[Αρχείο] Συζητήσεις για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Ειναι υποχρεωτικα τα πρωτα στοιχεια που συμπληρώνουμε (Οδος,μαιλ,τηλεφωνο κλπ)????
Παιδια για να αριθμισουμε τις επιλογες μας τι κανουμε....βαζουμε εμεις το νουμερο ή παταμε το βελακι που εχει......καποιος που ξερει ας βοηθησει...τρομαζω στην ιδεα μην κανω λαθος και βρεθω σπουδαζοντας Γυροτυλιχτικη στη κομοτηνη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ειναι υποχρεωτικα τα πρωτα στοιχεια που συμπληρώνουμε (Οδος,μαιλ,τηλεφωνο κλπ)????
Παιδια για να αριθμισουμε τις επιλογες μας τι κανουμε....βαζουμε εμεις το νουμερο ή παταμε το βελακι που εχει......καποιος που ξερει ας βοηθησει...τρομαζω στην ιδεα μην κανω λαθος και βρεθω σπουδαζοντας Γυροτυλιχτικη στη κομοτηνη!!!!

Σε αφήνει να προχωρήσεις και χωρίς να τα συμπληρώσεις, οπότε μάλλον δεν είναι υποχρεωτικά.
Για την αρίθμηση, κάνε ό,τι σε βολεύει καλύτερα. Το βελάκι βοηθάει στο να μη χάνεις τη σειρά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.
Μην τα κάνετε απο την πρώτη μέρα ρε! Ελλάδα ζείτε. Κάτι σωστό απο την πρώτη μέρα δε γίνεται εδώ. Το σύστημά τους στάνταρ θα βγάλει προβλήματα. Περιμένετε καμια εβδομάδα μέχρι να φτιάξουν τα 1000 bugs και μετά κάντε το μηχανογραφικό σας.
Γιατί τόση βιασύνη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Μην τα κάνετε απο την πρώτη μέρα ρε! Ελλάδα ζείτε. Κάτι σωστό απο την πρώτη μέρα δε γίνεται εδώ. Το σύστημά τους στάνταρ θα βγάλει προβλήματα. Περιμένετε καμια εβδομάδα μέχρι να φτιάξουν τα 1000 bugs και μετά κάντε το μηχανογραφικό σας.
Γιατί τόση βιασύνη;

Εγώ τα καταλαβαίνω τα παιδιά. Τόσο καιρό περίμεναν για αυτή την μέρα!!! Απλά έχει δίκιο o cha0s γιατί η Ελλάδα είναι ένα χάος... Κάντε λίγη υπομονή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδια να κανω μια ερωρηση?κανω μηχανογραφικο για να παρω μια ιδεα.. δεν θελω να το οριστικοποιησω και παταω εκει που λεει θελω να δημιουργησω -διορθωσω... δεν θα ειναι αυτο το "επισημο" μηχανογραφικο μου ετσι?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
παιδια να κανω μια ερωρηση?κανω μηχανογραφικο για να παρω μια ιδεα.. δεν θελω να το οριστικοποιησω και παταω εκει που λεει θελω να δημιουργησω -διορθωσω... δεν θα ειναι αυτο το "επισημο" μηχανογραφικο μου ετσι?????????

Όχι μην ανησυχείς :P
Γενικά μέχρι και τις 25/06 δεν μπορείς να το οριστικοποιήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ααα!!!! φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!! αγχωθηκα! ευχαριστω πολυ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Ήρεμα βρε παιδιά!Τέτοιος τρόμος από την πρώτη μέρα; Διαβάστε λίγο και τις οδηγίες.Εμένα μου φάνηκαν χρήσιμες πάντως. :)

https://exams.minedu.gov.gr/Info/ManualStudentGEL.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Ήρεμα βρε παιδιά!Τέτοιος τρόμος από την πρώτη μέρα; Διαβάστε λίγο και τις οδηγίες.Εμένα μου φάνηκαν χρήσιμες πάντως. :)

https://exams.minedu.gov.gr/Info/ManualStudentGEL.pdf

Είναι πολύ βασικό αυτό. Ξοδέψτε μερικά λεπτά να διαβάσετε τις οδηγίες. Έχετε χρόνο για τα υπόλοιπα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ρε παιδια εχω τρελαθει !! βαζω τον κωδικο μου και δεν τον περνει! σε περιπτωση που το ξεχασα ξερει κανεις τι γινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ξερει κανεις ποσες μερες πριν θα ανακοινωθει οτι θα βγουν οι βαθμοι,απο την μερα ανακοινωσης τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
ρε παιδια εχω τρελαθει !! βαζω τον κωδικο μου και δεν τον περνει! σε περιπτωση που το ξεχασα ξερει κανεις τι γινετε?
Μην σκας.....το πολυ πολυ πας σχολειο σου και τον ξανα φτιαχνεις!!!!
:P:P:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
οντως? δν θα εχω τρεξιματα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Μπα....Μην νομιζεις...δεν εισαι ουτε ο πρώτος ουτε ο τελευταιος στην Ελλάδα που κανει καποιο λαθος στον κωδικο....Αλλιως θα γινοταν χαμος αν δεν μπορουσε να διορθωθει το λάθος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Είναι στην κοσμάρα τους ρε' συ! Δεν τους απασχολεί ότι έχουμε διάβασμα και ότι μπορεί, π.χ., να μένουμε μακριά από το σχολείο μας. Τους έλεγα ότι το υπουργείο ανακοίνωσε επίσημα ότι μπορούμε από σήμερα να δημιουργούμε κωδικούς, και με κοίταζαν με ένα απαθές ύφος... :wall:

ΑΑΑ!!! ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Όσοι εντάσσεστε σε ειδική κατηγορία ΠΡΕΠΕΙ πρώτα να καταθέσετε τα δικαιολογητικά για την εν λόγω κατηγορία, και μετά να δημιουργήσετε τον κωδικό για το μηχανογραφικό, αλλιώς δε θα υπαχθείτε σε αυτή.
Μου το είπαν σήμερα στο σχολείο, όταν ζήτησα να βγάλω τον κωδικό και τους είπα ότι εντάσσομαι σε ειδική κατηγορία.
Οπότε, ΠΡΟΣΟΧΗ!
αυτο δεν ισχυει , απλως οταν κανεις την ειδικη κατηγορια πας στον αρμοδιο καθηγητη και ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ τα στοιχεια στο ηλεκτρονικο φυλλο που εχει γραφτει και ο κωδικος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαλαρτ

Νεοφερμένος

Ο βαλαρτ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ρε παιδιά... αν ξέχασεις τον κωδικό σου μπορείς να τον πάρεις από το σχολείο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Δίνεις και του χρόνου πανελλαδικές. Too simple :)

Ρε παιδια μη λέτε βλακεις και τρομοκρατειτε τα παιδια. Ακομα και να το χασει τον κωδικο, γινεται να ξαναβγαλει αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ρε παιδιά... αν ξέχασεις τον κωδικό σου μπορείς να τον πάρεις από το σχολείο;;
Γιατι τοσο αγχος!! Το σχολειο ειναι εκει για να σε βοηθησει! Λογικα ομως εχεις παρει ενα χαρτακι που εχει τον κωδικο εξετασεων και απο κατωτον κωδικο ασφαλειας υποψηφιου. Ψαξε, σιγουρα το εχεις, αλλιως πηγαινε στο σχολειο σου και θα σου ξαναδωσουνε! καλη επιτυχια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πέρυσι, ένα κορίτσι ζήτησε από το σχολείο της να αλλάξει κωδικό ασφαλείας. Όταν τη ρώτησαν το γιατί, εξήγησε ότι είχε βάλει όνομα και ημερομηνία του αγοριού της, όμως χώρισε και κάθε φορά που το πληκτρολογούσε έκλαιγε. Τελικά, της επέτρεψαν να ορίσει νέο κωδικό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Με πιο σκεπτικό? Οι θέσεις για τρίτεκνους είναι πολύ περισσότερες, ενώ οι θέσεις για κοινωνικά κριτήρια ελάχιστες και οι υποψήφιοι σ΄αυτά πάρα πολλοί. (Εδώ, υπάρχουν γονείς που κάνουν εικονικές υιοθεσίες για να βγουν τρίτεκνοι και να μπουν τα παιδιά τους πιο εύκολα στο πανεπιστήμιο).


ούτε και εγώ ξέρω, έχω πελαγώσει ....κάποιος μου είπε οτι φέτος επειδή κατάργησαν το όριο ηλικίας στους τρίτεκνους,θα δηλώσουν πολλοί περισσότεροι απο πέρσι και οι βάσεις θα ανέβουν.Τα κοινωνικά κριτήρια είναι σπάνιες περιπτώσεις (αν εξαιρέσεις τον αδελφό/ή που σπουδάζει σε άλλη πόλη).Πέρσι οι θέσεις για τους τρίτεκνους ήταν περισσότερες σε σχέση με τα κοιν.κριτήρια ενώ φέτος υπάρχει μια ισοπέδωση.Για να σου πώ ένα παράδειγμα,Φέτος η Ιατρική Αθηνών έχει 9 θέσεις για τρίτεκνους και άλλες 9 για κοιν.κριτήρια...δε θέλω να δηλώσω μια κατηγορία και τον Αύγουστο να κοπώ σε μια σχολή και να δω μετά την άλλη κατηγορία, που δε δήλωσα και να συνηδειτοποιήσω οτι εκεί θα περνούσα...θα χτυπώ το κεφάλι μου..αλλά δε μπορεί κανείς να προβλέψει κάτι τέτοιο, σωστάα;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top