Αστυνομία: φταίει για όλα;

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Χτες έξω από την τροχαία είδα ένα τύπο να βάζει κουκούλα, να ανεβαίνει σε μηχανή αστυνομίας. Μάλλον ΕΚΑΜ ήτανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
και γω κρου σου λεω οτι τα ματ δεν ειναι ειδικες δυναμεις. ειναι μια υπηρεσια οπως η τροχαια η το τμημα. και μολις βγαινουν απο σχολες υπαρχουν θεσεις που καλυπτουν και καλυπτονται βαση της σειρας εξοδου.... ουτε εκπαιδευση ουτε ειδικες δυναμεις ουτε τιποτα διαφορετικο..
α και αυτο το οι μπατσοι βαζουν κουκουλα για να κανουν την ζημια αφηστε το ρε παιδια για τον τσιπρα και τους αλλους.. δε γουσταρω να βλεπω νεα παιδια σαν και σας με τετοια λογικη και τετοιο σκεπτικο να μασατε κουτοχορτο... ειναι δυνατο βρε σεις να παει ο μπατσος να καψει το συναδελφο του;; ελεος τα ισοπεδωνουν ολα οι αλλοι αλλα και σεις οι νεοι;; δεν εννοω εσενα εδω κρου ετσι;
τωρα για τα δακρυγονα σας λεω οτι ειμαι κατα αλλα βρειτε μου εσεις τροπο να σταματησεις το κυμα!!!:thanks:


Ειδικες αστυνομικες δυναμεις ειναι τα ΜΑΤ μη τρελαθουμε.
Εσυ να αφησεις τον Τσιπρα εγω δεν μιλησα ποτε για αυτον και ουτε με ενδιαφερει. Υπαρχουν παρα πολλα βιντεο και μαρτυριες (και απο γνωστους μου προσωπικα)χρονια τωρα που λενε αυτο το πραγμα. Μπορει να μην εκαψε ο μπατσος το συναδελφο του αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν παιρνουν μερος και δεν υποκινουν στα επεισοδια. Εξαλλου αυτοι ειναι μαθημενοι να ακολουθουν τις εντολες που τους δινουν, επομενως δεν με πειθει οτι ειναι παραλογο να συμβαινει κατι τετοιο, ειδικα απο τη στιγμη που υπαρχουν ντοκουμεντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
το κυμα ειναι η διαδηλωση και η πορεια angekon;
δηλαδη υποστηριζεις τα λογια του Καρατζαφερη και του Αδωνη οτι "δεν αφηναν τους αστυνομικους(τα ματ) να κανουν σωστα τη δουλεια τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δειτε εδω
https://www.tvxs.gr/v9608
(και αυτα στο πλαι που εχει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Στην ΥΑΤ μπαινει ο οποιοσδηποτε χωρις καμμια ειδικη εκπαιδευση..μπορει να ειναι "ειδικη" μοναδα αλλα αυτο δε σημαινει οτι ολα τα κομμαντα ειναι εκει.

Οσων αφορα τα επεισοδεια που και καλα υποκινεί η αστυνομια,οσοι απο τους κουκουλοφορους που βλεπετε ειναι μαζι με αστυνομικους ειναι ανθρωποι της ασφαλειας και βρισκονται καθαρα για παρακολουθητικους σκοπους αναμεσα στους πραγματικους μπαχαλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ποιος μου εγγυαται οτι παρακολουθουν μονο;
Ειδικα οταν ξερουμε ολοι πως την κυβερνηση δε τη συμφερει να διαμαρτυρεται ο κοσμος και εχει γινει σχεδον εθιμο να σπανε τα ΜΑΤ τις πορειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Εγώ το έχω ξαναπεί. Η αστυνομία κάνει καλά την δουλειά της...

Για όλα φταίει ο μπλε power ranger.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Επισης αναρωτιεμαι γιατι τοσα χρονια δε τους πιανουν τους μπαχαλους να τελειωνει η υποθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Επισης αναρωτιεμαι γιατι τοσα χρονια δε τους πιανουν τους μπαχαλους να τελειωνει η υποθεση;

Παιζονται πολλα πολιτικα "παιχνιδια" τα οποια δεν μπορω να αναλυσω εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Για τα ΜΑΤ ομως αμφιβαλλω κατα πολυ, κ αν υπαρχουν θα ειναι τραγικη μειοψηφια. Δε πας να γινεις ΜΑΤ αν δεν εχεις την καυλα να ριξεις και ξυλο κ δακρυγονα και και και.
https://el.wikipedia.org/wiki/ΜΑΤ


Έχω εναν φίλο του οποίου ο πατέρας έίναι αστυνομικός.Επί ΠΑΣΟΚ έργαζόταν στην Βουλή και έπαιρνε πάρα πολύ καλα λεφτά τώρα με την ΝΔ τον διώξανε και πραγματικά τα ΜΑΤ μου είπε οτι έχουν δηλώσει οτι είναι μόνο για να πλακώνουν αυτός ήταν απο τους καλούς αστυνομικούς γιαυτό και δεν έχουν λεφτά άλλωστε.Τα ματ δέν προσπαθούν να επιβάλλουν την τάξη αντιθέτως (και ειδικά στν περιοχή που μένω) ενώ στης διαδηλώσεις είναι όλλα ήρεμα τελείως τυχαία όταν έρχοντε τα ματ αρχίζει το μακελιό!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Έχω εναν φίλο του οποίου ο πατέρας έίναι αστυνομικός.Επί ΠΑΣΟΚ έργαζόταν στην Βουλή και έπαιρνε πάρα πολύ καλα λεφτά τώρα με την ΝΔ τον διώξανε και πραγματικά τα ΜΑΤ μου είπε οτι έχουν δηλώσει οτι είναι μόνο για να πλακώνουν αυτός ήταν απο τους καλούς αστυνομικούς γιαυτό και δεν έχουν λεφτά άλλωστε.Τα ματ δέν προσπαθούν να επιβάλλουν την τάξη αντιθέτως (και ειδικά στν περιοχή που μένω) ενώ στης διαδηλώσεις είναι όλλα ήρεμα τελείως τυχαία όταν έρχοντε τα ματ αρχίζει το μακελιό!:mad:

:no1::no1:

Μπραβο ρε φιλαρακι,εχεις πιασει το νοημα :bravo::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
:no1::no1:

Μπραβο ρε φιλαρακι,εχεις πιασει το νοημα :bravo::!:


Ρε σύ έχω γνωστούς γίνοντε αστυνομικοί μόνο και μόνο για να μπορούν να επιβάλοντε στον κόσμο.Θέλω να γίνω αστυνομικός η παππάς να μην περιμένω στην ουρά του κινηματογράφου και να πέρνω τσάμπα ποπ-κορν και να έχω ενα όχημα να την πέφτω στα γκομενάκια!Έλεος,και αυτό είναι κατάχρηση εξουσίας.Θέλω να φοράω μια στολή ακόμα και οδοκαθαρηστής επιδεί έχει μία στολή μπορεί να μου την μπεί.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και στην ουρά του κινηματογράφου περιμένουν και τα ποπ κορν τα πληρώνουν και αν οι γκόμενες πέφτουν με το όχημα δεν φταίνε οι ίδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να υποθέσω ότι ο πατέρας του φίλου σου μπήκε πριν την εισαγωγή με εξετάσεις (1996), τότε που η κάθε κυβέρνηση έβαζε τους δικούς της με εντελώς αδιαφανείς, κουμπαροδόρικες, ρουσφετολογικές διαδικασίες; Κι αυτός μέρος της σήψης είναι λοιπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Να υποθέσω ότι ο πατέρας του φίλου σου μπήκε πριν την εισαγωγή με εξετάσεις (1996), τότε που η κάθε κυβέρνηση έβαζε τους δικούς της με εντελώς αδιαφανείς, κουμπαροδόρικες, ρουσφετολογικές διαδικασίες; Κι αυτός μέρος της σήψης είναι λοιπόν...


χμ...δεν ξέρω..δέν έχω μάθει τέτοιες λεπτομέριες.
-----------------------------------------
Και στην ουρά του κινηματογράφου περιμένουν και τα ποπ κορν τα πληρώνουν και αν οι γκόμενες πέφτουν με το όχημα δεν φταίνε οι ίδιοι.


Μπορείς να αντικαταστήσεις τον κινηματογράφο με κάτι μεγαλύτερο και τα ποπ κόρν με κάτι πάλι μεγαλύτερο για σκευου τι κατάχρηση μπορεί να κάνει ένασ αστυνομικός;Οχι απο σεβασμό αλλα επιδεί έχει μια στολη μπλέ με κάτι σηματα του *** τώρα μιλάω για μπάτσους έτσι να τα λέμε και αυτά.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Καλα δεν εχει νοημα να απαντησω...Respect φιλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει...
Τελικά τι είους αστυνομία θέλουμε? Να επιβάλλει την τάξη με κάθε τρόπο ή να το ξύνει όλη μερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρουν τι θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αυτό φαίνεται...
Την μία ακούμε ότι η αστυνομία δεν κάνει τίποτα...όταν κάνει ακούμε κακώς το έκανε...
Διαλέξτε παρακαλώ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει...
Τελικά τι είους αστυνομία θέλουμε? Να επιβάλλει την τάξη με κάθε τρόπο ή να το ξύνει όλη μερα?

Γιατι να θελουμε κατι απο τα ακρα; αυτα που λες ειναι και τα δυο ακραια, υπαρχει και πρεπει να υπαρχει μια ενδιαμεση κατασταση. Δεν ειναι δυνατον ουτε να επιβαλλει την ταξη με καθε τροπο (γιατι ειναι επικινδυνο) ουτε να τα ξυνει ολη μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top