Απουσιολόγοι

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Κανονικα την ευθυνη για να κραταει τις απουσιες θα επρεπε να τις εχει ο καθηγητης. Οχι ενα παιδι. Εαν προσπαθουν να του διδαξουν ευθυνη..Το κανουν με τον λαθος τροπο. Τον ξεχωριζουν απο την υπολοιπη ταξη και οχι με καλο τροπο. Συχνα γινεται στοχος απο τους γνωστους νταηδες. Αλλο ενα σαθρο θεμελιο στην τοσο σημαντικη εκπαιδευση των παιδιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγω παντως θα μπορουσα να με χαρακτηρισω ως εναν αντισυμβατικο απουσιολογο.
Παντα γλυτωνα οπου μπορουσα απουσιες και θα συνεχισω να γλυτωνω,διοτι το καταπιεστικο συστημα ''απουσιων'' με εχει αηδιασει σε μεγαλο βαθμο. smoke: smoke:

Εξαλλου παντα με αηδιαζαν τα γλυφτρονια οι κλασικοι απουσιολογοι,με εκεινο το ηλιθιο βλεμμα κατα το μετρημα για να δουν αμα λειπει καποιος απο την ταξη,ετσι ωστε να μην χασουν ευκαιρια και να τον βαλουν απουσια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ΔΕΝ ειμαστε σπασικλακια! Εγω δεν θεωρω σωστο να σβηνω τις απουσιες ακομα και απο κολλητους διοτι δεν ξερεις τ ζημια μπορει να μας κανουν... Αυτοι που λενε οτι ειμαστε οι αγαπημενοι και τα καρφια των καθηγητων ειναι χαζοι! Αμα νομιζεται πως το απουσιολογιο εχει κατι το ''μαγικο'' διαβαστε παρτε το και μετα μην πειτε οτι δεν σας ειχαμε προιδοποιησει οτι ειναι το λιγοτερο που πρεπει να σκεφτεστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Και εγώ έκοβα απουσίες.....!!!! και δεν τους μετρούσα ποτέ κάθε πρωί!!!! εμένα με έπαιρναν τηλέφωνο το πρωί και μου κολλούσαν χαρτάκια στο γραφείο ''μην βάλεις απουσία στον Κώστα, στην Μαρία...''' χαχαχ ευτυχώς τελειώσα το σχολείο και αποχαιρέτησα το απουσιολόγιο!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
πόσες απουσίες έχω καλύψει κι εγώ...πόσοι την έχουν γλιτώσει...δε λέγεται!
μια κοπέλα πέρσι κιόλας αν δεν την κάλυπτα διαρκώς και δεν τη δικαιολογούσα είναι αδιαμφισβητητο πως θα εμενε..βεβαια ουτε κοροϊδακι γινομουν..μονο 2-3 ατομα που δε με χωνευαν δεν καλυπτα ποτε..εμ,τι να κανουμε,αυτοι χαναν..αχαχαχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Υπηρξα και εγω απουσιολογος περσι.Πραγματικα στην αρχη μου αρεσε γιατι παντα ηθελα να το εχω αλλα μετα μετανιωσα που δεν προσπαθησα να το αρνηθω.Ειναι μεγαλη ευθυνη.Εβαζα παντα απουσιες σε οσους λειπουν και ποτε δεν καλυπτα.Δεν υπερυφανευτηκα ποτε και δεν με θεωρω σπασικλακι.Φετος μου ειπαν να το παρω σαν δευτερη απουσιολογος αλλα δεν ηθελα να εχω καμια σχεση με αυτο και το αρνηθικα και δεν το εχω πια.Ευτυχως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εμας στο Λύκειο εκτος απο εναν καθηγητη που θελει να του το φερνει ο απουσιολογος οι αλλοι το φερνουν μονοι τους και απλα ο απουσιολογος σημειωνει εκεινη την ωρα τσακα τσακα!! Καμια σχεση με το Γυμνασιο !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εμένα μου δόθηκε το απουσιολόγιο στην γ' γυμνασίου, γιατί είχα βγάλει τον μεγαλύτερο βαθμό στην β'.
ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ T-R-A-G-I-C!!!

Αυτός που είχε το απουσιολόγιο πριν από εμένα, μου κλαιγόταν στο facebook και με παρακαλούσε να του το δώσω, για να γλύφει πιο εύκολα τους καθηγητές. Μετά από 1,5 μήνα το παράτησα και το πήρε πάλι αυτός. Το γλυφτρόνι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Το ποσες απουσιες ειχα σβησει στο γυμνασιο ως απουσιολογος δεν λεγεται.Με ειχαν παει και στο γυμνασιαρχη γι αυτο.Ευτυχως φετος απαλλαχτηκα απο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
καλα με εμενα απουσιολογο καναν παρτυ :hehe: αλλα δεν το θελω 3 χρονια το ειχα δεν το θελω αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Κι εγώ πολλές φορές δε βάζω και όταν με καταλαβαίνει κάποιος καθηγητής και με ρωτάει κάνω τον Αλέκο:P!
"Α ναι;Έφυγε;Δεν το πρόσεξα." ε και δεν μπορούν να πουν τίποτα.Κάποιες φορές είναι και αλήθεια.Δεν μπορώ να τα μετράω σε κάθε διάλειμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εγώ έβαζα σε όλους απουσίες. Κανέναν δεν χάριζα, ακόμα και στις κοπάνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Καλά όλα αυτά αλλά το να μένεις από απουσίες και να κατηγορείς τον απουσιολόγο είναι απλά απαράδεκτο. Είναι πολλές οι απουσίες, δεν μένεις χωρίς να είσαι καραγκιόζης εκτός σπάνιων περιπτώσεων. Ήμουν απουσιολόγος τη χρονιά που μας πέρασε σε κατεύθυνση και γενικής και ευτυχώς δεν μου έτυχαν συμμαθητές που σκίζονταν στη κοπάνα. Κάλυπτα τα άτομα που το σκάγαν στης γενικής να παίξουν μπάλα στο προαύλιο αλλά να μη βάζεις απουσίες στην αρχή της μέρας είναι πολύ δύσκολο σχεδόν αδύνατο γιατί, οι καθηγητές μου τουλάχιστον, το έλεγχαν κάθε φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θυμάμαι στη Β' Γυμνασίου το είχα, μέχρι το Φεβρουάριο:P

Απαλλάχθηκα από αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Εγώ πάλι ακολουθώ άλλο σύστημα. Επειδή συνήθως (δηλ. στο 90% των περιπτώσεων) βαριέμαι πάρα πολύ να το γράψω (τι να κάνω κι εγώ, 4 χρόνια απουσιολόγος κουράστηκα πια), το δίνω κάθε μέρα και σε άλλον να το συμπληρώσει, και έτσι είναι όλοι ικανοποιημένοι. Εκτός βέβαια και αν μου ζητήσει κάποιος να τον καλύψω, οπότε το επιμελούμαι εγώ προσωπικώς.

Εξαλλου παντα με αηδιαζαν τα γλυφτρονια οι κλασικοι απουσιολογοι, με εκεινο το ηλιθιο βλεμμα κατα το μετρημα για να δουν αμα λειπει καποιος απο την ταξη, ετσι ωστε να μην χασουν ευκαιρια και να τον βαλουν απουσια!
+1. Μου την είχε σπάσει τόσο πολύ ένα γλειφτρόνι απουσιολόγος στην Α' Γυμνασίου, που στη Β' το πήρα (και δεν το έδωσα στον επόμενο, σε αυτόν δηλαδή), μόνο και μόνο για να σβήσω από το προσωπό του εκείνο το ηλίθιο χαμόγελο κάθε πρωί που έβαζε απουσίες. Έκτοτε χρησιμοποιώ το προαναφερθέν σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Εγώ πάλι ακολουθώ άλλο σύστημα. Επειδή συνήθως (δηλ. στο 90% των περιπτώσεων) βαριέμαι πάρα πολύ να το γράψω (τι να κάνω κι εγώ, 4 χρόνια απουσιολόγος κουράστηκα πια), το δίνω κάθε μέρα και σε άλλον να το συμπληρώσει, και έτσι είναι όλοι ικανοποιημένοι. Εκτός βέβαια και αν μου ζητήσει κάποιος να τον καλύψω, οπότε το επιμελούμαι εγώ προσωπικώς.

Κάτι τέτοιο κάνω κι εγώ.Ειδικά σε κάτι μαθήματα όπως η γυμναστική που βγαίνει από την τάξη δεν ξέρω ποτέ που είναι και ποιος το έχει.Γενικότερα αρέσει πολύ στις φίλες μου να το κρατάνε και δεν τις χαλάω χατήρι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο κάνω κι εγώ.Ειδικά σε κάτι μαθήματα όπως η γυμναστική που βγαίνει από την τάξη δεν ξέρω ποτέ που είναι και ποιος το έχει
Σε αυτήν την περίπτωση βολεύει κιόλας γιατί μετά σε στέλνουν να το ψάξεις και χάνεις μάθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Σε αυτήν την περίπτωση βολεύει κιόλας γιατί μετά σε στέλνουν να το ψάξεις και χάνεις μάθημα :P

Συμφωνώ.Αλλά μου χει τύχει να χαθεί την τελευταία ώρα στο 7ωρο και να έχω μείνει λίγο παραπάνω.Τελικά ο καθηγητής που είχαμε την 6η ώρα είχε πάρει μαζί με τα υπόλοιπα βιβλία του και το βιβλίο ύλης χωρίς να το καταλάβει :mad: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Συμφωνώ.Αλλά μου χει τύχει να χαθεί την τελευταία ώρα στο 7ωρο και να έχω μείνει λίγο παραπάνω.Τελικά ο καθηγητής που είχαμε την 6η ώρα είχε πάρει μαζί με τα υπόλοιπα βιβλία του και το βιβλίο ύλης χωρίς να το καταλάβει :mad: .
Εμένα μου έχει τύχει να πάρει το βιβλίο ύλης, όχι κατα λάθος, και να μην μου το πεί καν. Εγώ νόμιζα πως το είχα χάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Εμένα μου έχει τύχει να πάρει το βιβλίο ύλης, όχι κατα λάθος, και να μην μου το πεί καν. Εγώ νόμιζα πως το είχα χάσει.

Και αυτό ναι.Και μου το έφερνε αργότερα ο επόμενος καθηγητής.Αλλά είχα φάει καλά καλά όλο το διάλειμμα να τους ρωτάω όλους αν το είδαν πουθενά ή αν το πήρε κανείς κατά λάθος.Δε φαντάζεσαι πόσο με νευριάζει όταν γίνεται αυτό:verymad::verymad::verymad:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top