Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

Nick123

Νεοφερμένος

Ο Nικήτας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Προτείνω Το άρωμα (Das Parfum) .Είναι μυθιστόρημα του 1985 γραμμένο από τον Γερμανό συγγραφέα Πάτρικ Ζίσκιντ (Patrick Süskind). Το βιβλίο γνώρισε διεθνή επιτυχία και το 2006 διασκευάστηκε σε ταινία με τον τίτλο Perfume: The Story of a Murderer από τον σκηνοθέτη Τομ Τάικβερ.:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Η Κόμη της Βερενίκης
Το έχει διαβάσει κάνεις?Αν,ναι πείτε καμια γνώμη.:xixi:
Ήταν ενα απο τα must για την έκθεση της γ λυκείου αυτό το βιβλίο.Δε το θυμαμαι ιδιαιτερα,πράγμα που σημαίνει πως δεν μου άρεσε κιολας.Είναι ένα καθαρά επιστημονικό βιβλίο με νότες φιλοσοφίας απο τον συμπαθέστατο Γραμματικάκη.Να σου πω επίσης-αν δεν το έχεις διαβάσει,πως όλοι οι υπόλοιποι συμμαθητές μου το βρήκαν εξαιρετικό,απλά στα δικά μου γούστα δεν ταίριαζε.Οπότε go for it...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twilight_girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Λυκοφως,Νεα σεληνη,Εκλειψη-stephenie meyer:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
η αδελφοτητα της ιερας συνδονης του χουλια nabapo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εγω προτεινω αρκα,με χιλια.τρελο γελιο,τα εχω διαβασει σχεδον ολα απο την ξαδερφη μου.:xixi:
επισης προτεινω την τριλογια ''η κληρονομια'' του κριστοφερ παολινι
και την τριλογια του dan brown ''κωδικας ντα βιντσι,illuminati,αρκτικος κυκλος''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Δρ. Νίκος Πράντζος, Η περιπέτεια του Μέλλοντος ~ πανεπιστημιακές εκδόσεις κρήτης
Δρ. Μάνος Δανεζης & Δρ. Στράτος Θεοδοσίου, Η κοσμολογία της Νόησης ~ εκδόσεις δίαυλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
20000 λέυγες κάτω από την θάλασσα-Ιούλιος Βερν
ταξίδι στο κέντρο της Γης-Ιούλιος Βερν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgegabgab

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Η εικασία του Γκόλντομπαχ και ο θείος παυλόφ..! εξαιρετικό μυθιστόρ. με μια δόση απο μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
"Logicomix" και "Παράλληλοι κόσμοι". Τρομερά βιβλία.

"Ο Χριστός ξανασταυρώνεται", πραγματικά συγκλονιστικό από όλες τις πλευρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
και την τριλογια του dan brown ''κωδικας ντα βιντσι,illuminati,αρκτικος κυκλος''
Δεν υφίσταται τριλογία, ανεξάρτητα βιβλία είναι. Το Illuminati και το Da Vinci Code τυχαίνει να έχουν τον ίδιο πρωταγωνιστή. Υπάρχει και το "Ψηφιακό Οχυρό" και νομίζω οτι ετοιμάζει πέμπτο βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Δεν υφίσταται τριλογία, ανεξάρτητα βιβλία είναι. Το Illuminati και το Da Vinci Code τυχαίνει να έχουν τον ίδιο πρωταγωνιστή. Υπάρχει και το "Ψηφιακό Οχυρό" και νομίζω οτι ετοιμάζει πέμπτο βιβλίο.
βασικα ετσι μου ειχαν πει,οτι ειναι τριλογια.δεν τα εχω διαβασει εγω αρα δεν ηξερα.σορρυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν υφίσταται τριλογία, ανεξάρτητα βιβλία είναι. Το Illuminati και το Da Vinci Code τυχαίνει να έχουν τον ίδιο πρωταγωνιστή. Υπάρχει και το "Ψηφιακό Οχυρό" και νομίζω οτι ετοιμάζει πέμπτο βιβλίο.

Βγαίνει στα αγγλικά το Σεπτέμβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Γνωρίζετε το βιβλίο
ΚΩΔΙΚΑΣ ΤΟΥ ΣΙΝΑ (ΤΟ ΚΟΥΑΡΤΕΤΟ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ),
του EDWARD WHITTEMORE;
Θα ήθελα γνώμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Το 1821 και η Αλήθεια, του Γιάννη Σκαρίμπα, εκδόθηκε το 1995 από τις εκδόσεις Κάκτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Διάβασα το 10 μικροί νέγροι (Αγκάθα Κρίστι), πολύ ωραίο, μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.
Επίσης, το "Να ζεις, να αγαπάς και να μαθαίνεις" του Λέο Μπουσκάλια. Ο άνθρωπος είναι κορυφή.

Πήρα και ένα άλλο βιβλίο πρόσφατα, που σίγουρα δε θα το έπαιρνα αν ήξερα το περιεχόμενο του, το οποίο ήταν ολίγον αηδιαστικό. "Το σοφό παιδί" του Χωμενίδη. Το έχει διαβάσει κανείς? Μόνο εγώ είμαι που το βρήκα γελοίο? Γιατί όσους ρώτησα, τους άρεσε, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
1.Δρακος της αυτου μεγαλειοτητος, Ουρανιος Θρονος, Ο πολεμος του μπαρουτιου της Ναομι Νοβικ
2.Σκοτωστε τον Ρομελ, Οι πυλες της φωτιας του Πρεσφιλντ
3.Πειρατες στο Αιγαιο του Βερν

Αυτα κατα τη γνωμη ειναι απο τα καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Twilight (λυκόφως). Η αλήθεια είναι ότι ήμουν αρνητικά προκατειλημμένος τόσο ως προς το βιβλίο, όσο και ως προς την ταινία. Το βιβλίο το αγόρασα στα αγγλικά, γιατί πιστεύω ότι χάνουν πάρα πολύ αρκετά βιβλία λόγω "κακής" μετάφρασης.

Μπορώ να πω ότι με εξέπληξε θετικά και το τελείωσα πάρα πολύ γρήγορα (την επόμενη μέρα κιόλας). Ωστόσο σε κάποια σημεία "χάνει" λόγω έλλειψης δράσης. Γενικά είναι καλογραμμένο βιβλίο πάντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgegabgab

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Γνωρίζετε το βιβλίο
ΚΩΔΙΚΑΣ ΤΟΥ ΣΙΝΑ (ΤΟ ΚΟΥΑΡΤΕΤΟ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ),
του EDWARD WHITTEMORE;
Θα ήθελα γνώμες.


Άρχισες να το διαβάζεις Αλεξάνδρα? Να σου πώ η ιστορία απ ότι μου είχε πει μια φίλη μου που το τελείωσε έχει ενδιαφέρον, καθώς ο συγγραφέας θέλει να παρακινήσει τον αναγνώστη να διαβάσει και τα επόμενα 3 βιβλία σχετικά με την Ιερουσαλήμ,( νέος που βρίσκει την αρχαιότερη βίβλο ) παρόλα αυτά όταν το ξεκίνησα δεν μου άρεσε πολύ και έτσι δεν το τελείωσα, τώρα διαβάζω άλλο... ελπίζω να σε κατατώπισα, έστω και λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Όχι, δεν το έχω ακόμα αγοράσει, Γιώργο. Ήθελα κάποιες πληροφορίες. Μου αρέσουν αυτού του είδους τα βιβλία αλλά μερικά που έχω διαβάσει είναι λίγο απλοϊκά.
Αν μου έδινες λίγες περισσότερες πληροφορίες, συγκρίνοντάς το με τον "κώδικα Ντα Βίντσι".....:)
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelinazv

Νεοφερμένος

Η angelinazv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
αγοραζω καθε χρονο τα εξης βιβλια οπωσ στον τιτλο...εχετε κανενα να μ προτεινετε η καποιο που πραγματικα σας αρεσε??:jumpy:

για να μην γινει κανενα λαθοσ μιλαο για βιβλια οπωσ
...διπλο κλικ στον ερωτα
...κινητη αγαπη
...τολμαω η δεν τολμαω
...η γυναικεσ προτιμουν τουσ τολμηρους
κτλπ
περιμενωωωωωω:bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top