Βιντεοπαιχνίδια

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Στην Ελληνικη μεταφραση με χαλασε απιστευτα η φωνη του αγοριου,που πανε και τα βρισκουν ρε φιλε λες και δεν προσπαθησαν καν.Κατ'αταλλα αριστο.
Κοίτα, αυτό αποδίδεται στο ότι καμία ελληνίδα μάνα δεν θα άφηνε το 10χρονο παιδί της να δώσει την φωνή του σε ένα παιχνίδι φουλ σπλατεριά :P Θα μπορούσαν να βάλουν, όμως, κάποια γυναίκα με φωνή τύπου Βούλα Κώνστα, η οποία έχει και σχετική εμπειρία, να κάνει το μικρό αγοράκι. Αυτά είναι τα κακά των μεταγλωττίσεων, όμως :P

Θετικό, πάντως, είναι ότι έχει γίνει μεταγλώττιση στα ελληνικά, γιατί σκέψου ότι 10 χρόνια πριν τα περισσότερα παιχνίδια θα ήταν σε μία από τις γλώσσες: Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ισπανικά, Ιαπωνικά (άντε και Ιταλικά ή Πορτογαλικά). Φαντάζομαι, βέβαια, ότι η αγορά της Ελλάδας υποστηρίζει το God of War ένθερμα, λόγω της ελληνικής μυθολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Κοίτα, αυτό αποδίδεται στο ότι καμία ελληνίδα μάνα δεν θα άφηνε το 10χρονο παιδί της να δώσει την φωνή του σε ένα παιχνίδι φουλ σπλατεριά :P Θα μπορούσαν να βάλουν, όμως, κάποια γυναίκα με φωνή τύπου Βούλα Κώνστα, η οποία έχει και σχετική εμπειρία, να κάνει το μικρό αγοράκι. Αυτά είναι τα κακά των μεταγλωττίσεων, όμως :P

Θετικό, πάντως, είναι ότι έχει γίνει μεταγλώττιση στα ελληνικά, γιατί σκέψου ότι 10 χρόνια πριν τα περισσότερα παιχνίδια θα ήταν σε μία από τις γλώσσες: Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ισπανικά, Ιαπωνικά (άντε και Ιταλικά ή Πορτογαλικά). Φαντάζομαι, βέβαια, ότι η αγορά της Ελλάδας υποστηρίζει το God of War ένθερμα, λόγω της ελληνικής μυθολογίας.

Δεν ξερω...δεν ηταν αναγκη να βαλουν απαραιτητα 10 χρονο,θα μπορουσαν να βαλουν και μεγαλυτερο.Ειμαστε οπισθοδρομικοι αλλα οχι τοσο νομιζω ωστε να μην αφηνε μια μανα το παιδι της να παρει λεφτα ουσιαστικα :P .
Παντως αυτος ο τονος φωνης θυμαμαι ειναι παντου σε ολες τις μεταγλωτισεις,σαν το ιδιο ατομο να ειναι 100 χρονων και να εχει κρατησει τη φωνη 5χρονου και να το εχουν παρει σε ολες τις παραγωγες απο animated ως παιχνιδια.Θα μου πεις ολα τα μικρα παιδια εχουν παραπλησια φωνη αλλα,τι να πω,διαφορετικο χρωμα φωνης θα ηταν ωραιο να υπηρχε.Οπως του kratos ας πουμε.

Ναι θεωρω οτι ειναι καλο.Προσωπικα δεν θα το επαιζα στα Ελληνικα,αλλα φανταζομαι αλλοι θα το εκαναν οποτε.
Ναι εχεις δικιο σαφως και ειναι αγαπητο παιχνιδι εδω,θυμαμαι επαιζα τη σειρα απο πολυ μικρος,ειναι κλασσικο πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αφού άλλαξα υπογραφή μετά από 200 χρόνια, ήρθε η ώρα να αναβιώσει και αυτό το θέμα :P

Ποια βιντεοπαιχνίδια προτείνετε και ποιες σειρές παιχνιδιών είναι η αγαπημένες σας; Για εμένα η σειρά που τιμώ ιδιαίτερα είναι το "Prince of Persia" και αναμένω κάποια στιγμή κάποτε η ubisoft να βγάλει καινούριο installment και να συνεχιστεί η παράδοση του παιχνιδιού :happy: Για να ακούσω προτάσεις; :D

@aegloswen Περιμένω να ακούσω από εσένα, ως ένα από τα gaming girls της κοινότητάς μας :D
@Johnny15 Και την δική σου συνδρομή κρίνω απαραίτητη, φίλτατε :P

:air_kiss: :air_kiss: :air_kiss:

Aπό εμένα: World of Warcraft με τα χίλια, Hearthstone. Αυτά όλα της Blizzard!
Assassin's Creed ΟΛΑ, Call of duty!

Μετά παίζω επιτραπέζια οπότε θα τα αναλύσω σε άλλο θέμα αυτά! :D

Εγώ παίζω wow εδώ και 11 χρόνια. Για να χαλαρώσω μού αρέσει και το Heroes of the Storm. Όταν βαράω ενέσεις από τη βαρεμάρα παίζω Sims. Και μού αρέσει πολύ και το Magic the gathering.

SIMS έπαιζα μικρούλα!!

Παίζεις και Heroes of the Storm?

Και WoW? Α ρε Συλβιάρα όσο σε διαβάζω, τόσο πιο πολύ ΣΕ ΠΑΩ! :air_kiss:

Α επίσης Σύλβια τι ρόλο έχεις στο WoW?

Εγώ κλασσικά μάγο!

Αγαπώ Jaina, και water elemental, άντε γεια φίλε!

FOR AZEROTH, FOR THE ALLIANCE! :D

Και

TYRION FORDRING!

And The Wrath of the Lich King!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Wow παίζω 11 χρόνια οπότε έχω σχεδόν όλους τους χαρακτήρες επί πολλαπλάσιες φορές. Οι αγαπημένοι μου είναι beastmaster hunter, warrior tank & resto druid.
Στο Heroes αγαπώ Azmodan. 700 παιχνίδια και συνεχίζω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πως και δεν έχεις δοκιμάσει Hearthstone?

To collectible card game! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δεν έτυχε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Αυτές τις μέρες παίζω Penumbra: Black Plague και μπορώ να πω ότι είναι από τα πιο ωραία first-person video games που έχω παίξει. Σου αφήνει λίγα ψυχολογικά βέβαια, τόσο το story όσο και η ατμόσφαιρα του αλλά αξίζει πάρα πολύ. Κλάσης ανώτερο από το Amnesia.

Μεγάλη αδυναμία μου είναι η Lara Croft. Έχω παίξει σχεδόν όλα τα video games, τα οποία με χαλαρώνουν πάρα πολύ. Σκοπός των games ναι μεν είναι και η διασκέδαση, αλλά για μένα μεγαλύτερο ρόλο παίζει ο χαλαρωτικός/αγχολυτικός ρόλος τους.

Δοκίμασα για ένα διάστημα το League of Legends αλλά το βαρέθηκα, δεν είμαι τόσο των ομαδικών παιχνιδιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
:air_kiss: :air_kiss: :air_kiss:

Aπό εμένα: World of Warcraft με τα χίλια, Hearthstone. Αυτά όλα της Blizzard!
Assassin's Creed ΟΛΑ, Call of duty!

Μετά παίζω επιτραπέζια οπότε θα τα αναλύσω σε άλλο θέμα αυτά! :D
Αν παίζεις Dungeons and Dragons, ένα πολύ ωραίο RPG με ωραίο story και παλιού τύπου gameplay (όπως το Baldur's Gate, ας πούμε) είναι το "Pillars of Eternity". Νομίζω ότι αξίζει μια ματιά:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αν παίζεις Dungeons and Dragons, ένα πολύ ωραίο RPG με ωραίο story και παλιού τύπου gameplay (όπως το Baldur's Gate, ας πούμε) είναι το "Pillars of Eternity". Νομίζω ότι αξίζει μια ματιά:thumbup:

D&D φιλε :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αν παίζεις Dungeons and Dragons, ένα πολύ ωραίο RPG με ωραίο story και παλιού τύπου gameplay (όπως το Baldur's Gate, ας πούμε) είναι το "Pillars of Eternity". Νομίζω ότι αξίζει μια ματιά:thumbup:
Γιατί κάθεται και κανείς να παίξουμε D & D ρε συ Τζέι - τζέι να πούμε όλοι στις ποτάρες τρέχουν. :gamer: :wheel:

Αυτές τις μέρες παίζω Penumbra: Black Plague και μπορώ να πω ότι είναι από τα πιο ωραία first-person video games που έχω παίξει. Σου αφήνει λίγα ψυχολογικά βέβαια, τόσο το story όσο και η ατμόσφαιρα του αλλά αξίζει πάρα πολύ. Κλάσης ανώτερο από το Amnesia.

Μεγάλη αδυναμία μου είναι η Lara Croft. Έχω παίξει σχεδόν όλα τα video games, τα οποία με χαλαρώνουν πάρα πολύ. Σκοπός των games ναι μεν είναι και η διασκέδαση, αλλά για μένα μεγαλύτερο ρόλο παίζει ο χαλαρωτικός/αγχολυτικός ρόλος τους.

Δοκίμασα για ένα διάστημα το League of Legends αλλά το βαρέθηκα, δεν είμαι τόσο των ομαδικών παιχνιδιών.
I will spank you. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γιατί κάθεται και κανείς να παίξουμε D & D ρε συ Τζέι - τζέι να πούμε όλοι στις ποτάρες τρέχουν. :gamer: :wheel:
Ισχυει οτι δεν παιζει κανεις D&D :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά το DnD θέλει πολύ χρόνο. Με 5 ώρες το session και να πω 4 sessions το λιγότερο θες 20 ώρες για ένα παιχνίδι. Και σας μιλάω για μια καλή περίπτωση. Έπειτα είναι και όλη η διαδικασία, μέχρι να μαζευτείτε, να ξεκινήσετε, μετά να τελειώσετε, να φύγετε, να έρθετε σπίτι, να αράξετε λίγο πάει όλη η μέρα. Θύμωναν οι δικοί μου που τους έριχνα άκυρο. Δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο τόσο πολλές ώρες τη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Επιτέλους αγόρασα κι εγώ Switch ! Ελπίζω να μην το μετανιώσω, ενώ θα πρέπει να προσαρμοστώ με τις υψηλές τιμές της όπως και την έλλειψη σοβαρού 3rd party support.

Ως προς το hardware, δυστυχώς διέκρινα κάποια αρνητικά στοιχεία, αρκετά εξ' αυτών βέβαια δικαιολογημένα λόγω της φύσης του.

1. Το kickstand δεν ανοίγει με την καμία δίχως νύχια. Προσωπικά χρησιμοποιώ το πάσο της σχολής :loltooth: :rofl:
2. Η κλίση του kickstand είναι απαράδεκτη. Με μόλις 30°(?) δε γίνεται δουλειά. Δε περίμενα να είχε την κλίση των Surface της MS αλλά σίγουρα κάτι παραπάνω.
3. Ζεσταίνεται. Λίγο, αλλά ζεσταίνεται.
4. Είναι μεγάλο κι έχει ένα κάποιο βάρος. Δύσκολο να το κρατήσεις με το ένα χέρι αν χρειαστεί δίχως να αλλάξεις την θέση του χεριού σου σε αυτό. Το PSV όπως και τα προηγούμενα φορητά της Nintendo ήταν ιδανικά ως προς αυτό.
5. Έτσι από τα (3) και (4) δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα το Handheld mode.
6. Σε Tabletop mode σου βγαίνουν τα μάτια να διακρίνεις τα texts.
7. Τα joy cons είναι φοβερά ! Προσωπικά με βολεύουν καλύτερα χωρίς τα straps ή τουλάχιστον όταν παίζω και με τα 2.

Αυτά για την ώρα, ακόμη το εξερευνώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Σε λιγότερο από ένα μήνα ενεργοποιείται η online συνδρομή για το Switch.
Προσωπικά το βρίσκω απαράδεκτο εκ μέρους της Nintendo από την στιγμή που δεν έχει παιχνίδια να υποστηρίξει κάτι τέτοιο.

Γενικά θεωρώ ότι έχει κάνει πολλά λάθη αλλά τα έχει "μπαλώσει" πατώντας στην αποτυχία της προηγούμενης κονσόλας της και στην ανάγκη του κοινού της για νέα κονσόλα. Ελπίζω να πάρει μπρος από το επόμενο έτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Παιδιά έχει παίξει κανείς Shadow of the Tomb Raider;

Είπα να πάρω με τη σειρά τις τελευταίες εκδόσεις του Tomb Raider κι έχω ξεκινήσει με την Definitive Edition (2013/2014) στο XBOX ONE X :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Total War Medieval 2 :inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Επαιζα παλια παρα πολυ the sims 3 ...τωρα το παιζω καποιες φορες επειδη το εχω παιξει τοσες φορες π το εμαθα απεξω...
Μου αρεσει επισης πολυ το call of duty.. Το modern warfare απ τα call of duty ειναι το καλυτερο αν κ μ αρεσε πολυ κ το black ops 2 ...
Αλλο αγαπημενο παιχνιδι ειναι το guitar hero.. οντας φαν της μουσικης ενα παιχνιδι οπου μπορεις να παιζεις κιθαρα ειναι παντοτε ευπροσδεκτο.. το παιζω αρκετα συχνα αν κ τωρα τελευταια βρηκα ενα site που εχει παρομοιο παιχνιδι και με περισσοτερα κομμάτια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίζει μήπως κανένας lineage;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.


Tα Χριστούγεννα ξεκίνησα το zelda breath of the wild. Θέλει πολύ εξερεύνηση το παιχνίδι καθώς σε αφήνει ελεύθερο στο κόσμο του. Έχω τελειώσει ένα dungeon (τον ελέφαντα). Πρέπει να βρεις συνταγές για να αντέξεις τις κερικές συνθήκες για περιορισμένο χρονικό διάστημα και να βρεις ρούχα για οριστική λύση.

Στο κόσμο έχει υπόγειους χώρους που πρέπει να λύσεις διάφορα puzzle ή να κάνεις αποστολές μέσα τους (τα shines). Μέσω αυτούς παίρνεις πετράδια που μπορείς να τα χρηιμοποιήσεις ή για να αυξήσει τις καρδιές σου ή τη ζωή σου. Το παιχνίδι έχει πολύ βάθος. Κάθε χαρακτήρας στο κόσμο είναι μοναδικός και έχει το ρόλο του. Μεγάλο αρνητικό του είναι ότι δεν έχει φωνητικά στους διαλόγους. Παρόλα αυτά το μοντέλο φυσικής που διαθέτει το παιχνίδι ειναι ότι καλύτερο έχω δει.

Βλέπω να μου πάρει 1 χρόνο για να το τελειώσω με το ρυθμό που παίζω.
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top