Βοήθεια/Απορίες στην ΑΕΠΠ - Θεωρία

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Κ εγώ ρε παιδια δυσκολεύομαι ιδιαιτερα στο 6ο. Κάποια πράγματα μου φαίνονται ακαταλαβίστικα...Αλλα πρεπει να τα μάθουμε, τι να κάνουμε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alloc

Νεοφερμένος

Ο Alloc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Λοιπόν, για να βοηθήσω λίγο σας παραθέτω ένα pdf που έχει στο βιβλίο του ΑΕΠ υπογραμμισμένα/κυκλωμένα ότι χρειάζεται να ξέρετε από 6ο και 10ο κεφάλαιο για να είστε καλυμμένοι. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάτσω να κάνω σκαν όλο το βιβλίο τώρα, αυτά τα είχα ήδη σκανναρισμένα.

ΥΠΟΨΗΝ: Ό,τι είναι υπογραμμισμένο ή σε αγκύλη ή κυκλωμένο είναι για διάβασμα. Οι ενότητες οι οποίες είναι κυκλωμένες ολόκληρες στον τίτλο τους σημαίνει ότι το διαβάζουμε όλο.

κατεβάστε εδώ https://rapidshare.com/files/374623058/IMG_0001.pdf.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Λοιπόν, για να βοηθήσω λίγο σας παραθέτω ένα pdf που έχει στο βιβλίο του ΑΕΠ υπογραμμισμένα/κυκλωμένα ότι χρειάζεται να ξέρετε από 6ο και 10ο κεφάλαιο για να είστε καλυμμένοι. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάτσω να κάνω σκαν όλο το βιβλίο τώρα, αυτά τα είχα ήδη σκανναρισμένα.

ΥΠΟΨΗΝ: Ό,τι είναι υπογραμμισμένο ή σε αγκύλη ή κυκλωμένο είναι για διάβασμα. Οι ενότητες οι οποίες είναι κυκλωμένες ολόκληρες στον τίτλο τους σημαίνει ότι το διαβάζουμε όλο.

κατεβάστε εδώ https://rapidshare.com/files/374623058/IMG_0001.pdf.html

Νασαι καλα Alloc!!!:):):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ευχαριστουμε Alloc!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avatar

Νεοφερμένος

Ο Avatar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ενταξει ρε παιδια δν ειναι τοσο τραγικη η θεωρια του ΑΕΠΠ!Θελω να πω οτι δν απαιτειται τοσο αυστηρη αποστηθιση οπως το ΑΟΔΕ.Πολλα σημεια επαναλαμβανονται και προκυπτουν κ λογικα.Μονο το 6ο ειναι λιγο ζορι.Το 10ο 2-3 ορισμους εχει ολο κι ολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
εγω οταν εδινα ψιλοδιαβαζα την θεωρια κατα την διαρκεια της χρονιας αλλα εκατσα το πασχα και την εμαθα σχεδον νερο ,οποτε δεν την ψανακουμπησα μετα και κυριολεκτω,ουτε ακσηεις ουτε τιποτα.
το μικρο μυστικο μου ηταν οτι η καθηγητρια του φροντηστηριου μου ειχε σημειωσει τι επρεπε να διαβασω με αποτελεσμα να γκυτωσνω ετσι καποια ολοκληρα κεφαλαια και απο αλλα να μαθαινω τα ουσιωδη ,η θεωρια ετσι οπως την ειχε σημειωσει εβγαινε αν θυμαμαι καλα γυρω στις 50-60 σελιδες...αποτελεσμα 19,9 σε ενα απολαυστικο διαγωνισμα οπως ηταν το περσυ νο ,αφου ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ σε εβαζες να σκεφθεις εστω και λιο!!!(μιλαω για το πρωτο θεμα!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Συζητούσα με μια φίλη που ασχολείται με φροντιστήρια στο μάθημα αυτό και μου είπε πως τα τελευταία χρόνια παρατηρείται μια στροφή στη θεωρία που ζητούν. Ότι δεν είναι απλά παπαγαλία, αλλά απαιτεί και κριτική σκέψη. Οπότε καλό είναι να μην διαβάζετε μηχανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Πρεπει να μαθαινουμε και τα κιτρινα τα πλαισιακια που υπαρχουν μεσα στα κεφαλαια ως θεωρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandemonium

Νεοφερμένος

Ο Pandemonium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σε ποιο μαθημα?Αλλα νομιζω οτι υπαρχει σχετικη διευκρινηση στην υλη του υπεπθ οτι δεν ανηκουν στην εξεταστεα υλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
στην αεππ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ναι, τα διαβάζουμε κι αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Συγγνώμη για το ύφος μου, αλλά μάθε να διαβάζεις καλύτερα τι γράφω. Είπα, ότι αν κάτσεις και καθαρογράψεις σε ξεχωριστές σημειώσεις την βασική θεωρία της ΑΕΠΠ, αυτές, δεν θα 'ναι πάνω από 10 σελίδες. Δεν είπα για την έκταση του βιβλίου. Όλα τ' άλλα που λες, είναι ιστορίες για αγρίους.

Πες τα ρε m3Lt3D, γιατί κάποιοι θα μας τρελάνουν εδώ μέσα.

μην σκατε η θεωρια ακομα και καθαρογραμμενη πιανει πανω απο τριαντα σελιδες,εξαρταται βεβαια τι μαθαινει κανεις,εγω μ αυτο που διαβασδα καλυψα σχεδον ολο το βιβλιο αφηνοντας απεξω τις παπαριες που ελεγε καποιες φορες,να σημειωσω οτι μπαινουν και τα πορτοκαλι κουτακια,εχουν μπει αλλα δεν θυμαμαι ποια χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alloc

Νεοφερμένος

Ο Alloc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
μην σκατε η θεωρια ακομα και καθαρογραμμενη πιανει πανω απο τριαντα σελιδες,εξαρταται βεβαια τι μαθαινει κανεις,εγω μ αυτο που διαβασδα καλυψα σχεδον ολο το βιβλιο αφηνοντας απεξω τις παπαριες που ελεγε καποιες φορες,να σημειωσω οτι μπαινουν και τα πορτοκαλι κουτακια,εχουν μπει αλλα δεν θυμαμαι ποια χρονια

εκει γυω στις 30 μ πηγε κ εμενα. 30 σελ τετραδιου Α4.
βεβαια αν αυτα γραφουν σε υπολογιστη σε Α4 κολλες θα ειναι καμια 20 αρα λογικα.

εμενα η ερωτηση μου περισσοτερο θα ηταν:
Αν τα γραψεις με δικα σου λογια παιζει να σ κοβουν μορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
με τιποτα,εαν ειναι σωστα και επαρκως ορισμνα δεν εχουν λογο ,ετσι και αλλιως πληροφορικαριοι ειναι οχι φιλολογοι,απ την αλλη πολλες φορες κανουμε το λαθος να τα γραφουμε με δικα μας λογια και να αναρωτιομαστε γιατι μας εκοψαν ,λαθος διαβασμα κατα την αποψη μου και λανθασμενη διατυπωση οδηγουν σε τετοια συμβαντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να ποστάρει όλες τις πιθανές ερωτήσεις ανάπτυξης που μπορεί να ζητηθούν στο ΑΝΕΦ
Σας ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
του Κλειδάριθμου είνια πολύ καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Διαβάζω τώρα την θεωρία.
Δεν μπορω να καταλάβω σε περίπτωση που μου γραφει για παράδειγμα: Περιγράψτε την δομή της επαναληψης.

Τί θα γράψω, όλο το θέμα? 2-3 σελιδες? τα βασικά (ποιά ειναι αυτά? :redface: )
αυτο ισχυει και για τις υπόλοιπες δομές.. ενώ τα ξέρω, δεν καταλαβαινω τι ακριβώς θέλει.. και το σχολικό ειναι γεμάτο 1000 βλακιες και άχρηστα παραδείγματα.. και ΚΚΑΑΑΠΟΥ εκει ανάμεσα μια προταση ουσίας.

επίσης, τι παιζει με την σελίδα 134 "GOTO το μαυρο προβτ" ??? είναι εντός?
με τις δομές δεδομένων δευτερεύουσας σελιδα 67?
και περιγραφη για το bubble sort σελιδα 68 με το τεραστιο σχέδιο?

σας.. υπερπαρακαλω, κάποιος να μου πει τι γινεται..:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Απτη Goto να ξερεις τα βασικα: Οτι αλλαζει την ροη του προγραμματος, και αποφευγεται στον δομημενο προγραμματισμο
Απο την σελ 67 να ξερεις τις πρωτες 5 γραμμες(μεχρι ... ονομαζοναται αρχεια(files) και περιπου στην μεση "Τα στοιχεια ενος αρχειου ονομαζονται... πεδια" και 3 γραμμες πιο κατω "ταυτοποιει την εγγραφη...δευτερευον κλειδι"
σελ 68 πρεπει να ξερεις την διαδικασια οχι απαραιτητα το σχεδιο
Απτις δομες επιλογης και τα λοιπα να ξερεις την μορφη της, ενα παραδειγμα και την λειτουργια της.
π.χ σελ 174 το κιτρινο πλαισιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Απτη Goto να ξερεις τα βασικα: Οτι αλλαζει την ροη του προγραμματος, και αποφευγεται στον δομημενο προγραμματισμο
Απο την σελ 67 να ξερεις τις πρωτες 5 γραμμες(μεχρι ... ονομαζοναται αρχεια(files) και περιπου στην μεση "Τα στοιχεια ενος αρχειου ονομαζονται... πεδια" και 3 γραμμες πιο κατω "ταυτοποιει την εγγραφη...δευτερευον κλειδι"
σελ 68 πρεπει να ξερεις την διαδικασια οχι απαραιτητα το σχεδιο
Απτις δομες επιλογης και τα λοιπα να ξερεις την μορφη της, ενα παραδειγμα και την λειτουργια της.
π.χ σελ 174 το κιτρινο πλαισιο.

είσαι θεός.. δεύτερη φορά που με βοήθησες σήμερα :clapup::clapup:

κάτι τελευταίο.. από το δεύτερο κεφάλαιο που ΠΑΛΙ εξηγεί τος δομές επανάληψης (και ολες τις λοι πες δομές) χρειάζεται κάτι? έχω υπογραμμήσει κάτι βασικά από μόνος μου, αλλά αν έχεις χρόνο, θα με βοηθούσε πολυ.. ο δικος μου ο ασχετος ο καθηγητης μου έδωσε ενα φυλαδιο που βρηκε στο νετ (80 σελιδες).. δεν κοιταξε καν αν είναι για την φετινη υλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριαα χανια

Νεοφερμένος

Η μαριαα χανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
ας μου πει καποιος τα σος θεωριας του προγραμματισμου ...γτ διαβαζω τοσες ωρες και δεν εχω μαθει τιποτα...:Pplease!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top