Βοηθήματα Γ' Λυκείου

Jov7

Νεοφερμένος

Η Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!

Κάποια καλά βοηθήματα κυρίως για Θεωρητική Κατεύθυνση και Βιολογία και Έκθεση γενικής παιδείας;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Για έκθεση θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες και θα προτείνω Κούτρα- Πειστικός λόγος.Χρειάζονται όμως και τα τρία τεύχη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Για έκθεση είχα Μήτσελο-Ελληνοεκδοτική και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Έχει απίστευτη οργάνωση και ποικίλης δυσκολίας θέματα αλλά και οδηγίες για τις πανελλήνιες γενικά και τη διαχείριση των θεμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jov7

Νεοφερμένος

Η Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Για έκθεση είχα Μήτσελο-Ελληνοεκδοτική και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Έχει απίστευτη οργάνωση και ποικίλης δυσκολίας θέματα αλλά και οδηγίες για τις πανελλήνιες γενικά και τη διαχείριση των θεμάτων.

Οι θεματικές ενότητες αθλητισμός, μαζοποίηση κτλ που αναλύει στο βοήθημα της Ελληνοεκδοτικής είναι και αυτές που θα εξεταστούν και φέτος στις πανελλήνιες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
ενα πολυ ΔΥΝΑΤΟ βοηθημα για μαθηματικα γενικης;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
ενα πολυ ΔΥΝΑΤΟ βοηθημα για μαθηματικα γενικης;;;

Όταν λες δυνατό; Εννοείς από άποψη δύσκολων-περίεργων ασκήσεων ή να έχει πολύ καλά και αναλυτικά την θεωρία;

Εγώ πάντως προσωπικά χρησιμοποιούσα το βοήθημα του Παπαδάκη, ο οποίος με βόλεψε υπερβολικά πολύ, και για γενική παιδεία και για κατεύθυνση (αν σε ενδιαφέρει), και επίσης και Μπάρλα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Όταν λες δυνατό; Εννοείς από άποψη δύσκολων-περίεργων ασκήσεων ή να έχει πολύ καλά και αναλυτικά την θεωρία;

Εγώ πάντως προσωπικά χρησιμοποιούσα το βοήθημα του Παπαδάκη, ο οποίος με βόλεψε υπερβολικά πολύ, και για γενική παιδεία και για κατεύθυνση (αν σε ενδιαφέρει), και επίσης και Μπάρλα! :)

Και εγώ τα ίδια είχα. Νομίζω πως είναι η καλύτερη επιλογή αυτό, ειδικά στης γενικής. Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω από του Παπαδάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Και εγώ τα ίδια είχα. Νομίζω πως είναι η καλύτερη επιλογή αυτό, ειδικά στης γενικής. Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω από του Παπαδάκη.

Καλά εννοείται ότι του Παπαδάκη είναι υπεραρκετό. Συνήθως όμως οι θετικο-τεχνολογικοί ψαχνόμαστε λίγο παραπάνω ;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Για βοηθημα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ρωταω:

Παπαδακης (Σαββαλα)
Στεργιου-Νακη (Σαββαλα)
ή Μπαρλα (Ελληνοεκδοτικη) ;;;

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ , ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΕΣ , ΛΥΜΕΝΕΣ, ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΛΥΣΗ ΚΛΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Για βοηθημα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ρωταω:

Παπαδακης (Σαββαλα)
Στεργιου-Νακη (Σαββαλα)
ή Μπαρλα (Ελληνοεκδοτικη) ;;;

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ , ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΕΣ , ΛΥΜΕΝΕΣ, ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΛΥΣΗ ΚΛΠ

Οι δυνατές ασκήσεις είναι για την κατεύθυνση.
Και εκτός αυτού είναι άλλο το να λύνεις δύσκολες ασκήσεις και άλλο το να έχεις κατανοήσει πλήρως την θεωρία.
Αν έχεις κάνει το δεύτερο θα μπορέσεις να λύσεις κάθε άλλη άσκηση αφού όλες -και ειδικά στης γενικής- είναι παρόμοιες.

Προσωπική εκτίμηση το βιβλίο του Παπαδάκη.
Έχει ωραίες και αρκετά καλού επιπέδου ασκήσεις και σίγουρα τέλεια θεωρία με επαρκή παραδείγματα.
Στο χέρι σου είναι να πάρεις 15-18 ή και 20.
Συμμαθητής μου με αυτό το βιβλίο πήρε πάντως 19,9.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billakosIRA

Νεοφερμένος

Ο billakosIRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σκεφτομαι να αγορασω καποιο βοηθημα στην φυσικη κατευθυνσης,ξερω οτι εχω αργησει αλλα καλλιο αργα παρα ποτε.Εχω δει οτι υπαρχουν καποια βοηθηματα με πιθανες ασκησεις εξετασεων αξιζουν(για κατι τετειο ενδιαφερομαι πιο πολυ) ;; Θα προτιμουσα καποιο βοηθημα που να μπορω να βρω και τις λυσεις ολων των ασκησεων ειτε στο διαδικτυο ειτε να υπαρχουν ολοκληρες λυμενες στο τελος,εχετε να μου προτεινεται καποιο καλο ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Γενικά του Σαββαλα νομίζω οτι ειναι must...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Σκεφτομαι να αγορασω καποιο βοηθημα στην φυσικη κατευθυνσης,ξερω οτι εχω αργησει αλλα καλλιο αργα παρα ποτε.Εχω δει οτι υπαρχουν καποια βοηθηματα με πιθανες ασκησεις εξετασεων αξιζουν(για κατι τετειο ενδιαφερομαι πιο πολυ) ;; Θα προτιμουσα καποιο βοηθημα που να μπορω να βρω και τις λυσεις ολων των ασκησεων ειτε στο διαδικτυο ειτε να υπαρχουν ολοκληρες λυμενες στο τελος,εχετε να μου προτεινεται καποιο καλο ;;

Μαθιουδάκης με χίλια για Φυσική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billakosIRA

Νεοφερμένος

Ο billakosIRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πήγα σημερα βιβλιοπωλείο και είδα το βοηθημα του Σαββαλα με τα θέματα που εχει...καλό μου φάνηκε τι λέτε αξίζει αυτο η πιστεύεται οτι υπάρχει κάποιο καλύτερο με θεματα όμως μονο ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Θα πάρεις Σαββάλα με συγγραφείς τους ίδιους τους αφους Σαββάλα!

Από τους περισσότερους φυσικούς θα ακούσεις ότι έχει τη μεγαλύτερη ποικιλία ασκήσεων. Προσωπικά δεν τις είχα λύσει ποτέ όλες και έγραψα και 19,6!

Και σαν εκπαιδευτικός όμως που έχω ρωτήσει φυσικούς αυτό δουλεύουν κυρίως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billakosIRA

Νεοφερμένος

Ο billakosIRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θα πάρεις Σαββάλα με συγγραφείς τους ίδιους τους αφους Σαββάλα!

Από τους περισσότερους φυσικούς θα ακούσεις ότι έχει τη μεγαλύτερη ποικιλία ασκήσεων. Προσωπικά δεν τις είχα λύσει ποτέ όλες και έγραψα και 19,6!

Και σαν εκπαιδευτικός όμως που έχω ρωτήσει φυσικούς αυτό δουλεύουν κυρίως!
Οκ σε ευχαριστώ πολυ αυτο θα πάρω τελικά και όσα μπορέσω και προλαβω..φυσική δεν παω για μεγαλο βαθμο δλδ κανα 12 13 θέλω και επειδή βλέπω δυσκολίες δεν θέλω να με ρίξει για αυτο είπα να το αγοράσω ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Φυσικη ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με το βοηθημα του Τριαντη! Εχει το πλεονεκτημα οτι δεν πλατιαζει πολυ, εχει αρκετες ασκησεις και θεωρια που καλυπτουν την υλη , και ειναι ενας τομος και οχι δυο (αρα και οικονιμικο) Με τον μαθιουδακη κυριως απο αποψη θεωριας και μεθοδολογιων ενιωθα σε πολλα σημεια οτι χανομουνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Οκ σε ευχαριστώ πολυ αυτο θα πάρω τελικά και όσα μπορέσω και προλαβω..φυσική δεν παω για μεγαλο βαθμο δλδ κανα 12 13 θέλω και επειδή βλέπω δυσκολίες δεν θέλω να με ρίξει για αυτο είπα να το αγοράσω ;) :)

O στόχος σου να είναι πάντα μεγάλος βαθμός όχι τόσο γιατί θα εκπλαγείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Άμα λύνεις πολλές ασκήσεις και κατανοείς τον τροπο λυσης. δεν υπάρχει περιπτωση να μην γράψεις καλα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Θα παω του χρονου γ λυκειου και ψαχνω ενα βοηθημα για χημεια... αλλα επειδη αλλαξε η υλη και λοιπα και ειναι μαθημα κατευθυνσης και επειδη ψωνιζω online δεν μπορω να τα ξεφυλλισω. Ξερει κανεις που θα παει του χρονου γ λυκειου κανενα βοηθημα χημειας κατευθυνσης με την νεα υλη;;; Γιατι δεν ξερω αν τα παλια εχουν τα κομματια.. δεν μπορω να βρω εκδοσεις πανω απο του 2013.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top