Βουλή των Εφήβων 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
που ακριβώς είναι οι έφηβοι, που ειναι γεμάτοι όνειρα, που θα ταραξουν τα κατεστημενα, που θα γκρεμισουν τα παρωχυμενα ειδωλα???...είμαστε ικανοί από μόνοι μας να προσκυνήσουμε την ύπνωση...καληνύχτα ελλάδα!
Αυτα που λες ειναι αντιθετα στην προταση σου οτι οι νεοι (η πλειοψηφια παντα) θελει αλλαγη.Την υπνωση την προκαλουνε επειδη δεν θελουν αλλαγη. Θελουν λεφτα, ρουχα, μηχανακια, ποτα και γκομενες/ους , με το οποιο κοστος. Στο σχολειο μου βλεπω ολο παιδια που γκρινιαζουν ολη μερα επειδη δεν εχουν τα παραπανω. Ποια δημοκρατια και ποιο συνταγμα?? Το θυμηθηκαν τωρα που η κριση εγινε οικονομικη και δεν απολαμβανουν(οσο πριν τουλαχιστον) τις μαζικες τους απολαυσεις.Κριση υπηρχε εδω και καιρο και το βλεπαμε, οταν καταστρεφανε την παιδεια, σκοτωσαν το τρωκτικο, απομακρυναν τη δικαστη που ηθελε να κλεισει τα κυκλωματα εμποριου ναρκωτικων και λευκης σαρκας, αλλα δεν μας ενοιαζε, οι πορτες του κλαμπ ειναι ανοιχτες. Τωρα οι "αγανικτισμενοι" πιστευουν οτι κανουν αγωνα και καλα για να σωσουν την δημοκρατια και την χωρα. Παντου υποκρισια. Και οσοι πραγματικα θελουν να κανουν κατι συγκεκριμενο για να σωσουν την χωρα ειναι τραγικα λιγοι. Κοντολογις, οι νεοι δεν εχουν ονειρα, καληνυχτα ελλαδα οπως ειπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
οι νεοι δεν εχουν ονειρα, καληνυχτα ελλαδα οπως ειπες
αν και πιστεύω πως υπάρχουν νέοι με όνειρα (τους έχω δει για αυτό το λέω) που ακριβώς διαφωνούμε και μου έβαλες -1? (απλη απορία...η αποψη του καθενός είναι απόλυτα σεβαστη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
αν και πιστεύω πως υπάρχουν νέοι με όνειρα (τους έχω δει για αυτό το λέω) που ακριβώς διαφωνούμε και μου έβαλες -1? (απλη απορία...η αποψη του καθενός είναι απόλυτα σεβαστη)
Χαχα, δεν βαθμολογω ποτε μηνυματα. Αλλος ειναι ο ενοχος
Και ναι υπαρχουν ατομα με ελπιδες, αλλα η πλειοψηφια οριζει την πραγματικοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
παιδιά διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως ..από πού συμπεράνατε ότι δεν υπάρχουν νέοι με όραμα κτλ.
νομίζω ότι ειδικά εσείς οι νέοι πρέπει να δείξετε εμπιστοσύνη στους συνομηλίκους σας , ώστε να πείσετε και τις μεγαλύτερες γενιές να πράξουν αναλόγως...οι καιροί έχουν αλλάξει ...οι νέοι πια νομίζω έχουν ξεφύγει από τις μικροαστικές αντιλήψεις που υπαγορεύουν υποταγή στον πλούτο και αριβισμό...πλέον η μειοψηφία είναι αυτή που δεν απασχολείται για τα κοινά και σκέφτεται τρόπους να αλλάξει αυτήν την κατάσταση/...όνειρα , οράματα και ρηξικέλευθες ιδέες υπάρχουν και αν υλοποιηθούν τα αποτελέσματα θα είναι μόνο θετικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
παιδιά διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως ..από πού συμπεράνατε ότι δεν υπάρχουν νέοι με όραμα κτλ.
νομίζω ότι ειδικά εσείς οι νέοι πρέπει να δείξετε εμπιστοσύνη στους συνομηλίκους σας , ώστε να πείσετε και τις μεγαλύτερες γενιές να πράξουν αναλόγως...οι καιροί έχουν αλλάξει ...οι νέοι πια νομίζω έχουν ξεφύγει από τις μικροαστικές αντιλήψεις που υπαγορεύουν υποταγή στον πλούτο και αριβισμό...πλέον η μειοψηφία είναι αυτή που δεν απασχολείται για τα κοινά και σκέφτεται τρόπους να αλλάξει αυτήν την κατάσταση/...όνειρα , οράματα και ρηξικέλευθες ιδέες υπάρχουν και αν υλοποιηθούν τα αποτελέσματα θα είναι μόνο θετικά...

είμαι σίγουρη οτι όλοι οι έφηβοι έχουν ανησυχίες και οραματίζονται ένα καλύτερο μέλλον, θέλουν να κάνουν τη διαφορα, να βροντοφωναξουν οτι το μέλλον τους ανοίκει (και πράγματι έτσι είναι)....αλλά κάθε χρόνο στη βουλή των εφήβων είναι σαν να παρακολουθώ ράφια του σουπερ μαρκετ (στο διάδρομο με τις κονσέρβες) γιατί δεν βλέπω τίποτα άλλο παρά κονσερβοποιημένες εκθέσεις...!!! και όχι μόνο αυτό αλλά αξίζει να παρατηρήσει κανείς τι κάνουν οι βουλευτές απο πίσω την ώρα που οι εφηβοι μιλάνε..ειλικρινά έχω την εντύπωση ότι συζητάνε για το φαγητό της ταβέρνας στην οποία έχουν κλείσει τραπέζι για μετά!!! και η κατάσταση γίνεται όλο και χεριρότερη....αφού φέτος το τόσο αυστηρό όριο λέξεων και η ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ λίστα θεμάτων από την οποία καλείστε να επιλέξετε αγγίζουν τα όρια της ηλιθιότητας!!

παραθέτοντας το παραπάνω κομμάτι από το μνμ μ θέλω να τονίσω πως υπάρχουν νέοι με όραμα (όπως είπα) απλώς η βουλή των εφήβων τα ευτελίζει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
είμαι σίγουρη οτι όλοι οι έφηβοι έχουν ανησυχίες και οραματίζονται ένα καλύτερο μέλλον, θέλουν να κάνουν τη διαφορα, να βροντοφωναξουν οτι το μέλλον τους ανοίκει (και πράγματι έτσι είναι)....αλλά κάθε χρόνο στη βουλή των εφήβων είναι σαν να παρακολουθώ ράφια του σουπερ μαρκετ (στο διάδρομο με τις κονσέρβες) γιατί δεν βλέπω τίποτα άλλο παρά κονσερβοποιημένες εκθέσεις...!!! και όχι μόνο αυτό αλλά αξίζει να παρατηρήσει κανείς τι κάνουν οι βουλευτές απο πίσω την ώρα που οι εφηβοι μιλάνε..ειλικρινά έχω την εντύπωση ότι συζητάνε για το φαγητό της ταβέρνας στην οποία έχουν κλείσει τραπέζι για μετά!!! και η κατάσταση γίνεται όλο και χεριρότερη....αφού φέτος το τόσο αυστηρό όριο λέξεων και η ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ λίστα θεμάτων από την οποία καλείστε να επιλέξετε αγγίζουν τα όρια της ηλιθιότητας!!

παραθέτοντας το παραπάνω κομμάτι από το μνμ μ θέλω να τονίσω πως υπάρχουν νέοι με όραμα (όπως είπα) απλώς η βουλή των εφήβων τα ευτελίζει!!!!
ωραία ..άρα συμφωνούμε , άρα το μόνο που πρέπει να διορθώσω είναι το ρήμα διαφωνώ...οκ το αναιρώ..
άκυρο αλλά ένα παιδί παραπάνω είπε ότι συμμετείχε στη βουλή των εφήβων φέτος αλλά πάει Α λυκείου ...γίνεται αυτό ???:confused: ο crazyharis συγκεκριμένα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
άκυρο αλλά ένα παιδί παραπάνω είπε ότι συμμετείχε στη βουλή των εφήβων φέτος αλλά πάει Α λυκείου ...γίνεται αυτό ???:confused: ο crazyharis συγκεκριμένα....
μαλλον θα εγινε καποιο λαθος στην καταχωρηση των στοιχειων του:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λοιπόν,σε ένα 10ήμερο λογικά θα 'χουν βγει τα αποτελέσματα...Τι σας λέει το ένστικτο σας??Πιστεύετε ότι θα περάσετε?Εμένα ας πούμε η λογική μου μου λέει να μην έχω ελπίδες,αλλά το ένστικτο μου μου λέει άλλα....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ως ιχθύς με έμφυτη την διαίσθηση..δεν με βλέπω να περνάω ...ενώ σε όλα τα άλλα είμαι υπεραισιόδοξη σε σημείο οπτιμισμού στο συγκεκριμένο θέμα ...από την άλλη σκέφτομαι ότι αν θες κάτι πολύ ο καλός μας ο πλανητάκος θα στο δώσει...! δεν ξέρω ..οψόμεθα ...χαχαχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
ισιδα πηγαινω β λυκειου απλως τα στοιχεια μου ειναι λαθος!!!παντως ουτε εγω βλεπω να επιλεγομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εμένα κάτι μου λέει ότι θα είμαι εκεί...ελπίζω να μην έχει άδικο!!!

Έχετε μάθει ότι έγινε προσωμοίωση της Ευρωβουλής το Μάιο στην Αθήνα με μαθητές της Β Λυκείου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Εμένα κάτι μου λέει ότι θα είμαι εκεί...ελπίζω να μην έχει άδικο!!!

Έχετε μάθει ότι έγινε προσωμοίωση της Ευρωβουλής το Μάιο στην Αθήνα με μαθητές της Β Λυκείου???

Ναι, το άκουσα.
Ακουσα ότι έγινε από μαθητές, όχι απο μαθητες συγκεκριμένης τάξεως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και γω ειμαι αισιοδοξος οτι μπορει να περασω.Αλλα ξερω πως ειναι πρακτικως αδυνατον.Μου άρεσε όμως η εμπειρία η οποία ήταν φανταστική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ναι, το άκουσα.
Ακουσα ότι έγινε από μαθητές, όχι απο μαθητες συγκεκριμένης τάξεως..

Όλοι Β Λυκείου ήμασταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Εμένα κάτι μου λέει ότι θα είμαι εκεί...ελπίζω να μην έχει άδικο!!!

Έχετε μάθει ότι έγινε προσωμοίωση της Ευρωβουλής το Μάιο στην Αθήνα με μαθητές της Β Λυκείου???

Δεν ήταν προσομοίωση της Ευρωβουλής,αλλά προσομοίωση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής(είχα πάει κι εγώ πέρσι).Πάλι το περιβάλλον ήταν το θέμα; :/

Μεταξύ μας,δεν μου άρεσε καθόλου σαν διοργάνωση.Η οργάνωση ήταν άθλια,το θέμα μονότονο και τετριμμένο, και γενικώς όλα ήταν βιτρίνα.Έβγαλε ο καθένας έναν ''λόγο'' για λιγότερο από 2 λεπτά,και αυτό ήταν.Ούτε συζήτηση ούτε τίποτα.Είχαμε έναν μπουμπούνα στην προεδρία,ο οποίος, αφού μίλησε για 2 λεπτά κάθε ''κράτος'' και θα ακολουθούσε συζήτηση,είπε ''άντε πείτε όλοι ναι στο ψήφισμα να τελειώνουμε''. :whistle:

Δεν συνίσταται σαν διοργάνωση για όποιον δεν θέλει απλά να κάνει διακοπές στην Αθήνα.Καλύτερα να πάει σε κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα(π.χ. MUN,European Youth Parliament κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Δεν ήταν προσομοίωση της Ευρωβουλής,αλλά προσομοίωση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής(είχα πάει κι εγώ πέρσι).Πάλι το περιβάλλον ήταν το θέμα; :/

Μεταξύ μας,δεν μου άρεσε καθόλου σαν διοργάνωση.Η οργάνωση ήταν άθλια,το θέμα μονότονο και τετριμμένο, και γενικώς όλα ήταν βιτρίνα.Έβγαλε ο καθένας έναν ''λόγο'' για λιγότερο από 2 λεπτά,και αυτό ήταν.Ούτε συζήτηση ούτε τίποτα.Είχαμε έναν μπουμπούνα στην προεδρία,ο οποίος, αφού μίλησε για 2 λεπτά κάθε ''κράτος'' και θα ακολουθούσε συζήτηση,είπε ''άντε πείτε όλοι ναι στο ψήφισμα να τελειώνουμε''. :whistle:

Δεν συνίσταται σαν διοργάνωση για όποιον δεν θέλει απλά να κάνει διακοπές στην Αθήνα.Καλύτερα να πάει σε κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα(π.χ. MUN,European Youth Parliament κλπ).

Η οργάνωση δεν ήταν και και η καλύτερη, ΑΛΛΑ γνώρισα τρομερά παιδιά, μαζί τους πέρασα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ, στη Βουλή δε ψηφίσαμε καν απλά το κάθε κόμμα διάβαζε μια τροπολογία και τέλος, μέναμε σε ακριβό ξενοδοχείο, πήγαμε και αεροπορικώς, ναι για το περιβάλλον ήταν το θέμα...ήταν από τις πιο καλές μέρες της ζωής μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
εγώ ομολογώ ότι δεν το γνώριζα ..αλλά δεν ενημέρωσε κανείς για αυτό στο σχολείο μας...στην τύχη έγινε η επιλογή των ,ελών που θα συμμετείχαν σε αυτή την προσομοίωση ή πάλι είχε προηγηθεί ένα είδος κλήρωσης ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Τα σχολεία δεν επιλέχτηκαν τυχαία αλλά τα επέλεξαν αυτοί (δεν ξέρω όμως με τι κριτήρια)....Οι μαθητές πάλι στο δικό σχολείο μου κληρωθήκαμε (2) σε άλλα έγινε το ίδιο ή με "απευθείας ανάθεση"... Αυτό το τελευταίο με νευρίασε πολύ γιατί αυτοί οι μαθητές είχαν συμμετάσχει και σε άλλα προγράμματα και είχαν την εμπιστοσύνη των καθηγητών...(δηλαδή δε πρέπει να δίνονται και σε άλλους ευκαιρίες...μόνο οι ίδιοι συνέχεια...και αυτοί το έλεγαν τελείως φυσιολογικά λες και ήταν κάτι το απολύτως λογικό και δίκαιο!!) ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
όντως απαράδεκτο ! φυσικά και όλοι αξίζουν τις ίδιες ευκαιρίες έχοντας τα ίσα δικαιώματα και είναι ακόμα πιο απαράδεκτο από το ότι το δεχτηκαν οι ίδιοι οι μαθητές , ότι το επικρότησαν οι καθηγηγτές . πρότυπα και καλά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top