Αστυνομία: φταίει για όλα;

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
ακουω καθημερινα μεγαλες κατηγοριες για την αστυνομια πραγμα που με στεναχωρει. Συμφωνω οτι ειναι λαθος πολλες φορες αυθαιρεσιες που κανουν αλλα δοξα το θεο ειμαστε μορφωμενοι ανθρωποι δεν μπορουμε να βασιζομαστε σε γενικευσεις και σε στερεοτυπα. Προσωπικα εχω ερθει πολλες φορες σε συζυτηση (ως πρωτοστατης) και ειμαι απο τους λιγους (συνηθως ειναι στο 20-25%) που υποστηριζουν την αστυνομια
συνηθως κατηγορουμε τον αλλον επειδη ειναι η ευκολη επιλογη... ποτε κανεις δεν σκεφτεται την αλλη πλευρα. Οι πιο πολλοι αστυνομικοι εχουν βγαλει μια σχολη αστυφυλακων...δηλαδη εχουν φαει σκατα απο περιπολιες και το ενα και το αλλο. Ακουμε συχνα οτι αστυνομικος πυροβοληθηκε θανασιμα κλπ... Δεν μου παει η καρδια να πω γουρουνι και δολοφονο εναν ανθρωπο που για 1000 ευρω (παραπανω οι αστυφυλακες δεν παιρνουν) ρισκαρει το τομαρι του καθε μερα για εμας. Και αν η αστυνομια εχει ολα τα κακα...δεν ειδα ποτε καμια μανα να στελνει το παιδι της <<προθυμη>> για το καλυτερο του τοπου. Ας μην ειμαστε λοιπον σκληροι για τους <<μπατσους>> γιατι
1ον αυτοι εντολες ακολουθουν
2ον δεν εχουν κανει πολλοι πιστευω μια γυρα για 5 ωρες στο βταδυ μεσα στη βροχη στο κρυο περιπολια με ολα τα ρεμαλια , της πορνες και τις συμμοριες...

επειτα θεωρω απαραιτητο να παρεθεσω αυτο

https://www.astynomia.gr/images/stories/2009/pesontes astynomikoi.pdf

αν παραβιασα κανενα rule (δεν ειμαι σιγουρος) απλα delete topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Κοιτα, ειναι λογικο ο κοσμος να φοβαται και να φασκει/αντιφασκει συνεχως για την αστυνομια. Δηλαδη, αρχικα τον Δεκεμβρη εγινε το μεγαλο μπαμ "μπατσοι-μ**νια" σκοτωσατε τον αλεξη, δεν θελουμε αστυνομια (ΤΟ ΕΛΕΟΣ) κλπ". Μετα, εγινε το σκηνικο στο Κολονακι κι ολοι αναρωτηθηκαν που ηταν η αστυνομια, κι αρχισαν να κραζουν παλι.
Ο κοσμος φοβαται, κρινει τα γεγονοτα επιφανειακα και συχνα με την αισθηση του πανικου.
Δεν υπαρχουν κακοι η μαλαγκες αστυνομικοι, υπαρχουν κακοι και μαλαγκες ανθρωποι. Απλα η κατηγοριοποιηση παντα βολεβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChRistiNOulaa..

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
:iagree:και εγω συμφωνω μαζι σου βασιλη. κατηγορουν ολοι για μεμονομενα γεγονοτα ολη την αστυνομια. αν καποιος πεθανει απο χερι αστυνομικου γινεται θεμα ενω αν ενας αστυνομικος πεθανει απο μια συμμορια δεν δινουν και τοση σημασια γιατι ολοι πιστευουν αυτο... ¨μπατσοι, γουρουνια, δολοφονοι¨

πιστευω οτι ο καθενας πρεπει να κρινεται ξεχωριστα σαν ατομο και οχι γιατι ενας μπορει να ειναι δολοφονος ειναι ολοι. !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
η αστυνομια τι προστατευει; τους πολιτες ή το καθεστος; δε θεωρω οτι ολοι οι αστυνομικοι ειναι γουρουνια, δολοφονοι κ.ο.κ.
οταν ομως στις πορειες τρωμε ξυλο πραγματικα (χωρις να προκαλουμε επεισοδια), θεωρω οτι η αστυνομια καπου εχει χασει τη κατευθυνση της. μην επικαλεισαι το συναισθημα μας, μιλωντας για ανθρωπους των 1000 ευρω και και και. οι αστυνομικες σχολες , εκ του αποτελεσματος, δε παρεχουν την καταλληλη παιδεια.

εχω γνωρισει την γραφειοκρατικη μερια της αστυνομιας, σε απλα ζητηματα


τελος, αυτο που θελω να καυτηριασω και δεν αναφερεται μονο στους αστυνομικους, ειναι ο τροπος με τον οποιο καποιος χρησιμοποιει την εξουσια του


@βιλλαρας αν δε κανω λαθος θες να περασεις αστυνομια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Κοιτα, ειναι λογικο ο κοσμος να φοβαται και να φασκει/αντιφασκει συνεχως για την αστυνομια. Δηλαδη, αρχικα τον Δεκεμβρη εγινε το μεγαλο μπαμ "μπατσοι-μ**νια" σκοτωσατε τον αλεξη, δεν θελουμε αστυνομια (ΤΟ ΕΛΕΟΣ) κλπ". Μετα, εγινε το σκηνικο στο Κολονακι κι ολοι αναρωτηθηκαν που ηταν η αστυνομια, κι αρχισαν να κραζουν παλι.
Ο κοσμος φοβαται, κρινει τα γεγονοτα επιφανειακα και συχνα με την αισθηση του πανικου.
Δεν υπαρχουν κακοι η μαλαγκες αστυνομικοι, υπαρχουν κακοι και μαλαγκες ανθρωποι. Απλα η κατηγοριοποιηση παντα βολεβει.
συμφωνω αλλα αυτο ειναι το προβλημα
1ον ειναι διαταγες
2ον με τιποτα δεν ειμαστε ικανοποιημενοι


η αστυνομια τι προστατευει; τους πολιτες ή το καθεστος; δε θεωρω οτι ολοι οι αστυνομικοι ειναι γουρουνια, δολοφονοι κ.ο.κ.
οταν ομως στις πορειες τρωμε ξυλο πραγματικα (χωρις να προκαλουμε επεισοδια), θεωρω οτι η αστυνομια καπου εχει χασει τη κατευθυνση της. μην επικαλεισαι το συναισθημα μας, μιλωντας για ανθρωπους των 1000 ευρω και και και. οι αστυνομικες σχολες , εκ του αποτελεσματος, δε παρεχουν την καταλληλη παιδεια.

εχω γνωρισει την γραφειοκρατικη μερια της αστυνομιας, σε απλα ζητηματα


τελος, αυτο που θελω να καυτηριασω και δεν αναφερεται μονο στους αστυνομικους, ειναι ο τροπος με τον οποιο καποιος χρησιμοποιει την εξουσια του


@βιλλαρας αν δε κανω λαθος θες να περασεις αστυνομια;

απαντηση σε εσενα φιλε μου
ειμαι μεταξυ ΣΣΕ και αξιωματικων...οποτε εκ του ασφαλους μιλαω...αλλοι θα ειναι στους δρομους και θα τρωνε το ξυλο (θα πηγαινα και εγω αστυφυλακας αλλα η βαθμολογικη τους εξελιξη ειναι πολυ αργη)

αλλοστε εδω μιλαμε για ιδεες και στην ιδεολογια δεν εχει χωρο το προσωπικο συμφερον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
η αστυνομια τι προστατευει; τους πολιτες ή το καθεστος; δε θεωρω οτι ολοι οι αστυνομικοι ειναι γουρουνια, δολοφονοι κ.ο.κ.
οταν ομως στις πορειες τρωμε ξυλο πραγματικα (χωρις να προκαλουμε επεισοδια), θεωρω οτι η αστυνομια καπου εχει χασει τη κατευθυνση της. ;

I totally agree Bien dit:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
συμφωνω αλλα αυτο ειναι το προβλημα
1ον ειναι διαταγες
2ον με τιποτα δεν ειμαστε ικανοποιημενοι




απαντηση σε εσενα φιλε μου
ειμαι μεταξυ ΣΣΕ και αξιωματικων...οποτε εκ του ασφαλους μιλαω...αλλοι θα ειναι στους δρομους και θα τρωνε το ξυλο (θα πηγαινα και εγω αστυφυλακας αλλα η βαθμολογικη τους εξελιξη ειναι πολυ αργη)

αλλοστε εδω μιλαμε για ιδεες και στην ιδεολογια δεν εχει χωρο το προσωπικο συμφερον

δεν ειναι οι αστυνομικοι αθωοι παντως. υπαρχουν πολυ περισσοτερες περιπτωσεις που αστυνομικοι εχουν ξυλοκοπησει πολιτες ή μεταναστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
μας δουλευεις??? να τους δικασουμε


οχι οποιον αστυνομικο βλεπουμε να του φυτευουμε μια σφαιρα......
(οι γενικευσεις που λεγαμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Για τους χαρακτηρισμούς ούτε εγώ συμφωνώ, είναι γενίκευση.

1ον αυτοι εντολες ακολουθουν

Ναι, όντως δε φταίνε οι αστυνομικοί που πήραν εντολή να μην κάνουν τίποτα.

2ον δεν εχουν κανει πολλοι πιστευω μια γυρα για 5 ωρες στο βταδυ μεσα στη βροχη στο κρυο περιπολια με ολα τα ρεμαλια , της πορνες και τις συμμοριες...

Υποθέτω πως ήξεραν πριν περάσουν ποιά ακριβώς θα είναι η δουλεία τους, άρα ήταν καθαρά δική τους επιλογή να ριψοκινδυνεύουν. Έστω και για 1000 ευρώ, κι αυτό το ήξεραν.

Επιπλέον, μιας και έχω την ατυχία να πηγαίνω σε σχολείο ακριβώς δίπλα στις φυλακές, να πω οτι οι αστυνομικοί είναι μέσα στα περιπολικά, παίζουν τάβλι και πίνουν καφέ. Το συζητάγαμε και με τους καθηγητές μας αυτό, είναι η προσωποποίηση της απραξίας. Να βλέπεις νέα παιδιά που θα μπορούσαν να κάνουν τόσα πράγματα, να κάθονται. Μόνο τα ντόνατς τους λείπουν. Υποτίθεται όλοι αυτοί πρέπει να έχουν τα μάτια τους 14 και τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
μας δουλευεις??? να τους δικασουμε


οχι οποιον αστυνομικο βλεπουμε να του φυτευουμε μια σφαιρα......
(οι γενικευσεις που λεγαμε)


ε προφανως εσυ γενικευεις. οχι εγω.
ναι βλεπω τι δικες γινονται με το παραδειγμα της ζαρτινιερας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ακουω καθημερινα μεγαλες κατηγοριες για την αστυνομια πραγμα που με στεναχωρει. Συμφωνω οτι ειναι λαθος πολλες φορες αυθαιρεσιες που κανουν αλλα δοξα το θεο ειμαστε μορφωμενοι ανθρωποι δεν μπορουμε να βασιζομαστε σε γενικευσεις και σε στερεοτυπα. Προσωπικα εχω ερθει πολλες φορες σε συζυτηση (ως πρωτοστατης) και ειμαι απο τους λιγους (συνηθως ειναι στο 20-25%) που υποστηριζουν την αστυνομια
συνηθως κατηγορουμε τον αλλον επειδη ειναι η ευκολη επιλογη... ποτε κανεις δεν σκεφτεται την αλλη πλευρα. Οι πιο πολλοι αστυνομικοι εχουν βγαλει μια σχολη αστυφυλακων...δηλαδη εχουν φαει σκατα απο περιπολιες και το ενα και το αλλο. Ακουμε συχνα οτι αστυνομικος πυροβοληθηκε θανασιμα κλπ... Δεν μου παει η καρδια να πω γουρουνι και δολοφονο εναν ανθρωπο που για 1000 ευρω (παραπανω οι αστυφυλακες δεν παιρνουν) ρισκαρει το τομαρι του καθε μερα για εμας. Και αν η αστυνομια εχει ολα τα κακα...δεν ειδα ποτε καμια μανα να στελνει το παιδι της <<προθυμη>> για το καλυτερο του τοπου. Ας μην ειμαστε λοιπον σκληροι για τους <<μπατσους>> γιατι
1ον αυτοι εντολες ακολουθουν
2ον δεν εχουν κανει πολλοι πιστευω μια γυρα για 5 ωρες στο βταδυ μεσα στη βροχη στο κρυο περιπολια με ολα τα ρεμαλια , της πορνες και τις συμμοριες...

επειτα θεωρω απαραιτητο να παρεθεσω αυτο

https://www.astynomia.gr/images/stories/2009/pesontes astynomikoi.pdf

αν παραβιασα κανενα rule (δεν ειμαι σιγουρος) απλα delete topic


Οπως ειπε και ο fasdag, τελικα η αστυνομια ποιους προστατευει?το καθεστως ή τους πολιτες? Γιατι κρινοντας απο τη σταση τους χρονια τωρα σε ολες τις πορειες διαμαρτυριας του λαου αλλα και πιο προσφατα μετα τα επεισοδια του Δεκεμβρη μαλλον το καθεστως θελει να προστατευσει πανω απο ολα. Λογικο αν οι εντολες ερχονται απο την κυβερνηση ε;
Αυτο για τις περιπολιες και τα σκατα τι μας το λες; Να λυπηθουμε επειδη ΕΠΕΛΕΞΑΝ να κανουν αυτη τη δουλεια; Οχι δα.
Προσωπικα κρινω την αστυνομια σαν σωμα οπως ειπα με τη σταση της απεναντι στους πολιτες, προσωπικα τι κανει ο καθενας αστυνομικος κ τι χαρακτηρας ειναι (με εξαιρεσεις αυτους που ξεφευγουν κατα πολυ-βλεπε δεκεμβρη) δε με αφορα γιατι ακολουθει διαταγες. Το προβλημα ομως ακριβως ειναι αυτες οι διαταγες. Το "μπατσοι γουρουνια δολοφονοι" σε αυτο στοχευει μαλλον και οχι στον καθενα ξεχωριστα. Κατα τη γνωμη μου τουλαχιστον, αλλοι μπορει να μη το θεωρουν ετσι. Εχω ακουσει ενα σωρο ιστοριες απο την αδερφη μου για το πως τους συμπεριφερονταν οι αστυνομικοι στις πορειες χωρις να εχουν κανει τιποτα αυτοι. Δακρυγονα, ξυλο... χαμος. Καταστολη στο φουλ και γιατι;;;; Επειδη οι πολιτες ειναι δυσαρεστημενοι και θελουν αλλαγες στον τοπο, αλλα οοοοχι, καταστολη καταστολη καταστολη.

Ψαξε να βρεις πραγματα στο youtube πχ, να δεις τι αθωα που ειναι η Αστυνομια...


ΥΓ. το λινκ δε καταλαβα γιατι το εδωσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει μια τάση γενίκευσης των πάντων.
Τι να πω...όποιον τον ευχαριστεί να βάζεις όλους τους αστυνομικούς σε ένα τσουβάλι και να τους προσάπτει διάφορες κατηγορίες ή να τους κοσμεί με διάφορα επίθετα ας το κάνει.
Τελοσπάντων,άμα του άλλου από όταν αρχίσει και καταλαβαίνει του πιπιλίζουν τα αυτιά με τη φράση ''μπάτσοι-γουρούνια-δολοφόνοι'' ε στο τέλος θα την δεχτεί είτε ξέρει τι σημαίνει είτε όχι.
Αλλά καλό θα ήταν να συνειδητοποιήσουμε ότι σε ΚΑΘΕ επάγγελμα υπάρχουν κακοί,πονηροί υπάρχουν και καλοί και έντιμοι.
Όπως είπε και κάποιος άλλος στην περίπτωση του Αλέξη γίνανε καταλήψεις και ένας χαμός.Όταν όμως χτυπάνε αστυνομικό όλοι χαίρονται πίσω από τα μουστάκια τους,λένε ένα ''κριμα'' για την άτυχη μάνα και τελειώνει το πανηγύρι.
Άμα όμως όλοι αυτοί είχαν ένα συγγενή αστυνομικό και ήξεραν ότι οι ''εναντίον των μπάτσων'' θέλουν ντε και καλά να σκοτώσουν αστυνομικό τότε θα καταλάβαιναν πολλά.
Έξω από το χόρο πολλά τραγούδια ακούγονται.
Γιατί αν και το ξεχνάμε οι αστυνομικοί βάζουν και την ίδια τους τη ζωή σε κίνδυνο.Όταν εμέις είμαστε στο καναπέ μας και βλέπουμε τηλεορασούλα αυτοί μπορεί να δουλέυουν και να κυκλοφορούν ανάμεσα σε συμμοριές,εγκληματίες και δνε ξέρω κι εγώ τι.Άμα μπορείτε να το κάνετε και νομίζετε ότι θα είστε οι καλύτεροι πηγαίντε.

(και δεν δικαιολογώ κανέναν.οι αδικαιολόγητες πράξεις εκείνων των συγκεκριμένων αστυνομικών που τις έκαναν δεν παύουν και δεν θα πάψουν ποτέ να είναι κατακριτέες
Όσο για βιντεάκια του στυλ με τις κοπέλες στη σχολή που χαχάνιζαν τότε που είχε αποκαλυφθεί και αυτό, εμένα δεω μου λένε τίποτα.Τα σοβαρά βιντεάκια όμως με τους αλλοδαπούς που τους έβαζε ο άλλος να χτυπιούνται αυτό ναι μου λέει κάτι)


Σκεφτείτε να πηγαίνατε για δουλειά και να έχετε ένα πλήθος ανθρώπων να σας βρίζουν,να σας προσάπτουν κατηγορίες,να σας λένε μπάτσους-γουρούνια-δολοφόνους χωρίς να έχετα κάνει τίποτα.Ε δεν είναι από πέτρα οι αστυνομικοί.Νιώθουν κι αυτοί και έχουν αισθήματα σας το διαβεβαιώνω

οι αστυνομικες σχολες , εκ του αποτελεσματος, δε παρεχουν την καταλληλη παιδεια.
Και μαθήματα κάνουν,και μορφώνονται και κάνουν και μαθήματα της Νομικής.Δεν είναι ούτε αμόρφωτοι ούτε χαζοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μην ακούω ανοησίες. Επειδή είναι 1% ζώα και τα ΜΜΕ προβάλλουν μόνο το 1% , πάει να πει ότι το υπόλοιπο 99% είναι βούγια;

Έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
τα ΜΜΕ προβαλουν οτι το 1% των ατομων στην πορεια (κουκουλοφοροι) ειναι το 99%, τους αστυνομικους συνηθως τους καλυπτουν και ποτε σχεδον δε ριχνουν τις ευθυνες για ολους τους ψεκασμους που τρωνε οι διαδηλωτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Nαι ναι, γι' αυτο δειχνουν συνέχεια παραπτώματα αστυνομικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Nαι ναι, γι' αυτο δειχνουν συνέχεια παραπτώματα αστυνομικών.

καταρχας ειπα "σχεδον" και οχι δε δειχνουν συνεχεια, μετα το δεκεμβρη το εκαναν λιγο αλλα ολα τα προηγουμενα χρονια την καλυπταν την αστυνομια με αυτα που εκανε στις πορειες. Μονο κανα μεγαλο σκανδαλο οπως με τους μεταναστες ειχε βγαλει και ΑΝ. Αλλα αυτα ειναι μεμονωμενα περιστατικα, ενω τα αλλα οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
συγκριτικα επειδη λες ο,τι θελεις εσυ, οταν γινεται μια πορεια που θα υπαρξουν επεισοδια(μονο τοτε θα ασχοληθουν τα ΜΜΕ η αληθεια ειναι) θα προβληθουν μονο τα επεισοδια και καθολου τη πορεια και τους λογους που εγινε, γιατι qwerty;
-----------------------------------------
Γιατί αν και το ξεχνάμε οι αστυνομικοί βάζουν και την ίδια τους τη ζωή σε κίνδυνο.Όταν εμέις είμαστε στο καναπέ μας και βλέπουμε τηλεορασούλα αυτοί μπορεί να δουλέυουν και να κυκλοφορούν ανάμεσα σε συμμοριές,εγκληματίες και δνε ξέρω κι εγώ τι.Άμα μπορείτε να το κάνετε και νομίζετε ότι θα είστε οι καλύτεροι πηγαίντε.
εγκληματιας ειναι ο ναρκωμανης στην ομονοια;
ή μηπως ο αλλοδαπος που ξυλοκωπηθηκε μεχρι θανατου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ όποτε θυμάμαι πάντως να λένε για πορείες και επεισόδια, λένε και την αιτία. Εκτός κι αν πρόκειται για σαβουροκάναλο, στυλ αλτερ ή σταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγκληματιας ειναι ο ναρκωμανης στην ομονοια;
ή μηπως ο αλλοδαπος που ξυλοκωπηθηκε μεχρι θανατου
Και ο ναρκομανής μπορεί να είναι επικίνδυνος και κάποιος αλλοδαπός και κάποιος έλληνας και όποιος θες μπορεί να είναι επικίνδυνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εσυ οταν αναφερεσαι σε μια πορεια, κοιτας τα επεισοδια που εκαναν καποιοι μπαχαλοι, ή το λογο για τον οποιο πραγματοποιηθηκε η πορεια (π.χ. ιδιωτικοποιηση. Κ.Ε.Σ, ασφαλιστικο)
-----------------------------------------
Και ο ναρκομανής μπορεί να είναι επικίνδυνος και κάποιος αλλοδαπός και κάποιος έλληνας και όποιος θες μπορεί να είναι επικίνδυνος.

και ενας αστυνομικος και ενας βουλευτης και ενας βιομηχανος. μονο που οι τελευταιοι, λογω ισως της επιρροης που εχουν να ειναι πολυ πιο επικινδυνοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top