Βελτίωση επιπέδου στην Έκθεση

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Με δυσκολευει και μενα η εκθεση δεδομενου οτι δεν εχω καθολου πλουσιο λεξιολογιο και εχω να γραψω εκθεσεις (στις οποιες ποτε δεν ημουν καλη) εδω και πολλα χρονια , τι μπορω να κανω;Μονο αν μαθαινω καποιες τυποποιημενες απαντησεις και σχεδιαγραμματα πανω στα διαφορα θεματα μπορω κουτσα στραβα να γραψω κατι διαφορετικα κολλαει το μυαλο μου και δεν κατεβαινουν ιδεες.Δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω.

Να ρωτησω δυο πραγματα,αρχικα υπαρχει περιπτωση να ζητηθει ορισμος στην εκθεση;η απλα με βαση τη θεωρια μπαινουν μονο ερωτησεις τυπου ποια συλλογιστικη πορεια ακολουθησε ο συγγραφεας;
Και σχετικα με αντωνυμα-συνωνυμα υπαρχει καποιο βιβλιο ασκησεων με τις απαντησεις που μπορω να αγορασω για να εξασκηθω;Γιατι των πανελληνιων τα εχω κανει και δεν βρισκω πολλα απο αλλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχα..τώρα που μου το θύμισες, ένα παιδί στην τάξη είχε ολοκληρώσει μία επιστολή διαμαρτυρίας σε αρχισυντάκτη εφημερίδας γράφοντας: «Εγώ αυτά είχα να σας πω...»:laugh:
Χαχαχαχαχα καλο ειναι να μην ξεφευγουμε οσο γινεται...φυσικα κι εμενα μου βγαινουν αυθορμητα μερικες φορες αλλα τα ξανακοιταζω και τα σβηνω :D:D:D

Με δυσκολευει και μενα η εκθεση δεδομενου οτι δεν εχω καθολου πλουσιο λεξιολογιο και εχω να γραψω εκθεσεις (στις οποιες ποτε δεν ημουν καλη) εδω και πολλα χρονια , τι μπορω να κανω;Μονο αν μαθαινω καποιες τυποποιημενες απαντησεις και σχεδιαγραμματα πανω στα διαφορα θεματα μπορω κουτσα στραβα να γραψω κατι διαφορετικα κολλαει το μυαλο μου και δεν κατεβαινουν ιδεες.Δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω.

Να ρωτησω δυο πραγματα,αρχικα υπαρχει περιπτωση να ζητηθει ορισμος στην εκθεση;η απλα με βαση τη θεωρια μπαινουν μονο ερωτησεις τυπου ποια συλλογιστικη πορεια ακολουθησε ο συγγραφεας;
Και σχετικα με αντωνυμα-συνωνυμα υπαρχει καποιο βιβλιο ασκησεων με τις απαντησεις που μπορω να αγορασω για να εξασκηθω;Γιατι των πανελληνιων τα εχω κανει και δεν βρισκω πολλα απο αλλου
Ε ορισμους και τετοια δεν νομιζω να βαζουν(τουλαχιστον εγω δεν εχω δει σε καποιο θεμα πανελληνιων)...εμμεσα τους χρειαζεσαι για να λυσεις ασκησεις οπως για παραδειγμα να αποδειξετε οτι ειναι στοχαστικο δοκιμιο κλπ.Τωρα καποιο βιβλιο φουλ με συνωνυμα και αντωνυμα δυστυχως δεν γνωριζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ευχαριστω!Αν γνωριζει καποιος ας μου πει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Πάλι εγω και πάλι για την έκθεση! :/:
Λοιπόν, η έκθεση παίρνει 40 μόρια, και αυτά τα μόρια δεν συνδέονται με τα υπόλοιπα 60 απο περίληψη-ασκήσεις, σωστά;. Εννοώ οτι αν γράψω χάλια έκθεση, δεν θα επηρρεάσει τα μόρια των υπολοίπων, ε;;... Επίσης, αν ζητάει 500-600 λέξεις, πρέπει το όριο να είναι συν-πλην 10%;
Μου φαίνεται οτι θα αφήσω ελεύθερο το μυαλό μου και θα γράψω οτι νομίζω οτι είναι καλύτερο, οτι σκέφτομαι εγω σαν άνθρωπος, όποια είναι η άποψή μου. Το πολύ-πολύ να χάσω όλη την έκθεση και ας πάρω μόνο 10 στα 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Πάλι εγω και πάλι για την έκθεση! :/:
Λοιπόν, η έκθεση παίρνει 40 μόρια, και αυτά τα μόρια δεν συνδέονται με τα υπόλοιπα 60 απο περίληψη-ασκήσεις, σωστά;. Εννοώ οτι αν γράψω χάλια έκθεση, δεν θα επηρρεάσει τα μόρια των υπολοίπων, ε;;... Επίσης, αν ζητάει 500-600 λέξεις, πρέπει το όριο να είναι συν-πλην 10%;
Μου φαίνεται οτι θα αφήσω ελεύθερο το μυαλό μου και θα γράψω οτι νομίζω οτι είναι καλύτερο, οτι σκέφτομαι εγω σαν άνθρωπος, όποια είναι η άποψή μου. Το πολύ-πολύ να χάσω όλη την έκθεση και ας πάρω μόνο 10 στα 20.
Οχι δεν συνδεονται με τα παραπανω εκτος κι αν σπασεις τα νευρα του διορθωτη η τον θιξεις πχ αν ειναι φανατικος χριστιανος να γραφεις οτι η θρησκεια δεν μπορει να βοηθησει στα σημερινα προβληματα που αντιμετωπιζουμε...τοτε ισως να το διορθωσει με αλλο ματι
Οσον αφορα το οριο δεν εχω ιδεα
Επισης αν οι ιδεες σου ειναι αρκετα καλες(η τουλαχιστον κατα μεσο ορο να ειναι) δεν υπαρχει περιπτωση να σε τσακισει ο αλλος...οποτε δες και την θετικη πλευρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Επισης αν οι ιδεες σου ειναι αρκετα καλες(η τουλαχιστον κατα μεσο ορο να ειναι) δεν υπαρχει περιπτωση να σε τσακισει ο αλλος...οποτε δες και την θετικη πλευρα :)
Χμ, θα είναι όμως καλές;;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η έκθεση δεν είναι κάτι φοβερό. Αυτό που ζητείται είναι ένα απλό κείμενο 500-600 λέξεις (450-650 ναι οκ) το οποίο να έχει αρχή, μέση και τέλος, να ρέει φυσικά και να αποφεύγει λογικά ή εκφραστικά σφάλματα. Δεν χρειάζεται όυτε πολύ εκλεπτυσμένο λεξιλόγιο, ούτε φοβερές πρωτάκουστες ιδέες. Σημαντική είναι η δομή: Πρόλογος, κυρίως, επίλογος, θεματικές περίοδοι, συνδετικές εκφράσεις, επικοινωνιακό πλαίσιο, ανταπόκριση στα θέματα που ρωτούνται (μη βγεις εκτός θέματος δλδ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Χμ, θα είναι όμως καλές;;;; :hmm:
Και να μην ειναι υποτιθεται οτι δεν διορθωνουν τις ιδεες σου (αντε να σου κοψουν λιγο) αν εισαι στα αλλα πλαισια μια χαρα πιστεψε με κατω απο 28 δεν θα παρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Η έκθεση δεν είναι κάτι φοβερό. Αυτό που ζητείται είναι ένα απλό κείμενο 500-600 λέξεις (450-650 ναι οκ) το οποίο να έχει αρχή, μέση και τέλος, να ρέει φυσικά και να αποφεύγει λογικά ή εκφραστικά σφάλματα. Δεν χρειάζεται όυτε πολύ εκλεπτυσμένο λεξιλόγιο, ούτε φοβερές πρωτάκουστες ιδέες. Σημαντική είναι η δομή: Πρόλογος, κυρίως, επίλογος, θεματικές περίοδοι, συνδετικές εκφράσεις, επικοινωνιακό πλαίσιο, ανταπόκριση στα θέματα που ρωτούνται (μη βγεις εκτός θέματος δλδ).
Ίσως και να έχεις δίκιο, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα παω χαλαρά να γράψω επειδή δεν είναι κάτι δύσκολο...

Και να μην ειναι υποτιθεται οτι δεν διορθωνουν τις ιδεες σου (αντε να σου κοψουν λιγο) αν εισαι στα αλλα πλαισια μια χαρα πιστεψε με κατω απο 28 δεν θα παρεις
Εδώ θα είμαστε και θα τα ξαναπούμε, πόσο θα πάρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ίσως και να έχεις δίκιο, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα παω χαλαρά να γράψω επειδή δεν είναι κάτι δύσκολο...


Εδώ θα είμαστε και θα τα ξαναπούμε, πόσο θα πάρω...

χεχε καλως το μονο που μπορω να σου πω ειναι καλη επιτυχια :D:D:D:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είπα ότι δεν είναι δύσκολο. Δεν είναι όμως έξω από τις δυνατότητες των υποψηφίων. Απλά χρειάζεται η σωστή καθοδήγηση. Καλή επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Παιδια η εκθεση ειναι πολυ σημαντικο μαθημα , αν και νομιζω οτι το ποιο δυσκολο ειναι τα ορθογραφικα λαθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Παιδια η εκθεση ειναι πολυ σημαντικο μαθημα , αν και νομιζω οτι το ποιο δυσκολο ειναι τα ορθογραφικα λαθη.

Μακάρι να ήταν αυτό το πιο δύσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Κοιτα η εκθεση μου ειναι πολυ ευκολο μαθημα τα ορθογραφικα ειναι που με δυσκολευουν ομως υπαρχει αιτια και για αυτο καθως η γλωσσα μου ειναι τα Γαλλικα καθως η μητερα μου ειναι Γαλλιδα και μαλιστα ειμαι γεννημενος εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Κοιτα η εκθεση μου ειναι πολυ ευκολο μαθημα τα ορθογραφικα ειναι που με δυσκολευουν ομως υπαρχει αιτια και για αυτο καθως η γλωσσα μου ειναι τα Γαλλικα καθως η μητερα μου ειναι Γαλλιδα και μαλιστα ειμαι γεννημενος εκει
Κοιταξε συμφωνω η εκθεση ειναι πολυ ευκολο μαθημα...το θεμα ειναι τι διορθωτη θα πετυχεις,γιατι πιστεψε με αν θελει ο αλλος σου κοβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ναι αυτο ειναι αληθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
χεχε καλως το μονο που μπορω να σου πω ειναι καλη επιτυχια :D:D:D:redface::redface:
Ευχαριστώ για την καλή επιτυχία, επίσης!
Δεν είπα ότι δεν είναι δύσκολο. Δεν είναι όμως έξω από τις δυνατότητες των υποψηφίων. Απλά χρειάζεται η σωστή καθοδήγηση. Καλή επιτυχία :)
Κοίτα να δεις, γενικώς υπάρχει μια σειρά στον λόγο μου και δεν είμαι σαν μερικούς που δεν καταλαβαίνεις τι λένε. Έχω διαβάσει αρκετές εκθέσεις και βλέπω πως και με τι στυλ είναι γραμμένες, ξέρω για θεματικές περιόδους, τρόπους ανάπτυξης κλπ. κλπ., αλλά μου έχει κολλήσει οτι εκείνη την ώρα θα γράφω άλλα αντί άλλων! Θα ξεκινάω κάτι και θα καταλήγω αλλού...
Να γράψω 5 παραγράφους, απο 100 λέξεις περίπου η κάθε παράγραφος, να γράφω θ.π. και να αναλύω την σκέψη μου με επιχειρήματα, τεκμήρια και λοιπά αλλά και πάλι... :(. Άσε που αγχώνομαι πλέον και για την περίληψη! Μόνο για τις ασκήσεις είμαι σίγουρη για τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
παιδια επειδη απο οτι λενε στην μαμα μου οι καθηγητες εχω αρκετα σοβαρο προβλημα στην εκθεση (εγω δεν ξερω αν θα πρεπει να το πιστεψω , μπερδεμενη αισθανομαι περισσοτερο στο γυμνασιο δεν ειχαν καποιο προβλημα σε κανενα φιλολογικο μαθημα..αλλα ενταξει δουλεια τους ειναι..)
εχει χρησιμοποιησει κανεις ενα βιβλιο "αλφαβηταρι της εκθεσης" καπως ετσι το λενε εκδοσεις ελληνοκδοτικη ;
απότι καταλαβα εχει ορισμους και εξηγει εννοιες της εκθεσης οχι απλα διαγραμματα και bullet οπως τα βοηθηματα και σεκφτηκα μηπως με βοηθουσε κατι τετοιο να μαζεψω τα πραγματα στο κεφαλι μου ..εγω ουτως ή αλλως θεωρω τα μαθηματα του δευτερου πεδιου πολυ απαιτητικα οποτε δεν θελω να αφιερωνω και υπερβολικο χρονο στην εκθεσδη απλα ειναι ακομα καλοκαιρακι οποτε προσπαθω να βρω μια λυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
παιδια επειδη απο οτι λενε στην μαμα μου οι καθηγητες εχω αρκετα σοβαρο προβλημα στην εκθεση (εγω δεν ξερω αν θα πρεπει να το πιστεψω , μπερδεμενη αισθανομαι περισσοτερο στο γυμνασιο δεν ειχαν καποιο προβλημα σε κανενα φιλολογικο μαθημα..αλλα ενταξει δουλεια τους ειναι..)
εχει χρησιμοποιησει κανεις ενα βιβλιο "αλφαβηταρι της εκθεσης" καπως ετσι το λενε εκδοσεις ελληνοκδοτικη ;
απότι καταλαβα εχει ορισμους και εξηγει εννοιες της εκθεσης οχι απλα διαγραμματα και bullet οπως τα βοηθηματα και σεκφτηκα μηπως με βοηθουσε κατι τετοιο να μαζεψω τα πραγματα στο κεφαλι μου ..εγω ουτως ή αλλως θεωρω τα μαθηματα του δευτερου πεδιου πολυ απαιτητικα οποτε δεν θελω να αφιερωνω και υπερβολικο χρονο στην εκθεσδη απλα ειναι ακομα καλοκαιρακι οποτε προσπαθω να βρω μια λυση

Δεν έχω το συγκεκριμένο βοήθημα, αλλά θεωρώ πως τα βοηθήματα που έχουν τις ιδέες ως ενιαίο κείμενο και όχι σε μορφή bullets είναι καλύτερα, γιατί βλέπεις και πώς ο συγγραφέας εντάσσει τις ιδέες μέσα στο κείμενο, και και το λεξιλόγιο που χρησιμοποιούν είναι ανεβασμένο, οπότε θα κάνουν καλό και από αυτήν την πλευρά.

Αλλά μήπως είναι λάθος να μη δώσεις σημασία στην έκθεση; Θέλω να πω, πως είναι μέσα στα τέσσερα μαθήματα που θα δώσεις οπότε θα μετρήσει το ίδιο με τη χημεία για παράδειγμα. Η έκθεση μπορεί να σε βάλει μέσα αλλά και να σε κρατήσει μακριά από τη σχολή που θέλεις, είναι κρίμα να την παραμελήσεις νομίζω. Σίγουρα δεν απαιτεί τον ίδιο χρόνο με τα μαθηματικά, αλλά απαιτεί σίγουρα ένα μέρος του χρόνου και της προσοχής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ως άτομο που έχει δώσει πανελλήνιες και την έχει πατήσει στην Έκθεση,σου προτείνω να αφιερώσεις πολύύύύ χρόνο σε αυτό το μάθημα.Το απαραίτητο είναι στην Έκθεση να πάρεις αρχικά όλες τις μονάδες από τις ερωτήσεις β ομάδος οι οποίες είναι 35,που για να γίνει πέραν του διαβάσματος της θεωρίας απ'έξω πρέπει να εξασκείσαι στους τρόπους ανάπτυξης κλπ κλπ.Μετά όσον αφορά περίληψη και έκθεση πρέπει να κάνεις τουλάχιστον ένα από το καθένα μία φορά την εβδομάδα για να εξασκηθείς στην παραγωγή λόγου.Ξέρω ακούγονται πάρα πολλά όμως ως παθών μπορώ να σε διαβεβαιώσω όπως ανέφερε ο Άλεξ ότι η Έκθεση μπορεί και θα σε κρατήσει μακριά απ την σχολή σου όπως έκανε με εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top