Τεχνολογία - Βοήθεια/Απορίες σε εργασίες στην Τεχνολογία

jinjer

Νεοφερμένος

Η jinjer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
. θες να κανεις τν κατασκευή? [γτ νομίζω οτι έχετε τελειώσει μ τις γραπτές εργασίες έτσι? ]:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gianmaria

Νεοφερμένος

Η !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Ενώ έχω βρει πληροφορίες για τη τηλεόραση η κατασκευή πολύ με δυσκολεύει!!!:(:(:(:(:(Θέλω μια ελαφρία αλλά καλή κατασκευή.Τι να κάνω;:'(:'(
..ισως με πυλο..τι λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SWISSTEC

Νεοφερμένος

Ο SWISSTEC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:(Παιδιά δεν βρίσκω πληροφορίες σχετικά με τα θετικά και αρνητικά του αυτοκινήτου (χρησιμότητα αυτού) και ειδικά για τις αρνητικές επιπτώσεις περιβαλλοντικές επιπτώσεις?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eragon

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
https://3gym-n-ionias.att.sch.gr/sjob/auto.htm
Ελπίζω να βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisoulini

Νεοφερμένος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
την κατασκευη την εχω κανει!!! την εργασια δεν μπορω!!!!!!!!!!!!:'(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t1n@ki!

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
δν είναι κακή ιδέα0!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agelikist

Νεοφερμένος

Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Τη Δευτέρα πρέπει να παραδώσω την εργασία μου και την κατασκευή του ηλεκτρονικού υπολογιστή!!?? Την γραπτή εργασία την έχω ολοκληρώσει ομως η κατασκευή με δυσκολεύει αρκετα!!!! Μήπψσ καποιος εχει κανει την ίδια εργασία και μπορεί να με βοηθήσει προτινοντάς μου τρόπους για να τον κατασκευάσω?/:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agelikist

Νεοφερμένος

Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεωργία σε ευχαριστώ παρα πολυ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Τι εννοείς να τον κατασκευάσεις;
Να φτιάξεις ηλεκτρονικό υπολογιστή;
Λίγο δύσκολο και πολύ ακριβό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicky13

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εγώ αν δεν το έχεις αρχίσει ακόμα σου προτείνω να κάνεις ένα φούρνο μικροκυμάτων, όπως έκανα κ εγώ πέρυσι. Κάνεις έναν κύβο που από την μία πλευρά θα έχει ένα μεγάλο άνοιγμα για τζάμι. κάνεις δυο κουμπάκια δίπλα από μακετόχαρτο, γράφεις τα νούμερα κλπ... έτοιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τι εννοείς να τον κατασκευάσεις;
Να φτιάξεις ηλεκτρονικό υπολογιστή;
Λίγο δύσκολο και πολύ ακριβό.

Έλιωσα.

On topic. Να κοιτάς τον υπολογιστή σου (Αν έχεις λαπτοπ την έκατσες :P) και πάρε ένα χαρτόκουτο, μπορείς να το κόψεις και να το κολλήσεις να του δώσεις σχήμα ορθογωνίου. Ζωγράφισε με μαρκαδόρο καλύτερα τα κουμπάκια, την θήκη του cd κοκ, ό,τι βλέπεις με λίγα λόγια. Για την οθόνη πάρε ένα παραλληλόγραμμο κομμάτι χαρτί (σκληρό πολύ) και φτιάξε μια βάση για να το στερεώσεις. Και σ'αυτό ζωγράφισε τίποτα βασικό, κάτι κουμπάκια κάτω δεξιά, γράψε και κανένα έναρξη, αμα θες τύπωσε και καμιά εικόνα και κόλλησέ την για φόντο. :P

Παίξε με λίγα λόγια. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάρε ένα χαρτοκούτι για την οθόνη.Πάρε και λίγο αλουμινόχαρτο για το τζάμι της οθονης κόλλησε το πάω και έτοιμη η οθόνη.Α!στο πλάι βάλε και τίποτα για κουμπάκια. Πάρε λίγο χαρτόνι μετά για το πληκτρολόγιο κάνε το ορθόγωνιο παραλληλόγραμμο ή πώς αλλιώς το λένε! και ζωγράφισε πάνω ότι βλέπεις στο πληκτρολόγιο σου (κουμπάκια-γραμματάκια-νουμεράκια κτλ)
Φτιάξε και ένα ποντίκι πάλι από χαρτόνι.
Για την κεντρική μονάδα ή θα βρείς πάλι χαρτοκούτι σε παρόμοιο σχήμα ή θα το φτιάξεις με χαρτόνι μόνη σου και πάλι η ίδια διαδικασία.
Ή θα κάνεις ''μπαλίτσες'' από χαρτί για τα κουμπιά ή απλά θα τα ζωγραφίζεις πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpo7

Νεοφερμένος

Ο kpo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
για βοηθηστε δεν κσερω πως να το φτιακσω:thanks:
-----------------------------------------
κανεις δεν μπορει να βοηθησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα Μωραϊτη

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα Μωραϊτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ιστορική εξέλιξη του καταμαράν.Βοηθήστε με να βρω πληροφορίες.Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gpetrakis

Νεοφερμένος

Ο gpetrakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Χμμ....μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα κουτί από παπούτσια! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpo7

Νεοφερμένος

Ο kpo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν κσερω πως να φτιακσω τη μηχανη εσωτερικης καυσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Αα...για αυτό δεν ξέρω να σου πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_diamond

Νεοφερμένος

Ο alex_diamond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μπορείτε να με βοηθήσετε με την εργασία???:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για την κατασκευή θες βοήθεια ή για την γραπτή εργασία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top