louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Καλα εσυ το τερματισες! :hehe: :lol2: :gamer:

δε λες τίποτα 😂
11 θέσεις δίνει έλεγα, μια διακοσαριά έδωσε ειδικό μάθημα γερμανικά/γαλλικά με το παλιο σύστημα φέτος.. ε δε θα χουν δήλωσει 11 από αυτούς μεταφραστικό που χουν γράψει καλυτερα απο μένα;
Κάτι πήγε στραβά στους υπολογισμούς μου.
 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Η ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας, όπου μπορείτε να δείτε τη σχολή, στην οποία περάσατε, δεν «έπεσε» λόγω υπερφόρτωσης.

Οι Ανώνυμοι, έριξαν τον σέρβερ του Υπουργείου Παιδείας, ως ένδειξη διαμαρτυρίας, σεβασμού, θαυμασμού και συμπαράστασης στους νεοεισερχόμενους φοιτητές στα ΑΕΙ της χώρας μας. Στο μήνυμά τους, το οποίο δημοσιοποιήθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα τους αναφέρουν τα εξής:

Έκτακτο Ανακοινωθέν
-Ως ένδειξη συμπαράστασης στην @Μακενζι , η οποία δεν κατάφερε, να ρίξει τον σέρβερ του iSchool, με τα αλλεπάληλα μηνύματά της, σχετικά με τη βάση του τμήματος Φιλοσοφίας του Πανεπιστημιου Ιωαννίνων. Έτσι, αφού δεν τα κατάφερε η φίλτατη, τα καταφέραμε εμείς, γιατί την έχουμε μέσα στην καρδιά μας.

-Ως ένδειξη σεβασμού στον @eykleidhs1821*, ο οποίος κατάφερε μόνο αυτός, με τον εξαιρετικά προηγμένο τρόπο σκέψης του και τις γνώσεις στατιστικής, που τον διακατέχουν, να προβλέψει ακριβώς τη βάση της Ιατρικής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης (ΔΠΘ). Έτσι, δικαιούται να σάς τονίζει διαρκώς την επιτυχία του και εσείς να του αναγνωρίζετε τις ικανότητες, που δεν κατέχετε.

-Ως ένδειξη διαμαρτυρίας για την περίπτωση του τμήματος Μαθηματικών, του Πανεπιστημίου Αιγαίου, που εδρεύει στη Σάμο, το οποίο αποτελεί μελανό σημάδι στην Ιστορία των Βάσεων, ξεσηκώνοντας αντιδράσεις ακόμα και στο διαδικτυακό forum iSchool. Δεν νοείται να γίνει Μαθηματικός, κάποιος με 3.000 μόρια, μόρια που παραπέμπουν σε βάση ντροπής.

-Για να εκφράσουμε τη βαθιά μας θλίψη και την συμπαράσταση, στον σύμμαχο @Viedo, που δεν κατάφερε να προβλέψει επιτυχώς τις βάσεις των σχολών, ειδικά της Ιατρικής του ΔΠΘ.

*Ο Ευκλείδης είναι κάτοχος πτυχίου Ιατρικής και κάτοχος πτυχίου Μαθηματικών. [Κατι τέτοια δεν τα ξεχνάμε γατάκια]

Για όλους, λοιπόν, τους παραπάνω λόγους, κρίναμε επιβεβλημένη την πτώση του server του Υπουργείου Παιδείας.

!Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλους τους νεοεισερχόμενους φοιτητές και θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά, που προσπάθησαν, αλλά δεν πέτυχαν τον στόχο τους!
Μέχρι το Έκτακτο Ανακοινωθέν, σχεδόν ψαρωσα, μετά πέθανα στα γέλια!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
Η ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας, όπου μπορείτε να δείτε τη σχολή, στην οποία περάσατε, δεν «έπεσε» λόγω υπερφόρτωσης.

Οι Ανώνυμοι, έριξαν τον σέρβερ του Υπουργείου Παιδείας, ως ένδειξη διαμαρτυρίας, σεβασμού, θαυμασμού και συμπαράστασης στους νεοεισερχόμενους φοιτητές στα ΑΕΙ της χώρας μας. Στο μήνυμά τους, το οποίο δημοσιοποιήθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα τους αναφέρουν τα εξής:

Έκτακτο Ανακοινωθέν
-Ως ένδειξη συμπαράστασης στην @Μακενζι , η οποία δεν κατάφερε, να ρίξει τον σέρβερ του iSchool, με τα αλλεπάληλα μηνύματά της, σχετικά με τη βάση του τμήματος Φιλοσοφίας του Πανεπιστημιου Ιωαννίνων. Έτσι, αφού δεν τα κατάφερε η φίλτατη, τα καταφέραμε εμείς, γιατί την έχουμε μέσα στην καρδιά μας.

-Ως ένδειξη σεβασμού στον @eykleidhs1821*, ο οποίος κατάφερε μόνο αυτός, με τον εξαιρετικά προηγμένο τρόπο σκέψης του και τις γνώσεις στατιστικής, που τον διακατέχουν, να προβλέψει ακριβώς τη βάση της Ιατρικής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης (ΔΠΘ). Έτσι, δικαιούται να σάς τονίζει διαρκώς την επιτυχία του και εσείς να του αναγνωρίζετε τις ικανότητες, που δεν κατέχετε.

-Ως ένδειξη διαμαρτυρίας για την περίπτωση του τμήματος Μαθηματικών, του Πανεπιστημίου Αιγαίου, που εδρεύει στη Σάμο, το οποίο αποτελεί μελανό σημάδι στην Ιστορία των Βάσεων, ξεσηκώνοντας αντιδράσεις ακόμα και στο διαδικτυακό forum iSchool. Δεν νοείται να γίνει Μαθηματικός, κάποιος με 3.000 μόρια, μόρια που παραπέμπουν σε βάση ντροπής.

-Για να εκφράσουμε τη βαθιά μας θλίψη και την συμπαράσταση, στον σύμμαχο @Viedo, που δεν κατάφερε να προβλέψει επιτυχώς τις βάσεις των σχολών, ειδικά της Ιατρικής του ΔΠΘ.

*Ο Ευκλείδης είναι κάτοχος πτυχίου Ιατρικής και κάτοχος πτυχίου Μαθηματικών. [Κατι τέτοια δεν τα ξεχνάμε γατάκια]

Για όλους, λοιπόν, τους παραπάνω λόγους, κρίναμε επιβεβλημένη την πτώση του server του Υπουργείου Παιδείας.

!Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλους τους νεοεισερχόμενους φοιτητές και θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά, που προσπάθησαν, αλλά δεν πέτυχαν τον στόχο τους!
προς στιγμην σκαλωσα και νομιζα οτι ηταν αληθεια οτι ριξανε το σερβερ του υπουργειου
 

olga123

Νεοφερμένος

Η olga123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Διεθνών, Ευρωπαϊκών και Περιφερειακών Σπουδών :clapup:
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ να ευχηθώ συγχαρητήρια σε όλους όσοι δίνατε, ξαναδίνατε, κάνατε 10%. Καλή σταδιοδρομία να έχετε και επίσης πάνω από όλα ΥΓΕΙΑ. Εμένα η ξαδέρφη μου πέρασε ΔΕΟΣ στο ΠΑΠΕΙ ΜΕ 18400. Σκεφτείτε η βάση εκεί ήταν 18100. Γενικά έπεσαν οι βάσεις αρκετά. Εύχομαι όταν πάρτε πτυχίο και βγείτε από τη σχολή, η κατάσταση να έχει φτιάξει στην αγορά εργασίας. Γιατί τα πράγματα είναι δύσκολα
 

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Έκατσα στα θρανία ξανά μετά από 20+ χρόνια. Έδωσα πανελλαδικές μέσω των εσπερινών ΕΠΑ.Λ και κατάφερα να μπω, 3ος και τελευταίος στην σειρά (τόσες θέσεις ήταν για τα εσπερινά), στο ΟΠΑ οικονομικές επιστήμες.
1η επιλογή είχα την Κόρινθο, δίπλα στα πόδια μου, αλλά φέτος ανέβηκε πολύ το επίπεδο. Πέρυσι μπήκαν με περίπου 6000 μόρια ο πρώτος και φέτος με 13300 περίπου. Τι καψούρα για την Κόρινθο είναι αυτή;;😜
Συγχαρητήρια σε όλους και όλες, οι κόποι σας έπιασαν τόπο!

Υ.Γ. Μπήκε κάποιος στην ίδια σχολή με ‘μένα;
 

moan20

Νεοφερμένος

Η moan20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από μένα,
εγώ στόχευα Ψυχολογία Αθήνας. Τελικά, πέρασα Παιδαγωγικό Αθήνας, 2η επιλογή, με δυο μήνες διάβασμα και...μωρό...
Ο μόνος λόγος που το μοιράζομαι είναι μόνο και μόνο για να σκέφτεστε, όσοι δεν περάσατε, ότι αφού μπόρεσε αυτή, σίγουρα μπορείτε κι εσείς, μην τα παρατήσετε ποτέ!!

Καλή σταδιοδρομία και καλή φοιτητική ζωή σε όλους!
 

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από μένα,
εγώ στόχευα Ψυχολογία Αθήνας. Τελικά, πέρασα Παιδαγωγικό Αθήνας, 2η επιλογή, με δυο μήνες διάβασμα και...μωρό...
Ο μόνος λόγος που το μοιράζομαι είναι μόνο και μόνο για να σκέφτεστε, όσοι δεν περάσατε, ότι αφού μπόρεσε αυτή, σίγουρα μπορείτε κι εσείς, μην τα παρατήσετε ποτέ!!

Καλή σταδιοδρομία και καλή φοιτητική ζωή σε όλους!
Συγχαρητήρια!!!!!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα, 3 παιδιά, σύζυγος και εργασία. 😉
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από μένα,
εγώ στόχευα Ψυχολογία Αθήνας. Τελικά, πέρασα Παιδαγωγικό Αθήνας, 2η επιλογή, με δυο μήνες διάβασμα και...μωρό...
Ο μόνος λόγος που το μοιράζομαι είναι μόνο και μόνο για να σκέφτεστε, όσοι δεν περάσατε, ότι αφού μπόρεσε αυτή, σίγουρα μπορείτε κι εσείς, μην τα παρατήσετε ποτέ!!

Καλή σταδιοδρομία και καλή φοιτητική ζωή σε όλους!


συγχαρητήρια !!! πραγματικά αξιοθαύμαστη !
Μην στεναχωριέσαι , με το 6% και κυρίωςμε το 4 % είσαι σίγουρα μεσα του χρόνου η του παραχρονου!
 

moan20

Νεοφερμένος

Η moan20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ και τις δύο!
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Έκατσα στα θρανία ξανά μετά από 20+ χρόνια. Έδωσα πανελλαδικές μέσω των εσπερινών ΕΠΑ.Λ και κατάφερα να μπω, 3ος και τελευταίος στην σειρά (τόσες θέσεις ήταν για τα εσπερινά), στο ΟΠΑ οικονομικές επιστήμες.
1η επιλογή είχα την Κόρινθο, δίπλα στα πόδια μου, αλλά φέτος ανέβηκε πολύ το επίπεδο. Πέρυσι μπήκαν με περίπου 6000 μόρια ο πρώτος και φέτος με 13300 περίπου. Τι καψούρα για την Κόρινθο είναι αυτή;;😜
Συγχαρητήρια σε όλους και όλες, οι κόποι σας έπιασαν τόπο!

Υ.Γ. Μπήκε κάποιος στην ίδια σχολή με ‘μένα;
στην Κόρινθο από οτι ξέρω η σχολή είναι κοινωνική και εκπαιδευτική Πολτική η οποία θα ήταν πολύ καλή αν έδεινε αντιστοιχα δικαίωματα με την αντίστοιχη της Θεσσαλονίκης για ειδική αγωγή αλλά από ότι ξέρω δε τα δίνει.

Θεωρητικά η σχολή που πέρασες είναι ανώτερη αφού από ότι ξέρω έχει σαφή επαγγελματικά δικαιώματα (οικονομικό επιμελήτριο), το θέμα είναι αν μπορείς να βγάλεις μια σχολή στην Αθήνα ενώ δουλεύεις full time Κόρινθο.

Αν ασχολήσε με τα οικονομικά δε νομίζω να δυσκολευτείς πολύ αλλά σίγουρα θέλεις να βρεις κάποιον να σε βοηθά από εκεί. Το θετικό είναι ότι λόγω κορονοιου πολλά μαθήματα θα γίνονται online.

Καλησπέρα κι από μένα,
εγώ στόχευα Ψυχολογία Αθήνας. Τελικά, πέρασα Παιδαγωγικό Αθήνας, 2η επιλογή, με δυο μήνες διάβασμα και...μωρό...
Ο μόνος λόγος που το μοιράζομαι είναι μόνο και μόνο για να σκέφτεστε, όσοι δεν περάσατε, ότι αφού μπόρεσε αυτή, σίγουρα μπορείτε κι εσείς, μην τα παρατήσετε ποτέ!!

Καλή σταδιοδρομία και καλή φοιτητική ζωή σε όλους!
Αν και λάτρης της ψυχολογίας ως σχολής για τους θεωρητικούς...

θεωρώ ότι η δεύτερη επιλογή που έκανες είναι εξαιρετική (και ίσως για σένα ειδικά καλύτερη από την ψυχολογία). Το θέμα με τα παιδαγωγικά είναι πως θα μπορείς μετά την σχολή να το εξασκήσεις το επάγγελμα φαντάζομαι να παίρνεις μόρια για να μπορείς να δουλέψεις εκεί που μένεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους!!!
Παρακάτω η δική μου σχολή επιτυχίας!
118472050_741524699966069_5387808601198461788_n.png
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Mπράβο Βίκυ. Έκανες τη σοφότερη επιλογή. Ειδικά αν έχεις τελειώσει και κάτι άλλο πιο πριν, ακόμα καλύτερα. Συγχαρητήρια
Αντρας ειμαι! Χαχαχα Β και Κ ειναι τα αρχικα του ονοματος μου. Απλα ηθελα κατι στη μεση για να βγει ενα nickname!
 

Geonax

Νεοφερμένος

Ο Geonax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ο αδερφός μου πέρασε 1ος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών.
 

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
στην Κόρινθο από οτι ξέρω η σχολή είναι κοινωνική και εκπαιδευτική Πολτική η οποία θα ήταν πολύ καλή αν έδεινε αντιστοιχα δικαίωματα με την αντίστοιχη της Θεσσαλονίκης για ειδική αγωγή αλλά από ότι ξέρω δε τα δίνει.

Θεωρητικά η σχολή που πέρασες είναι ανώτερη αφού από ότι ξέρω έχει σαφή επαγγελματικά δικαιώματα (οικονομικό επιμελήτριο), το θέμα είναι αν μπορείς να βγάλεις μια σχολή στην Αθήνα ενώ δουλεύεις full time Κόρινθο.

Αν ασχολήσε με τα οικονομικά δε νομίζω να δυσκολευτείς πολύ αλλά σίγουρα θέλεις να βρεις κάποιον να σε βοηθά από εκεί. Το θετικό είναι ότι λόγω κορονοιου πολλά μαθήματα θα γίνονται online.
Μου αρέσουν τα οικονομικά αλλά αυτό σίγουρα δεν φτάνει. Ο κουμπάρος μου έχει βγάλει την ίδια σχολή αρκετά χρόνια πριν και πιστεύω να με βάλει κάπως στο κλίμα.

Εξακολουθώ φυσικά να ψάχνω από εδώ μέσα κάποιον/α που να είναι στην ίδια σχολή και αν θελήσει να με βοηθήσει. 😉
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top