Απουσιολόγοι

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
εντοπισα την διαφορα μασ

ΕΓΩ ΑΓΝΟΟ ΤΟ ΚΡΑΞΙΜΟ

ισωσ εδω να ειναι το μεγαλο μυστικο του απουσιολογιου

ο φοβοσ για το κραξιμο απο τον καθε καθηγητη και διευθυντη
εμενα δεν με ενδιεφεε αυτο

δινω με την σειρα μου ενα ΤΕΛΟΣ στο ΤΕΛΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ή κάνεις την δουλειά σου ή όχι φίλε μου.
Το απουσιολόγιο προφανώς εσύ το είχες στο φλου αλλά άλλοι το παίρνουν σοβαρά με ότι συνεπάγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Σε μας το απουσολόγιο ήταν σχεδόν πάντοτε ένα βάσανο...
κανένας δεν ήθελε συνήθως να είναι για να μην το κουβαλαει στο γυμναστήριο ,τα εργαστήρια κτλ...

Αλλά αυτοί που ήταν απουσιολόγοι ήταν καλά παιδιά, δηλαδή έκαναν το παν (χωρίς να τους το ζητήσει κανείς :P ) να μη βάλουν απουσία σε όσους περισσότερους γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Άλλο λέμε.
Προφανώς κάποιοι κάνανε την πλάκα τους όταν το είχαν.
Σε εμάς όντως το έχουν καλά παιδιά αλλά επειδή είναι φίλοι μου δεν θέλω να μπλέξουν στο δικό μου καπέλο,ας μου βάλουν κανονικά την απουσία.
Και αυτοί που μόνο κοπάνες κάνουνε καλύτερα να μην ξαναπατάνε στο σχολείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σε μας το απουσολόγιο ήταν σχεδόν πάντοτε ένα βάσανο...
κανένας δεν ήθελε συνήθως να είναι για να μην το κουβαλαει στο γυμναστήριο ,τα εργαστήρια κτλ...

Αλλά αυτοί που ήταν απουσιολόγοι ήταν καλά παιδιά, δηλαδή έκαναν το παν (χωρίς να τους το ζητήσει κανείς :P ) να μη βάλουν απουσία σε όσους περισσότερους γίνεται


Αυτό ακριβως λέω...Όταν μπορείς να κρύψεις, δεν έχεις κανένα λόγο να βάλεις κι όταν ακούω αυτό το ανεκδιήγητο που η...συνείδηση καθηκοντος ορισμένων εξαντλείται στο απουσιολόγιο, με συγχωρείτε για τη βαριά κουβέντα, αλλά καταλαβαίνω οτι έχω να κάνω με κομπλεξικούς. Γιατι ζηλεύετε τόσο που ο άλλος δεν κωλώνει να κάνει κοπάνα όποτε γουστάρει; Γιατί ζηλεύετε τοσο που ο άλλος όταν κατέβει στο προαύλιο τον περιμένουν δέκα άτομα ενώ εσας κανένα και γι'αυτο δεν βγαίνετε; Δεν είναι ανάγκη όλο το κομπλεξ να βγαίνει σε ένα χαρτι που όποτε θέλουν σας το παίρνουν στην τελική. Κι ούτε θα το παίξετε εσεις ηθικοί και καθωσπρέπει και θα υποδείξετε στον άλλον ποιο ειναι το καλύτερο, να κοιτάτε τη δική σας καμπούρα λέω γω καλύτερα. Δε μπορείτε να καταλάβετε πόσο αηδιάζω και λυπάμαι όταν ακούω ορισμένους να μιλάνε τόσο κομπλεξικά και κακιασμένα (επειδη ειναι no-life προφανώς) και μιλάω ως πρώην απουσιολόγος που ΚΑΠΟΤΕ έπεσα κι εγώ στην παγίδα να σκέφτομαι παρόμοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια ημουν απουσιολογος πολλα χρονια και καποια παιδια χαρη σε μενα εχουν γλιτωσει 50 και 60 και 70 απουσιες μεσα στην χρονια!!εφοσον καποιοι καθηγητες δεν παιρνουν χαμπαρι οτι λειπει ο συγκεκριμενος ποιος ο λογος να τους βαζω απουσια..το κακο ειναι οτι δεν μπορουσα εγω ποτε να γλιτωσω απουσιες γ....ο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ρουφιανιλίκι??!! Δεν τα πιατεύω αυτά που ακούω....
Στην τελική αν δε το θες μπορείς να πεις να σε αλλάξουν. Όποιος όμως το θέλει έχει αναλάβει ένα έργο. Δεν είναι ρουφιάνεμα-ο Χριστός και η Παναγία


Ναι, ρουφιανιά ειναι όταν δε σου ζητάει κανένας να βάλεις απουσίες κι εσύ πας και βάζεις. Δεν υπάρχει άλλη λέξη γι'αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, ρουφιανιά ειναι όταν δε σου ζητάει κανένας να βάλεις απουσίες κι εσύ πας και βάζεις. Δεν υπάρχει άλλη λέξη γι'αυτό.

+φωνω!!:no1:στην τελικη αν το καταλαβει ο καθηγητης την ωρα που θα βαλει την υπογραφη,λες οτι δεν ειχες προσεξει και τελος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 836 μηνύματα.
Δεν γίνεται ο απουσιολόγος να την χαρίζει συνεχώς επειδή ο άλλος έτσι γουστάρει να βγει έξω. Αν ο άλλος θέλει να φάει το κεφάλι του, ας το φάει. Δουλειά του απουσιολόγου είναι να βάζει απουσίες. Τίποτα άλλο. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι όλοι οι μαθητές τα αγγελούδια που τα πάνε καλά με όλους και ειδικά με τους καλούς μαθητές για τους χαρίσει κάποιος απουσία. Δεν είμαι απουσιολόγος, δεν έχω κάποια προσωπική εμπειρία (μόνο μια φρά που ήμουν αντικαταστάτης και ένας με ρώτησε γιατί του έβαλα απουσία και του είπα και τι να έκανα), αλλά δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις πως νιώθουν αυτα τα παιδιά. Βέβαι, υπάρχουν και ψώνια, αλλά αυτό είναι άλλη περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν δεν πας κάποιον ειναι άλλο θέμα, όχι ομως να εχουμε την προκατάληψη και το κομπλεξάκι να έχουμε συνέχεια στην κόντρα αυτον που κάνει κοπάνες κι εμεις να το παιζουμε καλά παιδάκια του καθήκοντος...Σιγά ρε φίλε ξέρω γω, ποιος εισαι επιτέλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Χα χα, ναι πράγματι... Είναι ο πρώτος που παρατηρούν ότι λείπει...
Τελικά το επάγγελμα έχει μόνο αρνητικά... Καθυστερείς να ξεκινήσεις τη γυμναστική, γιατί πρέπει να τους μετρήσεις όλους, μήπως λείπει κανείς, και άλλα πολλά κακά...

Μιας και αναφέρθηκε το μάθημα της Γυμναστικής, το χειρότερο όλων είναι όταν πρέπει να μετρήσεις τους μαθητές και ο γυμναστής ξαφνικά λέει "Στα γήπεδα" και οι συμμαθητές σου τρέχουν σαν τα κατσίκια από εδώ και από 'κει, την ώρα που εσύ πρέπει να τους μετρήσεις.:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Μιας και αναφέρθηκε το μάθημα της Γυμναστικής, το χειρότερο όλων είναι όταν πρέπει να μετρήσεις τους μαθητές και ο γυμναστής ξαφνικά λέει "Στα γήπεδα" και οι συμμαθητές σου τρέχουν σαν τα κατσίκια από εδώ και από 'κει, την ώρα που εσύ πρέπει να τους μετρήσεις.:P:P

Για αυτό στη γυμναστική έβαζα πάντα τον καθηγητή να μετράει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Για αυτό στη γυμναστική έβαζα πάντα τον καθηγητή να μετράει :P



Και εγώ πάντα το απουσιολόγιο το δίνω του γυμναστή..

































































































(...γιατί δεν βλέπει καλά και κάποια παιδιά γλιτώνουν την απουσία - για να μη μου φωνάζουν μετά και να λένε ότι δεν τους καλύπτω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ναι, ρουφιανιά ειναι όταν δε σου ζητάει κανένας να βάλεις απουσίες κι εσύ πας και βάζεις. Δεν υπάρχει άλλη λέξη γι'αυτό.

Αν δεν πας κάποιον ειναι άλλο θέμα, όχι ομως να εχουμε την προκατάληψη και το κομπλεξάκι να έχουμε συνέχεια στην κόντρα αυτον που κάνει κοπάνες κι εμεις να το παιζουμε καλά παιδάκια του καθήκοντος...Σιγά ρε φίλε ξέρω γω, ποιος εισαι επιτέλους...
Ε ρε Μιβ πας στο άλλο άκρο τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε ρε Μιβ πας στο άλλο άκρο τώρα.

Σε κανένα άκρο δεν πάω. Όταν μπορείς να κρύψεις δεν έχεις λόγο να βάλεις, τέλος. Και δεν το λέω εκ του ασφαλούς, ξαναλέω οτι υπήρξα κι εγώ απουσιολόγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Το εμπεδώσαμε.
Γιατί να κρύψεις? Επειδή ο άλλο βαρέθηκε?
Ας πάρει την απουσία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Επειδή έχεις το πρόβλημα στον εγκέφαλο οτι επειδη εσύ εισαι στην τάξη, πρέπει να είναι κι αυτός, λες και κάνεις χάρη σε κανεναν που εισαι μέσα στη γ***τάξη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ας μην μας πρήζει τα @@ λοιπόν και ας μας κάνει την χάρη να μην έρχεται.
Δεν τον αναγκάζει κανείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ας μην μας πρήζει τα @@ λοιπόν και ας μας κάνει την χάρη να μην έρχεται.
Δεν τον αναγκάζει κανείς

Μακάρι τη συναισθηση που έχεις στο καθηκον να την πάρεις μαζί σου κι όταν γίνεις δημόσιος υπάλληλος γιατι οι περισσότεροι την ξεχνάνε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μακάρι τη συναισθηση που έχεις στο καθηκον να την πάρεις μαζί σου κι όταν γίνεις δημόσιος υπάλληλος γιατι οι περισσότεροι την ξεχνάνε. ;)
τα θελει και σενα ο ποπος σου:P:lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top