Τεχνολογία - Βοήθεια/Απορίες σε εργασίες στην Τεχνολογία

agelikist

Νεοφερμένος

Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!! Οι πληροφορίες που μου δώσατε ηταν πολυ χρήσιμες!!!! ευχαριστώ και πάλι!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agelikist

Νεοφερμένος

Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Είναι πολύ δύσκολο !!!! sorry αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_diamond

Νεοφερμένος

Ο alex_diamond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Για την ΕΡΓΑΣΙΑ!!!!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Ιστοσελίδες με πληροφορίες:
https://www.livepedia.gr/index.php/Καταπέλτης

https://help.khanwars.gr/index.php?topic_id=82&game_id=2&main_id=87&change_lang=gr

https://www.tallos.gr/products.asp?id=1079 (γιοα την κατασκευή)

Αν σου είναι χρήσιμες οι παραπάνω διευθύνσεις, θα σε παρακαλούσα να ψηφίσεις στις δημοσκοπήσεις στην ακόλουθη σελίδα(βρίσκονται ανάμεσα στα άρθρα για διαγωνισμούς) https://www.diagonismosgalop.blogspot.com/ Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

♥ Ria Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

Νεοφερμένος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Και εγω αερόστατο επέλεξα, αλλά δεν μπορώ να κάνω την δεύτερη ενότητα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Ποια είναι η δεύτερη ενότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

♥ Ria Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

Νεοφερμένος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Περιγραφή του συγκεκριμένου έργου (τεχνικές προδιαγραφές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpo7

Νεοφερμένος

Ο kpo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
σος βοηθηστε αυριο πρεπει να το δοσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demik

Νεοφερμένος

Ο demik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Η δική μου κατασκευή ήταν ένα σπίτι, αλλά δεν είμαι σίγουρος σε ποιά τεχνολογική ενότητα ανήκει. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
μπες στο google.gr και θα βρεις πληροφοριες για αυτο που θες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefertiti

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
καταμαράν το (ουσιαστικό άκλιτο) [ ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΑ :αγγλ λ.catamaran = μικρό πλεούμενο με διπλό σκάφος]

  1. σχεδία των θαλασσών του Ειρηνικού και Ινδικού ωκεανού που κατασκευάζεται από κορμούς δέντρων
  2. τύπος ειδικού πλοίου που χρησιμοποιείται για θαλασσινές περιηγήσεις.
-----------------------------------------
https://www.tallos.gr/products.asp?id=1100
-----------------------------------------
https://www.e-skafos.gr/product.php?id=2268
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΒΡΑΑΜΑΝ

Νεοφερμένος

Ο ΑΒΡΑΑΜΑΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παρακαλω ξερετε να μου πειτε μια διευθυνση για σχεδια και φωτογραφιες για το ηλεκτρικο κουδούνι? ::(:( AΒΡΑΑΜΑΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
:!:???????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cha0sgirl

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Μήλος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια ειμαι αγορι...οκ?...λοιπον θελω και εγω βοηθια για την γραπτη εργασια στον καταπελτη....βοηθιστε με παρακαλω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cha0sgirl

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Μήλος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια εγω παλι θελω να με βοιθησετε για την γραπτη εργασια για τον καταπελτη....... δεν ξερω τι να γραψω στην εργασια.......επικινωνιστε με στο msn μου mimis_jimakos@hotmail.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cha0sgirl

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Μήλος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
συγνομι αλλαοιθησ δεν μπορω να σε βοιθησω Χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
συγνομι αλλαοιθησ δεν μπορω να σε βοιθησω Χιχι
:mpam::ntomata::ee::boom:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niki-iwanna

Νεοφερμένος

Η niki-iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γκαμπριελα σε εκανα αδδ στο μσν μου και σε παρακαλς βοηθησε μαι για την εργασια για τα αεροπλανα που και ασυ εκανες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niki-iwanna

Νεοφερμένος

Η niki-iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μπες στο www.tallos.gr και θα βρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top