Βοήθεια/Απορίες στην ΑΕΠΠ - Ασκήσεις

Τι πιστεύετε για την ΑΕΠΠ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Εύκολη

    Ψήφοι: 30 56.6%
  • Δύσκολη

    Ψήφοι: 23 43.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Για φέτος έχω πάρει ένα του Μεταίχμιου και έχω λύσει αρκετά θέματα...Για την Γ' Λυκείου τι προτείνεις/ετε;
Θα σου πρότεινα του Φωτη Λαζαρινη,εκδοσεις Ελληνοεκδοτικη.Προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ.Έχει τη θεωρία μαζεμένη ( οχι σαν το χάος του σχολικού),αρκετες λυμενες ασκησεις και πληθος ασκήσεων για να λυσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα του Φωτη Λαζαρινη,εκδοσεις Ελληνοεκδοτικη.Προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ.Έχει τη θεωρία μαζεμένη ( οχι σαν το χάος του σχολικού),αρκετες λυμενες ασκησεις και πληθος ασκήσεων για να λυσεις.

Και του παναγιωτη τσιωτακη ειναι καλο το βοηθημα.Αληθει του λαζαρινη ειναι ακριβο;Ποσο κυμαινεται η τιμη του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Και του παναγιωτη τσιωτακη ειναι καλο το βοηθημα.Αληθει του λαζαρινη ειναι ακριβο;Ποσο κυμαινεται η τιμη του;
Θα σε γελάσω,νομίζω 23-24 το'χα πάρει. Όπως και να'χει,αξίζει τα λεφτά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Κατέβασε τον διερμηνευτη γλώσσας και ξεκινά να γράφεις προγράμματα εκεί. Θα καταλάβεις καλυτερα πως λειτουργεί η κάθε εντολή. Απο εκει και περα,το ΑΕΠΠ δεν εχει κατι αλλο,το ζήτημα ειναι να μπορεις να ανταποκρίνεσαι σε αυτο που σου ζηταει η ασκηση. Οταν καταλάβεις τα βασικα,μετα προσπάθησε να λυνεις και πιο δύσκολες ασκησεις. Προσωπικά,ποτέ δεν μπόρεσα να διαβάσω ΑΕΠΠ από βοηθήματα, ουτε καν την θεωρία (την βαριόμουν πολυ :P ). Αλλα αν υπαρχει καποιο που την εχει ολη συγκεντρωμένη,θα σε βοηθησει. Δεν θυμαμαι ποιο βοήθημα ειχα,σε εμας ο καθηγητης εγραφε παρα πολλες ασκησεις μόνος του,ηταν πολυ πορωμένος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Θα σε γελάσω,νομίζω 23-24 το'χα πάρει. Όπως και να'χει,αξίζει τα λεφτά του.
Παντως εγω και απο του τσιωτακη εχω μεινει ευχαριστημενος οταν το χρησιμοποιουσα την πρωτη χρονια με την καριο..α που μου εκανε αεεπ.Τωρα αν δωσω λεω να παρω του λαζαρινη αλλα νομιζω θα ειναι προσαρμοσμενο στην υλη του νεου συστηματος γαμωτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Johnny15 όχι ιδιαίτερο σε γενικές γραμμές πολύ καλά έχω λύσει και κάποια από το Στέκι των Πληροφορικών απλά θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει αυστηρό πρόγραμμα στη Γ' Λυκείου για το ΑΕΠΠ.Εσείς που έχετε δώσει θυμάστε πότε περίπου τελειώνατε την ύλη;Ήταν μεγάλη ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η ύλη είναι μικρή. Εντάξει απ' ότι θυμάμαι έχει αρκετή θεωρεία και μπλα μπλα κλασσικά πανελλήνιες. Το πρακτικό μέρος όμως είναι μικρό. Απλά πρέπει να εξασκηθείς σε συνδυαστικά ερωτήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ευχαριστώ!Όποια άλλη πληροφορία έχεις για το συγκεκριμένο μάθημα δεκτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γενικά πιο εύκολα θα σου απαντήσω συγκεκριμένες απορίες. Είσαι και Β λυκείου είναι λίγο νωρίς να ασχολείσαι τόσο έντονα με αυτό. Εξάλλου ο καθένας έχει διαφορετικό τρόπο διαβάσματος. Εγώ αυτό το μάθημα το έκανα στο φροντιστήριο και ακολουθούσα τον ρυθμό από εκεί. Στην θέση σου θα ξόδευα διπλάσιο χρόνο για μαθηματικά. Τα κενά στο αεππ θα καλυφθούν άνετα του χρόνου, αλλά τα μαθηματικά είναι ένας αγώνας χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Έχεις δίκιο για τα Μαθηματικά.Εγώ απλά δημιούργησα το τόπικ επειδή τα θέματα του ΑΕΠΠ κλιμακώνονται ως προς το βαθμό δυσκολίας τα τελευταία χρόνια και ήθελα/θέλω να μάθω αν γίνεται με κάποιο αυστηρό πρόγραμμα στη Γ'Λυκείου και αν γίνεται για τον αν θα πρέπει να καλύψω κάποιο χρόνο από τη Γ'Λυκείου στη Β' για να μου έρθει κάπως πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κάνεις φροντιστήριο/ιδιαίτερα; Τα πράγματα είναι στάνταρντ σε αυτό το μάθημα, αν καταλαβαίνεις την λογική των ασκήσεων, αργά ή γρήγορα θα μπορείς να τις λύνεις όλες. Όσοι δυσκολεύονται είναι επειδή δεν καταλαβαίνουν την μεθοδολογία επίλυσης ενός προβλήματος και τα εργαλεία που χρησιμοποιούμε. Οι δύσκολες ασκήσεις, είναι δύσκολες επειδή ζητάνε κάποιο κολπάκι από μέρους του φοιτητή και εκεί φαίνεται η εμπειρία που έχει αποκτήσει λύνοντας πολλά προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ιδιαίτερα κάνω μια φορά την εβδομάδα.Του χρόνου αλήθεια πόσες ώρες είναι καλό να κάνει κάποιος(ιδιαίτερα εννοείται);Υπάρχουν όντως στανταρ μεθοδολογίες ή είναι κάπως αυθαίρετα όλα(γιατί βλέπω κάποιες ερωτήσεις ότι την έχουν τερματίσει την θεωρία);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ιδιαίτερα κάνω μια φορά την εβδομάδα.Του χρόνου αλήθεια πόσες ώρες είναι καλό να κάνει κάποιος(ιδιαίτερα εννοείται);Υπάρχουν όντως στανταρ μεθοδολογίες ή είναι κάπως αυθαίρετα όλα(γιατί βλέπω κάποιες ερωτήσεις ότι την έχουν τερματίσει την θεωρία);

1 ωρα την εβδομαδα κανεις η 1 μφορα την εβδομαδα 2 ωρες;Πως και δεν ημμυ εμπ;Εντυπωση μου κανει .Πως και δεν εχεις παρασυρθει απο τα προτυπα της ελληνικης κοινωνιας;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
1 ώρα.Όχι ΗΜΜΥ μακριά από Χημεία και Φυσική και γενικά τα του είδους τους.Το 5ο πεδίο πάντως έχει μεγάλη ποικιλία σχολών και Πληροφορικής-Τεχνολογίας και Οικονομικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
1 ώρα.Όχι ΗΜΜΥ μακριά από Χημεία και Φυσική και γενικά τα του είδους τους.Το 5ο πεδίο πάντως έχει μεγάλη ποικιλία σχολών και Πληροφορικής-Τεχνολογίας και Οικονομικών.

Ναι θα σου προτεινα να συνδυασεις οικονομικα και πληροφορικη μαζι.Η σχολη πληροφορικη οπα σου δινει επαγγελματικα δικαιωματα οικονομολογου και πληροφορικαριου.Ειναι περιζητητες τετοιες ειδηκοτητες ειδικα τωρα που η πληροφορικη εχει κανει αλματωδη αναπτυξη στην χωρα μας.Να ξερεις οτι οι προγραμματιστες που δουλευουν στο υπουργειο παιδειας παιρνουν πολλα λεφτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εγώ έχω σχεδόν αποφασίσει για προπτυχιακό στο Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών του ΟΠΑ.Έχεις άποψη για το τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγώ έχω σχεδόν αποφασίσει για προπτυχιακό στο Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών του ΟΠΑ.Έχεις άποψη για το τμήμα;

Κοιτα εγω ειμαι διοικησης επιχειρησεων πατρας αει μου φαινεται καλο τμημα.Τωρα οσον αφορα αυτο που λες εχω ακουσει οτι πας αν θες για διπλωματης ετσι ακουγεται.Εχει και αλλα τμηματα το οπα οπως οδε ,λοχρη ,οικονομικων επιστημων (Κοιτα προγραμμα σπουδων και συγκρινε).Τελος μην περιοριζεσαι στο οπα εχει και το παπει οδε και οικονομικων επιστημων και ναυτιλιακων σπουδων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Φημολογείται, πάντως, πως το ΠΑ.ΠΕΙ. στο τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών είναι κορυφαίο στην Ελλάδα! Δεν ξέρω αν ισχύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Φημολογείται, πάντως, πως το ΠΑ.ΠΕΙ. στο τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών είναι κορυφαίο στην Ελλάδα! Δεν ξέρω αν ισχύει

Α ναι του παπει ειναι που σου δινει εφοδια για να γινει διπλωματης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ναι αλλά μου φαίνεται ότι από αυτά τα τμήματα βγαίνεις Διεθνολόγος εγώ μιλάω για Οικονομικά.Για το Πληροφορικής του Ο.Π.Α ή του ΠΑ.ΠΕΙ. τι άλλο γνωρίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top