Αρχαία - Βοήθεια/Απορίες στα Αρχαία

Μαρια Σταμπουλη

Νεοφερμένος

Η Μαρια Σταμπουλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
να γραψεισ παραγωγα ουσιαστικα των παρακατων λεξεων που δειλονουν αθτο που ζητειται στην παρενθεση χωρος(υποκοριστικο) θηρ(υποκοριστικο) ωδη(τοπικο) :thanks:

εμενα η Α:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Η β' είναι η πιο εύκολη πιστεύω.Πλησιάζει περισσότερο τη νέα ελληνική.Μετά η α', που δεν είναι τίποτα το δύσκολο αλλά έχει κάποιους ψιλοκανόνες που πρέπει να τους μάθεις, ε και μετά η γ' που δεν έχει τελειωμό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
1)κλινε μου: η ελαφος,η αμπελος,ο τομος,ο νομος και το δωρον
2)κλινε μου:κελευω,κωλυω,πειθω,βλαπτω,ταττω,βουλευω σε ενεστωτα και μελλοντα


αυτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Η β μαθαινεται πολυ ευκολα και για αυτο διδασκεται και πρωτη. Η α ειναι λιγο ζορικη σε καποια σημεια αλλα και αυτη ειναι οκ. Η πιο δυσκολη για μενα ειναι η γ κλιση. Δεν εχει συγκεκριμενες καταληξεις παντου και οι τονοι μπαινουν οπως να 'ναι. Επισης εχει πολλες υποκατηγοριες. Γενικα τη θεωρω μπαχαλο και ποτε δεν μπορεσα να την μαθω τελεια εκτος απο βασικα ουσιαστικα αυτης της κλισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Εδώ θα μπορείτε να ζητάτε βοήθεια για οτιδήποτε στα Αρχαία !!
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια Σταμπουλη

Νεοφερμένος

Η Μαρια Σταμπουλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
συμφωνω και εγω ανοιξε το βιβλιο και θα τα βρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν αλλα θελουν πολυ διαβασμα !η καθηγητρια μου ειναι τελοιθα ισως για αυτο μου αρεσουν τοσο!!!!!!!!την λατρευω αν και ειναι τοσο απομακρρη με τα παιδια...........(ακουτε κ.Ευθυμιαδου????????????)

εγω πηρα 20 στο τριμηνο αλλα παντου της εγραφα 20!(παντως πολυ ψηλος βαθμος για 1 τριμηνο δεν επρεπε!!!!!))))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εννοείται πως η δυσκολότερη είναι η Γ, και ευκολότερη η Β κλίση.... Η Α είναι απλά λίγο πιο δύσκολη από την Β.... Γι' αυτό άλλωστε η Α και η Β κλίση διδάσκονται στην Α γυμνασίου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
θα συμφωνησω με του προλαλησαντες και θα πω πως η β ειναι η πιο ευκολη, ενω η αμεσως πιο δυσκολη ειναι η α. κατα την γνωμη μου η γ ειναι μακραν η πιο δυσκολη καθως εχει πολλους και διαφορετικους τυπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
εμενα πιο ευκολη μου φαινεται η β κ μετα η α τη γ δεν τη μαθαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν αλλα θελουν πολυ διαβασμα !η καθηγητρια μου ειναι τελοιθα ισως για αυτο μου αρεσουν τοσο!!!!!!!!την λατρευω αν και ειναι τοσο απομακρρη με τα παιδια...........(ακουτε κ.Ευθυμιαδου????????????)

εγω πηρα 20 *στο τριμηνο αλλα παντου της εγραφα 20! **(παντως πολυ ψηλος βαθμος για 1 τριμηνο δεν επρεπε!!!!!))))***
*:) **:bravo:***:iagree:
Οντως ειναι πολυ μεγαλος βαθμος για α τριμηνο για παιδι α΄γυμνασίου(τουλάχιστον θα μπορουσε να σου βάλει ενα 19 στο πρωτο τριμηνο και στο δευτερο και τριτο ενα 20!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρσενοη

Νεοφερμένος

Η Αρσενοη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Λιγο δυσκολα αλλα με λιγο διαβασμα ειμαστε ενταξει.Δε λεω μετραει και το τι καθηγιτρια εχεις:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
*:) **:bravo:***:iagree:
Οντως ειναι πολυ μεγαλος βαθμος για α τριμηνο για παιδι α΄γυμνασίου(τουλάχιστον θα μπορουσε να σου βάλει ενα 19 στο πρωτο τριμηνο και στο δευτερο και τριτο ενα 20!)
+φωνω..και εγω περιμενα 17 με 18 αληθεια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
+φωνω..και εγω περιμενα 17 με 18 αληθεια!!!!
Στα λογια μ ερχεσ:):):):):):D:no1::bye::P:lol::iagree::thanks:;):xixi::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Έχω τρελό πάθος με τα αρχαία..!!! Για όσους σκοπεύεται να πάτε θεωρητική: προς θεού, μην αφήσετε κενά..!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρσενοη

Νεοφερμένος

Η Αρσενοη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Η Β πιστευω πως ειναι ποιο ευκολη απο οτι μας λεει και η κυρια.:xixi::xixi::xixi::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Η Β κλίση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
ναι ετσι ειναι δυστυχως!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Τα αρχαία σιγά σιγά αρχίζουν να δυσκολεύουν:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Τα αρχαία σιγά σιγά αρχίζουν να δυσκολεύουν:(
οχ οχ μην μου λες τετοια τι περιμενει οχ οχ!!!!!!!!!!!:'(:s:(:help::papas::stars:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top