Αστυνομία: φταίει για όλα;

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Όταν γίνεται της μουρλής στην πορεία από δακρυγόνα και τέτοια ο αστυνομικός δεν μπορεί να ξεχωρίσει ποιος είναι ποιος!
Τα παιδία δεν έχουν ταμπέλα που λέει ''εδώ μαθητής''!
Λογικό είναι μεσα στην φασαρία να φάνε 2-3 με κλόμπ

Ναι καλά! Ένας από τα ΜΑΤ είχε ρίξει κάτω και κλοτσούσε συμμαθήτρια της αδερφής μου (13ων χρονών Α' γυμνασίου) όταν περίμενε τον πατέρα της σε κεντρική πλατεία. Δε νομίζω να την πέρασε για βιτρινοσπάστη.

Εγώ αυτό που βλέπω εγώ, είναι ότι δυσκολεύονται λίγο να πιάσουν αυτούς που πραγματικά τα σπάνε και τα βάζουν με μαθητές, που είναι και πιο εύκολος στόχος, για να λένε ότι κάτι κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Ναι καλά! Ένας από τα ΜΑΤ είχε ρίξει κάτω και κλοτσούσε συμμαθήτρια της αδερφής μου (13ων χρονών Α' γυμνασίου) όταν περίμενε τον πατέρα της σε κεντρική πλατεία. Δε νομίζω να την πέρασε για βιτρινοσπάστη.

Εγώ αυτό που βλέπω εγώ, είναι ότι δυσκολεύονται λίγο να πιάσουν αυτούς που πραγματικά τα σπάνε και τα βάζουν με μαθητές, που είναι και πιο εύκολος στόχος, για να λένε ότι κάτι κάνουν.

συμφωνω απολυτα.:no1::no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αφού δεν νοιώθουν οι άνθρωποι:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλκης32962

Νεοφερμένος

Ο Άλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έχεις δίκιο Βασίλη όλοι κατηγορούν και βρίζουν τους αστυνομικούς. Επειδή λίγοι από αυτούς έκαναν την βλακεία δε σημαίνει ότι όλοι καταδικάζονται. Εξάλλου άμα μας ληστέψουν την αστυνομία καλάμε όλοι μας πανικόβλητοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Διάβασε όλα τα posts, ρίξε ένα κατούρημα και έλα να κάνεις post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Όταν γίνεται της μουρλής στην πορεία από δακρυγόνα και τέτοια ο αστυνομικός δεν μπορεί να ξεχωρίσει ποιος είναι ποιος!
Τα παιδία δεν έχουν ταμπέλα που λέει ''εδώ μαθητής''!
Λογικό είναι μεσα στην φασαρία να φάνε 2-3 με κλόμπ


εχεις παει ποτε σε πορεια;
τα δακρυγονα τα πεταει ο αστυνομικος στην πορεια. οχι ο αστυνομικος στους κουκουλοφορους. σε καποια φαση ενω διαδηλωναμε στο συνταγμα χωρις να σπανε κουκουλοφοροι μαγαζια, οι αστυνομικοι αρχισαν να πετουν δακρυγονα. αυτο εγινε επειδη δε μπορουσαν να ξεχωρισουν ποιος ειναι ποιος; νομιζω οτι δεν ειναι λογικο αυτο που λες, επειδη οι αστυνομικοι(τα ματ βασικα) δε ξεχωριζουν ποιοι ειναι ποιοι, ας χτυπησουν τυχαια. ηδη εχουμε πολλους νεκρους απο κατι τετοια χτυπηματα

να πετας νερατζια ή πετρες στα ματ, υστερα απ'οσο ξυλο εχεις φαεις φαει, εγω τουλαχιστον μπορω να το δικαιολογισω, αν και δε το υιοθετω.

να πας να πατησεις με την κλουβα μια ομαδα διαδηλωτων οι οποιοι εκλεισαν την καλλιροης, δε το δικαιολογω.
-----------------------------------------
Συμφωνώ αλλά αν το παιδί τον έχει προκαλέσει,δεν σου λέω με ελαφρούς τρόπους αλλα ξέρω γω με πέταγμα ανικειμένων και φθορά ξένης περιουσίας τι θα πρέπει ο ''μπάτσος'' να κάνει?
Να το πάρει από το χεράκι και να του πει:''έλα στο τμηματάκι να εξακριβώσουμε τα στοιχειάκια σου''?

να σε ρωτησω;
η ρηξη δακρυγονων θεωρουνται πεταγμα αντικειμενων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
εχεις παει ποτε σε πορεια
Δεν νομίζω να χρείαζεται να κατεβαίνω στις πορείες όταν ξέρω ότι καταρχάς δεν έχουν σκοπό που γίνονται και δεύτερον ότι και αν γίνει ΟΛΟΙ θα το μεγαλοποιήσουν του στυλ: ''μας δείρανε''
τα δακρυγονα τα πεταει ο αστυνομικος στην πορεια. οχι ο αστυνομικος στους κουκουλοφορους.
Οι κουκουλοφόροι είναι μέσα στην πορεία,ο αστυνομικός δεν νομίζω ότι θα μυρίσει τα νύχια του να τους βγάλει.
στο συνταγμα χωρις να σπανε κουκουλοφοροι μαγαζια, οι αστυνομικοι αρχισαν να πετουν δακρυγονα.
Δεν ξέρω,δεν ήμουν έκει οπότε κρατάω μικρό καλάθι.
αυτο εγινε επειδη δε μπορουσαν να ξεχωρισουν ποιος ειναι ποιος; νομιζω οτι δεν ειναι λογικο αυτο που λες, επειδη οι αστυνομικοι(τα ματ βασικα) δε ξεχωριζουν ποιοι ειναι ποιοι, ας χτυπησουν τυχαια. ηδη εχουμε πολλους νεκρους απο κατι τετοια χτυπηματα
Δεν χτυπάνε τυχαία. Γίνεται της τρελής ένας χαμός πετάνε ΚΑΙ οι διαδηλωτές ΚΑΙ οι κουκουλοφόροι διάφορα και ο αστυνομικός δεν μπορεί να ξεχωρίσει! Που είναι το κακό??? Δεν μπορεί να δει! Πώς να το κάνουμε??
να πετας νερατζια ή πετρες στα ματ, υστερα απ'οσο ξυλο εχεις φαεις φαει, εγω τουλαχιστον μπορω να το δικαιολογισω, αν και δε το υιοθετω.
Εγώ δεν δικαιολογώ τίποτα. Όσο ξύλο και να έχεις φάει δεν γίνεται να την πληρώνουν αυτοί που εχουν πάει να κάνουν αυτό που πληρώνονται να κάνουν.
να πας να πατησεις με την κλουβα μια ομαδα διαδηλωτων οι οποιοι εκλεισαν την καλλιροης, δε το δικαιολογω.
Δεν ήμουν εκεί δεν ξέρω.

Υπάρχει τόση οργή για τα ΜΑΤ. Γιατί?
Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει ότι υπάρχουν και καλοί και μαλάκες?
Δηλαδή αν είναι δυνατόν. Όλα σας φταίνε?
Όχι δεν παίρνω κανενός το μέρος αλλα καταντάει γελοίο. Ότι και αν κάνουν οι αστυνομικοί δεν μας φτάνει!
Πιάσανε διαδηλωτές για φασαρία? Όχι τα καημένα τα παιδιά!
Δεν πιάσανε? Γιατί? Αυτή δεν είναι η δουλειά τους!
Διαλέξτε που θέλετε να ζείτε! Αυτή είναι η πραγματικότητα!
Η Ελλάδα είναι είναι χυμα!
Και καλοί υπάρχουν και κακοί!
Έτσι είναι δεν αλλάζει!
Όσο για τους διαδηλωτές όσο ειρηνικοι και να είναι κάτι θα κάνουν στα ΜΑΤ που τα έχουν άχτι.
Δεν ξέρω αν έχω δίκιο ή άδικο αλλά αυό που βλέπω λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ότι και αν κάνουν οι αστυνομικοί δεν μας φτάνει!

Ότι και να κάνουν οι αστυνομικοί δεν φταίνε; Για εξήγησέ το αυτό λίγο παραπάνω.

Πιάσανε διαδηλωτές για φασαρία? Όχι τα καημένα τα παιδιά!

Όχι μόνο διαδηλωτές πιάσαν, αλλά και περαστικούς. Τρέλα.

Όσο για τους διαδηλωτές όσο ειρηνικοι και να είναι κάτι θα κάνουν στα ΜΑΤ που τα έχουν άχτι.

Σαν τι; Μη γίνεσαι αόριστη, δεν είναι δίκαιο.

Έτσι είναι δεν αλλάζει!

Τουλάχιστον, επέτρεψέ μας να προσπαθούμε να αλλάξουμε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
μα η φυσικη ελευθερια ειναι ενιαια .

ή εισαι ή δεν εισαι ελευθερος, και αυτο ΤΟ ΕΙΠΕ ο Ρουσσω, μιλωντας για καθε ανθρωπο. Καμια παραποιηση.
Ο Ρουσο δεν ειπε κατι τετοιο αν ειχες διαβασει κατι παραπανω απ το κειμενο που παρεθεσες θα το ηξερες.Στο Κοινωνικο συμβολαιο γραφει "Η ελευθερια δεν ειναι ενα φρουτο ολων των κλιματων , δεν ειναι για ολους τους ανθρωπους να την φτασουνε.Αυτη η αρχη που εξεφράσθη απ τον Μοντεσκιε ,θεωρειται πιο αληθινη ως περισσοτερο μας γινεται αντιληπτη η αληθεια της , οσο περισσοτερη αντισταση φερνουμε σε αυτη τοσες περισσοτερες ευκαιριες της δινουμε για να αποδειξει την πραγματικοτητα της." , ειναι στο σημειο που κανει λογο για το οτι δεν ταιριαζουν ολες μορφες κυβερνήσεως σε ολες τις χωρες.Πιο πριν αναφεροτανε σε διαφορα πολιτευματα και εθιξε διαφορετικα ειδη ελευθεριας ( πολιτικη , ατομικη ,φυσικη κτλ) , το οποιο ειπα και πριν αλλα φαινεται δεν το ειδες
Μιλησε επισης για αμεση δημοκρατία απ το λαο εναντι του να ζει κανεις στο χαος της φυσης.Τελος , διατυπώσε οτι ελευθερια , ισοτητα και ιδιοκτησια δεν ειναι ατομικα δικαιωματα αλλα πολιτικα δικαιωματα.
Πολυ εκτος θεματος βγηκα (αν και οχι τοσο) αλλα δεν μπορω να ακουω να λεει ο καθενας οτι να 'ναι και να ριχνει ανευθυνα το ονομα του Ρουσο εκει μεσα.
Δηλαδή αν είναι δυνατόν. Όλα σας φταίνε?
Όχι δεν παίρνω κανενός το μέρος αλλα καταντάει γελοίο. Ότι και αν κάνουν οι αστυνομικοί δεν μας φτάνει!
Πιάσανε διαδηλωτές για φασαρία? Όχι τα καημένα τα παιδιά!
Δεν πιάσανε? Γιατί? Αυτή δεν είναι η δουλειά τους!
Διαλέξτε που θέλετε να ζείτε! Αυτή είναι η πραγματικότητα!
Η Ελλάδα είναι είναι χυμα!
Και καλοί υπάρχουν και κακοί!
Το δικο σου τροπο σκεψης δεν καταλαβαινω , τι σημαινει εδω διαλεξαμε να ζουμε , ασφαλως και το διαλεξαμε τι δεν επεται οτι θα δεχομαστε αυτες τις απανθρωπες καταστασεις , τι λες , ετσι ειναι η χωρα οποιος δεν του αρεσει ας φυγει , μηπως ξεχνας οτι η κυβερνηση υπαρχει για να εξυπηρετει τα συμφεροντα του λαου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν νομίζω να χρείαζεται να κατεβαίνω στις πορείες όταν ξέρω ότι καταρχάς δεν έχουν σκοπό που γίνονται και δεύτερον ότι και αν γίνει ΟΛΟΙ θα το μεγαλοποιήσουν του στυλ: ''μας δείρανε''

οταν κατεβαινουν χιλιαδες κοσμος στους δρομους κατεβαινουν χωρις σκοπο; Ετσι τους καβλωσε μια μερα, αφηνουν τις δουλειες τους ολα κ λενε "ας κανουμε πορεια μωρε"!


Οι κουκουλοφόροι είναι μέσα στην πορεία,ο αστυνομικός δεν νομίζω ότι θα μυρίσει τα νύχια του να τους βγάλει.

Δεν ειναι μεσα στην πορεια οι κουκουλοφοροι.Μπορει να ειναι ανακατεμμενοι με το πληθος πριν αρχισουν τη "δραση" τους, αλλα οταν ξεκινησουν τις φασαριες ειναι απ'εξω. Και συνηθως φτιαχνονται "αλυσιδες"στα πλαγια απο τον κοσμο ωστε να μην μπορουν να μπουν μεσα. Δυσκολο βεβαια οταν πετανε δακρυγονα οι αλλοι να συγκρατησουν τις αλυσιδες...στα λεω κ απο προσωπικη εμπειρια. Τα δακρυγονα ειναι σκατα, δε μπορεις να αναπνευσεις καιγεται ο λαιμος και δε μπορεις να ανοιξεις τα ματια σου, αν τα ανοιξεις παει, τρελος πονος.


Δεν χτυπάνε τυχαία. Γίνεται της τρελής ένας χαμός πετάνε ΚΑΙ οι διαδηλωτές ΚΑΙ οι κουκουλοφόροι διάφορα και ο αστυνομικός δεν μπορεί να ξεχωρίσει! Που είναι το κακό??? Δεν μπορεί να δει! Πώς να το κάνουμε??

Τυχαιοτατα χτυπανε.

Εγώ δεν δικαιολογώ τίποτα. Όσο ξύλο και να έχεις φάει δεν γίνεται να την πληρώνουν αυτοί που εχουν πάει να κάνουν αυτό που πληρώνονται να κάνουν.

Ενω να την πληρωνουν οι εργαζομενοι και οι φοιτητες που κατεβηκαν να διαμαρτυρηθουν για τα σκατα που τρωνε απο την κυβερνηση ειναι δικαιο ε;

Δεν ήμουν εκεί δεν ξέρω.



Υπάρχει τόση οργή για τα ΜΑΤ. Γιατί?
Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει ότι υπάρχουν και καλοί και μαλάκες?
Δηλαδή αν είναι δυνατόν. Όλα σας φταίνε?
Όχι δεν παίρνω κανενός το μέρος αλλα καταντάει γελοίο. Ότι και αν κάνουν οι αστυνομικοί δεν μας φτάνει!
Πιάσανε διαδηλωτές για φασαρία? Όχι τα καημένα τα παιδιά!
Δεν πιάσανε? Γιατί? Αυτή δεν είναι η δουλειά τους!
Διαλέξτε που θέλετε να ζείτε! Αυτή είναι η πραγματικότητα!
Η Ελλάδα είναι είναι χυμα!
Και καλοί υπάρχουν και κακοί!
Έτσι είναι δεν αλλάζει!
Όσο για τους διαδηλωτές όσο ειρηνικοι και να είναι κάτι θα κάνουν στα ΜΑΤ που τα έχουν άχτι.
Δεν ξέρω αν έχω δίκιο ή άδικο αλλά αυό που βλέπω λέω.


Πως μπορεις να ρωτας αυτο στα μπολντ μετα απο τοσες σελιδες συζητησης; Δηλαδη αυτα που λεμε δεν ειναι αρκετα για να δειξουν γιατι ειναι οργισμενος ο κοσμος;


δες αυτα
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=uP3_zq45l7U[/ame]
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=4supEsK0ydA[/ame]

ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΗΜΕΝΗ ΓΙΑΓΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ??????
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=fte169hZ_ug[/ame]


Και αυτο το καταπληκτικο βιντεο απο το Infowar του ΣΚΑΙ, για την αστυνομικη βια γενικοτερα

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=UAwYJBuWNmY[/ame]
-----------------------------------------
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=GOgRuvSptxo&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ρε παιδιά!
Αν είναι δυνατόν!!!!!
Δεν έιπα ότι έχει κανείς άδικο!!!!
Σαφώς και όχι!!!!
Οι περισσότεροι είναι μαλάκες!
Το ξέρω!
Τι πέφτετε όλοι να με φάτε!?!!?!
Σαφώς! Αλλα μην τα κάνετε όλα ίσωμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
να κ μια αλλη αδικαιολογητη επιθεση με δακρυγονα. ΝΑΙ ΤΟΥΣ ΒΡΙΖΑΝΕ ΚΑΙ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΧΗΜΙΚΑ;;; Εμ αφου εχουν τη δυναμη να το κανουν γιατι οχι ε.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=qtxCNj8vYC8&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
σαν να φανηκε οτι ελεγες το αντιθετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Οκ δεν ξανασυμμετέχω.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Οκ δεν ξανασυμμετέχω.:bye:

Κοίτα, δεν υπάρχει πρόβλημα, ο καθένας λέει την άποψή του. Απλά οι "μπάτσοι" είναι με τις πράξεις τους ο εχθρός του ανθρώπου που ζητάει το δίκιο του. Δες και τα posts-video της Krou.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν αντιλέγω,αλλά δεν μου αρέσει να τσακώνομαι πάνω σε συζητήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κανεις δεν τσακώθηκε ή τουλαχιστον εγω δεν ειδα κατι το διαφορετικο απ μια μη εντονη διαφωνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δε μπορω να θεωρησω οτι ολοι οι αστυνομικοι ειναι αχρηστοι, αθλιοι και απολαμβανουν να ασκουν την εξουσια τους σε πολιτες. συγκεκριμενα, ομως, καποια σωματα εχουν εκπαιδευτει για να ασκουν βια, να χτυπουν και να χρησιμοποιουν μεθοδους καταστολης.

στις λιγες συναναστροφες που εχω με αστυνομικους, για λογους γραφειοκρατικους, εχω αναμεικτες εντυπωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν νομίζω να χρείαζεται να κατεβαίνω στις πορείες όταν ξέρω ότι καταρχάς δεν έχουν σκοπό που γίνονται και δεύτερον ότι και αν γίνει ΟΛΟΙ θα το μεγαλοποιήσουν του στυλ: ''μας δείρανε''

οι πορειες εχουν ενα πολυ συγκεκριμενο σκοπο. σιγουρα δεν ειναι σαν τις καταληψεις των σχολειων που γινονται για να χαθει μαθημα. χιλιες φορες θα προτιμουσα αν τα καναλια αναφερονταν στον λογο για τον οποιο γινεται η πορεια, παρα για τα "επεισοδια"

Δεν χτυπάνε τυχαία. Γίνεται της τρελής ένας χαμός πετάνε ΚΑΙ οι διαδηλωτές ΚΑΙ οι κουκουλοφόροι διάφορα και ο αστυνομικός δεν μπορεί να ξεχωρίσει! Που είναι το κακό??? Δεν μπορεί να δει! Πώς να το κάνουμε??
ασφαλως, οταν η πορεια της κυριακης μετα τη δολοφονια του Γρηγοροπουλου βρισκοταν στην Αλεξανδρας, οι αστυνομικοι χτυπαγαν με γκλοπς τις αλυσιδες γυρω απο την πορεια, τους ποτιζαν με χημικα και εν τελει την κοψαν στη μεση. ο ματατζης κατα κυριο λογο δεν ενδιαφερεται καν αν αυτος που χτυπαει πεταξε ή οχι ενα νερατζι ή μια πετρα. ενδιαφερεται να καταστηλει.

ειναι εκ φυσεως αντιδημοκρατικο να μην επιτρεπεις στην πορεια(ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ ειναι γαμωτο, ακουστε τουλαχιστον το λογο που διαδηλωνουν) να κατευθυνση καπου, οπως για παραδειγμα εξω απο την αμερικανικη πρεσβεια.


εν τελει, κανενας δε μπορει να ισχυριστει οτι ολοι οι διαδηλωτες ειναι οντως παναγιες. ομως δε βαζω τους διαδηλωτες με τους μπαχαλους στο ιδιο καλαθι.

Πιάσανε διαδηλωτές για φασαρία? Όχι τα καημένα τα παιδιά!
Δεν πιάσανε? Γιατί? Αυτή δεν είναι η δουλειά τους!

εχεις ακουσει για τις συλληψεις με τα πρασινα παπουτσια;
για το συμβαν με τη ζαρτινιερα εχεις, ομως, σιγουρα ακουσει.

ποια ειναι η δουλεια της αστυνομιας; να συλλαμβανει κοσμο; να ριχνει ξυλο;

Οι κουκουλοφόροι είναι μέσα στην πορεία,ο αστυνομικός δεν νομίζω ότι θα μυρίσει τα νύχια του να τους βγάλει.
οι κουκουλοφοροι ειναι 50, οι διαδηλωτες ειναι 5000. αναλογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
οι πορειες εχουν ενα πολυ συγκεκριμενο σκοπο. σιγουρα δεν ειναι σαν τις καταληψεις των σχολειων που γινονται για να χαθει μαθημα. χιλιες φορες θα προτιμουσα αν τα καναλια αναφερονταν στον λογο για τον οποιο γινεται η πορεια, παρα για τα "επεισοδια"


ασφαλως, οταν η πορεια της κυριακης μετα τη δολοφονια του Γρηγοροπουλου βρισκοταν στην Αλεξανδρας, οι αστυνομικοι χτυπαγαν με γκλοπς τις αλυσιδες γυρω απο την πορεια, τους ποτιζαν με χημικα και εν τελει την κοψαν στη μεση. ο ματατζης κατα κυριο λογο δεν ενδιαφερεται καν αν αυτος που χτυπαει πεταξε ή οχι ενα νερατζι ή μια πετρα. ενδιαφερεται να καταστηλει.

ειναι εκ φυσεως αντιδημοκρατικο να μην επιτρεπεις στην πορεια(ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ ειναι γαμωτο, ακουστε τουλαχιστον το λογο που διαδηλωνουν) να κατευθυνση καπου, οπως για παραδειγμα εξω απο την αμερικανικη πρεσβεια.


εν τελει, κανενας δε μπορει να ισχυριστει οτι ολοι οι διαδηλωτες ειναι οντως παναγιες. ομως δε βαζω τους διαδηλωτες με τους μπαχαλους στο ιδιο καλαθι.



εχεις ακουσει για τις συλληψεις με τα πρασινα παπουτσια;
για το συμβαν με τη ζαρτινιερα εχεις, ομως, σιγουρα ακουσει.

ποια ειναι η δουλεια της αστυνομιας; να συλλαμβανει κοσμο; να ριχνει ξυλο;

οι κουκουλοφοροι ειναι 50, οι διαδηλωτες ειναι 5000. αναλογικα.

απειρα +++


αυτο ειναι. πολυ σωστα το λες.Οι πορειες εχουν σκοπο , ο οποιος εννοειται οτι δεν προβαλεται απο τα καναλια, αλλωστε δεν τους συμφερει ολους πολιτικα αυτο.και ολοι κολλανε στα επισοδεια, κλασικα.

και θα συμφωνησω οτι οι μπατσοι ειναι αντιδημοκρατικοι που σταματανε πορειες χωρις καν να εχουν αρχισει να φαινονται επισοδεια, ενταξει ειπαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top