Βάσεις 2023 - προβλέψεις μετά τα αποτελέσματα και τους πίνακες

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

KaterinakiL

Νεοφερμένος

Η KaterinakiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ποιες ειναι οι φετινες εκτιμησεις για τις βασεις 2023 για τις ιατρικες;
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.


Οι προβλέψεις του Στρατηγάκη. Προσωπικά δεν τις εμπιστεύομαι γιατί και πέρυσι στις ιατρικές ήταν 150 μόρια κάτω από τη βάση.
Αν και όντως πιστεύω ότι θα έχουν άνοδο οι ιατρικές. Αυτά τα σάιτ που λένε για πτώση 200 μορίων στις ιατρικές δεν ξέρω τι κάνουν πραγματικά.
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι προβλέψεις του Στρατηγάκη. Προσωπικά δεν τις εμπιστεύομαι γιατί και πέρυσι στις ιατρικές ήταν 150 μόρια κάτω από τη βάση.
Αν και όντως πιστεύω ότι θα έχουν άνοδο οι ιατρικές. Αυτά τα σάιτ που λένε για πτώση 200 μορίων στις ιατρικές δεν ξέρω τι κάνουν πραγματικά.
Και εμένα μου φαίνεται πολύ μετριοπαθής η άνοδος που δίνει στις σχολές του 2ου/4ου πεδίου που δήλωσα, ενώ μάλιστα πέρσι είχε πέσει αρκετά έξω, δίνοντας σε πολλές περιπτώσεις πτώση/άνοδο εκεί όπου υπήρχε στασιμότητα κλπ. Περίεργες οι φετινές εκτιμήσεις του όταν έχουν ανέβει τόσο προς τα πάνω οι βαθμολογίες.

Τα τελευταία δύο χρόνια που δεν δημοσιοποιείται η κατανομή των μορίων, σοβαρή εκτίμηση δύσκολα θα υπάρξει.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Και εμένα μου φαίνεται πολύ μετριοπαθής η άνοδος που δίνει στις σχολές του 2ου/4ου πεδίου που δήλωσα, ενώ μάλιστα πέρσι είχε πέσει αρκετά έξω, δίνοντας σε πολλές περιπτώσεις πτώση/άνοδο εκεί όπου υπήρχε στασιμότητα κλπ. Περίεργες οι φετινές εκτιμήσεις του όταν έχουν ανέβει τόσο προς τα πάνω οι βαθμολογίες.

Τα τελευταία δύο χρόνια που δεν δημοσιοποιείται η κατανομή των μορίων, σοβαρή εκτίμηση δύσκολα θα υπάρξει.
Δεν είναι ότι υπάρχουν στατιστικά μορίων και δεν τα δημοσιοποιούν, κάθε υποψήφιος έχει διαφορετικά μόρια ανάλογα με τους συντελεστές της κάθε σχολής, δεν υπάρχουν πια στατιστικά μορίων δυστυχώς
 

Ιωάννα2005

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Πώς γίνεται κάποιοι να προβλέπουν πως οι Ιατρικές θα πέσουν από 100-200μορια και κάποιοι άλλοι να προβλέπουν άνοδο 50μοριων;Εγω τι να πιστέψω;Προφανώς κανέναν.Αν δεν μπορούν να κάνουν εκτιμήσεις να μην κάνουν!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πώς γίνεται κάποιοι να προβλέπουν πως οι Ιατρικές θα πέσουν από 100-200μορια και κάποιοι άλλοι να προβλέπουν άνοδο 50μοριων;Εγω τι να πιστέψω;Προφανώς κανέναν.Αν δεν μπορούν να κάνουν εκτιμήσεις να μην κάνουν!
Ο Στρατηγακης περυσι προέβλεπε πτώση έως και 390μορια των Ιατρικών και έπεσαν 80-100μορια.Αρα φέτος που προβλέπει άνοδο 50μοριων να σκέφτομαι πως θα ανέβουν 300+μόρια αντίστοιχα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ΑΕΙ ΤΕΙ δίνει ακόμα μεγαλύτερη άνοδο των Ιατρικών.Απο 150+μόρια.Μαλιστα..Αρα εκτιμήσεις απέχουν από 400+μόρια.Πολυ καλο
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Χωρίς στατιστική μορίων καλή πρόβλεψη δεν υπάρχει πια, εγώ υπολογίζω ότι οι ιατρικές θα ανέβουν 100-200 μόρια ειδικά εκπα και ΑΠΘ, Αλεξανδρούπολη ίσως λιγότερο πάντως να πέσουν δεν το νομίζω
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι ότι υπάρχουν στατιστικά μορίων και δεν τα δημοσιοποιούν, κάθε υποψήφιος έχει διαφορετικά μόρια ανάλογα με τους συντελεστές της κάθε σχολής, δεν υπάρχουν πια στατιστικά μορίων δυστυχώς
Ναι, η έννοια του δεν δημοσιοποιούνται εμπεριέχει και το ότι δεν υπάρχουν που θα έχει ως αποτέλεσμα την μη δημοσιοποίησή τους. Το έγραψα κατά αυτόν τον τρόπο, διότι θα ήταν δυνατό να δημοσιοποιηθούν μετά τα μηχανογραφικά με βάση τις πρώτες, δεύτερες, τρίτες κλπς προτιμήσεις, εμπεριέχοντας εξαιρετικά μεγάλη πολυπλοκότητα και ως εκ τούτου θα ήταν πολύ δύσκολη η αξιοποίησή τους για την εξαγωγή προβλέψεων, ειδικά στα υφιστάμενα στενά χρονικά πλαίσια.

Πάντως καλώς το ανέφερες, έτσι θα είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα σε όσους μας διαβάζουν.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ωραιο πραμα η τεχνη και ας μην πληρωνεται

κοιτα η σχολη θα παρει φετος οσους και περυσι
η διαφορα βασεων απο την αντιστοιχη του 90% κυμαινεται μεταξυ 1600 (2021) μοριων και 3700 (2022)..παρα πολυ ψηλα
Αν ξεκιναμε απο τον αριθμο 9971 ( 90% του 2021) να μην περιμενουμε κατι σε 13000 τουλαχιστον...
ειναι μεγαλές οι διαφορες ..το γιατι δεν το υποπτευομαι.
Θα μπορούσες να κάνεις πρόβλεψη για την βάση του 23 στη συγκεκριμένη σχολή;
 

EFIANA

Νεοφερμένος

Η EFIANA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Τμήμα Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης -Παντειο- παίζει ν’ ανεβεί κατά 900 μόρια;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,632 μηνύματα.
Για ΤΕΕΑΠΗ τι λένε; Μόνο στις προβλέψεις του Στρατηγάκη το είδα... Αν ισχύει όντως, δεν θέλω να το πιστέψω :cry_x:
 

ΦΩΚΙΩΝ

Νεοφερμένος

Η ΦΩΚΙΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα μια εκτίμηση βάσης για κατηγορία πολυτεκνων; Exω 13.230 να ελπιζω?
 

WindOfChange

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WindOfChange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,655 μηνύματα.
Θα μπορούσες να κάνεις πρόβλεψη για την βάση του 23 στη συγκεκριμένη σχολή;
Oxi δεν εχω αλγορυθμο ..εχω ενα καλο που δουλευει με στατιστικη μοριων...
οτι σου πω ειναι σκετη παρατηρηση τασεων... διαισθητικα
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Oxi δεν εχω αλγορυθμο ..εχω ενα καλο που δουλευει με στατιστικη μοριων...
οτι σου πω ειναι σκετη παρατηρηση τασεων... διαισθητικα
Καταλαβα! Φυσικα και δεν μπορεις εντελως αυτο εννοειται! Με βαση την παρατηρηση σου εννοω καθως βλεπω οτι απαντας πολυ αναλυτικα και καταλαβαινω πως κατι περισσοτερο σκαμπαζεις απο εμενα τουλαχιστον😂σε καθε περιπτωση, ευχαριστω παρα πολυ
 

Ιωάννα2005

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Oxi δεν εχω αλγορυθμο ..εχω ενα καλο που δουλευει με στατιστικη μοριων...
οτι σου πω ειναι σκετη παρατηρηση τασεων... διαισθητικα
Έχω συγκεντρώσει 18415μορια.Πιανω κάποια Ιατρική ;Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με στατιστικά για να ηρεμήσω .Βλέπω πως σας εμπιστεύονται και εκτιμούν την άποψη σας.Αν δεν μπορείτε να προβλέψετε, πείτε μου μόνο τις τάσεις για τις βάσεις των Ιατρικών.Ευχαριστω🙂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πωπω.Διαβαζω στο φόρουμ κάποιους που λένε για μεγάλη ανοδο στις ιατρικές😬😮
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.

χαχαχαχα
Καλέ τι βουτιά 300 μορίων δίνουν στο βιολογικό του απθ :lol: στατιστικά άλλης χρονιάς κοιτάνε;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,632 μηνύματα.
Και οι ιατρικές δείχνουν μεγάλη πτώση.
 

WindOfChange

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WindOfChange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top