[Αρχείο] Συζητήσεις για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Αφου σημερα στις 12 το βραδυ ληγει η προθεσμια καταθεσης του μηχανογραφικου, πως μπορει να βγηκαν στατιστικα?

Έλα μου ντε!Απλά το άκουσα....Λογικά στατιστικά έγκυρα από το υπουργείο θα έχουμε από βδομάδα (ή αύριο)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εγώ για να είμαι σίγουρος στο σπίτι. Και μόνο το πηγαινέλα κι ο χαμός στο γραφείο φτάνει. :P
Έπρεπε ούτως η άλλως να πάω για να πάρω το χαρτί με τους βαθμούς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ακούγεται ένα σενάριο και για μέσα Ιουλίου... αλλά δεν είναι σίγουρο.

Και μόνο η ηλεκτρονική υποβολή των μηχανογραφικών δεν συντομεύει την διαδικασία;

Μα ηλεκτρονικά γινόταν και πριν απλά έπρεπε να πας στη δευτεροβάθμια. Οι υπάλληλοι εκεί δηλαδή πώς το συμπλήρωναν, κάτι τέτοιο δε θα έκαναν; Απλά δε μπορούσες να το κάνεις μόνος σου.

If anything αν τα αποτελέσματα βγουν πιο νωρίς θα 'ναι γιατί και τα μηχανογραφικά τελείωσαν πιο νωρίς (πέρσι πότε ήταν, 15/7; )

Έπρεπε ούτως η άλλως να πάω για να πάρω το χαρτί με τους βαθμούς :)

Πώς πήγες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Γιατί δεν ανοίγει το υπερσύγχρονο σύστημα του ΜΔ με chrome. :p

υποστηρίζει safari ξέρω γω και δεν υποστηρίζει chrome. τι να πεις :P

Μακραν ο χειροτερος browser ειναι ο Internet Explorer
ο FF ηταν για μια εποχη πρωτη επιλογη μου, αλλα πλεον δεν εχει τιποτα κοινο με εκεινη την ελαφρια εφαρμογη που γνωριζα......

παντως εμενα η πρωτη επιλογη μου οταν μου εβγαλε οτι δεν υποστηριζει chrome ηταν o safari, ειναι ελαφρυς, σταθερος και ευελικτος(καμια σχεση με αυτο στο οποιο εχουν εξελιχθει IE και FF)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Και μόνο η ηλεκτρονική υποβολή των μηχανογραφικών δεν συντομεύει την διαδικασία;
Σωστα! Εφοσον σημερα το βραδυ κλεινει το συστημα υποδοχης μηχανογραφικων, ποση ωρα πρεπει να επεξεργασθει τα δεδομενα ο Η/Υ για να βγαλει τα αποτελεσματα? Αντε να κανουν κ εναν ελεγχο ,αντε να μπουν κ οι υπογραφες. Ολο αυτο ειναι ζητημα ημερων. Απο κει κ περα ειναι ποτε γουσταρουν να τα δημοσιοποιησουν. Εγω πιστευω οτι 10-20 Ιουλιου θα πρεπει ναχουμε τα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
να φτιαξουμε facebook ξερουμε να συμπληρωσουμε ενα απλο μηχανογραφικο δεν ξερει ομως κανεις και καλα...σαν πως δεν πανε ολοι φροντιστηρια να τους τα φτιαξουν αυτοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Για Ιούλιο πρέπει να το ξεχάσουμε για βάσεις γιατί μόνο και μόνο αν σκεφτείς οτι η προκήρυξη της αστυνομίας δεν έχει βγεί ακόμα καταλαβαίνεις...Από Αύγουστο να τα περιμένουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σωστα! Εφοσον σημερα το βραδυ κλεινει το συστημα υποδοχης μηχανογραφικων, ποση ωρα πρεπει να επεξεργασθει τα δεδομενα ο Η/Υ για να βγαλει τα αποτελεσματα? Αντε να κανουν κ εναν ελεγχο ,αντε να μπουν κ οι υπογραφες. Ολο αυτο ειναι ζητημα ημερων. Απο κει κ περα ειναι ποτε γουσταρουν να τα δημοσιοποιησουν. Εγω πιστευω οτι 10-20 Ιουλιου θα πρεπει ναχουμε τα αποτελεσματα
Ειναι υπερβολικα νωρις..οχι οτι δεν μπορει να εχει τελειωσει η διαδιακασια..αλλα δεν θα κερδισουν τιποτα με το να ξερουμε 1.5 μηνα πριν σε ποια πολη θα ειμαστε...εγω αποκλειω στο μυαλο μου τον Ιουλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Με όσα συμβαίνουν φέτος, τα μηχανογραφικά φαντάζομαι πως είναι ένα θέμα με το οποίο θέλουν να ξεμπερδεύουν γρήγορα.

Δε βλέπω για ποιό λόγο να μην βγούνε νωρίς οι βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Με όσα συμβαίνουν φέτος, τα μηχανογραφικά φαντάζομαι πως είναι ένα θέμα με το οποίο θέλουν να ξεμπερδεύουν γρήγορα.

Δε βλέπω για ποιό λόγο να μην βγούνε νωρίς οι βάσεις.
Η μή έγκαιρη ολοκλήρωση των δοκιμασιών των σχολών της ΕΛ.ΑΣ θα καθυστερήσει την ανακοίνωση των βάσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
γιατί νευριάζεις ρε redman? ούτως ή αλλιώς η αλλαγή δεν είναι στην επιλογή σχολών αλλά μόνο αν έκανες κάτι λάθος σε σχέση με τις ειδικές περιπτώσεις... άμα έβαλες πχ ότι δεν υπερβαίνεις το όριο αλλά τελικά είδες ότι το υπερβαίνεις και τέτοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι ?? επειδη αγχωνομαι λιγακι φετος με την καταθεση του μηχανογραφικου... αν μας δωσει τον αριθμο πρωτοκολλου σημαινει οτι ολα ειναι οκ?? εσας τι σας βγαζει οταν πατε στην οριστικοποιηση??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλά που έγινε αυτό...γιατί η ποινή είναι ΠΟΛΥ αυστηρή :)
Εγώ δεν έχω κάνει λάθος...δεν υπερβαίνουμε το εισοδηματικό κριτήριο!
Tα καθαρά έσοδά μας είναι λίγο κάτω απο 30.000 !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι ?? επειδη αγχωνομαι λιγακι φετος με την καταθεση του μηχανογραφικου... αν μας δωσει τον αριθμο πρωτοκολλου σημαινει οτι ολα ειναι οκ?? εσας τι σας βγαζει οταν πατε στην οριστικοποιηση??
Σ' εμένα, στο σημείο όπου στα πρόχειρα μηχανογραφικά υπήρχε ένας τυχαίος κωδικός, βγάζει έναν αριθμό πρωτοκόλλου.

Ο αριθμό αυτός είναι η "απόδειξη" της οριστικοποίησης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι..νομίζω ότι με τον αριθμο πρωτοκόλλου είναι ΟΛΑ ΟΚ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι ?? επειδη αγχωνομαι λιγακι φετος με την καταθεση του μηχανογραφικου... αν μας δωσει τον αριθμο πρωτοκολλου σημαινει οτι ολα ειναι οκ?? εσας τι σας βγαζει οταν πατε στην οριστικοποιηση??
Ακριβως! Τι εννοεις? Αν ξανακανεις τη διαδικασια οριστικοποιησης? Εμενα μου εμφανιζει το οριστικοποιηθεν μηχανογραφικο μου με τον αριθ.πρωτ. που μου ειχε δωσει τη Δευτερα που το υπεβαλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Ακριβως! Τι εννοεις? Αν ξανακανεις τη διαδικασια οριστικοποιησης? Εμενα μου εμφανιζει το οριστικοποιηθεν μηχανογραφικο μου με τον αριθ.πρωτ. που μου ειχε δωσει τη Δευτερα που το υπεβαλλα
Τότε είσαι οκ :)


Ο αριθμός πρωτοκόλλου επισημοποιεί το έγγραφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι ?? επειδη αγχωνομαι λιγακι φετος με την καταθεση του μηχανογραφικου... αν μας δωσει τον αριθμο πρωτοκολλου σημαινει οτι ολα ειναι οκ?? εσας τι σας βγαζει οταν πατε στην οριστικοποιηση??
ναι όλα μια χαρά είναι!!! Μην αγχώνεσαι έτσι γίνεται... Τώρα απλά περιμένεις να βγουν οι βάσεις;)
Ααα άμα θέλεις το εκτυπώνεις κιόλας!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
και κατι ακομη.. αν δεν συμπληρωσουμε τα στοιχεια που λενε στην αρχη ετος γεννησης οδος τηλεφωνο κτλ υπαρχει καποιο προβλημα??

Σ' εμένα, στο σημείο όπου στα πρόχειρα μηχανογραφικά υπήρχε ένας τυχαίος κωδικός, βγάζει έναν αριθμό πρωτοκόλλου.

Ο αριθμό αυτός είναι η "απόδειξη" της οριστικοποίησης :)

οταν λες τυχαιο κωδικο ποιον εννοεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top