Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

rafaa

Νεοφερμένος

Η Ρ.+ Θ. = <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
τι γνωμη εχετε για το θεμα οτι η διαφημιση ειναι γεννημα του βιομηχανικου πνευματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αύτό ισχύει, είναι το γενικό που δεν αναφέρεται ωστόσο, νομίζω, σαν κανόνας γραμματικής.

ΥΓ:Που φτάσαμε!!! pirloandr μή το πάρεις προσωπικά:P
Στο #3 post παρέθεσα link με τους κανόνες συλλαβισμού και ένας κανόνας αναφέρει:
δυο ή τρία διαφορετικά σύμφωνα ανάμεσα σε δυο φωνήεντα, δεν χωρίζονται και συλλαβίζονται με το δεύτερο φωνήεν, αν αρχίζει Ελληνική λέξη από αυτό το συνδυασμό γραμμάτων, ενώ χωρίζονται αν δεν αρχίζει Ελληνική λέξη. Π.χ. αρ-νί, α-κτή, εκ-δρο-μή, Α-πρί-λης, κ.λ.π.

Είπαμε δεν γεράσαμε τόσο,κάτι θυμόμαστε από το δημοτικό:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peter Punk

Νεοφερμένος

Ο Peter Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Η επιστιμονικη εξειδικευση οδηγει κατ'αναγκη σε πνευματικη μονομερεια???
8ελω βοηθεια!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

..anna maraki..

Νεοφερμένος

Η anna-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
<η αξια της αποταμιευσης και τα οφελη της>
αυτο ειναι το θεμα της εκθεσης και θα ηθελα αν μπορειτε να μου προτινεται καποιες ιδεες η να μου συστισεται καποιο σαιτ...
ευχαριστω....:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
-Καθιστα το ατομο ικανο να θεσει ορια στον εαυτο του
-Μαθαίνεις να μην ξοδεύεις χρήματα σε πράγματα που δεν σου χρειάζονται
-Βοηθα στην επιβιωση του καθε ατομου
-"Προβα" για το μελλον,οταν το ατομο θα εχει οικογενεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

..anna maraki..

Νεοφερμένος

Η anna-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ για τις ιδεες σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Effie Vt

Νεοφερμένος

Η Effie Vt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
χαρακτηρας. Ευρώπη πολυπολιτισμικη. δηλαδη χωρος συνθεσης διαφορων πολιτισμων,καταπολεμηση ρατσισμου.θα δεχεται τις διαφορεσ αξιες αντιληψεις και παραδοσεις των διαφορων χωρων.χωρις να ομογενοποιει τους πολιτισμους. κτλ κτλ
Ευρωπη συμμετοχικη. οπου 8α υπαρχει αλληλεγγυη ματαξυ των κρατων συνεργασια απο κοινου προσπαθεια και τετοια.
Ευρωπη δημοκρατικη. που θα σεβεται τα ανθρωπινα δικαιωματακαι. ισονομια δικαιοσυνη αξιοκρατια και ολα τα σχετικα.
στοχοι....να αναπτυχθουν οι χωρες οικονομικα και πολιτισμικα να καταπολεμηθουν τα διαφορα προβληματα οπως φτωχεια.. εεεε και αλλα τετοια.:P

Βοήθεια!!!
Πώς οραματίζεστε το χαρακτήρα και τους στόχους της ευρώπης στο μέλλον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D3xt3r_th3_Tr3ck

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos_92

Νεοφερμένος

Ο kyriakos_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σε άρθρο σας στη σχολική εφημερίδα να διατυπώσετε τις απόψεις σας για τις μορφές προπαγάνδας που επικρατούν σήμερα (και παραδείγματα).Κάτω από ποιες προϋποθέσεις οι άνθρωποι θα μπορέσουν να αντισταθούν σε διάφορες μορφές προπαγάνδας;
Αν μπορείτε δώστε μου καμιά ιδέα...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnimos

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για κοιταξτε το παρακατω:"Ο προπαγανδιστης ειναι ο ανθρωπος που βαζει σε καναλι εναν ηδη υπαρκτο χειμμαρο.Αδικα θα εσκασε σε μια χωρα χωρις νερο"

Αναπτυξη σε 6 με 8 γραμμες....

Εγω δεν μπορεσα να το αναπτυξω...Εκανα κατι αλλα δεν μου αρεσαν γι αυτο και ζηταω βοηθεια απο εσας :D:no1:

Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Γεια σας!:)

Ψάχνω να βρω φυλλάδια εργασίας με λεξιλογικές ασκήσεις στο στυλ αυτών που πέφτουν στις εξετάσεις(συνώνυμα-αντώνυμα κτλ...).
Παρακαλώ πολύ όποιος διαθέτει σχετικό υλικό και του είναι εύκολο να δώσει μια χείρα βοηθείας!:P
Επίσης αν γνωρίζει κάποιος καμια καλή ιστοσελίδα οπου μπορώ να βρω κάτι ανάλογο είναι εξίσου ευπροσδεκτό!


Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Βασικα γιατι δεν κατεβαζεις τα προηγουμενα θεματα πανελληνιων? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://users.dra.sch.gr/papangel/sch/language.htm δες εδω μηπως βρεις κατι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Βασικα γιατι δεν κατεβαζεις τα προηγουμενα θεματα πανελληνιων? :p
Αχα!
Καλή ιδέα!:xixi:
Αλλα το έχω κάνει ήδη.:Ρ
Ψάχνω κι άλλο υλικό για εξάσκηση.Δεν τις χορταίνω τις άτιμες τις λεξιλογικές τι να γίνει.Εθισμός είναι...:lol::P
-----------------------------------------


Ευχαριστώ πολύ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos92

Νεοφερμένος

Ο thanos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια μου ζητησαν να γραψω μια εκθεση στο οποιο θα υποδειξω τους τροπους ωστε η Ελληνιδα να αποκτησει αυθυπαρκτη προσωπικοτητα. Μπορει καποιος να με βοηθησει???;):lol::no1::D:bye::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Γεια σας παιδια μου ζητησαν να γραψω μια εκθεση στο οποιο θα υποδειξω τους τροπους ωστε η Ελληνιδα να αποκτησει αυθυπαρκτη προσωπικοτητα. Μπορει καποιος να με βοηθησει???;):lol::no1::D:bye::jumpy:

Τι εννοεις;;;;;; Ακου αυθυπαρκτη προσωπικοτητα...Γιατι τωρα ειναι ανδρεικελο ας πουμε; Να σε ρωτησω κατι;;; Την διατυπωση αυτη στην εδωσε γυναικα ή ανδρας καθηγητης;

(τι αλλο θα δουμε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos92

Νεοφερμένος

Ο thanos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπον το θεμα δεν ελεγε αυτο ακριβως ελεγε "Συμμετεχετε σε μια συζητηση στρογγυλης τραπεζας με θεμα τη θεση της γυναικασ στη συγχρονη Ελλαδα και καλειστε να υποδειξετε τροπους ωστε η Ελληνιδα να αποκτησει αυθυπαρκτη προσωπικοτητα" και το θεμα ειναι μεσα στην υλη τον εξετασεων δεν μου το εδωσε ο καθηγητης μου ... το εχει μεσα σε βοηθητικο, αν μπορεις να βοηθησεις καλως...!!
-----------------------------------------
Λοιπον το θεμα δεν ελεγε αυτο ακριβως ελεγε "Συμμετεχετε σε μια συζητηση στρογγυλης τραπεζας με θεμα τη θεση της γυναικασ στη συγχρονη Ελλαδα και καλειστε να υποδειξετε τροπους ωστε η Ελληνιδα να αποκτησει αυθυπαρκτη προσωπικοτητα" και το θεμα ειναι μεσα στην υλη τον εξετασεων δεν μου το εδωσε ο καθηγητης μου ... το εχει μεσα σε βοηθητικο, αν μπορεις να βοηθησεις καλως...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ρε συ με ολο τον σεβασμο εγω αυτο το θεμα δεν θα το εγραφα. Μου φαινεται ακρως υποτιμητικο για το γυναικειο φυλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μου βάλανε το παρακάτω θέμα και δεν μου έρχεται καμιά ιδέα για το πώς θα το αναπτύξω. Σας παρακαλώ βοηθήστε με λίγο.
Το θέμα είναι:
"Η σχέση μεταξύ περιβάλλοντος και ποιότητα ζωής είναι αναντίλεκτη.
Να αναπτύξετε την άποψή σας σε ένα δοκιμιακό κείμενο 400 λέξεων συσχετίζοντάς την με την σύγχρονη πραγματικότητα.
- Ποιότητα ζωης: προσδιορίζεται ως η ισορροπία που διαμορφώνει ο άνθρωπος με το φυσικό και κοινωνικό περιβάλλον, καθώς και η δυνατότητα ολοκλήρωσής του μέσα σ' αυτό.
- Είναι η αναβάθμιση των όρων της ανθρώπινης ζωής με κριτήρια ηθικοπνευματικά. Βέβαια σ' αυτα συγκαταλέγονται η ποσοτική επάρκεια των αγαθών, το υγιές περιβάλλον, το πράσινο, η ύπαρξη ζωτικού χώρου που συσχετίζονται άμεσα με τον σεβασμό μας στη φύση."

Όπως βλέπεται είναι αρκετά περίπλοκο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staur0s42946

Νεοφερμένος

Ο Σταυρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,

Την δευτερα γραφουμε εκθεση και η καθηγητρια μας μας ειπε οτι θα αφορα την διαφημιση.Μηπως εχετε καποια ιδεα για το τι μπορει να πεσει?

Επισης που μπορω να βρω ετοιμες εκθεσεις? Δεν με απασχολει το θεμα απλα χρειαζεται να παρω καποιες ιδεες σχετικα με την δομη και πανω κατω πως μπορει να ειναι μια εκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top