Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

penny1234

Νεοφερμένος

Η penny1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εσύ που τα ξες αυτά 3η γυμνασίου ρε κοπέλα μου?


σορυ λάθος στο προφιλ.....δεν ειμαι τριτη γυμνασιου ειμαι τριτη λυκειου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Αυτες τις μερες αγορασα τα 2 αντιπαλα βοηθηματα (Μπαρλας-Στεργιου+Νακης) και εχω να πω τα εξης:μιλαμε για 2 διαφορετικα βοηθηματα που απευθυνονται σε διαφορετικα ατομα το καθενα.Τι εννοω?Ο μεν Στεργιου ειναι για ενα μαθητη που ξεκιναει απ το μηδεν χωρις να πηγαινει φροντ και να κατσει σιγα σιγα να το διαβασει λυνοντας τις ασκησεις και να παει να γραψει ακομα και 18-19.Ο μεν Μπαρλας ειναι για αυτους που εχουν κανει τα βασικα σε σχολειο+φροντιστηριο και θελουν να ανεβουν ενα level παραπανω.Δε μπορει να ξεκινας απο το μηδεν και να λυνεις ασκησεις Μπαρλα (θα σου φανουν κινεζικα) αλλα ουτε να εχεις φτασει σ ενα σημειο και να πας να παρεις Στεργιου(εχει αρκετες-γελοιες ασκησεις που τις εχεις κανει ειδη στο φροντ-σχολειο, χαζομαρα μου φαινεται να κατσεις να τα ξαναλυσεις..).Ο Μπαρλας παλι για καθε ενοτητα εχει λιγες ασκησεις αλλα σιγουρα ικανες να σου φανε και μια ολοκληρη μερα!(που λεει ο λογος) να τις λυσεις.Οσο για τις αλυτες στα αποτελεσματα πισω ο Στεργιου γραφει και λιγο τη πορεια της ασκησης ενω ο Μπαρλας πεταει ξερα τα αποτελεσματα του τεστην κοψτο κεφαλι σου και κανε ιδιαιτερα να στις λυσει ο καθηγητης σου.Γι αυτο δεν υπαρχει η λεξη Μπαρλας η Στεργιου, αλλα εσυ για ποιο λογο το θες..Διαλεγεις και παιρνεις λοιπον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Τα βοηθήματα που έχει κάποιος δεν παίζουν κανέναν ρόλο... Στην τελική όλα τα ίδια είναι... Μην ξεχνάτε εμπόριο είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ είμαι απόφοτοι κ είχα και του Μπάρλα κ του Στεργίου-Νάκη κ του Μαυρίδη κ τα 100 θέματα επανάληψης του Μαυρίδη. Δηλαδή συνολικά 4 βοηθήματα.Του Στεργίου-Νάκη το άνοιξα ζήτημα 3 φορές. Ενώ όλη την χρονιά διάβαζα με Μπάρλα ο οποίος ήταν τέλειος για να γίνεις πολύ καλός στα μαθηματικά. Όμως κ τα δύο του Μαυρίδη ήταν για άλλο επίπεδο. Για να λύσεις τις άσκησεις έπρεπε να έχει σχεδόν πάντα φλασιές κ είχαν κ αναλυτικά αποτέλεσματα. Αυτό δεν σημαίνει ότι κ του Μπάρλα ήταν εύκολο απλώς η δομή των ασκήσεων είναι η ίδια που την συνηθίζεις, για αυτό δεν πρέπει να έχεις μόνο ένα βοήθημα στα μαθηματικά. Του στεργίου-νάκης έχει καλά υπόδειγματα αλλά οι ασκήσεις είναι σχετικά απλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanou!!

Νεοφερμένος

Η Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
δικιο έχεις! βασικα, πανω κάτα τα ίδια λένε, αλλά με άλλο στυλ... οπως επίσης κ η άλλη ελεεινη πατεντα. κάθε λίγα χρονια "ανανεώνουν" τα βιβλία, ενώ στην ουσία απλά αλλάζουν το εξώφυλλο κ την σειρά των ασκήσεων (πχ βιολογια κατ -εκδ Σαββαλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
αυτο που πρεπει να κανετε ειναι να ειστε συνεπεις!
να κανετε ολες τις ασκησεις,να διαβαζετε θεωρια και το αοδε μην το αφησετε!οπως και τη θεωρια του αεππ:mad:
επισης πρεπει να παρετε 20 στο σχολειο για αυτο μην το γραφετε και σιγουρα θα κανετε και σοβαρες ασκησεις εκει!
λυνετε συνεχεια ασκησης ακομα και στο σχολειο(οταν κανετε γενικη παιδεια)!
καντε ολα αυτα και ειστε ετοιμοι για πανελληνιες!εαν αποτυχετε θα ξερετε τουλαχιστον οτι δωσατε το 100%
και μην ξεχασετε στο μηχανογραφικο 1η επιλογη ημμυ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
αυτο που πρεπει να κανετε ειναι να ειστε συνεπεις!
να κανετε ολες τις ασκησεις,να διαβαζετε θεωρια και το αοδε μην το αφησετε!οπως και τη θεωρια του αεππ:mad:
επισης πρεπει να παρετε 20 στο σχολειο για αυτο μην το γραφετε και σιγουρα θα κανετε και σοβαρες ασκησεις εκει!
λυνετε συνεχεια ασκησης ακομα και στο σχολειο(οταν κανετε γενικη παιδεια)!
καντε ολα αυτα και ειστε ετοιμοι για πανελληνιες!εαν αποτυχετε θα ξερετε τουλαχιστον οτι δωσατε το 100%
και μην ξεχασετε στο μηχανογραφικο 1η επιλογη ημμυ!:no1:

Ειδικά το τελευταίο στάνταρ...Ρε φίλε έλεος, λίγο μυαλό δεν έχεις επιτέλους; Αμ, δεν έχεις κατα πως φαίνεται. Ρε συ, όσο πιο λίγοι ημμυαδες, τόσο πιο εύκολα θα βρεις δουλειά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ειδικά το τελευταίο στάνταρ...Ρε φίλε έλεος, λίγο μυαλό δεν έχεις επιτέλους; Αμ, δεν έχεις κατα πως φαίνεται. Ρε συ, όσο πιο λίγοι ημμυαδες, τόσο πιο εύκολα θα βρεις δουλειά. :D
ετσι και αλλιως θα μπουν 800 ημμυ!αυτο που θα αλλαξει ειναι η βαση και το κυρος της σχολης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Ειδικά το τελευταίο στάνταρ...Ρε φίλε έλεος, λίγο μυαλό δεν έχεις επιτέλους; Αμ, δεν έχεις κατα πως φαίνεται. Ρε συ, όσο πιο λίγοι ημμυαδες, τόσο πιο εύκολα θα βρεις δουλειά. :D
ναι επειδη το ειπε ο ribo θα τρεξουν ολοι ημμυ :emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ναι επειδη το ειπε ο ribo θα τρεξουν ολοι ημμυ :emm:
ειναι πιο αποτελεσματικο απο οτι νομιζεις!αμα του αλλου του πριζεις τα @@ με κατι μετα το αποδεχεται!το γνωριζω απο πρωτο χερι καθως ετσι εκανε ο πατερας μου με τους ημμυ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κοίτα, εμείς οι κοινοί θνητοί θα πάμε στα Χανιά, οπότε δεν θα υφίσταται συναγωνισμός με τους ημίθεους επιβήτορες του ΕΜΠ.:lol:
-----------------------------------------
ειναι πιο αποτελεσματικο απο οτι νομιζεις!αμα του αλλου του πριζεις τα @@ με κατι μετα το αποδεχεται!το γνωριζω απο πρωτο χερι καθως ετσι εκανε ο πατερας μου με τους ημμυ!:no1:

Ξεχνάς ότι δεν είμαστε όλοι ribo φιλαράκι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Κοίτα, εμείς οι κοινοί θνητοί θα πάμε στα Χανιά, οπότε δεν θα υφίσταται συναγωνισμός με τους ημίθεους επιβήτορες του ΕΜΠ.:lol:
-----------------------------------------


Ξεχνάς ότι δεν είμαστε όλοι ribo φιλαράκι.:P
για να μην βγουμε οφφ τοπικ σαν ατομο που εχω βγαλει πανω απο 18.000 σου λεω να πας να διαβασεις!

υ.γ καλα που το καταλαβες!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
για να μην βγουμε οφφ τοπικ σαν ατομο που εχω βγαλει πανω απο 18.000 σου λεω να πας να διαβασεις!

υ.γ καλα που το καταλαβες!:no1:

18 χιλιάδες μπάλες να χα να τα γράψω τα μόριά σου, θα τα γραφα. Έχω δύο, όμως. Ελπίζω να βολεύεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
18 χιλιάδες μπάλες να χα να τα γράψω τα μόριά σου, θα τα γραφα. Έχω δύο, όμως. Ελπίζω να βολεύεσαι...
σε παρακαλω μη με προκαλεις και το γαμ... και αυτο τοπικ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νόμιζα ότι εκτιμάς την αγνή ειλικρίνειά μου, φανταστικέ πολυτεχνίτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
για να μην βγουμε οφφ τοπικ σαν ατομο που εχω βγαλει πανω απο 18.000 σου λεω να πας να διαβασεις!

υ.γ καλα που το καταλαβες!:no1:

Απλώς για να το ξέρετε, μην παρασυρθεί κάποιος: Το άτομο αυτό είναι ένας φαιδρός ψεύτης, πιθανότατα κανένα 15χρονο με ξάδερφο στους ΗΜΜΥ, λέει ψέμματα για τα μόρια και τη σχολή του, προσωπικά σας συνιστώ να μην ακολουθείτε οποιαδήποτε συμβουλή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
αυτο που πρεπει να κανετε ειναι να ειστε συνεπεις!
να κανετε ολες τις ασκησεις,να διαβαζετε θεωρια και το αοδε μην το αφησετε!οπως και τη θεωρια του αεππ:mad:
επισης πρεπει να παρετε 20 στο σχολειο για αυτο μην το γραφετε και σιγουρα θα κανετε και σοβαρες ασκησεις εκει!
λυνετε συνεχεια ασκησης ακομα και στο σχολειο(οταν κανετε γενικη παιδεια)!
καντε ολα αυτα και ειστε ετοιμοι για πανελληνιες!εαν αποτυχετε θα ξερετε τουλαχιστον οτι δωσατε το 100%
και μην ξεχασετε στο μηχανογραφικο 1η επιλογη ημμυ!:no1:

Και μετα ολοι λεμε οτι θελουμε ΠΑΙΔΕΙΑ... Ωραια συμβουλη παντως απο καποιον που περασε και ημμυ (οπως λεει) ... Να πεταξουμε ακομη και αυτα τα λιγα που μας δινουν...Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ψάχνεις λογική εσύ τώρα;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,088 μηνύματα.
Κάντε αναζήτηση στο Forum για "βοηθήματα", υπάρχουν αρκετά TOPICs. :)





-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Να ρωτήσω ρε παιδια.. Περισσότερο αυτούς που έχουν ήδη δώσει από θετική.
Θέλω να εξασκηθώ περισσότερο με ασκήσεις και προβλήματα στη βιολογία κατ.
Εσείς πιο βοήθημα είχατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top