Αρχαία - Βοήθεια/Απορίες στα Αρχαία

Μαρια Σταμπουλη

Νεοφερμένος

Η Μαρια Σταμπουλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
τα περισσοτερα τα εχω καταλαβει προς το παρον δηλαδη:(

εμεις στον παρατατικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Στο μάθημα με το Μοιραίο Λάθος

Δεν σας έδωσε ο υπεύθυνος καθηγητής τι να διαβάσετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kate13

Νεοφερμένος

Η kate13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να διαβασεις,αν και οντως κι εγω τα βρησκω παρα πολυ δυσκολα...Βασικα παω τριτη και αν και διαβαζω απο την πρωτη δεν μπορω ν τα καταλαβω...Και το μεγαλυτερο προβλημα μου ειναι οταν πρεπει ν μαθω να κλνω ρηματα κλπ Δεν μπορω να θυμαμαι ολες αυτες τις καταλξεις!!αλλα μεσα στην ταξη εχω καλη εικονα προσπαθω και εχω 16 μεσο ορο καθε χρονια μεχρι τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Τα αρχαία είναι λίγο δύσκολα,αλλά με αρκετό διάβασμα και προσοχή,τα καταλαβαίνεις. Σημείωση(όχι παπαγαλία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis97

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
η Γ ειναι η δυσκολη οι αλλες ειναι αστειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!maira!<3

Νεοφερμένος

Η Maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εμεισ ειμαστε στην ενοτητα 7!!!!!!!!!!!!!!!!!!σημερα καναμε το κειμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ούτε κρύο ούτε ζέστη.Είναι λίγο δύσκολα αλλά εντάξει με διάβασμα είναι όλα οκ.:)
ακριβως με διαβασμα ολα τα καταφερνεις!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntontini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εμας το κακό είναι οτι στα Αρχαία μας βάζει πάρα πολλά και μερικές φορές που ζητάμε να μας τα ξαναεξηγήσει,είναι σαν να βαριέται,ή να μη θέλει.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
η Γ ειναι η δυσκολη οι αλλες ειναι αστειες...


Σε τι καταλήξεις είναι η Γ;Και γιατί μαθαίνουμε πρώτη την Β μετά Α μετά Γ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Εμας το κακό είναι οτι στα Αρχαία μας βάζει πάρα πολλά και μερικές φορές που ζητάμε να μας τα ξαναεξηγήσει,είναι σαν να βαριέται,ή να μη θέλει.:(


Και εμάς μας βάζει συνέχεια τεστάκια και αρκετές ασκήσεις,αλλά παρόλα αυτά είναι πολύ καλή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
μαλλον παει με το βαθμο δυσκολιας ποιος ξερει παντως θα ρωτησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KONINA27

Νεοφερμένος

Η konstanina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
και εμενα ολη η δυσκολια ειναι τα αρχαια κ μαθηματικα......δεν μπορεισ να τα θυμασε ολα...καταγραμμα πια......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
μαλλον παει με το βαθμο δυσκολιας ποιος ξερει παντως θα ρωτησω


Ναι,ίσως.Γιατί η α έχει πιο πολλούς αλλαγές και κανόνες από τη β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Και εμάς μας βάζει συνέχεια τεστάκια και αρκετές ασκήσεις,αλλά παρόλα αυτά είναι πολύ καλή...
τα ιδια παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Και εμάς μας βάζει συνέχεια τεστάκια και αρκετές ασκήσεις,αλλά παρόλα αυτά είναι πολύ καλή...
Συνήθως οι καθηγητες το κανουν αυτο οχι μονο για να μπορουν να βαλουν ή να κατεβασουν το βαθμο του τριμήνου αλλα για να σας βοηθήσουν να βρείτε τς αδυναμίες σας και να τις εξαλειψετε.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Atzaki

Νεοφερμένος

Η Atzaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Για να μας πουν τις εντυπώσεις τους τα παιδιά της πρώτης γυμνασίου για τα αρχαία...
Εμάνα πάντωσ δεν μου άρεσαν καθόλου στην πρώτημου άρεσε η βιολογία και η γεωγραφία, από την δευτέρα που άρχισα να κάνω ιδιαίτερα μου αρεσαν πολύ αλλα είχαμε μια καθηγήτρια...σε κάθε μάθημα τεστ, ασκησεις με τη σέσουλα και πολύ γράψημο.Δεν λέω την δουλεία της έκανε και σωστά μάλιστα αλλά εμείς βαριομασταν το ίδιο και στην πρώτη. Από την τρίτη και μετά τα λάτρεψα!!!
ΕΣΕΙΣ???

Κοιτα ειναι και αναλογα την ηλικια... Π.χ. τα μαθηματα της πρωτης γυμνασιου φαινονται δυσκολα σε ατομα εκεινης της ηλικιας.... Και ουτο καθε εξης.... Εμενα προσωπικα τωρα που ειμαι τριτη μου φαινονται "κατανοητα".... Της τρίτης παλι........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntontini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Γ δεν έχουμε μάθει ακόμα.Πιο εύκολη μου φαίνεται η Β!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!maira!<3

Νεοφερμένος

Η Maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εδώ θα μπορείτε να ζητάτε βοήθεια για οτιδήποτε στα Αρχαία !!
:no1:
Μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η διαφορλα του Αορίστου και του Παρατατικού..???:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
και νοηματικη και γραμματικη ειναι η διαφορα.ο παρατατικος αναφερεται στο παρελθον για συνεχιζομενη πραξη ενω ο αοριστος για μια στιγμιαια πραξη στο παρελθον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν....:D...αλλά θέλουν διάβασμα!!! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top