Απουσιολόγοι

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
βασικα η τωρινη μας απουσιολογος ειναι πολυ καλη και δεν χρειαζεται να την παρακαλαμε να μας σβησδει τις απουσιες γιατι δεν μας βαζει καν...και οποτε μας βαζει,αμα της πουμε να μας τις σβησει το κανει...so...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Εμας η ..... πρεπει να εχει τρομερα ψυχολογικα προβληματα.Το ευχαριστιεται να βαζει απουσιες!Να της λεει καθηγητης σβησε την απουσια και αυτη να παιρνει ενα υφος λες και της ειπαν να κλεψει(ουτε λογος βεβαια να τη σβησει)!Αν και ποτε δεν ηθελα να γινω απουσιολογος, φετος θα το κανω γιατι η κατασταση δεν παλευεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Χτες τα παιδιά ρίξαν μια γουρούνα μες στην τάξη:P.Δε γινόταν να πεφτε πάνω στο απουσιολόγιο,να το κανε στάχτη και μπούρμπερη,να μην το ξαναδώ ποτέ???Είναι μακράν η χειρότερή μου εμπειρία από τη σχολική ζωή.Πολλοί το θεωρούν επιβράβευση για τον καλό μαθητή,αλλά εγώ νομίζω ότι αυτός που το επινόησε μάλλον την τιμωρία είχε στο νου του.
Προσωπικά τουλάχιστον είμαι τυχερή γιατί τα προβλήματά μου με το απουσιολόγιο έχουν σχέση μόνο με τη διαδικασία που έχει.Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους συμμαθητές μου γιατί πολύ απλά ποτέ δε βάζω απουσίες:P.Όποιος κάνει κοπάνα στο τμήμα μου μπορεί να είναι σίγουρος ότι θα τη γλιτώσει όσο εξαρτάται από μένα.Άλλωστε δεν είμαι εγώ υποχρεωμένη να έχω συνεχώς το νου μου,αν δεν τους αρέσει ας το δώσουν σε αλλον(αμήν και πότε).
Βέβαια υπάρχουν και αυτοί που το χαίρονται πραγματικά να ρουφιανεύουν.Αλλά είναι φυσικό να υπάρχουν.Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να τους παίρνει όλους η μπάλα.Μην πυροβολειτε τον απουσιολόγο:mpam::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εμας η ..... πρεπει να εχει τρομερα ψυχολογικα προβληματα.Το ευχαριστιεται να βαζει απουσιες!Να της λεει καθηγητης σβησε την απουσια και αυτη να περνει ενα υφος λες και της ειπαν να κλεψει(ουτε λογος βεβαια να τη σβησει)!Αν και ποτε δεν ηθελα να γινω απουσιολογος, φετος θα το κανω γιατι η κατασταση δεν παλευεται.
:jumpy::jumpy::jumpy:και πως την αντεχετε ακομα?
:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Το απουσιολόγιο είναι το μοναδικό μέσο που έχει ο καθηγητής για να μην τον καβαλήσουν οι μαθητές εν ώρα μαθήματος και δικαίως υφίσταται ο θεσμός του.. Και εν πάσει περιπτώσει το σχολείο δεν είναι καφενείο.. Από τη στιγμή που θέλεις να πάρεις το απολυτήριο στο τέλος της χρονιάς είσαι υποχρεωμένος να παρακολουθήσεις ένα συγκεκριμένο αριθμό μαθημάτων για να κριθεί επαρκής η φοίτησή σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Βασικα τη λυπομαστε γιατι επιβεβαιωνει το στερεοτυπο του απουσιολογου.Σπασικλας,γλειφει ολους τους καθηγητες,εκλαιγε τις προηγουμενες χρονιες αν εγραφε 17-18 στα διαγωνισματα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Βασικα τη λυπομαστε γιατι επιβεβαιωνει το στερεοτυπο του απουσιολογου.Σπασικλας,γλειφει ολους τους καθηγητες,εκλαιγε τις προηγουμενες χρονιες αν εγραφε 17-18 στα διαγωνισματα κλπ.


αχ την καημενη...17-18 ε???παρακμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωτούλα

Νεοφερμένος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
:nono: δεν είναι σπασικλάκια!μαγκιά τους που κάθονται και διαβάζουν τόσο!..μαγκιά τους!![το να είσαι απουσιολόγος είναι η χειρότερη δουλεία,γιατί έχει ΠΑΡΑ πολύ μεγάλη εύθυνη!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diana222

Νεοφερμένος

Η diana222 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
εγώ είμαι δεύτερη απουσιολόγος (ευτυχώς). πιστεύω ότι αρκετοί απουσιολόγοι είναι παρεξηγημένα πλάσματα.:P εκτός του ότι πολλοί δεν τους χωνεύουν εχουν κι αυτό το πράγμα να κουβαλάνε... δύο φορές που έλειπε η πρώτη τα έκανα μαντάρα. ρωτούσε ο καθηγητής πού είναι το απουσιολόγιο και εγώ χαμπάρι:P. γι' αυτό σας λέω μην τα βαράτε τα παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
στην δευτερα γυμνασιου ηταν ο αδερφος μου και στο αλλο τριμηνο του το πηρα :D
ε μετα στην τριτη γυμνασιου μου το ξαναπηρε :P
να πεις οτι διαβαζα σαν τρελη οχι αλλα εγραφα καλα:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Αλλοι ειναι, αλλοι δεν ειναι.Κανεις δεν γενικευσε.Οχι δεν το θεωρω "μαγκια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diana222

Νεοφερμένος

Η diana222 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
δεν είναι μαγκιά είναι βλακεία να διαβάζεις όλη μέρα. γι' αυτό δεν είμαι και πρώτη γιατί η άλλη σκίζεται κι εγώ κάθομαι. και ούτε κάνω φροντιστήρια. είναι απλό οι καθηγητές δεν θέλουν τόσα πολλά. απλά να τους ακούς και να κάνεις καμια άσκηση. αρκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
δεν είναι μαγκιά είναι βλακεία να διαβάζεις όλη μέρα. γι' αυτό δεν είμαι και πρώτη γιατί η άλλη σκίζεται κι εγώ κάθομαι. και ούτε κάνω φροντιστήρια. είναι απλό οι καθηγητές δεν θέλουν τόσα πολλά. απλά να τους ακούς και να κάνεις καμια άσκηση. αρκεί!
Ουτε βλακεια, ουτε μαγκια.Ο καθενας κανει τις επιλογες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diana222

Νεοφερμένος

Η diana222 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
συναναστρέφομαι με τέτοια άτομα... χάνεις τους φίλους σου για να χωθείς σ' ενα βιβλιο. σε καποια ατομα μαλιστα τους μιλας και ειναι σα χαμενα. μονο στους καθηγητες ξερουν να μιλησουν...εχεις δικιο επιλογη σου ειναι ομως κατα τη γνωμη μου ειναι χαζη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως πολλοι κανουν αυτο που λες.Για αυτο φταινε οι οικογενειες τους βεβαια.Ευτυχως εγω ειχα την τυχει να γνωρισω και πανεξυπνους απουσιολογους οι οποιοι ηταν εξαιρετικα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diana222

Νεοφερμένος

Η diana222 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
κι εγω το ιδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
σε καποια ατομα μαλιστα τους μιλας και ειναι σα χαμενα.

Καλύτερα σα χαμένος για 3 χρονάκια παρά χαμένος σε όλη σου τη ζωή... :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
ποιες φίλες??? πλάκα μου κάνεις? όταν μεγαλώσεις και συνειδητοποιήσεις ότι δε διάβαζες πολύ προκειμένου να μην χάσεις επαφές με τις φίλες σου θα μετανιώνεις.....γιατί φίλες και φίλοι βρίσκονται όμως τα κενά δεν καλύπτονται όποτε θες εσύ....ειδικά στις πανελλήνιες εξετάσεις, πηγαίνετε όλοι σας πενταήμερη το καλοκαίρι συνήθως και δεν καταλαβαίνετε ότι χάνετε πολύτιμες ώρες επανάληψης...μόνο και μόνο για να μην χάσετε την εκδρομή και τους φίλους...σιγά τα λάχανα..:giveup:
να ξέρετε όμως ότι οι πραγματικοί φίλοι είναι εκεί όταν τους χρειάζεσαι, δεν πρέπει να τους το υπενθυμίσεις..
-----------------------------------------
Καλύτερα σα χαμένος για 3 χρονάκια παρά χαμένος σε όλη σου τη ζωή... :no1:

πες τα χρυσόστομε!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο στα Ισπανικά έχουμε απουσιολόγους.Είμαι δευτερη απουσιολόγος γιατί πήρα το Inicial με 90%.Σκοπός μου είναι να περάσω Ισπανική φιλολογία Αθήνας.Η πρώτη απουσιολόγος σταμάτησε το διάβασμα γιατί την λέγανε σπασίκλα.Δεν διάβασε,δεν πέρασε στο πτυχίο ούτε Ιατρική.Γιαυτό δεν χρειάζεται να δίνεται σημασίες γιατί αυτοί είναι οι σπασίκλες όχι οι απουσιολόγοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Καλύτερα σα χαμένος για 3 χρονάκια παρά χαμένος σε όλη σου τη ζωή... :no1:

Άμα η ζωή ήταν τόσο εύκολη, πίστεψε με οι μόνοι χαμένοι θα ήταν αυτοί που είχαν νοητικά προβλήματα, μακάρι με το να γράψεις ψιλά να γινόσουν καλύτερος άνθρωπος, να μπορούσες να συντηρήσεις τον εαυτό σου και να τον προστατεύσεις, να βρεις τους κατάλληλους ανθρώπους να είναι δίπλα σου. Άμα όλα αυτά νομίζεις πως θα τα πετύχεις θυσιάζοντας 3 χρόνια από την ζωή σου διαβάζοντας, τότε πραγματικά ζεις μέσα στην άγνοια. Αργότερα ίσως μάθεις πως ο χρόνος είναι ότι πολυτιμότερο έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top