Αρχαία - Βοήθεια/Απορίες στα Αρχαία

vasilios10

Νεοφερμένος

Ο vasilios10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
και εγω ετσι πιστευω δεν πεφτει μεταφραση:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marylou5

Νεοφερμένος

Η Marylou5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ναι ειναι λιγο δυσκολο αν και εγω την εμαθα σε δεκα λεπτα..γενικα τα ρχαι ειναι το αγαπημενο μου μαθημα..μαλον γι'αυτο..τι να σου πω; σας εχει βαλει μονο δυναμις ο ιππευς και το σημα; γιατι εμας μονο αυτα μας εβαλε..ο ιππευσ και το σημα ειναι ευκολα..η δυναμις χρειαζεται να θυμασαι που βαζουμε ''ι'' και που ''ει''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ANNA!!

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
παιδια σε εμας δεν πεφτει ακομα μετεφραση!!:)Εγω που εγραψα δεν ειχε μονο ερωτησεις κατανοησεις αν ξερεις το κειμενο μπορεις να τις απαντησεις!Μου επεσε το κειμενο "η ομορφια δεν ειναι το παν".Ηταν πανευκολο:no1:μαζι με τις λεξεις του λεξιλογικου πινακα.Ασκησεις με τα ρηματα της ενεργιτικης φωνης παραγωγα και ουσιαστικα.Αυτα δεν θυμαμαι αλλα!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
μολυβι και χαρτι θελει αλλιως φακιτολ.καταληξεις η κανονες και οιπαρατηρησεις να τα ξερεις. επειτα τα διπλοθεμα διπλο θεμα μονοθεμα μονο ενα θεμα και τα αλλα σιγμοληκτα κ.τ.λ ειναι παιχνιδακια αν εχεις προβλημα κλεινε σου δινω μερικα : η υβρις,η νεμεσις,ο συγγραφευς,το στιγμα,το τριμα κ.ο.κ


εγραψα προχθες και με φωναξε σημερα η καθηγητρια μου και μου ειπε οτι εγραψα τελει οτι ειμαι αριστος και ειναι περιφανη για μενα και με αγγαλισε και εγραψα 20 οφφ τοπικ βεβαια και μπηκε γ κλιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halaris07

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
οταν λες η ομορφια δεν ειναι το παν αυτο με το ελαφι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
μολυβι και χαρτι θελει αλλιως φακιτολ.καταληξεις η κανονες και οιπαρατηρησεις να τα ξερεις. επειτα τα διπλοθεμα διπλο θεμα μονοθεμα μονο ενα θεμα και τα αλλα σιγμοληκτα κ.τ.λ ειναι παιχνιδακια αν εχεις προβλημα κλεινε σου δινω μερικα : η υβρις,η νεμεσις,ο συγγραφευς,το στιγμα,το τριμα κ.ο.κ


εγραψα προχθες και με φωναξε σημερα η καθηγητρια μου και μου ειπε οτι εγραψα τελει οτι ειμαι αριστος και ειναι περιφανη για μενα και με αγγαλισε και εγραψα 20 οφφ τοπικ βεβαια και μπηκε γ κλιση

Συμφωνώ απόλυτα!
Αλλά εμεις σήμερα γράψαμε και δεν μπήκε καθόλου Γ' κλίση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arianos95

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω θα σου προτινα να μαθεις τη Γ κλιση και για τις εξετασεις αλλα και για του χρονου...του χρονου θα κυριαρχουν 2 πραγματα στα αρχαια η Γ κλιση και η Μεση φωνη(οριστικης υποτακτικης προστακτικης ευκτικης απαρεμφατου μετοχης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Διάβασε τα ουσιαστικά του βιβλίου και γράφε τα συνέχεια σε ένα χαρτί τοτε θα λυθεί το χέρι σου χωρις να τα βλέπεις απο το βιβλίο.:iagree:
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!
+φωνω... ειναι ο μονος τροπος για να την μαθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halaris07

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κιτα μεταφρασει οχι αλλα πρεπει να ξερεισ τι λεει το κειμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilios10

Νεοφερμένος

Ο vasilios10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

ANNA!!

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
κιτα μεταφρασει οχι αλλα πρεπει να ξερεισ τι λεει το κειμενο

Το κειμενο με το ελαφι λεω!:no1:Εννοειται πως πρεπει να ξερεις το κειμενο για να μπορεσεις να απαντσησεις στις ερωτησεις που θα σου εχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilios10

Νεοφερμένος

Ο vasilios10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
σε εμας επεσε ο γορδιος δεσμος(ευκολο):jumpy::jumpy::jumpy::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis1993Drama

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
φιλε η πιο ευκολη κλιση ειναι...και η πιο ευχαριστη...μονο αυτο σου λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristidis

Νεοφερμένος

Ο aristidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Εγραψα 13 στα αρχαια κ δεν ειχε καθολου ΓΚΛΙΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
πες τα απέξω 500 φορες και θα τα μάθεις Το κόλπο στα αρχαία είναι να επαναλαμβάνεις ότι έχεις μάθει σε τακτά χρονικά διαστήματα και δεν θα ξεχνάς μετά τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Η ποιο εύκολη λύση είναι.Απλώς χρειάζεται λίγο αποστήθιση:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ε,μωρε!διακοπεσ εχουμε ακομα!!!

αστα αυτα για τον Σεπτεμβρη!!!:no1::no1::no1:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AgGeliCo0zZz

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ενας ειναι ο τροπος να μαθεις αρκετα καλα την γ κλιση να λυνεις ασκησεις και να τη λες δυνατα συνεχεια για να την ακους!!παντως μολις την μαθεις θα δεις οτι εναι η πιο ευκολη!!καλη επιτυχια!!!!:no1:

εμενα η γ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
η β είναι σίγουρα πιο εύκολη γιατί μοιάζει αρκετά με τα νέα ελληνικα..!!!η α είναι και αυτή σχετικά εύκολη...η γ όμως είναι αρκετά δύσκολη γιατί έχει πολλές διαφορετικές καταλήξεις..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δέσποινα34824

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα34824 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Β!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top