Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

ballerina

Νεοφερμένος

Η κυβέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
το παιδι της καρδιας-Σοφια Παρασχου...

δεν ειναι μονο το εξωφυλλο που το κανει να μου αρεσει(μπαλαρινα)αλλα η ιστορια η οποια ειναι πολυ συγκλονιστικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Για τα κοριτσάκια που αναλώνονται σε διάφορα χαζοερωτικά μυθιστορήματα έχω να προτείνω "Το γράμμα μιας άγνωστης" του Τσβάιχ. Είναι απίστευτο πως μια νουβέλα μπορεί να σου προκαλέσει τόσο έντονα συναισθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Stefenie Meyer-Νέα Σελήνη και Εκλειψη,Ζωρζ Σαρή-Ο χορός της ζωής,Λεώνη-Μαρία Πυλιώτου,Η εποχή των υακίνθων-Τούλα Τίγκα


Τί ωραίο βιβλίο...Πραγματικά πολύ καλό...Τί κλάμα είχα ρίξει...:'(
-----------------------------------------
Για τα κοριτσάκια που αναλώνονται σε διάφορα χαζοερωτικά μυθιστορήματα έχω να προτείνω "Το γράμμα μιας άγνωστης" του Τσβάιχ. Είναι απίστευτο πως μια νουβέλα μπορεί να σου προκαλέσει τόσο έντονα συναισθήματα.


Μμμμ...Διάβασα μια περίληψη μόλις κάπου, πολύ καλό μου φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάντα..

Νεοφερμένος

Η Βάντα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
το παιδι της καρδιας-Σοφια Παρασχου...

δεν ειναι μονο το εξωφυλλο που το κανει να μου αρεσει(μπαλαρινα)αλλα η ιστορια η οποια ειναι πολυ συγκλονιστικη...



το είχα διαβάσει κ εγώ παλιότερα :)...αρκετά καλό βιβλίο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Να προτείνω κι ένα ακόμα που μου άρεσε. Εγώ το διάβασα ως e-book και σε αγγλική γλώσσα (clopyright για όσους δεν κατάλαβαν:P). Είναι λίγο ακριβό, αλλά αξίζει τα λεφτά του. V for Vendetta
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ωραίο είναι και τα επικίδυνα παιχνίδια της Ψαραύτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azzuro

Νεοφερμένος

Η azzuro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Να ζεις να αγαπάς και να μαθαίνεις, Λέο Μπουσκαλιά... Τέλειο... Οδηγός ζωής για μένα... Paulo Coelho, ο νικητής είναι μόνος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebus

Νεοφερμένος

Ο Phoebus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Απο έλληνες :
Ο τελευταίος πειρασμός - Καζαντζάκης
Ο βίος και η πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά - Καζαντζάκης
Ενα παιδί μετράει τα άστρα - Μενέλαος Λουντέμης
Ματωμένα χώματα - Διδώ Σωτηρίου
Φάδερ Ημών - Μάνος Βουράκης
και σαφώς πολλοί άλλοι συγγραφείς και άλλα βιβλία
Απο ξένους :
Paulho Coelho ( αλχημιστής , το εγχειρίδιο του πολεμιστή του φωτός , η βερόνικα αποφασίζει να πεθάνει , 11 λεπτά κλπ )
Umberto Eco ( το εκρεμμές του Φουκώ , το όνομα του ρόδου )
Jostein Gardner ( ο κόσμος της Σοφίας )
Michael Ede ( μόμο , το παραμύθι χωρίς τέλος )
Richard Bach ( ο γλάρος Ιωνάθαν Λιβινγστον )
και τελειώνοντας , ο πάντα διαχρονικός και καταπληκτικός Μικρός Πρίγκηπας του Antoine de Saint Exypery
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
αγαπητε phoebus εκτος οτι εντυπωσιαστηκα απ την βιβλιοθηκη σου θελω να ρωτησω κατι.. ψαχνω βλεπεις ενα βιβλιο του saint exypery .. μονο ο μικρος πριγκιπας ειναι?? δεν ξερω τιτλο ξερεις εσυ κανενα αλλο δικο του??? ευχαριστω πολυ.. φιλια απο κυπρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkgate13

Νεοφερμένος

Ο pkgate13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παιδιά η τέχνη του πολέμου του σουν τσου
τέλειο βιβλίο που χρησιμοποιήται για εγχειρίδιο πρακτόρων από μυστικές υπηρεσίες οπως η CIA ή η ελληνική ΕΥΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ένα παιδί μετράει τ' άστρα.=> Μενέλαου Λουντέμη.
Πολύ συγκινητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotaki

Νεοφερμένος

Η giotaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ένα παιδί μετράει τ' άστρα.Μενέλαου Λουντέμη.
με οικογενεια hector malot-το χωρις οικογενεια τιο διαβαζω τωρα!-
μεγας αλεξανδρος τα περατα του κοσμου βαλεριο μασιμο μανφρεντι:P:jumpy::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
αγαπητε phoebus εκτος οτι εντυπωσιαστηκα απ την βιβλιοθηκη σου θελω να ρωτησω κατι.. ψαχνω βλεπεις ενα βιβλιο του saint exypery .. μονο ο μικρος πριγκιπας ειναι?? δεν ξερω τιτλο ξερεις εσυ κανενα αλλο δικο του??? ευχαριστω πολυ.. φιλια απο κυπρο :P


Night flight=Vol de Nuit,

Wind, Sand and Stars=Terre des hommes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myriam-snowwhite

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
φιλε inferno μπορεισ να μου δωσεισ πληροφοριεσ για το e- book γιατι μπηκα αλλα ειχε μονο ελληνικουσ συγγραφεισ ασε που δεν μπορουσα να διαβασω ουτε ενα αποσπασμα!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Μερικά που διάβασα (η ξάναδιαβασα) τον τελευταίο καιρό. Γενικά διαβάζω βιβλία ενχειρίδια. Τα υπόλοιπα τα βαριέμαι, it's not my thing. Εκτός από Vern εννοείται. Είναι η κορυφή της κορυφής. Υπερκάφρος. Ήξερε.

Introducing NLP - O'Connor / Seymour
Full Facts of Cold Reading - Ian Rowland
Structure of Magic Vol II - Richard Band
Never Be Lied To Again - David Lieberman
The Venusian Arts MM - Mystery
The Power of Focus - Jack Canfield / Les Hewitt / Mark Victor Hansen
The Power of Conversational Hypnosis - Igor Ledochowski
Magic Bullets - Nick Savoy
From the Earth to he Moon - Jules Vern

Και προτιμώ να τα διαβάζω στα αγγλικά. Κάνει καλό και μου είναι πιο εύκολο να τα μετραφράζω στα ελληνικά παρά να χρειαστεί κάποτε να τα μεταφράσω στα αγγλικά.

Προσεχώς θα διαβάσω
The Satanic Bible - Anton Lavey
Composing Music: A new approach - William Russo










 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Κόμη της Βερενίκης
Το έχει διαβάσει κάνεις?Αν,ναι πείτε καμια γνώμη.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Προτείνω με τα χίλια το "ένα δράμα από τη Λιθουανία" του Ιουλίου Βερν και "Η ταβέρνα της Τζαμάικα" της Δάφνης Ντι Μορριέ. Απίστευτη δράση, δε θα ξεκολλάς!!! Επίσης προτείνω (αν και έχω διαβάσει ένα πολύ μικρό μέρος) τα βιβλία του Παπανούτσου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myriam-snowwhite

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
γεια σασ παιδια!!!εχει διαβασει κανεισ το λυκοφωσ και τα σικουελ του(νεα σεληνη, εκλιψη και χαραυγη)???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Πρακτική Φιλοσοφία Ε.Π. Παπανούτσος το διαβάζω τώρα, μέχρι στιγμής μου έχει φάσει τις καλύτερες εντυπώσεις...εγκρίνω...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top