Απουσιολόγοι

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
τι λες βρε παιδάκι μ? δεν υπάρχει φυσιολογικός απουσιολόγος?
υπάρχει ορισμός για το φυσιολογικό?
εγώ είμαι στην κατεύθυνση απουσιολόγος, δε χρειάζεται να βάζω απουσίες.. ποτέ δε βάζω.. άμα βάλει ο καθηγητής καλώς, αλλιώς εγώ..
τεσπά και δε συμφωνώ στο ότι οι απουσιολόγοι είναι σπασικλάκια.. έχω βουλώσει πολλά στόματα και συνεχίζω..
το ότι ένας άνθρωπος είναι έξυπνος έτσι ώστε να οργανώνει σωστά το διάβασμά του ζώντας μια πολυδιάσταστη και έντονη ζωή και πάράλληλα να μπορεί σε όλα αυτά να συνδυάζει το διάβασμα, είναι the bεst και δε μπορούν να το κάνουν όλοι.. σε αντίθεση με τους άλλους τους κακούς ας πούμε μαθητές.. δεν είναι αυτοί φυτά αν κοκαλώνουν σε μια θέση με τις ώρες στο πισι, και είναι αυτός που διαβάζει αρκετά? ε μη λέμε ^**..**^ τώρα..
μπουρδολογίες..! :P




:no1::no1::no1::no1::no1::no1:
Για να εισαι απουσιολογος, δεν χρειαζεται να διαβαζεις με τις ωρες...πρεπει να διαβαζεις συστηματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Διαβάζοντας τα ποστ σου, σχημάτισα την εντύπωση, και ακόμα τη διατηρώ, ότι γενικεύεις, και τώρα λες απλά ότι δεν το κάνεις, και ότι αναφέρεσαι σε πολύ συγκεκριμένη περίπτωση. Ειδικά εκεί που λες για ψυχολογικά προβλήματα, μου έρχεται να βάλω τα γέλια.
Και μην είσαι απόλυτος. Ή μίσος, ή φόβος, όλα τα άλλα γιοκ.
Επίσης πριν όπως τα διατύπωσες, μου έδωσες την εντύπωση ότι μιλούσες για όλους. Τέλοσπάντων, εκεί που διαφωνώ μαζί σου είναι στο ότι
α) καταρχάς πετάς υπονοούμενα, χωρίς να δικαιολογείς.
β) βλέπεις ένα κόσμο με μίσος ως απαραίτητο, τον οποίο εγώ χαρακτηρίζω ως περιττό, ειδικά στην γ'λυκείου
γ) φαντάζεσαι ότι ο απουσιολόγος δε μπορει να κάνει απουσία, επειδή, είναι απουσιολόγος... Για μένα, εδώ, βάζεις ταμπέλες και γενικεύεις.

Ελπίζω να το βρήκες διασκεδαστικό αυτό με τα ψυχολογικά προβλήματα, πάντα το να προσβάλλεις κάποιους κάνεις άλλους να γελάνε.
Ναι οκ, εξαιρέσεις υπάρχουν πάντα αλλά είναι τόσο λίγες που δεν θα συμβεί και τίποτα άμα δεν της αναφέρω, τα πιο συχνά είναι αυτά τα δυο. Επίσης δεν σε βλέπω να μου λες άλλους παράγοντες, μου λες να μην γενικεύω αλλά εσύ δεν μου απαντάς και τίποτα, πες μου εκτός από μίσος και φόβος τι άλλο υπάρχει?

Δλδ σε όλα διαφωνείς στον χαρακτήρα μου και πως εγώ βλέπω τον κόσμο, αλλά δεν διαφωνείς με αυτά που γράφω. Οκ, ας το πάρω προσωπικά και ας απαντήσω. Πετάω υπονοούμενα γιατί είμαι σε ένα φόρουμ το οποίο δεν το παίρνω στα σοβαρά ούτε για την πλάκα, πετάω υπονοούμενα γιατί μ'αρέσουν οι αντιδράσεις σας κλπ. Αργά η γρήγορα θα καταλάβεις ότι έτσι είναι ο κόσμος και δεν είναι ο πεταλούδες που είχες ονειρευτεί κάποτε, αλλά όχι ούτε με μίσος τον βλέπω, εκτός αν η καχυποψία είναι μίσος, τότε ναι.

Και το τρίτο το έβγαλες από το μυαλό σου ή κάτι που είπα σε έκανε να το πιστέψεις? Γιατί εγώ δεν είπα ποτέ ούτε υπονόησα ότι δεν μπορεί να κάνει απουσία απλά είπα όταν ΔΕΝ μπορεί να κάνει απουσία ένας μαθητής, και τυχαίνει να είναι απουσιολόγος και τυχαίνει να βάζει απουσίες σε αυτούς που μπορεί να την είχαν γλιτώσει τότε το κάνει λόγου μίσους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MEMNER

Νεοφερμένος

Η MEMNER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είμαι απουσιολόγος από την πρώτη γυμνασίου μέχρι τώρα τρίτη λυκείου. Δεν είμαστε ούτε σπασίκλες επειδή έχουμε την ευθύνη ενός βιβλίου. Όλοι λένε ότι οι απουσιολόγοι διαβάζουν ακατάπαυστα. Δεν ξέρω για άλλους αλλά εγώ όχι τρομερά. Όμως πρέπει να κατανοήσετε όσοι είστε ενάντια των απουσιολόγων ότι έχουν βαρύτατη ευθύνη. Όταν προσωπικά εγώ βάζω απουσίες λυπάμαι φυσικά αν περνά από το χέρι μου μπορεί σε κάποια ωριαία να πείσω τον καθηγητή να μην μπει απουσία και εγώ και το σχολείο είμαστε καταδικασμένοι. Δεν θέλω λοιπόν να την πληρώσω εγώ αν ο άλλος βαριέται να κάνει μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εγώ ένα δεν καταλαβαίνω, ποιος είπε ότι ήμαστε εναντίον σας? Ποίος είπε ότι είστε σπασίκλες, εκτός και αν εσείς οι ίδιοι το νομίζεται για τον εαυτό σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Είμαι απουσιολόγος από την πρώτη γυμνασίου μέχρι τώρα τρίτη λυκείου. Δεν είμαστε ούτε σπασίκλες επειδή έχουμε την ευθύνη ενός βιβλίου. Όλοι λένε ότι οι απουσιολόγοι διαβάζουν ακατάπαυστα. Δεν ξέρω για άλλους αλλά εγώ όχι τρομερά. Όμως πρέπει να κατανοήσετε όσοι είστε ενάντια των απουσιολόγων ότι έχουν βαρύτατη ευθύνη. Όταν προσωπικά εγώ βάζω απουσίες λυπάμαι φυσικά αν περνά από το χέρι μου μπορεί σε κάποια ωριαία να πείσω τον καθηγητή να μην μπει απουσία και εγώ και το σχολείο είμαστε καταδικασμένοι. Δεν θέλω λοιπόν να την πληρώσω εγώ αν ο άλλος βαριέται να κάνει μάθημα.

Αν θέλει μη σώσει και κάνει ελεύθερη χώρα είμαστε, σιγά μην τον "δώσω" όμως..
Τώρα εσύ άστα ότι στεναχωριέσαι και τέτοια...γουστάρεις να είσαι (και δικαίωμά σου) γιατί το σπιουνιλίκι το θεωρείς επιβράβαιση για την επιδοσή σου και χέζεσαι μην βρεις κανένα μπελά λόγω ευθυνοφοβίας...άσε που νομίζεις ότι έτσι θα σώσεις το εκπαιδευτικό σύστημα...



Δεν λέω να μην παίρνονται απουσίες αλλά ας το κάνουν οι ίδιοι οι καθηγητές (ας κάνουν και κάτι), αφού είναι η εξουσία στο σχολείο. εμάς τι μας μπλέκουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ ένα δεν καταλαβαίνω, ποιος είπε ότι ήμαστε εναντίον σας? Ποίος είπε ότι είστε σπασίκλες, εκτός και αν εσείς οι ίδιοι το νομίζεται για τον εαυτό σας.

Κι ομως ετσι δειχνετε..οτι ειστε εναντιον μας...αυτο σου ελεγα κι εγω..οτι εχουμε μια ευθυνη κ πρεπει να κανουμε το καθηκον μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Αν θέλει μη σώσει και κάνει ελεύθερη χώρα είμαστε, σιγά μην τον "δώσω" όμως..
Τώρα εσύ άστα ότι στεναχωριέσαι και τέτοια...γουστάρεις να είσαι (και δικαίωμά σου) γιατί το σπιουνιλίκι το θεωρείς επιβράβαιση για την επιδοσή σου και χέζεσαι μην βρεις κανένα μπελά λόγω ευθυνοφοβίας...άσε που νομίζεις ότι έτσι θα σώσεις το εκπαιδευτικό σύστημα...



Δεν λέω να μην παίρνονται απουσίες αλλά ας το κάνουν οι ίδιοι οι καθηγητές (ας κάνουν και κάτι), αφού είναι η εξουσία στο σχολείο. εμάς τι μας μπλέκουν?

σε κατι τετοια δε χρειαζεται ν' απανταμε...ετσι κ αλλιως δε βγαζει νοημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ελπίζω να το βρήκες διασκεδαστικό αυτό με τα ψυχολογικά προβλήματα, πάντα το να προσβάλλεις κάποιους κάνεις άλλους να γελάνε.
Ναι οκ, εξαιρέσεις υπάρχουν πάντα αλλά είναι τόσο λίγες που δεν θα συμβεί και τίποτα άμα δεν της αναφέρω, τα πιο συχνά είναι αυτά τα δυο. Επίσης δεν σε βλέπω να μου λες άλλους παράγοντες, μου λες να μην γενικεύω αλλά εσύ δεν μου απαντάς και τίποτα, πες μου εκτός από μίσος και φόβος τι άλλο υπάρχει?

Απλή αδιαφορία για την όλη κατάσταση. Θυμησου τουλάχιστον ότι υπάρχουν πράγματα πιο σημαντικά από μια απουσία.

Δλδ σε όλα διαφωνείς στον χαρακτήρα μου και πως εγώ βλέπω τον κόσμο, αλλά δεν διαφωνείς με αυτά που γράφω. Οκ, ας το πάρω προσωπικά και ας απαντήσω. Πετάω υπονοούμενα γιατί είμαι σε ένα φόρουμ το οποίο δεν το παίρνω στα σοβαρά ούτε για την πλάκα, πετάω υπονοούμενα γιατί μ'αρέσουν οι αντιδράσεις σας κλπ. Αργά η γρήγορα θα καταλάβεις ότι έτσι είναι ο κόσμος και δεν είναι ο πεταλούδες που είχες ονειρευτεί κάποτε, αλλά όχι ούτε με μίσος τον βλέπω, εκτός αν η καχυποψία είναι μίσος, τότε ναι.

Διαφωνώ με αυτά που γράφεις.
Ούτε κι εγώ παίρνω στα σοβαρά το φόρουμ, και πολλές φορές κάνω πλάκα, αλλά αν είναι να κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση, να δικαιολογείς τα υπονοούμενα που πετάς για να καταλαβαίνουμε και τι εννοείς. Υπονοούμενα ως προς εμένα, βασικά, γιατί αυτά παρατήρησα.
Ποιος σου μίλησε για ονειροφαντασίες και πεταλούδες? Θεωρώ ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση με το απουσιολόγιο, παρουσιάζεις τα πράγματα πολύ τραγικά.

Και το τρίτο το έβγαλες από το μυαλό σου ή κάτι που είπα σε έκανε να το πιστέψεις? Γιατί εγώ δεν είπα ποτέ ούτε υπονόησα ότι δεν μπορεί να κάνει απουσία απλά είπα όταν ΔΕΝ μπορεί να κάνει απουσία ένας μαθητής, και τυχαίνει να είναι απουσιολόγος και τυχαίνει να βάζει απουσίες σε αυτούς που μπορεί να την είχαν γλιτώσει τότε το κάνει λόγου μίσους.
Με το να λες, "όταν δε μπορεί"... Γιατί να μην μπορεί? Αυτό εννοώ, και από παρόμοια φράση σου το συμπέρανα. Ουσιαστικα τον περιορίζεις ως μαθητή... Τι πάει να πει "όταν δεν μπορεί να κάνει απουσία" ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Με το να λες, "όταν δε μπορεί"... Γιατί να μην μπορεί? Αυτό εννοώ, και από παρόμοια φράση σου το συμπέρανα. Ουσιαστικα τον περιορίζεις ως μαθητή... Τι πάει να πει "όταν δεν μπορεί να κάνει απουσία" ?

Με το "όταν δε μπορεί" δεν εννοώ ότι δεν μπορεί να αρρωστήσει ή δεν μπορεί να λείψει μια μέρα, εννοώ πως δεν μπορεί να φύγει όποτε θέλει, τους λόγους τους είπα και πριν, είτε φοβάται το σχολείο είτε δεν τον αφήνουν οι γονείς του. Με δεδομένο ότι έχει περιθώριο να κάνει απουσίες και να μπορεί να φύγει από το σχολικό χώρο. Ίσως ποτέ να μην χρειάστηκε να φύγει (χλωμό) αλλά εγώ έκανα λόγο για το άμα μπορεί να φύγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Με το "όταν δε μπορεί" δεν εννοώ ότι δεν μπορεί να αρρωστήσει ή δεν μπορεί να λείψει μια μέρα, εννοώ πως δεν μπορεί να φύγει όποτε θέλει, τους λόγους τους είπα και πριν, είτε φοβάται το σχολείο είτε δεν τον αφήνουν οι γονείς του. Με δεδομένο ότι έχει περιθώριο να κάνει απουσίες και να μπορεί να φύγει από το σχολικό χώρο. Ίσως ποτέ να μην χρειάστηκε να φύγει (χλωμό) αλλά εγώ έκανα λόγο για το άμα μπορεί να φύγει.


Καλά, επειδή με βάση αυτά που λες, ακόμα διαφωνώ και αν σου απαντήσω θα επαναληφθώ, δε σου απαντώ, γιατί ούτως ή άλλως κύκλους κάνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Χαίρομαι που το κατάλαβες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δλδ σε όλα διαφωνείς στον χαρακτήρα μου και πως εγώ βλέπω τον κόσμο, αλλά δεν διαφωνείς με αυτά που γράφω. Οκ, ας το πάρω προσωπικά και ας απαντήσω. Πετάω υπονοούμενα γιατί είμαι σε ένα φόρουμ το οποίο δεν το παίρνω στα σοβαρά ούτε για την πλάκα, πετάω υπονοούμενα γιατί μ'αρέσουν οι αντιδράσεις σας κλπ. Αργά η γρήγορα θα καταλάβεις ότι έτσι είναι ο κόσμος και δεν είναι ο πεταλούδες που είχες ονειρευτεί κάποτε, αλλά όχι ούτε με μίσος τον βλέπω, εκτός αν η καχυποψία είναι μίσος, τότε ναι.

Ευτυχώς υπάρχεις εσύ και ο djohn(:P) για να θυμίζουν και σε εμάς τα αθώα πως ο κόσμος δεν είναι 'πεταλουδένιος' και πρέπει να κατέβουμε από το ροζ συννεφάκι μας.Ουφ ξαλάφρωσα πανάθεμά με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
σε κατι τετοια δε χρειαζεται ν' απανταμε...ετσι κ αλλιως δε βγαζει νοημα.

καλά κάνεις γλυκιά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wannabecsdr

Νεοφερμένος

Ο wannabecsdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Απουσιολόγιο??! Έχω ξεχάσει πια ότι υπήρχε τέτοιο πράγμα και ευτυχώς έχω ξεχάσει πόσο βλακωδώς ήθελα αυτό το κομμάτι χαρτί στο γυμνάσιο (πάντα ήμουν δεύτερος απουσιολόγος) αν και χίλιες φορές καλύτερος μαθητής από το ξινάγκουρο την απουσιολόγο μας (στο λύκειο αργότερα φίδι την ανεβάζανε φίδι την κατεβάζανε), ή διαβάζεις ή γλείφεις, αυτή διάλεξε το δεύτερο.. Κι η ειρωνία έιναι ότι στα υπόλοιπα τμήματα το απουσιολόγιο θα το έιχα χαλαρά (με 2 βαθμούς διαφορά).. Μέχρι που πήγα λύκειο και έβαλα μυαλό, και είπα δεν γ**μιέται, για μια μ*λακία θα κάθομαι να παιδεύομαι, και το έγραψα το σχολείο κανονικότατα (μόνο άλγεβρα και χημεία ασχολιόμουν γιατί χρειαζόντουσαν) και όταν ήρθαν οι πανελλήνιες είχα κάνει την τέλεια προετοιμασία και έγραψα!, και επιτέλους ένιωσα κάπως δικαιωμένος σε σχέση με το ξινάγκουρο(1000μόρια διαφορά), το ό,τι έχεις το απουσιολόγιο δεν σημαίνει ότι θα βγάλεις και τα περισσότερα μόρια.. Κατανοώ ότι το σχόλιο μου ξεφεύγει από το θέμα, αλλά έτσι έβγαλα τα απωθημένα μου για κείνο το μπάζο την απουσιαλόγα που καθόμουν εγώ τότε να στενοχωριόμουν για το κ*λόχαρτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν δε σε ένοιαζε βαθμός και σύγκριση δε νομίζω πως θα έγραφες σε 8 σειρές τόσες φορές πόσο καλύτερος ήσουν και είσαι. :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wannabecsdr

Νεοφερμένος

Ο wannabecsdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αν δε σε ένοιαζε βαθμός και σύγκριση δε νομίζω πως θα έγραφες σε 8 σειρές τόσες φορές πόσο καλύτερος ήσουν και είσαι. :jumpy:

Νομίζω ότι μπέρδεψες κάτι.. Δεν επιδίωκα στο λύκειο να βγάλω βαθμό (αντιθέτως χεσμένο το έιχα, το στόχο μου κόιταζα που ήταν να τα πάω όσο καλύτερα μπορούσα στις πανελλαδικές), απλά ένιωσα μια δικαίωση με τις πανελλήνιες για τα του γυμνασίου.. Τώρα αν αυτό δεν είναι σεβαστό από σένα, δεν με ενδιαφέρει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Τυχαίνει ο απουσιολόγος να είναι καλός μου φίλος...(Από το Δημοτικό, μην με περάσετε για γλύφτη)
Τώρα, άλλο σαν άνθρωπος πώς είναι, άλλο σαν μαθητής και άλλο σαν απουσιολόγος....
Την δουλειά του να κάνει σωστά και από εκεί και πέρα αλλάζουμε "μεριά"(όπως είπα παραπάνω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgos23

Νεοφερμένος

Ο giwrgos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γίνεται στα μισά της χρονιάς να αλλάξει η τάξη απυσιολόγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συνήθως μετά τους βαθμούς αλλάζουν οι απουσιολόγοι ανάλογα με τον μέσο όρο του καθενός. Αν υπάρξει όμως κάποιο σοβαρό πρόβλημα και κρίνει ο διευθυντής ότι πρέπει να αλλάξουν οι απουσιολόγοι τότε, ναι, μπορούν να αλλάξουν οι απουσιολόγοι στα μισά της χρονιάς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top