Βάσεις Κύπρου

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Γυναικα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εισαι απο την Κυπρο? Να σε ρωτησω μια απορια που ειχα καιρο...Το συστημα εισαγωγης στα πανεπιστημια εκει στην Κυπρο πως ειναι ? Εννοω για κυπριους μαθητες. Ειναι κατι σαν τις πανελλαδικες εδω ας πουμε ? Με τα ιδια μαθηματα ?


Λοιπόν οι "Ενιαίες Εξετάσεις" στη Γ'Λυκείου έχουν ως εξής: Νέα Ελληνικά και Μαθηματικά (Κοινού Κορμού ή Κατεύθυνσης, αν ο μαθητής έχει μαθ.κατεύθυνσης) μετρούν και για απολυτήριες και για εισαγωγικές, ενώ πρέπει να επιλέξεις τουλάχιστον ακόμη ένα (αν πας για Τ.Ε.Ι) μέχρι και τρία ακόμη μαθήματα από τα τέσσερα "ενισχυμένα" μαθήματά σου. Ανάλογα με τα μαθήματα αυτά έχεις και επιλογές σπουδών.

Για τη δεύτερη επιλογή και τη σχέση με συνυποψήφιους δεν έχω ιδέα, συγγνώμη. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mother

Νεοφερμένος

Η mother αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Το συστημα εισαγωγης στα πανεπιστημια εκει στην Κυπρο πως ειναι ? Εννοω για κυπριους μαθητες. Ειναι κατι σαν τις πανελλαδικες εδω ας πουμε ? Με τα ιδια μαθηματα ?

Το σύστημα εισαγωγής όπως σου είπαν τα κορίτσια είναι το ίδιο. Ακριβώς το ίδιο με βεβαίωση, με βαθμό πρόσβασης, με ειδικά μαθήματα κλπ. Το μόνο που αλλάζει απότι κατάλαβα εγώ, είναι ότι οι Κύπριοι που δεν περνούν σε κάποια σχολή τους - αλλά έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον γιαυτήν - , μπαίνουν σε λίστα επιλαχόντων, έτσι όσες κενές θέσεις μείνουν στις σχολές (λόγω υποχρεωτικής στράτευσης των νεαρών Κυπρίων στα 18, λόγω του ότι κάποιοι θα προτιμήσουν τις σχολές της Ελλάδας κλπ) θα δοθούν σε δεύτερη κατανομή και αν και πάλι μείνουν κενές θέσεις μάλλον προχωρούν και σε τρίτη κατανομή. Πολύ σωστό και πολύ λογικό το βρίσκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Ξέρει κανεις αν γίνετε από Τεχνολογική κατεύθυνση να περάσεις σε σχολη του Πρώτου ή του Πέμπτου πεδίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakos

Νεοφερμένος

Ο mariakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Επειδη με ενδιαφερει να περασω σε πανεπιστημιο της Κυπρου θα ηθελα να μαθω για τις βασεις.δηλαδη αν βγαλω στην Ελλαδα 14000 μορια,στην Κυπρο ειναι παραπανω?κ αν ναι ποσα?οποιος ξερει παρακαλω να απαντησει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsantili maria

Νεοφερμένος

Η tsantili maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σου "φοσα"διαβασα την ερωτηση σου για το πωσ θα βρεις βασεις για κυπρο,προσπαθησε τα παρακατω κ ελπιζω να σε βοηθησουν
στο γκουγκλ βαλε οχι με λατινικουσ χαρακτηρες"βασεις σχολων κυπρος"(με κεφαλαια) κ απο τα ποτελεσματ επελεξε "αναζητηζη βασεων" κ εκει θα βαλεισ στοιχεια σχολων που θες κ θα σου τα βρει.:)
-----------------------------------------
Έχω ακούσει ότι παράλληλα με το κανονικό μηχανογραφικό μπορώ να δηλώσω και σχολές της Κύπρου.Βασικά ενδιαφέρομαι για πολιτικός μηχανικός.Έψαξα να βρω βάσεις και δν μπορώ να βρω με τπτ.Μπορεί κανείς να μου πει κάποιο site με βάσεις της Κύπρου για τις σχολές της?

γεια σου "φοσα",ειμαι καινουρια στο σαιτ.μολις εκανα εγγραφη εστειλα ενα μνμ ως απαντηση αλλ δεν ξερω που "πηγε":xixi: ετσι λοιπον σου απανταω με παραθεση,εγω εψαξα στο γκουγκλ εβαλα με ελληνικουσ χαρακτηρεσ"βασεισ σχολων κυπρος" κ απο τα αποτελεσματα επελεξα"ανζητηση βασεων" κ σε βγαζει σε μια σελιδα οπυ βαζεισ το ονομα τησ σχολης που θες κ θα σου βγαλειτο αποτελεσμα.ελπιζω να σε βοηθησει:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
γεια σου "φοσα"διαβασα την ερωτηση σου για το πωσ θα βρεις βασεις για κυπρο,προσπαθησε τα παρακατω κ ελπιζω να σε βοηθησουν
στο γκουγκλ βαλε οχι με λατινικουσ χαρακτηρες"βασεις σχολων κυπρος"(με κεφαλαια) κ απο τα ποτελεσματ επελεξε "αναζητηζη βασεων" κ εκει θα βαλεισ στοιχεια σχολων που θες κ θα σου τα βρει.:)
-----------------------------------------


γεια σου "φοσα",ειμαι καινουρια στο σαιτ.μολις εκανα εγγραφη εστειλα ενα μνμ ως απαντηση αλλ δεν ξερω που "πηγε":xixi: ετσι λοιπον σου απανταω με παραθεση,εγω εψαξα στο γκουγκλ εβαλα με ελληνικουσ χαρακτηρεσ"βασεισ σχολων κυπρος" κ απο τα αποτελεσματα επελεξα"ανζητηση βασεων" κ σε βγαζει σε μια σελιδα οπυ βαζεισ το ονομα τησ σχολης που θες κ θα σου βγαλειτο αποτελεσμα.ελπιζω να σε βοηθησει:bye:
Eίμαστε συμφοιτητές με τον "φοσα" στο τημμυ.Η ερώτηση έγινε πριν ένα χρόνο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris19

Νεοφερμένος

Ο dimitris19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ από το πολύ διάβασμα και ψάξιμο, βρήκα τις βάσεις ..

https://www.oefe.gr/kypros.xls

αλλά οι αιτήσεις φέτος είναι πάρα πολλές.. και άρα κι εδώ σας περιμένουν μάλλον 'δυσάρεστες' εκπλήξεις.
νομικη κυπρου;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Για όποιον ενδιαφέρεται:

Από το υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώθηκε ότι όσοι ενδιαφέρονται να εισαχθούν στο Πανεπιστήμιο Κύπρου και στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου το ακαδημαϊκό έτος 2009-10 με κριτήριο το βαθμό πρόσβασης από τις πανελλήνιες εξετάσεις, πρέπει να υποβάλουν σχετική αίτηση και τη βεβαίωση πρόσβασης με τη δήλωση προτίμησης σχολών για τα εν λόγω ιδρύματα μεταξύ 8 και 24 Ιουλίου 2009 στο Σπίτι της Κύπρου (Ηρακλείτου 10, Τ.Κ. 10673 Κολωνάκι, Αθήνα, τηλ. 210-3641217, 210-3641218) ή στο προξενείο της Κύπρου στη Θεσσαλονίκη (Λ. Νίκης 37, Τ.Θ. 50046, Τ.Κ. 54013 Θεσσαλονίκη, τηλ. 2310-260611) ή στη Συντονιστική Επιτροπή Αξιολόγησης Ελλαδιτών Υποψηφίων (Πανεπιστήμιο Κύπρου, Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας, Πανεπιστημιούπολη, 1678 Λευκωσία, Κύπρος, με σφραγίδα ταχυδρομείου μέχρι και 24 Ιουλίου 2009).

Σχετικές πληροφορίες για την αίτηση εισαγωγής στις σχολές που μπορεί να δηλώσει ο υποψήφιος, τη στέγαση, τη σίτιση κ.λπ. δίνονται στις ιστοσελίδες της Υπηρεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας του Πανεπιστημίου Κύπρου www.ucy.ac.cy/fmweb/ και του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου www.cut.ac.cy/studies.

Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν στις ιστοσελίδες των ανωτέρω ιδρυμάτων γύρω στις αρχές Αυγούστου 2009.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Οι περσινές βάσεις στο Πανεπιστήμιο Κύπρου είναι οι εξής:ΤΜΗΜΑ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ 16.98 ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ 18.32 ΤΜΗΜΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ 17.47 ΤΜΗΜΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΩΝ ΚΑΙ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ 14.47 ΤΜΗΜΑ ΓΑΛΛΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ 10.43 ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ 14.74 ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΘΝΩΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ 15.31 ΤΜΗΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ) 18.16 ΤΜΗΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ (ΠΡΟΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ) 17.45 ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ 17.02 ΤΜΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ 18.02ΤΜΗΜΑ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ (ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ) 15.32 ΤΜΗΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ) 15.1 ΤΜΗΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ 16.85 ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗΣ 17.88 ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΙΚΗΣ 18.35 ΤΜΗΜΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ 15.93 ΤΜΗΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ) 16.57 ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ 18.22 ΤΜΗΜΑ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΤΟΥΡΚΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ) 11.92 ΤΜΗΜΑ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ (ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ) 14.72 ΤΜΗΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ 16.42 ΤΜΗΜΑ ΧΗΜΕΙΑΣ 16.43 ΤΜΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ 16.93 Οι υποψήφιοι από την Ελλάδα αιτούνται εισαγωγή σε Πανεπιστήμιο της Κύπρου για το 10% των θέσεων.Ελπίζω να βοήθησα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν ολες οι σχολες στην Κυπρο. Το πανεπιστημιο κυπρου θεωρειται καλο στις θεωρητικες επιστημες, κυριως φιλολογιες. Πολυτεχνεια και Ιατρικες δεν ξερω καν αν εχει.

Είμαι από την Κύπρο...
Η ιατρική σχολή στην Κύπρο βρίσκεται σε εξέλιξη , ωστόσο υπάρχει το τεχνολογικό πανεπιστήμιο Κύπρου γνωστό και ως ΤΕΠΑΚ , του οποίου το δίπλωμα αν δεν κάνω λάθος είναι αντάξιο τπυ πολυτεχνείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Βαθμός Πρόσβασης είναι αυτός ή Βαθμός Απολυτηρίου;; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Βαθμός Πρόσβασης είναι αυτός ή Βαθμός Απολυτηρίου;; :p
Βαθμος προσβασης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roni10sika

Νεοφερμένος

Ο roni10sika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια μια ερωτηση....αν εχετε τη καλοσυνη απαντηστε μου.....εχο 17,8....δεν θα μπω ουτε πανεπιστημιο κυπρου ουτε τεπακ στους πολιτικου μηχανικουσ?επισησ ειναι ισότιμα τα πτυχία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roni10sika

Νεοφερμένος

Ο roni10sika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
σασ παρακαλώ βοηθήστε με πριν βγοθνε οι βασεισ....ασ μοθ στειλει καποιοσ κατι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ειπωθηκε στις προηγουμενες σελιδες γιατι σερνεται η συνδεση αλλα στην Κυπρο υπαρχουν 2 - 3 ιδιωτικα πανεπιστημια (ενα απο αυτα ειναι το Ευρωπαικο Π.Κυπρου) στα οποια πληρωνεις διδακτρα αλλα απο την αλλη θελει Βαθμο απολυτηριου νομιζω 16,5 + και οχι βαθμο πανελλαδικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roni10sika

Νεοφερμένος

Ο roni10sika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Είμαι από την Κύπρο...
Η ιατρική σχολή στην Κύπρο βρίσκεται σε εξέλιξη , ωστόσο υπάρχει το τεχνολογικό πανεπιστήμιο Κύπρου γνωστό και ως ΤΕΠΑΚ , του οποίου το δίπλωμα αν δεν κάνω λάθος είναι αντάξιο τπυ πολυτεχνείου.
να σε ρωτησω κατι ρε φιλε γιαννη......οι βασεις εισαγωγης ελληνων ειναι ιδιεσ με τισ βασεις εισαγωγήσ κυπροίων?εχο 17.8.....τηα με παρουν τεπακ πολιτικουσ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
στο ερωτημά σου το τελευταίο δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά θα ρωτήσω.
Το πτυχίο του ΤΕΠΑΚ ειναι αρκετά ισχυρο και νομίζω πως αντιστοιχει με αυτο των ΤΕΙ αλλα δεν είμαι απολύτως σίγουρη. Οσο για τα ιδιωτικά πανεπιστήμια υπάρχουν 3 τα οποια παλιά ήταν κολλέγια αλλα έγιναν πανεπιστήμια επισήμως πέρσυ και είναι το πανεπιστήμιο Λευκωσίας, το ευρωπαικό πανεπιστημιο και το frederic. Οντως πληρώνεις αλλά έχουν πιο χαμηλές βάσεις απο το πανεπιστήμιο κύπρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Ξέρει κανεις αν γίνετε από Τεχνολογική κατεύθυνση να περάσεις σε σχολη του Πρώτου ή του Πέμπτου πεδίου?


Απο τεχνολογικη μπορεις να περασεις σε σχολες του 2ου και 3ου πεδιου
αν δωσεις αοθ μπορεις να περασες και στις σχολες του 5ου πεδιου

Νομιζω οτι γινεται να περασεις σε συγκεκριμενα τμηματα του 1ου πεδιου
Πχ αν δωσεις ειδικο μαθημα αγγλικα μπορεις να περασεις στην αγγλικη φιλολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaelouaz

Νεοφερμένος

Η Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σας!λοιπον ρονι : εχεις βγαλει 17 , 8 αρκετα καλη βαθμολογια ...λοιπον στην κυπρο εχουν βγει ηδη τα αποτελεσματα αλλα και οι θεσεις ...επειδη και εγω για πολιτικος μηχανικος παω γνωριζω πανω κατω αρκετα οσο αφορα βασεις κτλ...στην κυπρο υπαρχει β κατανομη θεσεων και αυτο γιατι οι περισσοτεροι κυπριοι ενδιαφερονται για ελλαδα και εγκαταλειπουν τις θεσεις τις οποιες εχουν ηδη εξασφαλισει ..και οι βασεις τοτε πεφτουν αρκετα ,,εγω εχω καταφερει να εξασφαλισω θεση στο ΤΕΠΑΚ
(ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ)κατ σαν πολυτεχνειο αλλα ενδιαφερομαι και εγω ωω για ελλαδα ...λοιπον μπες https://www.moec.gov.cy...
ψαξε το θεμα και πιστευω πως εχεις πιθανοτητες!
παρε τηλεφωνο και στο υπουργειο παιδειας για περισσοτερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top