Απουσιολόγοι

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Άμα η ζωή ήταν τόσο εύκολη, πίστεψε με οι μόνοι χαμένοι θα ήταν αυτοί που είχαν νοητικά προβλήματα, μακάρι με το να γράψεις ψιλά να γινόσουν καλύτερος άνθρωπος, να μπορούσες να συντηρήσεις τον εαυτό σου και να τον προστατεύσεις, να βρεις τους κατάλληλους ανθρώπους να είναι δίπλα σου. Άμα όλα αυτά νομίζεις πως θα τα πετύχεις θυσιάζοντας 3 χρόνια από την ζωή σου διαβάζοντας, τότε πραγματικά ζεις μέσα στην άγνοια. Αργότερα ίσως μάθεις πως ο χρόνος είναι ότι πολυτιμότερο έχεις.

Η ζωή δεν είναι εύκολη.. Αυτό δε σημαίνει ότι θα βυθιστούμε στη ματαιοδοξία και δε θα προσπαθήσουμε για κάτι καλύτερο για το μέλλον, έστω και αν αυτό δεν είναι βέβαιο.. Τους κατάλληλους ανθρώπους που λες δε νομίζω οτι τους βρίσκεις στο γυμνάσιο και στο Λύκειο... Έχεις ευκαιρίες να τους βρεις και στο μέλλον.. Η αγορά εργασίας και τα γηρατειά όμως δεν ταυτίζονται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Η ζωή δεν είναι εύκολη.. Αυτό δε σημαίνει ότι θα βυθιστούμε στη ματαιοδοξία και δε θα προσπαθήσουμε για κάτι καλύτερο για το μέλλον, έστω και αν αυτό δεν είναι βέβαιο.. Τους κατάλληλους ανθρώπους που λες δε νομίζω οτι τους βρίσκεις στο γυμνάσιο και στο Λύκειο... Έχεις ευκαιρίες να τους βρεις και στο μέλλον.. Η αγορά εργασίας και τα γηρατειά όμως δεν ταυτίζονται..

Δεν έχει σημασία πότε χάνεις τα 3 χρόνια, έχει σημασία ότι τα χάνεις, όπως σου είπα και πριν είναι το μόνο πολυτιμότερο που έχεις, κάτι που ότι και να κάνεις δεν πρόκειται να τα πάρεις πίσω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία πότε χάνεις τα 3 χρόνια, έχει σημασία ότι τα χάνεις, όπως σου είπα και πριν είναι το μόνο πολυτιμότερο που έχεις, κάτι που ότι και να κάνεις δεν πρόκειται να τα πάρεις πίσω ποτέ.

Η ζωή δεν έχει μόνο καλοπέραση... Αναγκαστικά κάποια στιγμή θα κάνεις και κάτι που δε σε ευχαριστεί προκειμένου να επιβιώσεις, και εκεί θα "χάσεις" χρόνο... Είτε αυτό λέγεται διάβασμα είτε δουλειά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Η ζωή δεν έχει μόνο καλοπέραση... Αναγκαστικά κάποια στιγμή θα κάνεις και κάτι που δε σε ευχαριστεί προκειμένου να επιβιώσεις, και εκεί θα "χάσεις" χρόνο... Είτε αυτό λέγεται διάβασμα είτε δουλειά...

Δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ έχω το απουσιολόγιο και μου αρέσει πολύ!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ημουν απουσιολογος στη β' και δεν μ'αρεσε! Αλλα τι να κανα? Να σταματουσα το διαβασμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Να έδινες το απουσιολόγιο σε άλλον. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλα εμεις φετος εχουμε τον μαθηματικο ως υπεύθυνο της ταξης, και στην αρχη της χρονιας, αναγκασε την κοπελα με τον μεγαλυτερο βαθμο να γινει απουσιολόγος, λέγοντας οτι θελει δεν θελει αυτη θα ειναι, και οτι δεν μπορει να ακουει πια παιδια να μην θελουν να γινουν και οτι ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν. Νταξει η συγκεκριμενη δεν παραπονέθηκε αλλα γενικα οσα ειπε ηταν μλκιες και απορω που τα εμαθε. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
ποιες φίλες??? πλάκα μου κάνεις? όταν μεγαλώσεις και συνειδητοποιήσεις ότι δε διάβαζες πολύ προκειμένου να μην χάσεις επαφές με τις φίλες σου θα μετανιώνεις.....γιατί φίλες και φίλοι βρίσκονται όμως τα κενά δεν καλύπτονται όποτε θες εσύ....ειδικά στις πανελλήνιες εξετάσεις, πηγαίνετε όλοι σας πενταήμερη το καλοκαίρι συνήθως και δεν καταλαβαίνετε ότι χάνετε πολύτιμες ώρες επανάληψης...μόνο και μόνο για να μην χάσετε την εκδρομή και τους φίλους...σιγά τα λάχανα..:giveup:
να ξέρετε όμως ότι οι πραγματικοί φίλοι είναι εκεί όταν τους χρειάζεσαι, δεν πρέπει να τους το υπενθυμίσεις..
-----------------------------------------


πες τα χρυσόστομε!!!:thanks:

Έτσι φαίνεται η κατάντια του συστήματος. Να πηγαίνεις ακόμα πρώτη λυκείου και να λες πως στην Γ' είναι χάσιμο χρόνου η 5ήμερη γιατί θα έκανες στις πέντε αυτές μέρες.. πολύτιμες επαναλήψεις. Γύρω γύρω όλοι και στη μέση οι πανελλαδικές.

Τι να πω. Την γνώμη μου την έχω πει και άμα ανατρέξει κανείς στα ποστ του miv συμφωνώ με τα λεγόμενά του. Ως απουσιολόγος κάνω και θα κάνω ό,τι μπορώ για να καλύψω τους συμμαθητές μου. Και φυσικά υπάρχουν και θα υπάρχουν, τυπάκια που το κρατάνε σαν λάβαρο, με τα οποία δεν γίνεται να επικοινωνίσεις γιατί η ζωή τους ξεκινά από την Άλγεβρα και τελειώνει στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης ξερωγω, που imo είναι για λύπηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
χμμμ πλακα εχει το ολο σκηνικο ! ημουν και εγω για 2 χρονιες .... στο γυμνασιο , οποτε και δεν ενδιαφερομουν καθολου ! να φανταστειτε δεν εγραψα ποτε , ουτε μια μερα ! το εδινα στους... εμπειρους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Να έδινες το απουσιολόγιο σε άλλον. -.-

Το προτεινα και με μπινελικωσαν! Και υπηρχε και παιδι που ηθελε να με αντικαταστησει...τεσπα μετα ειπε η υπευθυνη να ψηφισει η ταξη και ολοι ηθελαν εμενα επιδη οι μισοι ειναι φιλοι και ηθελαν να τους σβηνω απουσιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
υπήρξα στην πρώτη γυμνασίου... όντας ψαρωμένη το κράτησα αλλά την επόμενη χρονιά το έδωσα στην άλλη απουσιολόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
εγώ που δεν ήμουν ποτέ αποσιολόγος, έχασα τίποτα καλό; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylvia19

Νεοφερμένος

Η sylvia19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
μπαα..εγω ημουν απουσιολογος και δε συχνα δε σημειωνα απουσιες μετα απο παρακληση των παιδιων,ε δε σου παει κι η καρδια,μεγαλος μπελας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Έτσι φαίνεται η κατάντια του συστήματος. Να πηγαίνεις ακόμα πρώτη λυκείου και να λες πως στην Γ' είναι χάσιμο χρόνου η 5ήμερη γιατί θα έκανες στις πέντε αυτές μέρες.. πολύτιμες επαναλήψεις. Γύρω γύρω όλοι και στη μέση οι πανελλαδικές.
Συμφωνώ απόλυτα.:no1:Εντάξει να έχει βάλει κανείς ένα στόχο και να είναι αποφασισμένος να κάνεις θυσίες για να τον πετύχει,αλλά όλα αυτά δεν τα ξαναζούμε και νομίζω ότι σ λείπουν κάποια στιγμή.Άλλωστε 5 μέρες είναι,τι ψυχή έχουν μπροστά σε έναν ολόκληρο χρόνο που θα ξεπατωθούμε να διαβάζουμε...

εγώ που δεν ήμουν ποτέ αποσιολόγος, έχασα τίποτα καλό; :D
Μόνο κέρδισες,πίστεψέ με:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
εγώ που δεν ήμουν ποτέ αποσιολόγος, έχασα τίποτα καλό; :D
Όχι. Πραγματικά όχι.
Εγώ είμαι από την Α' γυμνασίου, πρώτο τρίμηνο (με κλήρωση) και μετά από τον βαθμό μου.
Πραγματικά η αντιπάθεια που βλέπεις στην αρχή δεν παίζεται!! Μετά ηρεμούν κάπως τα πράγματα όταν σε γνωρίζουν...
Ειδικά φέτος δε μου αρέσει καθόλου... Χωρίς να λέω πως με χαλάει που έχω την μεγαλύτερη βαθμολογία (αυτό δεν πάει να πει πως είμαι η πιο έξυπνη στην τάξη ;)) απλά είναι σαν να καρφώνω τους φίλους μου... :/: Αλλά πόσες φορές να πεις στον καθηγητή να τους δώσει δεύτερη ευκαιρία; Και πόσες "δεύτερες ευκαιρίες" να δώσει; :/:
Άσε που σχεδόν κάθε πρωί ξεχνάω να πάρω το απουσιολόγιο από το γραφείο. :blink: Ακόμα να το πάρω χαμπάρι...
Ευτυχώς που 2η απουσιολόγος είναι η κολλητή μου...:P

Πάντως , είναι πολύ ενοχλητικό όλο αυτό που λένε για τους απουσιολόγους. Και όχι απλά επειδή είμαι εγώ. Από πιο πριν το πίστευα. Υπάρχουν παιδιά που πραγματικά διαβάζουν πολύ περισσότερα από όλους τους απουσιολόγους του σχολείου αλλά κανείς δε λέει για εκείνα τίποτα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
ειλικρινα ειμαι ευγνωμων που δεν ειχα ποτε το απουσιολογιο!Αυτα τα παιδια σιγουρα θα εχουν μεγαλο προβλημα....οχι μονο θα τα φθονουν οι συμμαθητεσ τουσ αλλα θα τα αναγκαζουν και να τουσ χαρισουν απουσιες και αμα δεν το κανουν μετα βρισκουν τον μπελα τουσ !!!!!ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑΑΑΑ!!!!Καλυτερα σκραπας!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Χα. Χτες εγραψα για πρωτη φορα στη ζωη μου απουσιολογιο επειδη ελειπαν και οι δυο. Πραγματικα ειναι πολυ κουραστικο καθε φορα που χτυπαει κουδουνι να τα' χεις ολα ετοιμα -.-
Κι αν εχεις ξεχασει και κανεναν τα ακους επί δυο. Πφφ. Μακριά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εγώ στην τρίτη γυμνασίου ήμουν απουσιολόγος. Ευτυχώς λίγες φορές με παρακάλεσαν παιδιά να μην τους βάλω απουσία. Προσωπικά δεν το βρήκα πολύ κουραστικό, κάποιος πρέπει να το κάνει και αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εγώ που δεν ήμουν ποτέ αποσιολόγος, έχασα τίποτα καλό; :D

τίποτα απολύτως!!
να πρέπει κάθε πρωί να κάνεις το γύρω του σχολείου μετά την προσευχή για να πας στο γραφείο κ να το πάρεις,περνώντας ταυτόχρονα μπροστά από όοοοοολους τους καθηγητές,οι οποίοι παρεμπιπτόντως είναι κάααααατι κατινάρες,σχολιάζουν τα πάντα πάνω σου :mad:,μετά να τρέχεις στη σκάλα να προλάβεις μέσα σε όλο αυτό το μπουλούκι να μπεις στην τάξη πριν μπει ο καθηγητής κ φας απουσία,με την τσίμπλα στο μάτι να πρέπει να μετρήσεις 20-25 παιδιά,και φυσικά όλο θα χάνεις το μέτρημα επειδή δεν καθίζουν τον κώλο τους κάτω,ή όλο και κάποιος θα λείπει και άντε τώρα εσυ να βρεις ποιος είναι,να χανεις ένα σωρό στυλό γιατί ο αχρηστος καθηγητής ποτε δε φέρνει το δικό του και σουφρώνει το δικό σου,να έχεις και τύψεις από πάνω που 'εξαιτιας σου' μπορεί να μείνουν παιδιά στην ίδια τάξη,να το προσέχεις σαν τα μάτια σου μην τυχόν και παθει κάτι και μπλέξεις εσύ,και τώρα δε μου έρχονται άλλα:P

αλλά πραγματικά,είναι πολύ μεγάλη ευθύνη,βασικά είναι μπούρδα,φασαρία.

πάλι καλά που είμαι μόνο στην κατεύθυνση,κ πάλι καλά που κατάφερα να το πασάρω σε έναν άλλο το 2ο τετραμηνο:P:P

α,ναι,και να πρέπει να κάνεις ένα σωρό αλχημείες και να βάλεις όλη σου την τέχνη μπας κ καταφέρεις να γλυτώσεις καμιά απουσία,χωρίς να το πάρει χαμπάρι ο καθηγητής..βλ.στυλό που σβήνουν κτλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top