Βοήθεια/Απορίες στις ΑΟΘ

krevty

Νεοφερμένος

Ο Andreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια για να βρω την πραγματικη μεταβολη και την πραγματικη ποσοστιαια μεταβολη του αεπ ποιον τυπο περνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostkan

Νεοφερμένος

Ο kostkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Να σας πω...εχει να πεσει πολυ καιρο ΑΕΠ ετσι...?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
παιδια για να βρω την πραγματικη μεταβολη και την πραγματικη ποσοστιαια μεταβολη του αεπ ποιον τυπο περνο?

Πραγμ. Μετ. ΑΕΠ = ΑΕΠΣΤ2-ΑΕΠΣΤ1
Πραγμ. Ποσ. Μετ. ΑΕΠ = ((ΑΕΠΣΤ2-ΑΕΠΣΤ1)/ΑΕΠΣΤ1)*100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

krevty

Νεοφερμένος

Ο Andreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
thnx φιλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
λοιπον παιδια ειμαι πολυ μεγαλο γκαντεμοσκυλο.εδω και 2 μερες ειμαι κρεβατομενος με 38 πυρετο.φυσικα δεν εχω μπορεσει ν'ανοιξω βιβλιο.ο ελαχιστος στοχος ηταν το 17 αυριο αλλα ετσι οπως εγιναν τα πραγματα δεν ξερω αν ειναι εφικτος.θα ηθελα σας παρακαλω πολυ,να μου πει καποιος τι θα πρεπει να προσεξω απο θεωρια σε καθε κεφαλαιο.μιλαω για την ερωτηση αναπτυξης στην ομαδα β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Λοιπον θα σου πω αλλα αν πεσει κατι αλλο μην με φωναζεις αυριο.Απο πρωτο κοιτα των καταμερισμο των εργων(πλεονεκτηματα, μειονεκτημα), οικονομικο κυκλωμα(αν και το εβαλε ο οεφε)2 κεφ, προσδιοριστικοι παραγοντες της ζητησης,3 κεφ σελ 62 κατω απο την γραφικη παρασταση, σελ65 που αναφερεται στις καμπυλες μεσου κοστους,4 κεφ προσδιοριστικοι παραγοντες προσφορας,5 κεφ σελ100,101, κεφ 7 σελ133 μικροοικονομια, μακροοινομια τι εξετασουν,ποια ειναι η διαφορα τους και ποιος ειναι ο σπουδαιοτερος λογος που διακρινονται, κεφ 9 μεχρι τωρα δεν εχουν πεσει φαση κρισης,καθοδου,αιτια οικονομικων κυκλων και συνεπειες πληθωρισμου. Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
thanks.ελπιζω να πεσει κατι απ'αυτα γιατι ειναι κριμα.ειναι και βαρυτητας και οποιοσδηποτε βαθμος κατω απο 17 με κανει dead...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
διαβασε και σελ 28-29.Μακαρι να πεσουν κατι απο αυτα γιατι 25 μοναδες μετραει η ομαδα β μην την χασεις τσαμπα. Αν εχεις χρονο μετα δες και οσα πιστευεις εσυ καλα κομματια

Μπορειτε να μου απαντησει καποιος γιατι αν οι ανεργοι μιας χωρας φυγουν στο εξωτερικο η ΚΠΔ θα μετατοπιστει αριστερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
γιατι μειωνονται οι συντελεστες παραγωγης και αρα και οι μεγιστες
παραγωγικες δυνατοτητες.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
ομως οι ανεργοι δεν ειναι παραγωγικοι συντελεστες ειναι εν δυμανει συντελεστες παραγωγης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DeSo_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Βγηκαν οι απαντησεις κ τα θεματα των εσπερινων στο ΑΟΘ?:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ομως οι ανεργοι δεν ειναι παραγωγικοι συντελεστες ειναι εν δυμανει συντελεστες παραγωγης

δεν ειναι ακριβως ετσι....οι ανεργοι ανηκουν στο εργατικο δυναμικο.....γιατι θελουν και μπορουν να εργαστουν....

εν δυναμει παραγωγικος συντελεστης μπορει να θεωρηθεις εσυ που εισαι μαθητρια......


τα θεματα βγηκαν του εσπερινου...https://www.ypepth.gr/docs/them_oik_epil_d_esp_no_0806.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
τα θεματα βγηκαν του εσπερινου...https://www.ypepth.gr/docs/them_oik_epil_d_esp_no_0806.pdf
omg, αυτά λύνονται μέσα σε 20 λεπτά!


Μακάρι να βάλουν παρόμοια αύριο! :jumpy::jumpy:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
αντε 30 γιατι πρεπει να γραψεις για τους συντελεστες παραγωγης.......

ευτυχως γιατι στο 1ο κεφαλαιο οι συντελεστες παραγωγης ηταν τεραστιο κομματι και δεν ειχα καμια ορεξη να το μαθω ολο αυτο.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jorge41

Νεοφερμένος

Ο jorge41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μηπως μπορει καποιος να κανει τη δικαιολογηση του Δ3??εχω κολλησει και δεν μπορω να τη σκεφτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisini

Νεοφερμένος

Η Χρυσινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Λοιπον εχω τα sos απο αοθ!εχω ατομο στην επιτροπη...!λοιπον απο θεωρια συμπεριφορα του καταναλωτη,οικονομικο κυκλωμα και καταμερισμοσ των εργων!απο ασκησεισ 1ο 3ο 5ο κεφαλαιο!θα σκισουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnnyBoy

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οπα ρε που έχεις τα θέματα...Αυτό που λες ειναι ΑΤΟΠΟ και το μονο που μπορεις να κάνεις είναι να κάνεις κάποιον να το πιστέψει -αν είναι χαζός- να τρομοκρατηθεί και να κάτσει όλη νύχτα να διαβάζει αυτά που είπες...Και μόλις δει ότι τα θέματα δεν είναι αυτά φαντάσου απογοήτευση και καταστροφή...ΑΜΑΝ ΠΙΑ...ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΜΑΛ...ΚΙΕΣ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Λοιπον εχω τα sos απο αοθ!εχω ατομο στην επιτροπη...!
Κι εγώ χθες πήγα στο φεγγάρι. Αλήθεια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Οπα ρε που έχεις τα θέματα...Αυτό που λες ειναι ΑΤΟΠΟ και το μονο που μπορεις να κάνεις είναι να κάνεις κάποιον να το πιστέψει -αν είναι χαζός- να τρομοκρατηθεί και να κάτσει όλη νύχτα να διαβάζει αυτά που είπες...Και μόλις δει ότι τα θέματα δεν είναι αυτά φαντάσου απογοήτευση και καταστροφή...ΑΜΑΝ ΠΙΑ...ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΜΑΛ...ΚΙΕΣ...
+φωνω:iagree:
Παιδια διαβαστε τα ολα και μην ακουτε τιποτα για σος κλπ:D
Αλλωστε οπως θα εχετε παρατηρησει φετος πεφτουν ολα τα αντι-σος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Λοιπον εχω τα sos απο αοθ!εχω ατομο στην επιτροπη...!λοιπον απο θεωρια συμπεριφορα του καταναλωτη,οικονομικο κυκλωμα και καταμερισμοσ των εργων!απο ασκησεισ 1ο 3ο 5ο κεφαλαιο!θα σκισουμε....
κατ'αρχιν οικονομικο κυκλωμα δεν επεσε οεφε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top