Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
τα παντα λεμε.τα επαναληψης τα κανω σε κανα διαγωνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
τα παντα λεμε.τα επαναληψης τα κανω σε κανα διαγωνισμα.
Εγώ βασικά λύνω απο το βοηθημα και ασκησεις επιλεκτικα απο τα επαναληπτικα μας δινει στο σχολειο... Εν μερει θα συμφωνησω μαζι σου , αλλα αν καποιος δεν εχει μια εξοικειωση με τη φυσική δεν μπορει να αρχισει με αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
βασικα τωρα το τελειωσα το βοηθημα οποτε κοιτουσα για κατι πιο παρα περα.εχω και τους σαββαλαιους αλλα δεν νομζιω να ειναι πιο δυσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
βασικα τωρα το τελειωσα το βοηθημα οποτε κοιτουσα για κατι πιο παρα περα.εχω και τους σαββαλαιους αλλα δεν νομζιω να ειναι πιο δυσκολο.
Εμενα οι σαββαλαιοι δεν με βοηθανε καθολου... Δεν μου ταιριαζουν :P Ο δημοπουλος παρουσιαζει άψογα τη θεωρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
μπ@ αυτον τον τελειωσα πρωτο πρωτο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
μπ@ αυτον τον τελειωσα πρωτο πρωτο.:D

Απο ασκησεις δεν εχει κατι το ενδιαφερον... Απλα πιστευω ότι ο Δημοπουλος ασχολειται περισσοτερο με την φυσικη ερμηνεια των φαινομενων...Υ.Γ Ποτε προλαβες και τα τελειωσες????! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
το καλοκαιρι ειχα κανει ταλαντωσεις κυματα
και τον οκτωβριο εβγαλα το στερεο.
βασικα στο δημοπουλο μου αρεσει και το γεγονος οτι κωδικοποιει ααρκετα πραγματα σε ασκησεις .Γενικα,εχει καλη θεωρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
το καλοκαιρι ειχα κανει ταλαντωσεις κυματα
και τον οκτωβριο εβγαλα το στερεο.
βασικα στο δημοπουλο μου αρεσει και το γεγονος οτι κωδικοποιει ααρκετα πραγματα σε ασκησεις .Γενικα,εχει καλη θεωρια.
Ο δημοπουλος σε ολα του τα βιβλια εχει αυτο το πλεονεκτημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Πέτρος Ιακώβου, Εκδόσεις Ζήτη.Ίσως να υστερεί λίγο σε ποσότητα ασκήσεων αλλά έχει φοβερά αναλυτική θεωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε κάποιο βοήθημα με ΑΣΚΗΣΕΙΣ για βιολογία κατεύθυνσης της Γ;Ευχαριστώ:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε κάποιο βοήθημα με ΑΣΚΗΣΕΙΣ για βιολογία κατεύθυνσης της Γ;Ευχαριστώ:thanks:

Nότα Λαζαράκη-Ελληνικά Γράμματα. Είναι πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Ξέρει κανένας κανένα βιβλίο με επαναληπτικές ασκήσεις πιο δύσκολο απο τον Μπάρλα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βιολόγος Ε.Κ.

Νεοφερμένος

Ο Βιολόγος Ε.Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καρατζάς, Κορόζη, Φίντζου ΒΙΟΛΟΓΙΑ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ, Εκδόσεις Κοκοτσάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

air*

Νεοφερμένος

Ο air* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καρατζάς, Κορόζη, Φίντζου ΒΙΟΛΟΓΙΑ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ, Εκδόσεις Κοκοτσάκη.

lol, και εσείς ποιος από αυτούς είστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε κάποιο βοήθημα με ΑΣΚΗΣΕΙΣ για βιολογία κατεύθυνσης της Γ;Ευχαριστώ:thanks:

Εκδόσεις λιβάνη, Μανώλης Κουνδουράκης.. Το έχει και στο e-shop.. Πιστεύω οτι αμα μπορείς να λύνεις τις ασκήσεις-ερωτήσεις αυτού του βιβλίου είσαι σε θέση να απαντήσεις οποιαδήποτε άσκηση στις τελικές εξετάσεις...Έχει ασκήσεις Α και Β ομάδας με κλιμακωτή δυσκολία, λυμένες ασκήσεις, διαγωνίσματα και τη θεωρία σε στυλ ερώτηση-απάντηση. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χρηστοσ17

Νεοφερμένος

Ο χρηστοσ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ξέρει κανένας κανένα βιβλίο με επαναληπτικές ασκήσεις πιο δύσκολο απο τον Μπάρλα??

το ακουσα και αυτο ο μπαρλα και δυσκολεσ ασκησεισ!!!

περα απο την πλακα κατα την γνωμη μου δεν εχει ακησεισ δυσκολεσ .
χμμ εγω για επαναληπτηκα εχω ενα του καγκουρο και του τουμασησ τσαπακιδησ του σαββαλα και ειναι καλα !!
οσα για αρχη του νακη του σαββαλα ειναι καλημενοσ σχεδον απο καθε ασκηση !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ξέρει κανένας κανένα βιβλίο με επαναληπτικές ασκήσεις πιο δύσκολο απο τον Μπάρλα??

Τραγανίτης... Για γερά νεύρα (και νευρωμένα μυαλά, that is !)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
το ακουσα και αυτο ο μπαρλα και δυσκολεσ ασκησεισ!!!

περα απο την πλακα κατα την γνωμη μου δεν εχει ακησεισ δυσκολεσ .
χμμ εγω για επαναληπτηκα εχω ενα του καγκουρο και του τουμασησ τσαπακιδησ του σαββαλα και ειναι καλα !!
οσα για αρχη του νακη του σαββαλα ειναι καλημενοσ σχεδον απο καθε ασκηση !!

Αμα θεωρεις ολες τις ασκησεις που εχει ο μπαρλας ευκολες,τοτε πανε να γραψεις 25.Αμφιβαλλω αν τις εχεις δει ολες.Εδω στα ολοκληρωματα,εχει κατι τελειως κουφες.
Δε λεω οτι ειναι δυσκολο βοηθημα αλλα ορισμενες ασκησεις του ειναι δυσκολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Αμα θεωρεις ολες τις ασκησεις που εχει ο μπαρλας ευκολες,τοτε πανε να γραψεις 25.Αμφιβαλλω αν τις εχεις δει ολες.Εδω στα ολοκληρωματα,εχει κατι τελειως κουφες.
Δε λεω οτι ειναι δυσκολο βοηθημα αλλα ορισμενες ασκησεις του ειναι δυσκολες.

To καλό με τον Mπάρλα είναι ότι έχει διαβάθμιση στην δυσκολία των ασκήσεων, όπως είναι ακριβώς και στις εξετάσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top