμός μεσω έκθεσης για την περιοχή σου, γιατι είναι αρκετές ημερίδες καθε χρόνο ,και κάθε φορά η Ελληνική αποστολή είναι απο διαφορετικές περιοχές,οπότε πρέπει να ξέρεις πότε είναι η σειρά σας σαν σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Oντως το Euroscola ειναι μοναδικη εμπειρια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Για την Βουλή Των Εφήβων,λογικά κατα τις αρχές της νέας χρονιάς θα βγούνε οι πληροφορίες σχετικά με την συμμετοχή. Αλλα δεν ξέρω αν μπορείς φέτος,γιατι είσαι Α Λυκείου ενω παίρνουν μόνο Β Λυκείου. Για το Euroscola(το Ευρωπαικό Κοινοβούλιο) ρώτα το σχολείο σου αν και πότε διεξάγεται διαγωνισμός μεσω έκθεσης για την περιοχή σου, γιατι είναι αρκετές ημερίδες καθε χρόνο ,και κάθε φορά η Ελληνική αποστολή είναι απο διαφορετικές περιοχές,οπότε πρέπει να ξέρεις πότε είναι η σειρά σας σαν σχολείο.

οχι β λυκειου ειμαι απλα δεν ξερω και πως αλλαζει αυτο απ το προφιλ μου. οχι οτι το ψαξα βεβαια:P
αλλα απ την αλλη δε μας ειπαν και τιποτα ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geork7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
οχι β λυκειου ειμαι απλα δεν ξερω και πως αλλαζει αυτο απ το προφιλ μου. οχι οτι το ψαξα βεβαια:P
αλλα απ την αλλη δε μας ειπαν και τιποτα ακομα

Α,πες το έτσι! Βασικά θα σας πούνε κατα τον Γενάρη-Φλεβάρη λογικά σε όλη την Β. Αλλά καλού κακού πήγαινε στο γραφείο να σε έχουν στα υπ'οψιν τους,μήπως και ξεχάσουν την ανακοίνωση. Εγώ για το Εuroscola το έμαθα απο σπόντα ,μια μέρα πριν εκπνεύσουν οι δηλώσεις! Στην κυριολέξία στο παρα πέντε δήλωσα γιατι ξεχάσανε να το αναφέρουνε στο σχολείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
χαχαχα εε στα δες φοιτουμε τι να περιμενεις; και για το euroscola θελει εκθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geork7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Nαι,αν δεις στο θεμα του Euroscola στο φορουμ υπαρχουν παραπανω πληροφοριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
οκ θα το τσεκαρω. και συνηθως οι συμμετοχες για τη βουλη ειναι πολλες, η ισα ισα μαζευονται 300;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geork7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
E,3-4 ατομα τουλάχιστον να είναι απο κάθε σχολείο σε όλη την Ελλάδα, φαντάζομαι οτι θα είναι παρα πολλές. Μην ξεχνάς οτι κάθε περιοχή βγάζει παιδιά τόσα,όσα οι βουλευτές της περιοχής. Ο Έβρος θα βγάλει 4 κανονικούς βουλευτές και 4 αναπληρωματικούς,όπως λέει το σαιτ της Βουλής,ενώ η Αθήνα ή η Θεσ/νικη πολλούς περισσότερους,άρα ο ανταγωνισμός για την θέση διαφέρει ανα περιοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
παιδια 50-50 να επιλεξουν απο το σχολειο σας.. απλα επειδη πλεον δεν διαβαζουν τις εκθεσεις αλλα τις κανουν κληρωση αυτο κατανταει βλακεια για τον θεσμο.. εγω πχ ειναι γραψει μια καλη εργασια και επελεξαν εναν τυπο οπου πηγε στον θεσμο για να χασει μαθημα και το παιδι δεν μπορουσε να σταυρωσει λεξη μαθητης τοθ 5 δλδ που ειχε μηνει 3 φορες και ομως πηγε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
χαχα γειαα σου ρε ελλαδαραα. ε ενταξει δεν ανυσηχω. αυτο με τις εκθεσεις το χω. παντα ειχα καλο βαθμο στην εκθεση και ειμαι και θεωρητικη. ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Κι εγώ ενδιαφέρομαι να δηλώσω για την βουλή των εφήβων και μας έχει ενημερώσει η καθηγήτρια του δικαίου.
Αλλά τώρα ειδικά που γίνεται με κλήρωση οι πιθανότητες είναι ακόμα πιο λίγες (απ το σχολείο μας έχει επιλεγεί άτομο μόνο μια φορά ως αναπληρωματικός). Οπότε δεν έχω πολλές ελπίδες αλλά θα προσπαθήσουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
αισοδοξια ρεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julietini

Νεοφερμένος

Η julietini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Καλησπέρα! Στο σχολείο μας ενημέρωσαν για την βουλή των εφήβων και μας είπαν να πως μπορούμε να γράψουμε για οποιοδήποτε θέμα θέλουμε εμείς . Σκέφτομαι να γράψω κάτι σχετικό με δημοκρατία και συμμετοχή των νέων στα κοινά . Απλά , το θέμα αυτό ανήκει σε κάποια επιτροπή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilou+matador

Νεοφερμένος

Η marilou+matador αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα και από εμένα ! Δήλωσα και εγώ να λάβω μέρος στο πρόγραμμα αυτό. Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει όριο λέξεων και αν ναι ποιο είναι αυτό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top