[Αρχείο] Συζητήσεις για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ειναι λυπητερο που πιανεις την σχολη που θελεις αλλα δεν μπορεις να πας,παντως σκεψου την περιπτωση της εστιας ξανα,δεν νομιζω να ειναι ακριβη πολη η Ξανθη και τα εξοδα σου θα ειναι λιγα.
Αν υπαρχει η δυνατοτητα να κανουν καποιες περισσοτερες θυσιες οι γονεις σου για σενα τοτε πανε ημμυ!
Σκεψου καποια βοηθεια απο συγγενεις κτλ,μην εγκαταληψεις ακομα το ονειρο σου!
Προλαβαίνεις έστω και πίσω-πίσω να το συζητήσεις με τους δικούς σου για την εστία. Αφού αυτή η σχολή είναι το όνειρο σου, μην το αφήσεις. Τα έξοδα σου θα είναι μηδαμινά στην εστία. Κρίμα είναι.. :/:
Ναι,τα έχω σκεφτεί αυτά που λέτε...Ειδικά πριν από κανά δεκαπενθήμερο σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να το βάλω πρώτη επιλογή κι ό,τι γίνει!Ξέσπασμα απ' την πίεση ήταν.Αν μου εξασφάλιζε κάποιος ότι θα μπορέσω μόλις πάω να δουλέψω παράλληλα κάπου έκει,θα πήγαινα χωρίς δεύτερη σκέψη..Αλλά οι εποχές είναι περίεργες και δεν μπορώ να ξέρω αν θα βρω κάτι...Απ' την άλλη οι γονείς μου είναι άνεργοι και νιώθω πολύ άσχημα να τους πω να πιεστούν για να πάω..Δηλαδή η μόνη περίπτωση θα ήταν αν μπορούσα να σιγουρέψω ότι καλύπτομαι μόνη μου..

σε πολλους συμβαινου αυτα.εγω νατασουλα ανηκω στην αλλη κατηγορια οπως ειπε η christina.μενω λακωνια και το πιθανοτερο ειναι οτι θα παω στη ροδο.λακωνια φανταζομαι ξερεις πως πανεπιστημια αστα να πανε.
το καταλαβαινω πως οι γονεις μου αν και μου λενε να παω σφιγγονται πολυ για να τα καταφερουν.για φαντασου τι εξοδα θα εχουμε.οι δικοι μου θα επιβαρυνθουν παρα πολυ και εγω θα αισθανομαι(ηδη) αρκετα ασχημα γι αυτο.ολοι λιγο πολυ δυστυχως αυτη την εποχη σε καποια Απο τις δυο κατηγοριες θα ανηκουμε:/:και σε καταλαβαινω νατασουλα γιατι και εγω πριν βγουν τα αποτελεσματα σκεφτομουνα πως αν δεν πιανω τη σχολη μου δεν θα αντεξω να παω σε αλλη.
ελπιζω να περασεις στο αντιστοιχο της αθηνας ΕΜΠ ωστε να εισαι χαρουμενη!!!:)
Μακάρι,τι να πω..Σ'ευχαριστώ,και συ να 'χεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς εύχομαι!!Θα περάσεις πολύ ωραία στη Ρόδο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
natasoula... πραγματικα σου ευχομαι οτι καλυτερο! μακαρι να βρεις μια λυση το συντομοτερο που θα σας βολευει ολους :) και μη στεναχωριεσαι ολη στην ιδια κατασταση ειμαστε πανω κατω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
natasoula... πραγματικα σου ευχομαι οτι καλυτερο! μακαρι να βρεις μια λυση το συντομοτερο που θα σας βολευει ολους :) και μη στεναχωριεσαι ολη στην ιδια κατασταση ειμαστε πανω κατω :)
Να 'σαι καλά,και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλά και να περάσεις εκεί που ονειρεύεσαι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annoubi

Νεοφερμένος

Η Annoubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Natassoula... ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Η/Υ ΚΑΙ ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑΣ δέν σου λέει κάτι? έχω ακούσει πολύ καλά λόγια εδικά για πληροφορική ή ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛ/ΝΙΩΝ ΑΘΗΝΑΣ είναι 50%+ ίδιες με ηλεκτρολόγους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Natassoula... ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Η/Υ ΚΑΙ ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑΣ δέν σου λέει κάτι? έχω ακούσει πολύ καλά λόγια εδικά για πληροφορική
Αν ήταν να πάω στην Πάτρα,θα πήγαινα και οπουδήποτε αλλού..Το θέμα είναι η Αθήνα,όχι γενικά πόλεις που είναι κοντά..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annoubi

Νεοφερμένος

Η Annoubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αν ήταν να πάω στην Πάτρα,θα πήγαινα και οπουδήποτε αλλού..Το θέμα είναι η Αθήνα,όχι γενικά πόλεις που είναι κοντά..:/:
Επειδή μένεις κόρινθο το είπα που οι αποστάσεις είναι παρόμοιες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Επειδή μένεις κόρινθο το είπα που οι αποστάσεις είναι παρόμοιες :P
Ναι,κατάλαβα το σκεπτικό σου,γι' αυτό σου είπα ότι δεν είναι τόσο το θέμα της απόστασης,όσο το ότι στην Αθήνα έχω να μείνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elliMOU

Νεοφερμένος

Η elliMOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μιας και συμπληρώνουμε το μηχανογραφικό τώρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Φέτος δοκίμασα ξανά την τύχη μου με τις πανελλήνιες αλλά το αποτέλεσμα ήταν παρόμοιο και ενώ πέρσυ είχα περάσει σε καλή σχολή (βιολογικό θεσ/νίκης) δεν πήγα (γράφτηκα όμως). Φέτος, έχω δικαίωμα να ξαναπεράσω εκεί? μιας και είναι δυσκολότερο νομίζω να κάτσεις να διαβάσεις για να δώσεις μαθήματα που δεν έχεις παρακολουθήσει. Δεν είμαι σίγουρη, βέβαια, αν θέλω πάλι Βιολογία, μιας και υπάρχουν και άλλες δυνατότητες αλλά μου γεννήθηκε αυτή η απορία και είπα να ρωτήσω να μου πείτε, αν ξέρετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,423 μηνύματα.
Μιας και συμπληρώνουμε το μηχανογραφικό τώρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Φέτος δοκίμασα ξανά την τύχη μου με τις πανελλήνιες αλλά το αποτέλεσμα ήταν παρόμοιο και ενώ πέρσυ είχα περάσει σε καλή σχολή (βιολογικό θεσ/νίκης) δεν πήγα (γράφτηκα όμως). Φέτος, έχω δικαίωμα να ξαναπεράσω εκεί? μιας και είναι δυσκολότερο νομίζω να κάτσεις να διαβάσεις για να δώσεις μαθήματα που δεν έχεις παρακολουθήσει. Δεν είμαι σίγουρη, βέβαια, αν θέλω πάλι Βιολογία, μιας και υπάρχουν και άλλες δυνατότητες αλλά μου γεννήθηκε αυτή η απορία και είπα να ρωτήσω να μου πείτε, αν ξέρετε :)

Ξεγράψου απο τη σχολή, και κάνε νέα εγγραφή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elliMOU

Νεοφερμένος

Η elliMOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ξεγράψου απο τη σχολή, και κάνε νέα εγγραφή :P

ναι, υπάρχει και η επιλογή να ξεγραφτείς. αυτό το είχα ξεχάσει.

ευχαριστώ πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Βασικα δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις.Θες να ξαναβαλεις το Βιολογικο στο μηχανογραφικο?:worry: Δεν ξερω αν μπορεις,παντως δεν εχει κανενα νοημα να το κανεις.Ασε που θα παρεις και τη θεση καποιου αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εγω να ρωτησω κατι αλλο.στο site του υπουργειου που μπαινουμε και φτιαχνουμε ενα προχειρο μηχανογραφικο αποθηκευοντας το εχει 3 επιλογες και εμεις παταμε τη δευτερη.αν καταλαθως πατησω τη τριτη επιλογη για οριστικοποιηση αμεσως οριστικοποιειται ή θελει να βαλω καναν κωδικο ή τελος παντων τιποτε αλλο;γιατι το χω ενα αγχος οταν μπαινω εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Νομίζω θέλει να ξαναβάλεις τον κωδικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,423 μηνύματα.
Ασε που θα παρεις και τη θεση καποιου αλλου.

Και λοιπόν; Σιγά το πράγμα. :)
Μαγκιά της που έγραψε παραπάνω και ξαναπέρασε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Και λοιπόν; Σιγά το πράγμα. :)
Μαγκιά της που έγραψε παραπάνω και ξαναπέρασε


Ποιο το νοημα να ξαναπερασει στην ιδια σχολη μου λες???Το ιδιο πραγμα ειναι ειτε παει και αρχισει τωρα απο την αρχη χρησιμοποιωντας την παλια εγγραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
παίδες οι βαθμοί των προφορικών για πόσα χρόνια ισχύουν ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,423 μηνύματα.
Ποιο το νοημα να ξαναπερασει στην ιδια σχολη μου λες???Το ιδιο πραγμα ειναι ειτε παει και αρχισει τωρα απο την αρχη χρησιμοποιωντας την παλια εγγραφη.

Το εξήγησε πιο πάνω. Αν πάει τώρα, δε θα έχει παρακολουθήσει κανένα μάθημα και θα είναι δύσκολο να περάσει τα μαθήματα. Ενώ αν εγγραφεί ξανά, θα ξεκινήσει κανονικά απο 1ο έτος και θα παρακολουθήσει όλα τα μαθήματα = θα μπορεί να τα περάσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
εγω να ρωτησω κατι αλλο.στο site του υπουργειου που μπαινουμε και φτιαχνουμε ενα προχειρο μηχανογραφικο αποθηκευοντας το εχει 3 επιλογες και εμεις παταμε τη δευτερη.αν καταλαθως πατησω τη τριτη επιλογη για οριστικοποιηση αμεσως οριστικοποιειται ή θελει να βαλω καναν κωδικο ή τελος παντων τιποτε αλλο;γιατι το χω ενα αγχος οταν μπαινω εκει.
Για την ακριβεια μολις πατησεις " θελω να οριστικοποιησω το μηχανογραφικο μου"...σου βγαζει την ιδια σελιδα με οτν θελεις να το φτιαξεις...δηλαδη τον 8ψηφιο, το δικο σου και το captcha....μολις μπεις σου εχει και παλι τη σελιδα με ονομα, επωνυμο φυλο, τηλεφωνο κ.α. ......μετα πατας επομενο... και σου λεει αν εισαι σε ειδικη κατηγορια....πατας επομενο και σου λεει να επιλεξεις πεδια και μετα σχολες.....λιγο πριν το τελος πατας 'αποθηκευση" και σου λεει ξανα οτι η επιλογη σου ειναι τελικη και αν θες να συνεχισεις πάτα οριστικοποιηση....και μετα στο ξανα ρωταει και σου αναφερει κατι "βλακειες" και πατας "συμφωνω" και ΤΕΛΟΣ ...."ΟΚ"...Αυτο ηταν....Ουσιαστικα 3 φορες πατας να οριστικοποιηθει...λιγο δυσκολο να κάνεις λάθος!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Για την ακριβεια μολις πατησεις " θελω να οριστικοποιησω το μηχανογραφικο μου"...σου βγαζει την ιδια σελιδα με οτν θελεις να το φτιαξεις...δηλαδη τον 8ψηφιο, το δικο σου και το captcha....μολις μπεις σου εχει και παλι τη σελιδα με ονομα, επωνυμο φυλο, τηλεφωνο κ.α. ......μετα πατας επομενο... και σου λεει αν εισαι σε ειδικη κατηγορια....πατας επομενο και σου λεει να επιλεξεις πεδια και μετα σχολες.....λιγο πριν το τελος πατας 'αποθηκευση" και σου λεει ξανα οτι η επιλογη σου ειναι τελικη και αν θες να συνεχισεις πάτα οριστικοποιηση....και μετα στο ξανα ρωταει και σου αναφερει κατι "βλακειες" και πατας "συμφωνω" και ΤΕΛΟΣ ...."ΟΚ"...Αυτο ηταν....Ουσιαστικα 3 φορες πατας να οριστικοποιηθει...λιγο δυσκολο να κάνεις λάθος!!!!!
ευχαριστω:)
μου φυγε ενα αγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top