Αρχ. Γραμματεία - Βοήθεια/Απορίες στην Οδύσσεια

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
ακομα κανουνε στα σχολεια ομηρους και ιλιαδες??πιστευα οτι μετα απο 20 χρονια θα χε εξελιχθει το συστημα
 

xrisamikol

Νεοφερμένος

Η ΛΙΝΑ - ΧΡΥΣΑ ΜΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Μα βαλε μου καμιά ασκηση φυσικης , Ομηρο μου βαζεις?
Ποιο ειναι το πρωτο προοιμιο?
:laugh: :laugh: :laugh:
τι να κάνω! Και εγώ εύκολη τη βρίσκω τη Φυσική και τα Μαθηματικά! (προς το παρόν τουλάχιστον - δε ξέρω τι μας περιμένει!!) Το πρώτο προοίμιο είναι οι στίχοι που ανέβασα παραπάνω...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
:laugh: :laugh: :laugh:
τι να κάνω! Και εγώ εύκολα τα βρίσκω αυτά! (προς το παρόν τουλάχιστον - δε ξέρω τι μας περιμένει!!) Το πρώτο προοίμιο είναι οι στίχοι που ανέβασα παραπάνω...
Α ολο το πακετο ειναι το 1ο προοιμιο, Α κατσε να σκαρφιστω κατι.
 

xrisamikol

Νεοφερμένος

Η ΛΙΝΑ - ΧΡΥΣΑ ΜΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Ο Οδησεας παροτι ηταν πολυτροπος ( εξυπνος, ευρηματικος) και υπεύθυνος για την ζωη των συντροφων του, παρ ολα αυτα δεν τους απετρεψε απο το να φανε τα βοδια του Ηλιου με αποτελεσμα να χαθουν.
Δηλαδη τσαμπα αστερι ηταν ,βοδι ηταν και αυτος ( μην το πεις αυτο)
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Γνωρίζετε ποια είναι η καλύτερη μετάφραση της Οδύσσειας; Θα την ανεβάσουμε σε παράσταση και θέλω μια καλή μετάφραση.

Εγώ έχω του Μαρωνίτη και του Μαυρόπουλου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top