Αποτελέσματα DELF-DALF

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ πέρασα το Α'2 με 76,5(Το Α'1 το είχα περάσει με 90,5):/:(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Όλο τον αριθμό χωρίς την παύλα!Καλή επιτυχία!!!:no1:

Εγώ έβαλα και παύλα και δούλεψε....:D:bye::D:bye::D:bye::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!eLenI...@!

Νεοφερμένος

Η !eLenI...@! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ millerovia!!!!!!!! περασα με 86 το Α2 και με 76 το Α1.Νομίζω ότι είναι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3l3n@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους όσους πέρασαν! Και εις ανώτερα :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,852 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gallettoukos

Νεοφερμένος

Η gallettoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
C2 και είσαι μόλις α λυκείου!!! είσαι απίστευτη, συγχαρητήρια!!!
Σ' ευχαριστώ πολύ. Πάντως έφτυσα αίμα για να το πάρω αν και ήταν η πρώτη φορά που το έδωσα. Μη σε ξεγελά η ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ναι αλλά είσαι μικρός για νταλφ! Μπράβο σου!!!
-----------------------------------------
Για τη Θεσ/νίκη https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=1533480#post1533480
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Περασα κι εγω αλλα δε πεταω απο τη χαρα μου. Νταξξξξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Περασα κι εγω αλλα δε πεταω απο τη χαρα μου. Νταξξξξ.
σε ποιο πτυχίο αναφέρεσαι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Β1 ή Β2 προφανώς. Ν'est-ce pas?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Σωστα. καπου εκει με κανετε. ενταξει τοτε:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Σωστα. καπου εκει με κανετε. ενταξει τοτε:xixi:
ε,βάλε στο προφίλ σου αναλυτικά σε ποιο επίπεδο είσαι για να καταλαβαίνουμε....
-----------------------------------------
Σ' ευχαριστώ πολύ. Πάντως έφτυσα αίμα για να το πάρω αν και ήταν η πρώτη φορά που το έδωσα. Μη σε ξεγελά η ηλικία.
μπορείς να μας πεις κάποια βιβλία τα οποία σε βοήθησαν πολύ;και επισης πόσα χρόνια χρειάστηκες για να φτάσεις σ'αυτό το επίπεδο και ποια πιστοποιητικά έδωσες πριν από αυτό;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Κανονικα δε θα έπρεπε να αφήνουν κάποιον να δώσει C2 παρά μόνο αφού τελειώσει το Λύκειο. Γιατί χρειάζεται και ωριμότιτα πάνω από όλα. Αλλά άμα θέλεις να προκαλέσεις τη τύχη σου, γιατί όχι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κανονικα δε θα έπρεπε να αφήνουν κάποιον να δώσει C2 παρά μόνο αφού τελειώσει το Λύκειο. Γιατί χρειάζεται και ωριμότιτα πάνω από όλα. Αλλά άμα θέλεις να προκαλέσεις τη τύχη σου, γιατί όχι:)

Σιγά. Κι εγώ έδωσα C2 (και το πήρα) στην Γ' γυμνασίου. Δεν είναι θέμα μόνο ωριμότητας, που ναι, οκ, χρειάζεται, αλλά και καλής προετοιμασίας. Επειδή τα θέματα που θίγονται ή που καλείσαι να αναπτύξεις είναι κάπως πιο εξεζητημένα πρέπει να έχεις γενικές γνώσεις για ένα ευρύ φάσμα γεγονότων και καταστάσεων που δεν είναι τόσο εύκολο να γνωρίζεις στα 14-15 σου (πολιτικοκοινωνικά συνήθως). Εγώ προσωπικά δεν το είδα σαν πρόκληση τύχης. Απλά είχα την όρεξη να μάθω και να δουλέψω. Και ο κόπος μου απέδωσε καρπούς. =]

Α! Και η ωριμότητα δεν πάει με την ηλικία. Εκεί γύρω στα 14+ ένα μέρος των εφήβων μπορεί να ανταπεξέλθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,852 μηνύματα.
Και η ωριμότητα δεν πάει με την ηλικία; Τις περισσότερες φορές όμως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
στα προφορικά το ηχητικό μήνυμα είναι πολύ δύσκολο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
κ γω πηρα το β1 με 70...χαλια ρρ γμτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Και η ωριμότητα δεν πάει με την ηλικία; Τις περισσότερες φορές όμως;

Τσκ. (Όχι στα απλά ελληνικά :P)
Εγώ αυτή τη στιγμή νιώθω πιο ανώριμο άτομο από αυτό που ήμουν στα 14. =/
Τώρα το τις περισσότερες φορές είναι σχετικό. Απλά αυτό το "να μην τους επιτρέπεται" είναι απόλυτο. Γιατί τα 5 παιδάκια που στα 14 έχουν τις γνώσεις και την ωριμότητα να δώσουν τις εξετάσεις και να τις περάσουν επιτυχώς να μην μπορούνε; Εκεί ήταν η διαφωνία μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Τσκ. (Όχι στα απλά ελληνικά :P)

Απλά αυτό το "να μην τους επιτρέπεται" είναι απόλυτο. Γιατί τα 5 παιδάκια που στα 14 έχουν τις γνώσεις και την ωριμότητα να δώσουν τις εξετάσεις και να τις περάσουν επιτυχώς να μην μπορούνε; Εκεί ήταν η διαφωνία μου. :)
συμφωνω.το οτι ειναι πιο δυσκολο για 1 παιδι του γυμνασιου η της α λυκειου να παρει ενα διπλωμα c2 σε οποιαδηποτε γλωσσα ειναι γεγονος,αυτο ομως δε σημαινει οτι πρεπει να του απαγορευεται κιολας.πολλα παιδια που ειναι καλοι μαθητες το προσπαθουν και τα καταφερνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Κανονικα δε θα έπρεπε να αφήνουν κάποιον να δώσει C2 παρά μόνο αφού τελειώσει το Λύκειο. Γιατί χρειάζεται και ωριμότιτα πάνω από όλα. Αλλά άμα θέλεις να προκαλέσεις τη τύχη σου, γιατί όχι:)
μην έχεις κολλημένες και παλαιομοδίτικες απόψεις...κάτι τέτοια μας λέει η καθηγήτρια των γαλλικών στο φροντιστήριο που είναι παλαιών αρχών και απ'ότι βλέπω έχετε σε πολλά ίδιες απόψεις!!!τα πιστοποιητικά ξένων γλωσσών πρέπει να είναι προσαρμοσμένα στις ανάγκες τις εκάστοτε κοινωνίας...και στην ελληνική κοινωνία ο κύριος όγκος των υποψηφίων είναι ανήλικοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top