Βοήθεια/Απορίες στη Φυσική

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Aggelos17

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ωραία!!:D Ευχαριστώ πολύ! Θα βοηθήσει πολλούς!:no1: Είμαι σίγουρος!

Καλή επιτυχία σε όλους στις εξετάσεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JAX

Νεοφερμένος

Η MAPIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολους.... παρεπιπτοντως ο τυπολογιο ειναι φοβερο!!!
-----------------------------------------
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara321

Νεοφερμένος

Ο paokara321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ρε παιδια δεν μου το αναγνωριζει το τυπολογιο...καποιος να με βοηθησει γιατι το εχω κι εγω αναγκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos17

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ρε παιδια δεν μου το αναγνωριζει το τυπολογιο...καποιος να με βοηθησει γιατι το εχω κι εγω αναγκη

Λοιπόν φίλε μου... θα πας και θα κατεβάσεις αυτό το πρόγραμμα:

https://get.adobe.com/uk/reader/

Μετά θα το κάνεις εγκατάσταση και θα στο αναγνωρίζει μια χαρά!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara321

Νεοφερμένος

Ο paokara321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ευχαριστω ρε φιλε!
-----------------------------------------
ευχαριστω πολυ ρε φιλε!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Παιδιά Έλεος..Και γω γράφω Φυσική πρώτο μάθημα και δε ξέρω τι να πρωτοδιαβάσω....Τα σιχαίνομαι αυτά τα μαθήματα..Ειλικρινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicky13

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω κορυφή ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά!!!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Τους ανέβασα.Περιμένω έγκριση

Παραθέτω τους τύπους

Ταχύτητα:
Βάρος:
Πυκνότητα:
Άνωση:
Πιεση:
Υδροστατική η Ατμοσφαιρική:
Έργο:
Κινητική Ενέργεια:
Δυναμική Βαρυτική:
Μηχανική: Εμηχ= Κινητική +Βαρυτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παιδια ποια η διαφορα της αδρανειας με την σταθερη ομαλη κινηση? :hmm:
Δηλαδη πως μπορουμε να καταλαβουμε οτι αν ασκησουμε σε ενα σωμα μια δυναμη ιση και αντιθετη με το βαρος του το σωμα θα μεινει εκει που ειναι και δε θα αρχισει να ανεβαινει με σταθερη ταχυτητα?


Σε ένα σώμα είτε είναι ακίνητο, είτε κινείται ευθύγραμμα και ομαλά η συνισταμένη των δυνάμεων που ασκούνται σε αυτό είναι 0. Αν το ακίνητο σώμα του δώσεις στιγμιαία μία ώθηση (το σπρώξεις στιγμιαία, κοινώς το "τσιμπήσεις") και στην συνέχιεα το αφήσεις θα κινείται ευθύγραμμα και ομαλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara321

Νεοφερμένος

Ο paokara321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αυριο δινω και ειναι sos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eisvoleasgiorgos

Νεοφερμένος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οι 0 βατημοι κελσιου ισουντε με 32 βαθμουσ φαρεναιτ πιο αναλυτικα αν θες πηγενε σε αφτο το λινκ https://www.wbuf.noaa.gov/tempfc.htm
-----------------------------------------
και αν μπορεις πεσ μου τι πειστευεις πωσ θα πεσει στην χημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara321

Νεοφερμένος

Ο paokara321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
μπα δεν με βοηθησε....δεν ξερω τι πραξεις πρεπει να κανω...αυτο ειναι σαν κομπουτερακι.....οσο για την χυμεια πιστευω πως θα πεσει πηξη τυξη κτλ και περιεκτικοτητες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Tους λέει στο βιβλίο (κοιτάτε και λίγο ρε παιδιά) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
C=K-273
F=(9/5)C+32
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eisvoleasgiorgos

Νεοφερμένος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
το προβλημα ειναι πος δεν πολλαπλασιαζεις συνεχεια με τον ιδιο αριθμο πα ντοσ θα ψαξω και θα σου πω
-----------------------------------------
σε ποια σελιδα το λεει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Οι kelvin ειναι Κελσιου+273
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eisvoleasgiorgos

Νεοφερμένος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ξερετε τι θα πεσει χημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος τον τύπο έτσι δεν το λέει στο βιβλίο: Tk=Tc+273
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas95

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λυγουριό (Αργολίδα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος τον τύπο έτσι δεν το λέει στο βιβλίο: Tk=Tc+273


Αυτο ειναι πιο σωστο... Εχετε γραψει φυσικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top