Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Επίσης του Ξιφαρά είναι πολύ καλά για Μαθηματικά και Φυσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Σας ευχαριστω παρα πολυ και τους 4 !!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marr12309

Νεοφερμένος

Η marr12309 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
φυσικη θεματα για εξετασεις του παναγιωτακοπουλου εκδοσεις σαββαλα και μαθηματικα κατ του Νακη επισης εκδοσεις Σαββάλα!Ειναι πολυ καλα και τα δυο και ιδιαιτερα της Φυσικης εχει δυσκολουτσικα θεματα, αυτο ομως ειναι καλο γιατι προετοιμαζεσαι καλυτερα :):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
πιστεύετε ότι για αοδε είναι απαραίτητο να αγοράσω ένα βοήθημα ή μπορώ να το διαβάσω από το βιβλίο μόνη μου το καλοκαίρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
πιστεύετε ότι για αοδε είναι απαραίτητο να αγοράσω ένα βοήθημα ή μπορώ να το διαβάσω από το βιβλίο μόνη μου το καλοκαίρι;

Από το βιβλίο. Ακόμα και σε φροντιστήρια το βιβλίο κάνουν.

Εγώ θα σου έλεγα να μην διαβάσεις αυτή τη βλακεία το καλοκαίρι. Μαθηματικά-Φυσική από την άλλη, είναι απαραίτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
μπορώ να το διαβάσω από το βιβλίο μόνη μου το καλοκαίρι;

Εγώ θα σου έλεγα να μην διαβάσεις αυτή τη βλακεία το καλοκαίρι.

Διαφωνώ.
Από την στιγμή που έχει ελεύθερο χρόνο το καλοκαίρι,ας του ρίξει από τώρα μια ματιά,για να μην έρθουν πολλά στο τέλος,μιάς και θα έχεις άλλα 5 ή 6 μαθήματα στα οποία προφανώς και θα δώσει περισσότερη βαρύτητα.
Συν το ότι το καλοκαίρι δεν έχεις ψοφήσει ακόμα και έχεις όρεξη,οπότε θα σου φεύγει πιο γρήγορα. :D
Και να του βγάλει νωρίτερα την ύλη κακό δεν θα της κάνει.
Απλά ναι,πάρ'το σχετικά χαλαρά και όχι ως καταπίεση. :)

Καλή αρχή! :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το βοήθημα Φυσικής των εκδόσεων Σαβάλλας με συγγραφείς τους αδερφούς Σαβαλλα είναι καλό?
Τό είχα στην Α λυκείου και ήταν κορυφαίο αλλά το της Β' δεν μου άρεσε και πολύ. Είχε εύκολες ασκήσεις και όχι πολύ καλή θεωρία.
Το αντίστοιχο της Γ πως είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Το βοήθημα Φυσικής των εκδόσεων Σαβάλλας με συγγραφείς τους αδερφούς Σαβαλλα είναι καλό?
Τό είχα στην Α λυκείου και ήταν κορυφαίο αλλά το της Β' δεν μου άρεσε και πολύ. Είχε εύκολες ασκήσεις και όχι πολύ καλή θεωρία.
Το αντίστοιχο της Γ πως είναι?

Προτιμησε μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλο ,εκδοσεις σαβαλλας για φυσικη, κατα τη γνωμη μου εχει πολυ μεγαλυτερη γκαμα ασκησεων και εχει πιο συνθετα θεματα ,απτου σαβαλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Προτιμησε μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλο ,εκδοσεις σαβαλλας για φυσικη, κατα τη γνωμη μου εχει πολυ μεγαλυτερη γκαμα ασκησεων και εχει πιο συνθετα θεματα ,απτου σαβαλλα
Χμμ και εγώ αυτό είχα ακούσει από πολλά παιδιά. Ο καθηγητής μου μου είπε να πάρω αυτό των αδερφών Σαβάλλα και με προβλημάτισε... Ίσως να μου βγάζει φωτοτυπίες από το άλλο... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
γεια σας. ποιο πιστευετε ειναι το καταλληλοτερο βοηθημα φυσικης κατ. για καλη πρετοιμασια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αν δεις απο πανω γραφουν αρκετοι. Δεν το χω δουλεψει αλλα πιστευω οτι του Μαθιουδακη-Παναγιωτ. ειναι πολυ καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο καλό βοήθημα μαθηματικών κατεύθυνσης που να είναι σε ένα τέυχος? Όλα τα γνωστά είναι σε 2 τέυχη και δε λέει να πάρω τα δύο του μπάρλα που κάνουμε στο φροντιστήριο και άλλα δύο επιπλέον. Το θέλω κυρίως για θεωρία και λυμένες ασκήσεις γιατί ο μπάρλας υστερεί σε αυτά τα δύο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο καλό βοήθημα μαθηματικών κατεύθυνσης που να είναι σε ένα τέυχος? Όλα τα γνωστά είναι σε 2 τέυχη και δε λέει να πάρω τα δύο του μπάρλα που κάνουμε στο φροντιστήριο και άλλα δύο επιπλέον. Το θέλω κυρίως για θεωρία και λυμένες ασκήσεις γιατί ο μπάρλας υστερεί σε αυτά τα δύο. :)
Την θεωρία σου την έχει πολύ καλα το σχολικό βιβλίο. Με τον μπάρλα είσαι 100% καλυμμένη για τα διάφορα είδη ασκήσεων. Τώρα για να δεις λυμένες ασκήσεις έχει αρκετά παραδείγματα ο μπάρλας τα οποία σε βοηθούν αρκετά. Εμένα τουλάχιστον με βόλεψε πάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis721

Νεοφερμένος

Ο Giannis721 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο καλό βοήθημα μαθηματικών κατεύθυνσης που να είναι σε ένα τέυχος? Όλα τα γνωστά είναι σε 2 τέυχη και δε λέει να πάρω τα δύο του μπάρλα που κάνουμε στο φροντιστήριο και άλλα δύο επιπλέον. Το θέλω κυρίως για θεωρία και λυμένες ασκήσεις γιατί ο μπάρλας υστερεί σε αυτά τα δύο. :)

Τώρα, ένας τόμος με αναλυτική θεωρία και πολλές λυμένες ασκήσεις δύσκολο!
Η σειρά 2 τόμων :"Μαθηματικά Για την Θετική-Τεχνολογική Κατεύθυνση Γ'λυκείου, Εκδόσεις Κέδρος" έχει υπεραναλυτική θεωρία, πολλές λυμένες ασκήσεις αλλά και αναλυτικές λύσεις όλων των ασκήσεων προς λύση στο τέλος του βιβλίου, άρα μπορείς απλά να τις διαβάζεις χωρίς να τις λύνεις. Τα 2 βιβλία είναι οικονομικά και πολύ ποιοτικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Την θεωρία σου την έχει πολύ καλα το σχολικό βιβλίο. Με τον μπάρλα είσαι 100% καλυμμένη για τα διάφορα είδη ασκήσεων. Τώρα για να δεις λυμένες ασκήσεις έχει αρκετά παραδείγματα ο μπάρλας τα οποία σε βοηθούν αρκετά. Εμένα τουλάχιστον με βόλεψε πάρα πολύ!
Ναι, ντάξει διαβάζουμε από το βιβλίο. Μια επιπλεον πηγή που τα αναλύει καλύτερα όμως δεν βλάπτει. ;) Και ο Μπάρλας από το λίγο που τον κοίταξα τη μια βδομάδα που τον έχω δεν έχει και πολλά παραδείγματα και έχει πολύ συνοπτικά τη θεωρία.

Τώρα, ένας τόμος με αναλυτική θεωρία και πολλές λυμένες ασκήσεις δύσκολο!
Η σειρά 2 τόμων :"Μαθηματικά Για την Θετική-Τεχνολογική Κατεύθυνση Γ'λυκείου, Εκδόσεις Κέδρος" έχει υπεραναλυτική θεωρία, πολλές λυμένες ασκήσεις αλλά και αναλυτικές λύσεις όλων των ασκήσεων προς λύση στο τέλος του βιβλίου, άρα μπορείς απλά να τις διαβάζεις χωρίς να τις λύνεις. Τα 2 βιβλία είναι οικονομικά και πολύ ποιοτικά!
Θα το κοιτάξω! Ευχαριστώ πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
παιδιά τι βοήθημα χρησιμοποιείτε στην φυσική κατεύθυνσης ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Eγω ειχα των αδερφων Σαββαλα και ημουν ευχαριστημενη! Για αλλο δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Eγω ειχα των αδερφων Σαββαλα και ημουν ευχαριστημενη! Για αλλο δεν ξερω...

ok <3 σε ευχαριστώωω πολυυυυυυυ :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manias

Νεοφερμένος

Ο Manias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παντως, οποιος θελει Μπαρλα κατ., εχω και τα δυο τευχη σε pdf, οποτε ας μου στειλει pm
Φίλε, μπορείς να μου τα στείλεις στο mail μου; antonis.94@windowslive.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

^EctiMel^

Νεοφερμένος

Ο ^EctiMel^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Θέλω λίγη βοήθεια απο παιδιά της τεχνολογικής! Βασικά, λόγω σχολής, χρειάζομαι ένα βοήθημα για να μάθω κάποια βασικά απο προγραμματισμο... Σπουδάζω στους χημικούς μηχανικούς και επειδή πέρασα απο θετική, δεν είχα ιδέα απο προγραμματισμο.. Κάναμε βέβαια ελάχιστα πράγματα απο ψευδογλώσσα αλλά.. Ελαχιστα.. Ουσιαστικά ψάχνω για κατι σε στυλ e-book, εγχειριδιο κλπ.. συνοπτικο(!) χωρις πολλά πολλά απο θεωρία.. Ισα αναφέρεται στη λογική του αλγοριθμου, πως κατασκευάζεται ενας αλγοριθμος, δομες επαναληψης κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top