Αρχές Οικονομικής Θεωρίας: να το επιλέξω;

katerina!!!

Νεοφερμένος

Η katerina!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πιστευω πως αξιζει καποιος να παρει αοθ γιατι ειναι ενα ευκολο μαθημα που μπορεις να γραψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
και τι σε ενοχλεί εάν σου ανοίγει το 5ο πεδίο;Ο βαθμός του μετρά σε όλα τα επιστημονικά πεδία,στο πέμπτο πεδίο όμως έχει το συντελεστή βαρύτητας.

Το είπα με την ένοια στο "Λες να κοιτάξω και καμιά σχολή απο 5ο?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
φιλε εγω εγραψα 20 αοθ φαντασου ειχα τελειωσει στο μισαωρο.. απο το 20 πηρα στο 4ο πεδιο περιπου 600-800 μορια δεν με χαλασαν καθολου.. βεβαια το γουσταρα πολυ το μαθημα αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
φιλε εγω εγραψα 20 αοθ φαντασου ειχα τελειωσει στο μισαωρο.. απο το 20 πηρα στο 4ο πεδιο περιπου 600-800 μορια δεν με χαλασαν καθολου.. βεβαια το γουσταρα πολυ το μαθημα αυτο.

Απλά φοβάμαι πως δεν θα κάνω καλή κατανομή του χρόνου στο διάβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
ποσο συντελεστη εχει στα αλλα πεδεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
ποσο συντελεστη εχει στα αλλα πεδεια?

Νομίζω εξαρτάται και απο το πόσο θα γράψεις στα άλλα και ανάλογα σου ανεβάζει . πχ ένας με 10 και ΑΟΘ 19 θα πάρει περισσότερα μόρια απο το ΑΟΘ στο 4ο από οτι ένας με 17 και ΑΟΘ 19 .. έτσι νομίζω δηλάδη :P
ΕΔΙΤ: Το παραπάνω άκυρο δεν ισχύει :P
Κάνε δοκιμές εδώ https://www.edu4u.gr/moria.aspx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Απλά φοβάμαι πως δεν θα κάνω καλή κατανομή του χρόνου στο διάβασμα...
Διαβαζε 2 ωρες μια φορα την εβδομαδα και πολυ σου λεω(για το 20 μιλαω).Δεν χρειαζεται να τρελενεσαι για τον χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Διαβαζε 2 ωρες μια φορα την εβδομαδα και πολυ σου λεω(για το 20 μιλαω).Δεν χρειαζεται να τρελενεσαι για τον χρονο.

Εντάξει με πείσατε :P .. Σκέφτομαι πως μια μέρα την βδομάδα εκείνη που θα έχω τις λιγότερες ώρες φροντιστήριο να χώσω ΑΟΔΕ και ΑΟΘ για διάβασμα .. και όλα τα υπόλοιπα στις άλλες μέρες .. Δεν ξέρω , έχω σκοπό να κάτσω να φτιάξω πρόγραμμα διαβάσματος , γιατί ξέρω πως αν τα αφήσω στη μοίρα τους θα το αναβάλω συνέχεια :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Εντάξει με πείσατε :P .. Σκέφτομαι πως μια μέρα την βδομάδα εκείνη που θα έχω τις λιγότερες ώρες φροντιστήριο να χώσω ΑΟΔΕ και ΑΟΘ για διάβασμα .. και όλα τα υπόλοιπα στις άλλες μέρες .. Δεν ξέρω , έχω σκοπό να κάτσω να φτιάξω πρόγραμμα διαβάσματος , γιατί ξέρω πως αν τα αφήσω στη μοίρα τους θα το αναβάλω συνέχεια :whistle:
Καλο ειναι να φτιαξεις ενα προγραμμα σε ενα χαρτι και να το κρεμασεις μπροστα απο το γραφειο σου.Βεβαια δεν χρειαζεται να βιαζεσαι,καν'το στην ωρα του και εχοντας κανονισει τις ωρες μαθηματων του φροντιστηριου!Εκτος και αν αρχισεις απο τωρα την προετοιμασια σου για τον επομενο χρονο(αν και δεν το συνιστω)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Καλο ειναι να φτιαξεις ενα προγραμμα σε ενα χαρτι και να το κρεμασεις μπροστα απο το γραφειο σου.Βεβαια δεν χρειαζεται να βιαζεσαι,καν'το στην ωρα του και εχοντας κανονισει τις ωρες μαθηματων του φροντιστηριου!Εκτος και αν αρχισεις απο τωρα την προετοιμασια σου για τον επομενο χρονο(αν και δεν το συνιστω)!

Όχι για το χρόνου μιλάω , έχω σκοπό το καλοκαιράκι μέχρι τέλη Ιουλίου να το απολαύσω με το καλύτερο δυνατό τροπο , και μετά ξεσκιμα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά, καλημέρα... "Δίνω" φέτος Πανελλαδικές και είμαι σε δίλημμα: να επιλέξω μαθηματικά και Α.Ο.Θ. ή φυσική ;;; Ενδιαφέρομαι για Ιατρική... Το μοναδικό πρόβλημα είναι πως τα παιδιά που "έδωσαν" φέτος (2013) μού είπαν ότι ήταν πολύ δύσκολα τα μαθηματικά... Τι να κάνω ;;; Ωστόσο, δε μ' ενδιαφέρουν οι Οικονομικές Σχολές, αλλά γνωρίζω πως κερδίζεις μόρια με το Α.Ο.Θ.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παιδιά, καλημέρα... "Δίνω" φέτος Πανελλαδικές και είμαι σε δίλημμα: να επιλέξω μαθηματικά και Α.Ο.Θ. ή φυσική ;;; Ενδιαφέρομαι για Ιατρική... Το μοναδικό πρόβλημα είναι πως τα παιδιά που "έδωσαν" φέτος (2013) μού είπαν ότι ήταν πολύ δύσκολα τα μαθηματικά... Τι να κάνω ;;; Ωστόσο, δε μ' ενδιαφέρουν οι Οικονομικές Σχολές, αλλά γνωρίζω πως κερδίζεις μόρια με το Α.Ο.Θ.!
Γιατί δεν δηλώνεις βιολογία γενικής που είναι πιο εύκολη από τα παραπάνω εφόσον στοχεύεις ιατρική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Βιολογία γενικής να πάρετε όλοι, το καλύτερο μάθημα (να έχουν και οι συνάδελφοι δουλίτσα);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
οτι σε αρεσει περισσοτερο να παρεις, φετος βαλανε δυσκολα στα μαθηματικα γεν., του χρονου μπορει να βαλουν τρισκολα στην βιολογια και φυσικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Παιδιά, καλημέρα... "Δίνω" φέτος Πανελλαδικές και είμαι σε δίλημμα: να επιλέξω μαθηματικά και Α.Ο.Θ. ή φυσική ;;; Ενδιαφέρομαι για Ιατρική... Το μοναδικό πρόβλημα είναι πως τα παιδιά που "έδωσαν" φέτος (2013) μού είπαν ότι ήταν πολύ δύσκολα τα μαθηματικά... Τι να κάνω ;;; Ωστόσο, δε μ' ενδιαφέρουν οι Οικονομικές Σχολές, αλλά γνωρίζω πως κερδίζεις μόρια με το Α.Ο.Θ.!

μην λες κουταμαρες
ή βιολογια παρε ή μαθηματικα

δεν υπαρχει λογος για φυσικη

οσο για το αοθ, ευκολο ειναι, αλλα δεν παυει να ειναι εξτρα μαθημα
εγω πρωτη χρονια το πηρα και δεν το εδωσα, δευτερη το εδωσα και μπηκα ασοεε

αν δεν θες οικονομικη σχολη, ουτε να το σκεφτεσαι
θα σου τρωει τουλαχιστον 3-4 ωρες την εβδομαδα (εβαλλα μονο σχολειο και φροντ, οχι διαβασμα)τις οποιες θα μπορουσες να ξεκουραζεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μου είπαν πως η βιολογία και τα μαθηματικά είναι πιο δύσκολα από τη φυσική... Το Α.Ο.Θ. είναι εύκολο... Όλοι το λένε... Απλώς, "δίνει" παραπάνω μόρια ή δεν ισχύει αυτό ;;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crusader

Νεοφερμένος

Ο crusader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Δίνει σε όλα τα πεδία μόρια,απλούστατα για τις οικονομικές σχολές είναι μάθημα βαρύτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Πετανε ολοι την καραμελα "δινει επιπλεον μορια" αλλα κανεις δεν εχει κατσει να κανει τον υπολογισμο ποσο παραπανω δινει....

Για καντε μια τον υπολογισμο ποσα δινει, ειδικα σε αυτους που στοχευουν υψηλοβαθμες και εχουν γραψει αρκετα μορια, και τα λεμε...

Αμα θες πολυτεχνειο (υψηλοβαθμη) και θες να εχεις ενα παραπανω μαθημα και εισαι σιγουρος οτι θα γραψεις 20 και ολα αυτα για 50 μορια, ok.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Φιλοι μου ως καθηγητες που διδασκουμε το ΑΟΘ σας βεβαιωνουμε οτι ειναι ενα απολυτως βατο μαθημα. Ωστοσο, οπως σε ολα τα μαθηματα αυτο προυποθετει ενα καλο και κυριως προσεκτικο διαβασμα. Αν πιστευετε οτι θα μπορειτε, τοτε σας το συνιστω ανεπιφυλακτα γιατι δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις και τα προσθετα μορια (λιγα η πολλα) ειναι πολυτιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Φιλοι μου ως καθηγητες που διδασκουμε το ΑΟΘ σας βεβαιωνουμε οτι ειναι ενα απολυτως βατο μαθημα. Ωστοσο, οπως σε ολα τα μαθηματα αυτο προυποθετει ενα καλο και κυριως προσεκτικο διαβασμα. Αν πιστευετε οτι θα μπορειτε, τοτε σας το συνιστω ανεπιφυλακτα γιατι δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις και τα προσθετα μορια (λιγα η πολλα) ειναι πολυτιμα.

Θα συμφωνήσω με το συνάδελφο.Μια καλη προετοιμασία μπορεί να δώσει εώς και 500 μόρια στο συνολικό αριθμό μορίων.Διολου ευκαταφρόνητος αριθμός μορίων όταν παιδια χάνουν σχολές για 5 και 10 μόρια.Και ειδικά αν το βρίσκετε ενδιαφέρον,θα σας "ξεκουράζει" απο τις απαιτήσεις πιο βαρβάτων μαθημάτων όπως τα μαθηματικα και η φυσική κατεύθυνσης.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top