Βοήθεια/Απορίες στη Λογοτεχνία Προσανατολισμού

Θάλεια-Α

Νεοφερμένος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ναι τώρα που το σκέφτομαι παίζουν κ τα υπόλοιπα κομμάτια του κρητικού, αλλά όλα επιδέχονται φιλοσοφική ανάλυση.....σελίδων!!! σκοπος είνια να βάλουν κάτι ώστε όλοι να μείνουμε ευχαριστημένοι (κ οι ημιδιαβασμένοι κ οι διαβασμένοι) κ να μην κάνουμε παράπονα στη κυβέρνηση!! αχα!!
ουφ ουφ....πάντως απο οτι έχω καταλάβει παίζει καρυωτάκης-βιζυηνός-κρητικός-ελεγκτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αυτα παιζουν αλλα και ο κρητικος ειναι πολυ σος... Μαλλον γι'αυτο δεν θα μπει ομως... Τι να πω παιδια,σε λιγοτερο απο 20 ωρες θα ξερουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εχω χασει το συγκεκριμενο χαρτι με τις σημειωσεις μου και δεν μπορω να θυμηθω... Μπορει καποιος να μου πει σε ποια γενια ανηκει ο καθε συγγραφεας ή ποιητης (που εχουμε στην υλη μας,εννοειτε)??? Ρομαντισμος,ρεαλισμος,υπερρεαλισμος............ δεν βγαζω ακρη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sangouinaki

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ο Σολωμος ανηκει στο ρευμα του ρομαντισμου,υπερρεαλιστης ειναι ο Ριτσος,η ποιηση του Καρυωτακη εχει ρεαλιστικα στοιχεια(οπως π.χ.το οτι χρησιμοποιει γλώσσα απλη,καθημερινη)Δημουλα Υπερρεαλισμος,μαλιστα επηρεασμενη απο την ποιηση του Καβαφη....Αυτα μου ερχονται.Αν εχω κανει καποιο λαθος,οποιος το εντοπισει ας με διορθωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditoula

Νεοφερμένος

Η afroditoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
πριν λιγες μερες τιμησαν την Δημουλα και την ρωτησαν αν εχει προβλημα να μπουν τα ποιηματα της στις πανελληνιες και εκεινη ειπε οχι!!!! οποτε δεν αποκλειεται να πεσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Τωρα βρηκε να πει ναι?Αν μπει το γας ομφαλος την κατσαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditoula

Νεοφερμένος

Η afroditoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
κι εγω αυτο ειπα....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
....και να που επεσε Σαχτουρης!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Θελω να αγοράσω το βιβλίο των Νεοεεληνικών Κειμένων Γ' Λυκειου Θεωρητικης Κατευθυνσης
Ξερετε πόσο κοστίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Γενικά τα βιβλία του ΟΕΒΔ είναι πολύ φθηνά σε σχέση μα τα εξωσχολικά βοηθήματα. Π.χ., η βιολογία Γ' κατ. έκανε αν θυμάμαι 4?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Το είχα αγοράσει 4,50Ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Στη Λογοτεχνία κάτω από τα κείμενα έχει αρκετά σχόλια.....η καθηγήτριά μου έχει φαγωθεί να τα ξέρω πάρα πολύ καλά,,,μήπως ξέρετε σε τί χρησιμεύουν και πως μπορούν να μπουν σαν ερώτηση;;; Λογικά σε συνδυαστική;;Για παράδειγμα στα σχόλια του Κρητικού γράφει για την Ερωφίλη,τους Ελεύθερους Πολιορκημένους κλπ...Αυτά τι δουλειά έχουν;;; :hmm:
Ένα χρόνο αργότερα, το πιο επίκαιρο θέμα!
Κρητικός... γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!! :whip::attack:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Ένα χρόνο αργότερα, το πιο επίκαιρο θέμα!
Κρητικός... γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!! :whip::attack:

Ο Κρητικός είχε τα περισσότερα σχόλια από ότι θυμάμαι. Και μερικά τελείως άσχετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ο Κρητικός είχε τα περισσότερα σχόλια από ότι θυμάμαι. Και μερικά τελείως άσχετα.
Γι' αυτό και τον ΜΙΣΩ!!!!!!!!!!! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Και δυστυχώς πρέπει να τα μάθεις.
Ευτυχώς τελείωσα το πρώτο πέρασμα. Τώρα ξανά όταν αρχίσουν τα σχολεία. Μιλάμε κουφάθηκα τελείως με αυτά τα οποία διάβαζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Ευτυχώς τελείωσα το πρώτο πέρασμα. Τώρα ξανά όταν αρχίσουν τα σχολεία. Μιλάμε κουφάθηκα τελείως με αυτά τα οποία διάβαζα...

Να πεις ότι τα ζητάνε κιόλας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Να πεις ότι τα ζητάνε κιόλας....
Εγώ αυτό ακριβώς έχω απορία. Τι στο καλό μπορεί να ζητήσουν από αυτά τα πράγματα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Εγώ αυτό ακριβώς έχω απορία. Τι στο καλό μπορεί να ζητήσουν από αυτά τα πράγματα;;;

Έλα ντε.... Για να μας βασανίζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Άμα πέσει φέτος ο "Κρητικός" (που πολύ το φοβάμαι), θα τον αυτοκτονήσω..!!:lol2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top