Απουσιολόγοι

Γεωργια*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Σπαστικο δεν ηταν???? Καθε μερα τα ιδια και τα ιδια.... Και κανε χαρες....Μη γραφεις απουσιες,αλλιως εισαι το σπασικλακι της ταξης...ουφ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
αμα τουσ κοψεισ την φορα μια φορα υστερα ολα καλα

σορυ για το οφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Λοιπόν πέρυσι ήταν μια μέρα που δεν κάναμε καθόλου μάθημα. Δηλαδή πρώτη και δεύτερη ώρα έλειπε η καθηγήτρια, τρίτη ώρα γυμναστική, τέταρτη καλλιτεχνικά, πέμπτη κάναμε νομίζω πρόβες για παρέλαση και τις 2 τελευταίες ώρες είχαμε ιστορία και οικιακή (από ότι είχαμε ακούσει θα γίνονταν κανονικά τα μαθήματα). Τότε η πρόεδρος της τάξης είχε μια φαινή ιδέα, να κάνουμε ομαδική κοπάνα. Εγώ δεν ημουν θετική, αλλά ούτε αρνητική γιατί δεν ήξερα τί να κάνω με το απουσιολόγιο. Μου έλεγαν να πάω στο γραφείο και να το αφήσω, κι αν με ρωτούσαν "Σχολάσατε?" τί να τους έλεγα, "Ξέρετε, θα κάνουμε κοπάνα!". Ήταν πολύ δύσκολη η θέση μου γιατί αν της έλεγα ψέμματα (της υποδιευθύντριας) μετά θα το μάθαινε ότι το τμήμα μου έκανε κοπάνα και θα ντρεπόμουν πολύ γιατί την ήξερα και προσωπικά. Μετά άρχισαν να μου λένε "μα ρε συ, μόνο εσύ δε συμφωνείς, γιατί, πες εσύ ναι και φεύγουμε" και κυρίως ο δεύτερος απουσιολόγος. Εν τω μεταξύ άκουγα κάποιους από πίσω να λένε "φυτό", "κοίτα τώρα!" κλπ. Και τότε με πιάνουν και εμένα τα νεύρα μου και τους λέω: "Κοιτάξτε να δείτε, εγώ δεν μπορώ να πάω στο γραφείο και να πω ψέμματα". Τότε κοιτάω το δεύτερο απουσιολόγο και του λέω: "Αν θες πάρε εσύ το απουσιολόγιο και πήγαινέ το στη θέση του, εγώ δεν μπορώ. Για να μη λέτε ότι σας χάλασα και την κοπάνα".
Τέλος πάντων δεν έκαναν εκείνη τη μέρα, είχαν κανονίσει για την μεθεπόμενη την τελευταία ώρα. Αλλά τελικά η κοπάνα δεν έγινε ποτέ γιατί εκείνη τη μέρα έκανε ένα τμήμα της δευτέρας και πήραν όλοι από μια ωραιότατη αποβολή και ησυχάσανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Προσωπικά,είμαι απουσιολόγος και παρόλο που έχω εκφράσει επανειλημμένα τη δυσαρέσκειά μου στο Διευθυντή και έχω ζητήσει αμέτρητες φορές να δώσω το απουσιολόγιο,εκείνος επιμένει ότι δε γίνεται να απαλλαγώ από το ρόλο αυτό...Και όλο αυτό το έκανα,πολύ απλά επειδή διαφωνώ με το ρατσισμό που υφίσταται και μάλιστα πολύ έντονα στο σχολικό πλαίσιο.Με όλο αυτό τα χαζοστερεότυπα που διαχωρίζουν τους μαθητές σε καλούς και κακούς και καθιστούν τον "άριστο" σε άτομο...υπεράνω πάσης υποψίας.Θεωρώ τεράστιο βάρος να μετράς κάθε μέρα τους παρόντες και να σημειώνεις όσους λείπουν.Άλλωστε,διαφωνώ και με τον ίδιο το θεσμό καταγραφής των απουσιών,καθώς φαντάζει ως ένας καταναγκασμός,ως τρόπος απειλής.Στην τελική,γιατί δεν αναλαμβάνουν το ρόλο αυτό οι ίδιοι οι καθηγητές;
*Επίσης,το να είσαι απουσιολόγος,δε συνεπάγεται ότι έισαι το τσιράκι του εκάστοτε καθηγητή,ότι είσαι ο καταδότης που αρέσκεται στο να βάζει απουσίες στους συμμαθητές του.Και σε καμία περίπτωση,δεν είναι ο απουσιολόγος απαραίτητα το "φυτό",το "σπασικλάκι"(χαρακτηρισμοί που δε με βρίσκουν καθόλου σύμφωνη),το άτομο που στο βωμό της βαθμοθηρίας θα θυσιάσει τον προσωπικό του χρόνο,την ενασχόληση με τα ενδιαφέροντά του,τη συναναστροφή με φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Προσωπικά,είμαι απουσιολόγος και παρόλο που έχω εκφράσει επανειλημμένα τη δυσαρέσκειά μου στο Διευθυντή και έχω ζητήσει αμέτρητες φορές να δώσω το απουσιολόγιο,εκείνος επιμένει ότι δε γίνεται να απαλλαγώ από το ρόλο αυτό...Και όλο αυτό το έκανα,πολύ απλά επειδή διαφωνώ με το ρατσισμό που υφίσταται και μάλιστα πολύ έντονα στο σχολικό πλαίσιο.Με όλο αυτό τα χαζοστερεότυπα που διαζωρίζουν τους μαθητές σε καλούς και κακούς και καθιστούν τον "άριστο" σε άτομο...υπεράνω πάσης υποψίας.Θεωρώ τεράστιο βάρος να μετράς κάθε μέρα τους παρόντες και να σημειώνεις όσους λείπουν.Στην τελική,γιατί δεν αναλαμβάνουν το ρόλο αυτό οι ίδιοι οι καθηγητές;
*Επίσης,το να είσαι απουσιολόγος,δε συνεπάγεται ότι έισαι το τσιράκι του εκάστοτε καθηγητή,ότι είσαι ο καταδότης που αρέσκεται στο να βάζει απουσίες στους συμμαθητές του.Και σε καμία περίπτωση,δεν είναι ο απουσιολόγος απαραίτητα το "φυτό",το "σπασικλάκι"(χαρακτηρισμοί που δε με βρίσκουν καθόλου σύμφωνη),το άτομο που στο βωμό της βαθμοθηρίας θα θυσιάσει τον προσωπικό του χρόνο,την ενασχόληση με τα ενδιαφέροντά του,τη συναναστροφή με φίλους.

+1000000000000:no1::no1:
Και εγώ στην ίδια ακριβώς θέση βρίσκομαι..είναι πραγματικά πολύ άσχημο ο απουσιολόγος να ταυτίζεται πάντα με το "σπασικλάκι" ή το τσιράκι του καθηγητή!δεν λέω υπάρχουν κ τέτοιες περιπτώσεις απουσιολόγων,οι οποίοι πιστεύουν πως επειδή έχουν ένα δημόσιο έγγραφο στην ουσία,ότι έχουν κατακτήσει κ κάποιο τίτλο,οπότε πρέπει να ξεχωρίζονται από τους άλλους!όμως μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας..τα περισσότερα παιδιά είναι πολύ έντάξει..απλά αναγκάζονται να κάνουν μια όχι κ τόσο ευχάριστη δουλειά!:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Τι εγινε ρε παιδια, ολοι οι απουσιολογοι στο ischool μαζευτηκαμε?:P

Κ εγω μια απο τα ιδια.. Αμετρητες χαρες δεξια κ αριστερα, και οταν για 1002 λογους δεν γινοταν, γινομουνα και ο κακος της υποθεσης.... Μακρια απο μας:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Εγώ ευτυχώς σ'όλο το γυμνάσιο ήμουν 2η απουσιολόγος οπότε σπάνια τύχαινε να βάλω απουσίες.Δε θα ήθελα να ήμουν στη θέση της 1ης γιατί όλη την ώρα της ζητούσαν χάρες κ θα ερχόμουν σε δύσκολη θέση.Εμένα,για καλή μου τύχη,ποτέ δε μου ζήταν να τους σβήσω απουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Προσωπικά,είμαι απουσιολόγος και παρόλο που έχω εκφράσει επανειλημμένα τη δυσαρέσκειά μου στο Διευθυντή και έχω ζητήσει αμέτρητες φορές να δώσω το απουσιολόγιο,εκείνος επιμένει ότι δε γίνεται να απαλλαγώ από το ρόλο αυτό...Και όλο αυτό το έκανα,πολύ απλά επειδή διαφωνώ με το ρατσισμό που υφίσταται και μάλιστα πολύ έντονα στο σχολικό πλαίσιο.Με όλο αυτό τα χαζοστερεότυπα που διαζωρίζουν τους μαθητές σε καλούς και κακούς και καθιστούν τον "άριστο" σε άτομο...υπεράνω πάσης υποψίας.Θεωρώ τεράστιο βάρος να μετράς κάθε μέρα τους παρόντες και να σημειώνεις όσους λείπουν.Στην τελική,γιατί δεν αναλαμβάνουν το ρόλο αυτό οι ίδιοι οι καθηγητές;
*Επίσης,το να είσαι απουσιολόγος,δε συνεπάγεται ότι έισαι το τσιράκι του εκάστοτε καθηγητή,ότι είσαι ο καταδότης που αρέσκεται στο να βάζει απουσίες στους συμμαθητές του.Και σε καμία περίπτωση,δεν είναι ο απουσιολόγος απαραίτητα το "φυτό",το "σπασικλάκι"(χαρακτηρισμοί που δε με βρίσκουν καθόλου σύμφωνη),το άτομο που στο βωμό της βαθμοθηρίας θα θυσιάσει τον προσωπικό του χρόνο,την ενασχόληση με τα ενδιαφέροντά του,τη συναναστροφή με φίλους.
Βravissima...Και εγώ ακριβώς το ίδιο πιστεύω!Ας βάλουν τους καθηγητές τι είμαστε εμείς;;Και το φοβερό...όταν λείπει κάποιος από τη τάξη αρχίζουν και σε ρωτάνε 'πού είναι;' λες και δεν έχουμε ζωή και ασχολούμαστε μόνο με τους άλλους.Είμαι απουσιολόγος από την Α' Γυμνασίου (δυστυχώς), άπειρες φορές έχω πάει στο διευθυντή για την πολυπόθητη 'απαλλαγή' αλλά τίποτα!...Ε και μένα πλέον δε με νοιάζει..Το δίνω στη κολλητή μου και το γράφει που της αρέσει!!:DΤο προσέχω κι εγώ αλλά μόνο για τα τυπικά.Να βρίσκεται σε καλή κατάσταση κτλ...!!:lol:Ε..δεν ήταν κατάσταση αυτή!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει οριαία αλλά δεν την έγραψα εγώ!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ναι;;;:lol::lol: Κάτι είναι κι αυτό!!Εμένα που με έβαλαν να γράψω απουσία στον εαυτό μου;;;:lol::lol: Μιλάμε για συγκλονιστικήήήή εμπειρία!!!:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εμένα μου τη σπάει που λένε ξέρω 'γω, "θα βάλεις προσήλθε σε όσους αργούν", και μετά γεμίζει το απουσιολόγιο από υπογραφές, άδειες, και "προσήλθε". Και στο τέλος με βρίζουν επειδή λένε ότι το μουτζουρώνω το απουσιολόγιο.

Μια φορα μου είχε πει ένας καθηγητής...
"Τι χάλια είναι αυτά? Μπακαλόχαρτο το έχεις κάνει"

Πω, ρε πώς τα παίρνω με κάτι τέτοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Χεχε, εγω δεν υπηρχε περιπτωση να τους αφησω να μου φορτωσουν τετοιο βαρος και στο λυκειο!.. :P Φτανουν οι στεναχωριες του γυμνασιου.. Στην πρωτη ειπα ψεματα για το βαθμο μου και ανελαβε αρχικα καποιος αλλος, ε και μετα πολυ απλα το απεφευγα σαν το διαβολο με το λιβανι. :D Παντως, ειναι πραγματι αδικος σαν θεσμος. Ευχομαι να ερθει συντομα η μερα που θα καταργηθουν τετοιες ανουσιες διακρισεις που δινουν βαση για ακομα πιο ανουσια στερεοτυπα...


Κουραγιο σε οσους ειναι απουσιολογοι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Κοιτάξτε δεν νομίζω ότι ο θεσμός πρέπει να καταργηθει. Το ότι γίνεσαι απουσιολόγος είναι κατά κάποιον τρόπο τιμή, ότι σου αναθέτει το σχολείο μια σημαντική αποστολή. Σίγουρά όλοι οι απουσιολόγοι ήρθαμε σε πολύ δύσκολη θέση από ορισμενους μ*****ς που το μόνο που κάνουν είναι να κάνουν απουσίες και ύστερα να έχουν την απαίτηση να μην τους γράφουμε κιόλας. Κάτσε ρε φίλε, αυτοί δηλαδή που παρακολουθούν κανονικά κορόιδα είναι? Όχι φιλαράκο, δεν είναι:nono:

Να μη μιλήσω για τους άλλους μ*****ς που θεωρούν ότι ο όρος απουσιολόγος είναι ταυτόσημος με το "φυτό". Αυτοί που το λένε αυτό είναι κατά 99% άτομα που δεν τα φτάνουν και τα κάνουν κρεμαστάρια, ένα άλλο 0,5% είναι καλοί μαθητές οι οποίοι φοβούνται μην κακοχαρακτηριστούν ως "φυτά" από τους συμμαθητές τους μη χ***ω, ενώ ένα άλλο 0,5% αποτελούν οι καλοί μαθητές που φοβούνται να έχουν ευθύνες και να λένε κάποια στιγμή "όχι" σε αυτούς τους ψευτόμαγκες που νομίζουν ότι μπορούν να κάνουν τους πάντες ό,τι θέλουν

Φυσικά υπάρχουν και πολλοί που αναγνωρίζουν την αξία ενός απουσιολόγου και δεν φέρνουν προσκόμματα στο (δύσκολο όσο κι αν φαίνεται εύκολο-σκεφτείτέ μόνο την ψυχολογική πίεση) έργο του

Τέλος, να προσθέσω ορισμένους καθηγητές που με τον τρόπο τους και σχεδόν πάντα προμελετημένα και ενσυνείδητα φροντίζουν να διαιωνίσουν το δήθεν "στερεότυπο" του απουσιολόγου-φυτού. Ευτυχώς που υπάρχουν και οι κανονικοί καθηγητές

Αυτά, γιατί με πνίγει το δίκαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
παιδια να σας ρωτησω γινεται να μη βγω απουσιολογος γιατι δε το θελω ενω εχω βγει πρωτος;:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αμέ.
Το δίνεις στο 2ο καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ΞΕΣΤΡΑΒΩΣΟΥ! Όχι δεν είσαι! Ο νόμος λέει ότι το απουσιολόγιο «ανατίθεται από τον Διευθυντή σε μαθητή διακρινόμενο εις το ήθος και την επίδοση» (Π.Δ. 104/1979, άρθρο 23, παρ. 2). Καταρχάς επειδή σου «ανατίθεται» κάτι δεν σημαίνει ότι είσαι υποχρεωμένη να το δεχτείς. Επίσης διακρινόμενος σε ήθος και επίδοση δεν είναι μόνο ο πρώτος στην επίδοση! Μπορεί να είναι και ο δεύτερος, μπορεί και ο τρίτος. Ο ίδιος ο νόμος, δηλαδή, δίνει την ευχέρεια στον Διευθυντή να το αναθέσει σε έναν διακρινόμενο που το θέλει.

ΝΟΜΟΙ:

• Προεδρικό Διάταγμα 104/1979, άρθρο 23, παρ. 2

«Η σύνταξις και η φύλαξις του ημερήσιου δελτίου απουσιών ανατίθεται υπό του Διευθυντού του σχολείου εις μαθητήν τάξεως ή τμήματος τάξεως διακρινόμενον εις το ήθος και την επίδοσιν, αναπληρούμενον υπό ετέρου μαθητού υπό τους αυτούς όρους».
https://www.theschooligans.gr/site/index.php?option=com_content&task=view&id=106&Itemid=30
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Σκουλιγκανς οεο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Και εγω πηρα το απουσιολογιο αλλα μετα το εδωσα σε μια συμμαθητρια μου που το ηθελε δεν ξερετε τι τραβηξα. Ειδικα με μερικες φιλες μου που ηθελαν να μην τις βαζω απουσιες. Εσεις τι θα κανετε αν μετα θυμωσουν συνυθως δεν το εκανα αλλα υπηρχαν και περιπτωσεις που το εκανα. Αν εισασταν στην θεση μου τι θα κανατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Απουσία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top