Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
1)Ποιό είναι το "παράξενο βιβλίο ,που δεν έχει εκδοθεί ακόμα; :P
2)Θησαυρός της Βαγίας ; Από τα καλύτερα που έχω διαβάσει.
3)Αναφερόμενος στον Λουντέμη

lol τώρα το είδα.

1) Της αδερφής μου :P και έχει και δεύτερο βιβλίο ^^
2) Αχα, ένα από τα καλύτερα. Βασικά η Ζωρζ Σαρή είναι μία από τις αγαπημένες μου.

Πρόσφατο βιβλίο - Τα μάτια του δράκου - Στέφανος Κονδύλης
και αυτό πώς το ξέχασα? Κοντά στις ράγιες - της Άλκη Ζέη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Βέβαια, αλλιώς δεν θα έπαιρνα το ρίσκο να στα προτείνω. Είναι και θέμα γούστου αλλά και του τι περιμένεις απ΄ ένα βιβλίο! Όταν διαβάσεις κάποιο από αυτά, πες μου τις εντυπώσεις σου. Καλό διάβασμα!

Προσθέτω ακόμα το "ΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ", του ΘΑΝΟΥ ΚΟΝΔΥΛΗ

Ενδιαφέρον βιβλίο με λίγες ιστορικές γνώσεις αλλά πολύ πολύ ενδιαφέρον (περιπέτεια,Η/Υ,κ.ά.) είναι
ΣΑΛΟΝΙ ΑΠΟ ΚΕΧΡΙΜΠΑΡΙ της MATILDE ASENSI.

Και πάλι ευχαριστώ! :thanks:
Αν και όταν μπορέσω να διαβάσω κάποιο/α θα σου πω εντυπώσεις. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
lol τώρα το είδα.

1) Της αδερφής μου :P και έχει και δεύτερο βιβλίο ^^
2) Αχα, ένα από τα καλύτερα. Βασικά η Ζωρζ Σαρή είναι μία από τις αγαπημένες μου.

Πρόσφατο βιβλίο - Τα μάτια του δράκου - Στέφανος Κονδύλης
και αυτό πώς το ξέχασα? Κοντά στις ράγιες - της Άλκη Ζέη[/quote]


1)Και εμένα!:no1:
2)Μόλις χθες το αγόρασα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Ωραίο βιβλιαράκι που διάβασα σχετικά πρόσφατα(φέτος λόγω πανελληνίων δεν είχα την ευκαιρία να διαβάσω και πολλά εξωσχολικά) είναι το "Η βερόνικα αποφασίζει να πεθάνει" του Πάολο Κοέλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
''χωρις οικογενεια''εκτωρ μαλο....γαλλικη κλασσικη λογοτεχνια...αξιζει...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
''Ντεμιαν '' του Ερμαν Εσσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa2912

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
408 σελίδες σε 8 μέρες;;; αργά διαβάζεις :P το τελευταίο χαρι πότερ το διάβασα σε 2 μέρες:P στα αγγλικά κιόλας λολ
Tο τελευταίο του χαρι ποτερ το διάβασα σε μία μερα:Pτρομερό βιβλίο αν και δν είμαι του διαβάσματος είναι η "σκιά του ανέμου" και το "ήθελα μόνο ένα αντίο"καταπληκτικη πλοκή και τα δύο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
να διαβασετε το "Το κλειδί της ζωής", αν σας αρέσει και η γενετική τότε αυτο είναι ό,τι πρέπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάντα..

Νεοφερμένος

Η Βάντα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ ο Αλχημιστής του Choelo...μου αρέσει η γραφή του γενικότερα αλλά προσωπικά πιστεύω ότι το καλύτερο βιβλίο του είναι ο αλχημιστής...και μου άρεσε πάρα πολύ το Μυστικό της Ρόντα Μπερν...απίστευτο "βιβλίο"...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ένα απο τα αγαπημένα μου λογοτεχικά. Το νούμερο 31328 του Ηλία Βενέζη(ένας εξαιρετικός συγγραφέας κατά τη γνώμη μου. Απλός, βαθύς, αληθινός)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Για το όνομα του ρόδου έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, αν και δεν το έχω διαβάσει ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Προτείνω ανεπιφύλακτα οτιδήποτε απο Νίτσε και Έσσε κορυφαίοι:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
το ονομα του ροδου , ιλουμινατι.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N@D!@

Νεοφερμένος

Η N@D!@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
''τομ σογιερ '' του μαρκ τουιν ,αρτεμης φαουλ, μια σειρα απο ατυχοι γεγονοτα ...καταπληκτικα βιβλια :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
το μια σειρά από ατυχή γεγονότα περιλαμβάνει και το λέμονι σνίκετ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ένα απο τα αγαπημένα μου λογοτεχικά. Το νούμερο 31328 του Ηλία Βενέζη(ένας εξαιρετικός συγγραφέας κατά τη γνώμη μου. Απλός, βαθύς, αληθινός)


Ωραίο, να το διαβάσετε με την πρώτη ευκαιρία!!!!

"Απλός, βαθύς, αληθινός" :iagree::iagree::iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N@D!@

Νεοφερμένος

Η N@D!@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
το μια σειρά από ατυχή γεγονότα περιλαμβάνει και το λέμονι σνίκετ?
αυτος το εγραψε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GUITARGIRL 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η GUITARGIRL 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Stefenie Meyer-Νέα Σελήνη και Εκλειψη,Ζωρζ Σαρή-Ο χορός της ζωής,Λεώνη-Μαρία Πυλιώτου,Η εποχή των υακίνθων-Τούλα Τίγκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
1984
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Η ζωή εν τάφω - Στρατή Μυριβήλη
-----------------------------------------
Εμπιστευτείτε αυτά που σας προτείνω. Ψάχνω πολύ πριν πάρω ένα βιβλίο πριν το διαβάσω(βέβαια είναι και λίγο υποκειμενικό θεμα). Γενικά προτειμώ να κάνω άλλα πράγματα απο το να διαβάζω βιβλία.π.χ. να γράφω, να ζωγραφίζω. Τώρα προσπαθώ να μάθω κιθάρα με τι βοήθεια και ενός φίλου μου. τέσπα ξέφυγα. Επίσης πολύ καλό βιβλίο πρέπει να είναι και το ημερολόγιο της Άννα Φράνκ αλλά δεν έχω επιχειρίσει να το διαβάσω ακόμα. Γενικά μου αρέσουν όσα αναφέρονται σε κακουχίες και πολέμους(κέντρα συγκέντρωσεις, μέτωπο κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top