Βοηθήματα Γ' Λυκείου

Charis97

Νεοφερμένος

Ο Charis97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Σε ευχαριστω φιλε μ...Ποσα τευχη ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
2 τεύχη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Αγορασα το βοηθημα φυσικης κατευθυνσης Α τευχος μαθιουδακη - παναγιωτακοπουλου απο εκδοσεις σαββαλα αλλα τελικα δεν το χρειαζομαι ... οποιος ενδιαφερεται να το αγορασει μου στελνει ;) ειναι ολοκαινουριο ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά τα βοηθήματα "Πειστικός Λόγος" για την Έκθεση τα έχει κανείς; Εντυπώσεις; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panossalonika

Νεοφερμένος

Ο panossalonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδιά τα βοηθήματα "Πειστικός Λόγος" για την Έκθεση τα έχει κανείς; Εντυπώσεις; :)

τα έχω εγω. εξαιρετικά βιβλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Γεια σας!

Εγώ θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό βοήθημα για Βιολογία Γενικής.
Να προσθέσω πως δεν θα κάνω φροντιστήριο. Γι'αυτό και ζήτησα "καλό" βοήθημα.

Please, βοηθήστε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γεια σας!

Εγώ θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό βοήθημα για Βιολογία Γενικής.
Να προσθέσω πως δεν θα κάνω φροντιστήριο. Γι'αυτό και ζήτησα "καλό" βοήθημα.

Please, βοηθήστε.....

Αρκετά καλό είναι αυτό της Νότας Λαζαράκη από τις εκδόσεις Πουκαμισάς(το έχουν τα βιβλιοπωλεία).Του Νίκου Τζαβάρα από τις εκδόσεις Σαββάλας το κρίνω ως παρατραβηγμένο βιβλίο.Οι ασκήσεις του δεν πιστεύω πως πρόκειται να αποτελέσουν ποτέ αντικείμενο εξέτασης,καθώς είναι ιδιαίτερα δύσκολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ευχαριστώ :)
Θα το ψάξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Γνωρίζετε κάποιο καλό βοήθημα στην έκθεση;΄
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Γνωρίζετε κάποιο καλό βοήθημα στην έκθεση;΄
Αν εννοεις βιβλιο με δοκιμιακο υλικο που θα σε βοηθησει στις εκθεσεις, "ο πειστικος λογος" απο Κούτρα ειναι αυτο που ψαχνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Αν εννοεις βιβλιο με δοκιμιακο υλικο που θα σε βοηθησει στις εκθεσεις, "ο πειστικος λογος" απο Κούτρα ειναι αυτο που ψαχνεις

Ευχαριστώ,θα το ψάξω.Δουλεύεις με αυτό;΄
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ευχαριστώ,θα το ψάξω.Δουλεύεις με αυτό;΄
Ναι, ειναι πολυ καλο!Εχει πολυ ωραια κειμενα και λεξιλογιο ωστε να ομορφαινουμε τον λογο μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Ναι, ειναι πολυ καλο!Εχει πολυ ωραια κειμενα και λεξιλογιο ωστε να ομορφαινουμε τον λογο μας!

Θα το αναζητήσω σε κάποιο βιβλιοπωλείο κι αν δω πως έχει καλή δομή,θα εργαστώ με αυτό.Έχει και τρεις τόμους απ' ότι είδα στο site των εκδόσεων Σαββάλας.Πάντως και παλαιότερα,που είχα χρησιμοποιήσει τις εκδόσεις Σαββάλα στην έκθεση,έμεινα ικανοποιημένη,πιθανότατα να με βοηθήσουν και πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Για χημεια δεν υπαρχει αλλο βοηθημα εκτος του Σαλτερη ισως το πληρεστερο βοηθημα ολων των μαθηματων της γ' λυκειου( Το ευαγγελιο οπως ελεγε και η καθηγητρια χημειας στο σχολειο η οποια μαλιστα μας εβαζε να διαβαζουμε απο αυτο οπως ακριβως και στο φροντιστηριο).Στη φυσικη εγω δουλεψα με αφους σαββαλα και εμεινα ευχαριστημενος, αλλα πολυ δυνατο εξισου εινα και των ματθιουδακη-παναγιωτακοπουλου. Στα μαθηματικα αν δεν προκειται για αστερι μαθητη προτεινω του Παπαδακη καθως ειναι ευκολο να το μελετησεις και εχει σχετικα καλες ασκησεις προσιτες προς ολους.Το βοηθημα του Μπαρλα εχει πιο δυσκολες ασκησεις αν κ ειναι κ αυτο δυνατο. Αν κ δουλευα με Παπαδακη ειχα και ενα Στεργιου-Νσκης και ελυνα καμια φορα απο εκει ασκησεις και μου φανηκε αρκετα καλο, εκτος απο τους μιγαδικους που δεν τους παρουσιαζει πολυ αναλυτικα οπως ο Παπαδακης.Αλλα ειναι κ αυτο δυνατο.Βιολογια δεν εχω αποψη καθως δεν ειχα βοηθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Γνωρίζετε κάποιο καλό βοήθημα στην έκθεση;΄[/QUOTE


Εγώ είχα ένα που λέγεται " Προσεγγίσεις Θεμάτων Σύγχρονου Προβληματισμού".Περιλαμβάνει όλα τα θέματα του Λυκείου που είναι μέσα στην εξεταστέα ύλη και άλλα παρόμοια και όχι μόνο θέματα Γ' Λυκείου.Όμως έχει μόνο αναλυμένα θέματα και όχι ασκήσεις.Μόνο αυτό διαβάζω από το Γυμνάσιο ακόμα (και κάτι συνώνυμα) και έγραφα πάντα πάνω από 35/40 Έκθεση! ;)


Για μαθηματικά Γεν κανένα δεν καλύπτει επαρκώς την ύλη από μόνο του.Είχα πάρει ένα του Παπαδάκη και έκανα τις περισσότερες ασκήσεις αλλά όταν έλυνα θέματα Πανελληνίων δεν...(ήμουν θεωρητική, μετράει και αυτό :/ ) Στο φροντιστήριο κάναμε και από Μπάρλα και από ένα άλλο και ασκήσεις από μαθηματικά περιοδικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
τι γνωμη εχετε για το βοηθημα του σαββαλα στην φυσικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Αρκετά απλό..βασικές ασκήσεις..δε σε καλύπτει σε καμιά περίπτωση για Πανελλήνιες αν γι' αυτό ενδιαφέρεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Αρκετά απλό..βασικές ασκήσεις..δε σε καλύπτει σε καμιά περίπτωση για Πανελλήνιες αν γι' αυτό ενδιαφέρεσαι

Δεν ξερω εσυ με τι βοηθημα εκανες προετοιμασια αλλα εγω εκανα με του Σαββαλα και εγραψα 19.5. Βεβαια την θεωρια και τις μεθοδολογιες τις διαβαζα απο ενα φυλλαδιο που μας ειχε δωσει ο φροντιστης αλλα ολες τις ασκησεις απο εκει τις εκανα (εκτος απο λιγες).

Μην ειστε τοσο απολυτοι και τρομοκρατειτε τον κοσμο που δινει φετος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Για Βιολογία Κατεύθυνσης τι προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ που δίνω φέτος και είμαι θεωρητική, αγόρασα μόνο στα λατινικά <<Μεταίχμιο>>( νομίζω είναι κορυφή για θεωρητική κατεύθυνση) και μετά πήρα από εκδόσεις Ζήτη την γραμματική και το συντακτικό για εξάσκηση. Τώρα όσον αφορά τα υπόλοιπα μαθήματα όπως λογοτεχνία και γνωστό επειδή πάω φροντιστήριο πιστεύω ότι είναι ήδη πάρα πολλές οι σημειώσεις που έχω επομένως δεν χρειάζεται να φορτωθώ και άλλες γιατί θα με μπερδέψουν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top