Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

the metal boy

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
απλα εχουμε μια τρελη καθηγητρια που δεν βοηθαει καθολου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinaki!!

Νεοφερμένος

Η χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Χριστινα κ εγω παρομοια ακσηση εχω..
την 7!!
δυσκολο θεμα!

και την 7 εχω αλλλα μονο το β που ειναι καθαρα αποψη δικια μασ ειναι καπωσ παλουκι αλλα παλευεται το β γιατι ειναι καταρχασ μονο η γνωμη μασ !!!!!!!!!!!!η 6 δεν παλευεται με τιποτα ομοσ αν μπορεσω θα σου στειλω την 7 την μιση σε προσωπικο μινημα !!το α δεν το εχω εγω το β εχω που λει να πουμε την αποψη μασ κ η δικια μασ καθηγιτρια μασ ειπε μονο σσε 1 παραγραφφο και αυτο!!ελεοσ ομοσ το βιβλιο ειναι πολυ κακογραμενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V.E.T.

Νεοφερμένος

Η V.E.T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια με αυτό το θεμα...γραψτε ό,τι καταλαβαίνετε....

Γ. Το επόμενο φύλλο της εφημερίδας του σχολείου σας είναι αφιερωμένο σε κάποιο εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Συμμετέχοντας στο πρόγραμμα αυτό να γράψετε ένα άρθρο σχετικά με τους σκοπούς και τις αξίες εκείνης της εκπαίδευσης που θα βοηθήσει τους νέους ανθρώπους να ενταχθούν συνειδητά στην
κοινότητα των Ευρωπαϊκών λαών και να συμβάλουν στην ενίσχυση της ενότητάς της (500-600 λέξεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peter Punk

Νεοφερμένος

Ο Peter Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Οκ ... Θα περιμενω. . . κ ευχαριστω!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~iris~

Νεοφερμένος

Η Iris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σε όλους! Λοιπόν, έχω μια άσκηση στη γλώσσα και έχω κολλήσει εντελώς!!!:s Η εκφώνηση είναι

"Στείλε μια επιστολή διαμαρτυρίας στον εκδότη της εφημερίδας που δημοσίευσε το σκίτσο σελ11, λέγοντας γιατί η σημερινή Ελλάδα δεν είναι εμπορευματοποιημένη."

Όλες οι ιδέες καλοδεχούμενες!!:xixi:
Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τη βοήθεια!!!!!!:thanks::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
προφανως εννοει το σκιτσο με τι παραλια....φυσικα ειναι ειρωνικη η εικονα...
τι να πω πρεπει να στειλεις γραμμα και να πεις οτι διαφωνεις με την εικονα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~iris~

Νεοφερμένος

Η Iris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
προφανως εννοει το σκιτσο με τι παραλια....φυσικα ειναι ειρωνικη η εικονα...
τι να πω πρεπει να στειλεις γραμμα και να πεις οτι διαφωνεις με την εικονα!


ναι το ξέρω αλλά δεν μου έρχονται ιδέες! αφου η Ελλάδα είναι εμπορευματοποιημένη! τι στο καλό πρέπει εγώ να γράψω;:what:
πάντως ευχαριστώ που απάντησες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
μη μου πεις οτι την ασκηση την εχετε για αυριο???
μπορεις να γραψεις οτι ναι μεν ειναι εμπορευματοποιημένη αλλα οχι σε τετοιο επιπεδο οπως στην εικονα...
Μπορεις να γραψεις για τις θψηλες τιμες.Για την εκμεταλλευση...δηλαδη που πουλανε τα παντα (εμπορευματοποιηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ναι το ξέρω αλλά δεν μου έρχονται ιδέες! αφου η Ελλάδα είναι εμπορευματοποιημένη! τι στο καλό πρέπει εγώ να γράψω;:what:
πάντως ευχαριστώ που απάντησες!
Θα ισχυριστείς τα ακριβώς αντίθετα από αυτά που ισχύουν σήμερα:P
πχ
-δωρεάν παιδεία
-δωρεάν παραλίες
-δωρεάν δρόμοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μη μου πεις οτι την ασκηση την εχετε για αυριο???
μπορεις να γραψεις οτι ναι μεν ειναι εμπορευματοποιημένη αλλα οχι σε τετοιο επιπεδο οπως στην εικονα...
Μπορεις να γραψεις για τις θψηλες τιμες.Για την εκμεταλλευση...δηλαδη που πουλανε τα παντα (εμπορευματοποιηση)
αυτά δεν μπορεί να τα πει..αφού πρέπει να ισχυριστεί πως ΔΕΝ είναι εμπορευματοποιημένη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
αυτά δεν μπορεί να τα πει..αφού πρέπει να ισχυριστεί πως ΔΕΝ είναι εμπορευματοποιημένη....


ουπς...
ε κατα καποιο τροπο τα αντιθετα...
βεβαια δεν μπορει να γραψει κατι που δεν πιστευει.
απλως πρεπει να διαφωνησει με το σκιτσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bel92

Νεοφερμένος

Η bang bang αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
η θανατικη ποινη πρεπει να καταργηθει διοτι
-αποτελει ενδειξη πνευματικου σκοταδισμου
-αποτελει παραβιαση των ανθρώπινων δικαιωματων κ αντικειται στις αρχες του χριστιανισμου
-οδηγει στην ψυχικη καταρρακωση του μελλοθανατου και τον τοποθετει εξω απο τα ορια της ανθρωπινης υπαρξης
-σε περιπτωσεις δικαστικης πλανης- συνήθες φαινόμενο- δεν μπορεί να αρθεί
-η πολιτεια απανταει με βια στη βια
-η ποινη πρεπει να εχει σωφρονιστικο χαρακτηρα
-εχει αποδειχθει στατιστικα πως η επιβολη της δεν μειωσε την εγκληματικοτητα

αυτα μ ερχονται προχειρα, βαλε κ λιγες σαλτσες κ εισαι ετοιμη..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotilag

Νεοφερμένος

Η sotilag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γεια σας!!!
αυριο γραφω εκθεση με θεμα οψεις της συγχρονης ελλαδας... και παρολο που εχω κατι στο μυαλο μου οπως για τη σταση των νεοελληνων απεναντι σε αλλους λαους ή σε σχεση με το παρελθον τους εχω ακομη προβληματα..
μπορει καποιος να με βοηθησει:D??

ευχαριστω εκ των προτερων!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Έχω το θεμα για την Ευρωπαικη ενωση και μου ζητα να γραψω για τον μελλοντικο χαρακτηρα και τους στοχους της.για τους στοχους εχω σκεφτει αρκετα!!!για τον χαρακτηρα ομως δεν ξερω τι να ξραψω.εχει κανεις καμια ιδεα για βοηθεια???:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apollonas

Νεοφερμένος

Ο Apollonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.Είμαι νέο μέλος και αν και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα αρχαία ή τα λατινικά πιο πολύ θέλω τη βοήθεια σας στην έκθεση.Ο φιλόλογος στο σχολείο μας έβαλε αυτό το θέμα

Υποστηρίζεται ότι ζούμε σε ένα κόσμο παράλογο.Να τεκμηριώσεται την άποψη αυτή με λογικά επιχειρήματα(150 λέξεις)


Την έκθεση την έχω για αύριο το πρωί οπότε ότι σας έρθει πείτε το!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apollonas

Νεοφερμένος

Ο Apollonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.Είμαι νέο μέλος και αν και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα αρχαία ή τα λατινικά πιο πολύ θέλω τη βοήθεια σας στην έκθεση.Ο φιλόλογος στο σχολείο μας έβαλε αυτό το θέμα

Υποστηρίζεται ότι ζούμε σε ένα κόσμο παράλογο.Να τεκμηριώσεται την άποψη αυτή με λογικά επιχειρήματα(150 λέξεις)


Την έκθεση την έχω για αύριο το πρωί οπότε ότι σας έρθει πείτε το!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peter Punk

Νεοφερμένος

Ο Peter Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πολλοι πιστευουν οτι η παραδοση αποτελει εγγυηση ασφαλους εξελιξης κ προοδου των λαων, ενω η λλειψη της επιφερει απωλεια της εθνικης ταυτοτητας κ της ιστορικης μνημης.
Αλλοι ομως ισχυριζονται οτι η εμμονη στις παραδοσεις λειτουργει σαν τροχοπεδη και οδηγει στην στασιμοτητα. . .

Ποιες ειναι οι αποψεις σας?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_britfan

Νεοφερμένος

Ο john_britfan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
θελω βοηθεια με μια εκθεση που εχω παρακαλω. Επιστολη στον Υπουργο Παιδειας για τα θετικα και αρνητικα της παιδειας και τροπους επιλησης. ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είσαι ευχαριστημένος με το εκπαιδευτικό σύστημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γιατί έχει νιώσει στην ηλικία που είναι τι σημαίνει εκπαιδευτικό σύστημα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top